Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nygus ma odpoczynek od pisania na forum na okres 30 dni. (moze czytac).
Jak nie zrozumie to pozegnamy sie na zawsze.

pozdrawiam
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, co powiecie od takim sprzęciku:
Gaz pieprzowy Sabre Red Magnum 60
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ma go ktoś? On jest w formie stożka czy strumienia? Dobry zasięg? Skuteczny jest?
Jedynie ten przycisk taki wątpliwy, może lepszy byłby z serii MK?

Gaz pieprzowy Sabre Red MK2 (chmura)
Dołączona grafika
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, gazy Sabre to jedne z najskuteczniejszych , z tym że ten z twist lockiem poza wątpliwą blokadą to prawdziwy mix korzyści :) , jak widać pryska i strumieniem i chmurą , a poza tym brudzi rękę , ten MK 2 byłby lepszym wyborem , z tym że kiedy ostatnio był do kupienia w Polsce to nie pamiętają najstarsi górale ;-)
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki za linka, bo nie mogłem nigdzie znaleźć tego modelu w akcji. Czyli widzę, że spoko sprzęcik i nie taki drogi, bo niektóre to już samą ceną powalają. :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tę cenę na ogół warto zapłacić .Jeśli zamierzasz kupić ten model to poćwicz chociaż użycie , abyś w sytuacji stresowej nie wciskał nie odbezpieczonej blokady .
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TAK jak kiedyś pisałem jest standard 10% oleju 1,33 capsanicyny tak jak 1,5 -3% CS to musi działać nawet gdy wyrób będzie z CHIN a nazwa będzie fiku miku. Jak będzie któryś parametr większy to w pierwszych sekundach po uderzeniu jest silniejszy efekt ciepła i szok bólowy. Teraz o producentach i markach Są firmy które produkują Wszystko od początku do końca łącznie z olejem naturalnie oprócz głowic ipojemników . Bo te są produkowane przez inne firmy do innych celów głownie do różnego rodzaju areozoli farmacja kosmetyka.Są firmy które kupują sam olej u producentów oleju którzy się tylko w tym specjalizyją oraz rozpuszczlniki gazy wyrzutowe i .sami robią odpowiednią własną formułe, czyli mieszanke do produkcji napełniają na własnych maszynach .Są też tacy którzy zlecają takim firmom produkcje pod swoimi markami czy nazwami. Można też kupić licencje na określony czas można ją potem zmodyfikować na daną formułe i nazwe i produkować samemu lub zlecić innej firmie napełniającej wszystkie rodzaje areozoli .Możliwości jest wiele i opowieści o takich samych pojemnikach podróbkach oraz innych teoriach spiskowych jest śmieszne NAJLEPIEJ sprawdzić jeżeli zadziała na mnie to zadziała na innych.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Drogi Zgredzie na tym forum polecamy tylko sprawdzone gazy i opisujemy realne sytuacje .Ja sam próbowałem na sobie i ochotnikach , a czasem w realu chyba wszystko co można kupić w Polsce .Nie próbowałem tylko Puissance 90 w realnej sytuacji i Foxa Mean Grenna , ;-) ten ostatni chyba sobie kupie , a i na francuskiego CS-a przyjdzie czas ;-) .To co piszesz o produkcji gazów też nie jest tajemnicą np czerwonego Walthera Pro Secur dla Carl Walthera produkowało IDC , a teraz zapewne jakaś firma amerykańska ten niebiesko-czarny .To co piszą niektórzy producenci na opakowaniach , a rzeczywistość to niestety dwie różne bajki teoretycznie np Red Pepper Gel z Sharga ,Policyjny z militaria pl i Sabre z kalibra pl mają po 10 % OC i 2000000 SHU i 1,33 % kapsaicyny , w rzeczywistości ich ostrość i skuteczność jednak się różni .Papier wszystko przyjmie , kiedyś można było w Polsce kupić nawet gaz Terminator 100 %OC :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RED pepper gel jest opisany że został wykonany przez kks według formuły i na zlecenie firmy Sharg no i cena 35 zł za75mil mówią wszystko. Sprawa sabre, jeżeli nie odpowiada ci ten z kalibra jest jeszcze dwóch importerów. Teraz praktyką producentów są różne założenia co do działania mieszanki czy inaczej formuły .Pisze w tej chwili tylko o mgle, pianki i żele odkładam na bok i oczywiście prawdziwy standard dobre rozpuszczalniki i substancje wyrzutowe opisywałem je już wcześniej. A założenia mogą być różne działanie już w powietrzu, działanie poprzez kontakt ze skóra, poprzez pory na skórze lub błony śluzowe lub oddychanie TO wymaga odpowiednich proporcji rozpuszczalników i wyrzutowych substancji Jest pewna koncepcja dla służb mundurowych do rozpędzania tłumu a zupełnie inaczej ma działać zrobiony dla nich ręczny miotacz. SHU w Europie nikt nie mierzy w Stanach też podają że to subiektywne odczucie , każdy może odczuwać inaczej to jak twoje badania językiem ty mówisz ze słaby dla drugiego będzie bardzo mocny. Firmy które produkują lub zamawiają według własnej formuły czy pod własna marką nie piszą bzdur to temat na jeden raz.Jeżeli mają w ofercie miotacze poniżej standardu to też piszą np. 0,60% capsanicyny 5% oleju. Różne wynalazki można spotkać ale wtedy na ogól wtedy brak jest nazwy dystrybutora importera czy producenta.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Językiem gazy testowałem czasami , bardzo często na swojej twarzy .Oczywiście masz rację co do sposobu dystrybucji gazów przez producentów , co do gazów chmurowych to tego w Polsce nie brakuje w praktyce jednak , sprawdzonych marek naprawdę trzymających standard , jest jednak zaledwie kilka .A znasz może jakieś ciekawostki o zielonym Foxie ?
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To jeden z działający najszybciej geli zielony barwnik ma za zadanie ułatwić przenikanie przez pory skóry zmniejszyć parowanie na zewnątrz a jednocześnie ułatwić identyfikacje osoby sabre też robi tego typu gaz w technologii zwanej horseradish formuła
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to co widac na ponizszym filmiku


to prawdziwy rozpylony gaz czy jakas animacja?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmmm...juz chyba rozgryzłem sam swoje pytanie ;)
to nie jest animacja ale za to jest inny myk....
jakoś tak dziwnie ruszaja sie te gałezie i to mi dało do myślenia że albo pani stoi z wiatrem albo jest jakis nadmuch puszczony od tyłu wszytsko oczywiscie by zwiekszyc zasieg gazu dla potrzeb matrketingowych :)

Swoją droga dziwne ze to internauci bawią sie w rzetelne testowanie... bo co to by było dla Sabre czy Foxa zeby przy kazdym ze swoich produktów zamiescic po filmiku jak psika, pokrywa jak to jest z zasiegiem i czasem wyproznienia pojemnika :) P

Czy jest kto chętny na sabre magnum 3 in 1 (cs+oc) bo moze bysmy potruli jakiemus importerowi zeby zamaist jakis główienek w bryloczku cos własnie tak konkretnego sprowadził :)


pozdro 600
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Miałeś moja uwagę, teraz masz moją ciekawość!
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, szukam gazu pieprzowego który jest najjaśniejszy (najmniej barwi), nie musi to być petarda, aby na psy zadziałał.
Fox jest w miarę jasny, ale na psy go szkoda, natomiast KO barwi niemiłosiernie.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Żeby podlać psa sąsiada tak żeby on tego nie zauważył i nie zgłosił służbom?
Na ten 3-w-1 tylko nas dwóch?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
widocznie tylko ;)



ja bym był za magnum 60gram 3 w 1 :) chetni zgłaszac sie to zrobimy petycje do kalibra i nich sciaga :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie ja tak tylko w kwestii formalnej regulaminu.

" 6. Zabrania się prowadzenia indywidualnych
i zbiorowych zamówień na zakupy oraz
zapowiedzi sprzedaży towarów."
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wow, a co to za dziwny przepis ...i DLACZEGO NIEMOŻNA?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mogę się domyślać, że chodziło o parę grubszych przekretow z przeszłości. Zebranie kasy i nie przysłanie towaru. Żeby budo nie było kojarzone ponownie z czymś takim.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
huehue;p
wszędzie oszukujo w tych internetach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024