Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@Kamikaze

Kurcze jezeli to jest ta mała gasniczka to jakos tak marnie psika :) Producent wspominał cos o 8m zasiegu i mozliwosci odbrony przed kilkoma napastnikami.
Jak oceniasz to? Dałby rade na 2-3 gosci...zeby ich utrafic? Czy moc substancji bedzie na poziomie deklarowanego 1,33% 2mln Shu i 10% - czy odbiega iostroscia od Sabre red czy tez stozka KO?

ostatnie juz pytanie - jak oceniasz ta gasniczke? Daje rade, warto? :)

dziekuje i pozdrawiam :)


Tak sobie pryskała, krótko nacisnąłem i była ujemna temperatura. Na max 2 przeciwników raczej nie warto kupować choć nie testowałem bojowo kupiłem ją ojcu do odgania psów.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witajcie

W końcu udało mi się zdobyć gaz UDAP ;)

I mam jedno pytanie. Jak wyglądałoby od strony prawnej jego użycie?
Nie jest to gaz sprzedawany w PL, nie ma polskich atestów, nie mam na niego paragonu.

Czy będzie to w pełni legalne?

Niby wiem że gaz jest bronią bez zezwoleń, że nie ma określonej maksymalnej jego mocy i nigdy nie spotkałem się z jakimiś dodatkowymi wymaganiami co do RMG, ale wolę sie upewnić.
  • 0

budo_piotrbujakowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli zakupiłeś na terenie UE to nie ma problemu.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kupiłem od faceta który odpowiedział na moje ogłoszenie.
A skąd on go miał, nie dociekałem ;)
  • 0

budo_piotrbujakowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Prokurator może dociekać.
Może Cie uratować iż to co jest dostępne musi być legalne bo inaczej zawiodły instytucje.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

to co jest dostępne musi być legalne bo inaczej zawiodły instytucje.

Niestety się mylisz.
W razie problemów prokurator dobierze się do Twojego tyłka, nie instytucji.
Pierwszy lepszy przykład z PL- pistolet hukowy Walther P99 9mm Pak- kupisz go legalnie w koncesjonowanym sklepie- na fakturę itp. ale jeśli złapie cię z nim policja- masz sprawę za nielegalne posiadanie broni palnej (do 8-miu lat p.w.), i prokurator ma gdzieś tłumaczenia, że przecież kupiony legalnie.
Takich przykładów jest więcej w naszym chorym kraju, trzeba uważać.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale istnieje jakiś organ dopuszczający gazy do obrotu?

Bo ogółem gazy OC są w Polsce legalne niezależnie od mocy.
Wydaje mi się że to nie pochodzenie gazu się liczy tylko to czy ma w sobie coś co w naszym kraju byłoby uznane za nielegalne. Czy nie tak?

Np. pałkę teleskopową można posiadać w PL niezależnie od pochodzenia, tylko ważne by spełniała określone wymogi.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Doczytałem trochę w temacie i ogólnie w necie znalazłem notki że gaz ''powinien'' mieć atest PZH.

Lecz czy jest na to jakiś konkretny przepis?
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na co atest pzh na to czy dobrze działa czy na to ze jest nieszkodliwy. A pistolet który był sprzedawany jako legalny czli walter 9mm od początku jest nielegany wystarczy przeczytać ustawe o obroni i amunicji jest to broń palna gazowa jak pasuje 9mm huk to i pasuje 9 mm cs czyli gaz a na taki pistolet potrzebne jest zezwolenie i zakup amunicji hukowej czy gazowej tego kalibru też wymaga się w Polsce zezwolenia. A miotacze na bazie oc nie są w POLSCE bronią moze nimi hadlować każdy sklep posiadać w związku z tym też może każdy ale jak coś się komuś stanie będziesz odpowiadał jak za użycie niebezpiecznego narzędzia.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W polskim prawie podobnie z gazem podobnie jak ze sztukami walki ćwiczyć może każdy , ale w razie co za przekroczenie granic obrony koniecznej , też odpowiada się za działania niebezpiecznym narzędziem ;-) .Nawet parasolka może nim być ;-) .Jednak w razie co lepiej użyć , niż zbyt długo zastanawiać się i stracić zdrowie /życie .[/code]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
bzdura. obrona konieczna jest ściśle zdefiniowana. nie jest uznaniowa.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale ostatecznie. Istnieje przepis mówiący że gaz powinien mieć jakieś dopuszczenia do obrotu, atesty itd?
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie ma żądnego obowiązku robienia jakichkolwiek atestów co nie oznacza ze jak ktos chce to może sobie zrobić. Jak zapłacisz napiszą, że potwierdzają parametry jakości albo że po zastosowaniu sie do instrukcji można go zneutalizować można też napisać ze srodek do stosowania tylko w samoobronie czasami instytucje zamawiające pare tysięcy sztuk wymagaja takiego atestu na coś tam jest to najczęściej zabezbieczenie się przed odpowiedzilnością w razie jakichkolwiek niejasności przecież był ates a prokurator lub sąd lubi mieć pdkładki, papiery z pieczątkami.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A więc mam jasność ;)

Wielkie dzięki :)
  • 0

budo_piotrbujakowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Prokurator mały problem a duży problem to sędzia bo wyrok wydaje ...
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na co atest pzh na to czy dobrze działa czy na to ze jest nieszkodliwy. A pistolet który był sprzedawany jako legalny czli walter 9mm od początku jest nielegany wystarczy przeczytać ustawe o obroni i amunicji jest to broń palna gazowa jak pasuje 9mm huk to i pasuje 9 mm cs czyli gaz a na taki pistolet potrzebne jest zezwolenie i zakup amunicji hukowej czy gazowej tego kalibru też wymaga się w Polsce zezwolenia. A miotacze na bazie oc nie są w POLSCE bronią moze nimi hadlować każdy sklep posiadać w związku z tym też może każdy ale jak coś się komuś stanie będziesz odpowiadał jak za użycie niebezpiecznego narzędzia.


Gdyby tak było, to już dawno zabroniono by Kolterowi sprzedawać te zabawki.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
''ale jak coś się komuś stanie będziesz
odpowiadał jak za użycie niebezpiecznego
narzędzia.''

a ja poproszę o podstawę prawną. bo coś mi się wydaje, że kolega niedawno z wysp wrócił i troszkę mu się pokiełbasiło ;-)


edycja. jak w obronie koniecznej to ja mogę i bombą atomową napierdalać i nikt legalności nie będzie rozstrząsał.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"jak w obronie koniecznej to ja mogę i bombą atomową napierdalać i nikt legalności nie będzie rozstrząsał."

a to ci nowiny, rozwiń temat, bo chyba Ci się dwa tematy pokiełbasiły :)
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

"jak w obronie koniecznej to ja mogę i bombą atomową napierdalać i nikt legalności nie będzie rozstrząsał."

a to ci nowiny, rozwiń temat, bo chyba Ci się dwa tematy pokiełbasiły :)



W obronie koniecznej mamy prawo użyć wszystkiego co tylko jest nam potrzebne do odparcia ataku i ocalenia naszego życia i zdrowia.

Możemy nawet użyć nielegalnie posiadanej broni. Oczywiście potem będziemy sądzeni za jej posiadanie, ale nie wpłynie to na ocenę samego zdarzenia związanego z obroną konieczną.

Tak wiec ''bombą atomową'' możesz napierdalać ale potem jej legalność będzie roztrząsana, tyle że będzie to osobna sprawa. Pomijając to że taką zabawką uszkodziłbyś nie tylko napastnika, co raczej nie byłoby współmierne do zagrożenia :lol:
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pistolet Walter jest juz nie do kupienia bez zezwolenia bo jego sprzedaży zakazano właśnie na podstawie ustawy o bronii i amunicji policja zabraniała jego sprzedaży od początku ale kolter sie odwoływał to troche trwało. Teraz jest decyzja ostateczna.To mozna sprawdzić czytając ustawe i wchodząc na strone koltera odbiór osobisty w sklepie . Tam poproszą o promese czyli zezwolenie na zakup wydane przez policje .Można też do nich zadzwonić i zażądać zwrotu kasy bo jak cie ztym złapie policja to ci odbiorą i bendziesz odpowidał za nielegalne posiadanie broni
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024