Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_arkagham
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki :)

W zasadzie to Fox Green Mean... czemu nie? :)

A jeśli już padnie zdecydowany wybór na Walthera - gdzie kupić tego z optymalnym składzie? On jest w zelu?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, Walther Pro Secur w stożku z bliska daje identyczny efekt jak ten gaz z filmiku , 74 ml jest tylko w stożku , 53 ml jest i w stożku i w strumieniu , ale wersji strumieniowej nie polecam , bo pryska cieniutko .Jakbyś się zdecydował na Walthera to bierz w Broń pl , od dawna jest tam ta optymalna formuła .Sam się zastanawiałem kiedyś nad zielonym Foxem , ale do wyboru jest tylko mała puszka 1,5 uncji , albo duża (14,5 cm ) 3 uncje , ponieważ noszę średnią jak 89 ml foxa , albo 74 ml Walthera to Grenn Mean sobie darowałem ;-)
  • 0

budo_arkagham
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki, decyduję się na to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gwoli ścisłości - to psika mgiełką w formie kropelek żelu, tak?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Identycznie jak na filmiku wyżej , taki czerwony stożek mgły .Chmurą kropli to pryska np Red Pepper Gel , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale to nieco gorszy gaz ,główną wadą są nieergonomiczne puszki
  • 0

budo_nemo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Planuję zakup gazu do noszenia codziennego. Sąsiad groził że mnie zabije - konkretnie że wynajmie na mnie nożownika. Sam ma z 80 lat ale niestety ma sporo znajomych młodych często naćpanych albo pijanych. Na początku myślałem o batonie ale ponieważ trzeba nauczyć się używania batona na razie zostaje mi gaz.
Ponieważ wszyscy polecają zdecydowałem się na Walthera Pro Secur stożek ale mam wątpliwości czy 74ml bedzie się dało nosić w kieszeni spodni? I do tego łatwo wyjąć. Nie mogę znaleźć wymiarów 53ml.
Co polecacie do noszenia codziennego ale np. w lecie zostają mi kieszenie w spodniach albo kabura. Może coś małego ale skutecznego? Nawet jako drugi gaz do Waltera Secur.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A na przykład mini gaśniczka Magnum OC 17 Firemaster 90 ml - dobry zasięg i dość zwarty strumień, duża moc - często noszę jako dodatek do stream. Do mnie sąsiad też się dopierdalał - nagrywałem jego groźby na kamerę w komórce i powiedziałem, że zgłoszę art. 190 na Policę. A jak nie nagrywalem to pojechałem po nim na jego poziomie. Już jest spokojny.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
53 ml Walthera ma 37 mm średnicy i 10 cm wysokości , 74 ml tę samą średnicę i 12,5 cm wysokości , ja tam noszę 74 ml , i jest ok , ale 53 ml to możesz zabrać chyba wszędzie , nic mniejszego nie ma sensu kupować , bo mniejsze zabawki to są dla wyjątkowych szczęściarzy , ewentualnie dla tych co chcą poprawiać poczucie bezpieczeństwa , a nie bezpieczeństwo realnie :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


Krótki film instruktażowy od Sabre.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy taka butla jest legalna w Polsce?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , coś podobnego jest w inter-arku , więc chyba by przeszło ;-) , ale po co ci taki sprzęt , choć noszę czasami gaśniczkę , to raczej nie widzę możliwości , chodzenia z tym sprzętem ;-) Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A jak się spisuje ten OC 9000 Pepper z inter-arku? Testował ktoś?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak testowałem , mówiąc najprościej francuzom lepiej wychodzą CS -y , francuskie pieprze lepiej sobie daruj , daleko im do OC 17 , Sabre , czy nawet Red Pepper Gela , oczywiście na niektórych podziałają , ale ostrość bez rewelacji ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, jak widać KO nieżle się pali ;-)
  • 0

budo_arkagham
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakie wady Red Sabre Gel poza nieergonomiczną puszką znacie? Jak u niego z ostrością?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , nie miałem na myśli Sabre Red Pepper Gel , tylko ten gaz , wszystkie Sabre są bardzo ostre , tylko większość dostępnych w Polsce pryska cieniutkim strumyczkiem , którym niekoniecznie trafisz w dynamicznej sytuacji , pryskające szerzej mają z kolei blokadę twist lock , zamiast walthera chętnie nosił bym Sabre LE Cone ,ale polscy importerzy tego nie sprowadzają
  • 0

budo_miketyson
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy ktoś miał okazję "testować" gaz pieprzowy o tajemniczej nazwie "Gaz policyjny".
Gaz można kupić w sklepie militaria.pl
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli tak to jestem ciekaw opinii, szukałem troche po sieci i nie widziałem niestety żadnych.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jak już kiedyś pisałem testowałem chyba wszystko co można kupić w Polsce , wypryskałem testowo 75 ml Policyjnego tego ze zdjęcia ;-) , typowa żelówka o cienkim strzykawkowym strumieniu , no chyba że nagrzeje się w lato wtedy może pryskać chmurką :) (mało kto wie , że niektóre żele po ostrym nagrzaniu pryskają chmurą , a niektóre chmury jak zmarzną zimą strumieniem ) , ostrość nie jest taka zła , choć jak brałem na język walthera , czy sabre to paliły bardziej , ogólnie jak trafisz przy dodatniej temperaturze w oba oczy raczej podziała , może być np na bramkę , do samoobrony dla amatora np kobiety raczej tego nie widzę , dokładne trafienie w dynamicznej sytuacji w obydwa oczy może być trudne . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , Fanta coś dla ciebie gaz i goście w okularach ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Później coś o tym napiszę ale ten filmik dalej mnie nie przekonuje ale otem potem.Miałeś coś napisać o tych zajściach w bok przed wiatrem . Pozdrawiam.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do zejść przed wiatrem to zrobię filmik , bo pisania by było dużo a nie wszyscy by zrozumieli .Za jakiś czas to ogarne ;-) Pozdrawiam .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024