Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jakiego gazu używają Żydki?
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam po długiej przerwie i pozdrawiam wszystkich czterdziestolatków :) Parę lat temu miałem gaz RSG3 skusiło mnie... opakowanie. i na tym kończą sie jego zalety. Wieczorem na bieganiu miałem przyjemność go użyć na jednym lujku lekko podchmielonym - refleksu nie miał za duzego, czas reakcji też opóżniony i przez to dostał prosto w twarz... dużo, prawie calą butelkę i co? nic, skończyło sie na sparingu. oczy otwarte i chęc do walki miał sporą...
dla mnie gaz porażka. nie to co np. zwykły czerwony Walther - obalaj ak kal. 50 :)

jeszcze powiem, było na nim napisane, że ma 0,3%. Dopytywałem i jakbym zamówił 100 szt tego gazu to mogli dla mnie zrobić partię o innym stężeniu :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam :)

Co do zmiany dyszy to samo zjawisko zaaobserwowałem w Sabre Red Magnum 60 ml...z twist lockiem... dawniej był taki lekki stożek o średnicy zewnętrznej wylotu ok 2mm, a teraz jest juz konkretny...4mmm wylot
wiec tu widze zmiany na dobre :)

w ogóle musze pochwalić w/w gaz ze wzgledu na moc...ostatnimi czasy 2 razy sie załatwiłem oparami :) ...nie chce nawet myslec co by było dostac tym olejkiem w twarz i rozetzrec niechcacy :lol:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ach gdyby coś takiego w stożku pojawiło się w Polsce ;-) ,swoją drogą gdyby polscy importerzy sabre sprowadzali choćby tylko pieprzowy sabre red z flip topem powiedzmy wielkości MK 2 , 3 i 3,5 to prawdopodobnie nie walther byłby markowym gazem numer jeden w Polsce, MK 3,5 kosztowałby około 60 zł .Ale pomarzyć można , gazu z twist lockiem zwłaszcza w chmurze nosił nigdy nie będę , pomijając mało intuincyjną obsługę , którą można wyeliminować długim treningiem , to moim zdaniem taki gaz jest w miarę dobry do schowka samochodu , lub kabury , noszenie go w kieszeni daje wcześniej , czy póżniej duże prawdopodobieństwo przypadkowego użycia ,a nie chce być sprawcą wybryku chuligańskiego :) :) :)
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli ktoś chce, to oddam za free kupon rabatowy- 10% na zakupy gazów w Hotspray.
Kupon waży do 14 grudnia.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gdyby tylko uzupełnili pm firemaster 90...
  • 0

budo_szakal1313
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich:)
Jestem nowym uzytkownikiem i chcialbym podzielic sie doswiadczeniami z uzycia wszelakich miotaczy począwszy od tych slabszych po te najmocniejsze :)

Wiec mialem okazje uzyc w "boju" Foxa,PM,Sabre Red,Pro Secura,Hi Maxa.
W moich sytuacjach bojowych najlepiej wypadl PM 90ml (chmura)jezeli juz ktos jest zainteresowany Foxem zdecydowanie polecam Strumień,chmurka Foxa bez rewelacji.
Podczas sytuacji w ktorej musialem uzyc miotacza wydawalo mi sie ze PM powodowal duzo mocniejsze skutki niz Fox to jest tylko moje zdanie Fox tez jest dobrym miotaczem ale z tego co widzialem po Foxie mrozyli jeszcze oczy a po PM nie zdazylo mi sie zeby ktos jeszcze probowal walczyc.Sabre wydaje sie optymalnym gazem dobry strumien wystarczajaca moc,no i przyzwoity zasieg.Co do wspomnianego wczesniej przez uzytkownikow miotacza Police RSG(plastikowa obudowa)nie polecam zdazalo mi sie ze po nawet 3 konkretnych dawkach nie robil na wilu zadnego wrazenia.Jednym z mocnych gazow wydaje sie byc Walter Pro Secur(strumien stozkowy)mialem okazje uzyc go 2 razy i pieknie zalepial twarz az taka zywica bardzo gestym pomaranczowym kolorem moc powalajaca na kolana i litania :)

Pozdrawiam Wszystkich ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z radością witam szakal tak doświadczonego użytkownika jak ty i mam małe pytanko którego walthera użyłeś tego niebiesko czarnego , czy dawnego czerwonego ? Muszę przyznać , że twoja informacja o Police RSG , nieco mnie zdziwiła ja użyłem tego gazu tylko raz i się sprawdził , ale jeśli po większej ilości użyć piszesz , że nie zawsze był skuteczny to oczywiście należy przyjąć to do wiadomości , użyłeś stożka , czy strumienia ? Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_szakal1313
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam :)

Wiec tak jak pisalem wczesniej RSG nie robil dla mnie wrazenia jesli chodzi o moc.Uzylem go w dwoch roznych sytuacjach na pijanych i sie nie sprawdzil jeden z nich dostal az 3 spore psikniecia i dalej probowal sie szarpac.Co do waltera Pro Secur byl to niebiesko czarny,walna duza dawka mocnego ze tak powiem"chmurożelu" :) i zalepial cala twarz nie bylo mowy o otworzeniu oczu a darcie po tym niesamowite :) juz od znajomego slyszalem ze ma kolejna puszke tzn. druga i byl bardzo zadowolony takze polecam cena dosyc spora jak na niemcy ale gaz warty polecenia :)
  • 0

budo_szakal1313
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przepraszam za 2 posty ale dodajac uzyty Walter byl stozkiem ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,dzięki szakal , co do Police RSG , to ja miałem na myśli ten ,a ty pewnie RSG 3 , to dwa różne gazy , ten jest jednym z najlepszych , a ich gaśniczka pieprzowa ,jest praktycznie najlepsza na rynku .Co prawda użylem go ostatnio w 2007 , ale jest ok .Zgadzam się z tobą także co do walthera pro secur , to mój podstawowy gaz , jeśli chodzi o chmurę stożkową bije pod względem cisnienia Foxa i Police Magnum , nie rozszczelnia się praktycznie nigdy , ma też w przeciwieństwie do Police rsg z Sharga ergonomiczne puszki , tez mam już drugą puszkę , a moi znajomi mieli jeszcze 4 i wszyscy byli zadowoleni .Nie wiem dlaczego ten gaz jest niedoceniany na tym forum .RSG 3 i Ich gaśniczka curd"s police firmy IDC , w stężeniach dostępnych w Polsce to nie najlepsze gazy , ale ich temat od czasu do czasu powraca na forum .Jak oceniasz Hi - maxa ? Moim zdaniem jeśli chodzi o strumieniowe , to do Sabre sporo mu brakuje .Pozdrawiam .
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak jak pisałem pare dni temu wszystkie gazy na bazie oc produkowane lub sprzedawane hurtowo detalicznie na terenie Niemiec sa dopuszne do obrotu przez specjalny departament policji federalnej nie mają prawa przekroczyć 10% olejku 1.33% capsanicyny SHU nie jest wymieniane z powodu braku możliwości pomiaru .Pododnie jest z CS 1% nic więcej nie maja prawa wyprodukować i sprzedawać. Wiec wszystie opisy podające większe wartości to czysty marketing Sprawdze Szwajcarię to też napisze. W Polsce nie na żadnych norm miotacze pieprzu nie są nawet klasyfikowa jako broń może je sprowadzć i sprzedawać każdy bez koncesji .CS tylko sklepy z koncesja od niedawna można je kupić w internecie bo mastąpiła zmiana polskich przepisów POZDRAWIAM
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Aby tylko sprzedać
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
bezccene :)
Opinia o tym gazie: "Bardzo solidnie wykonany.Dobrze trzyma się w dłoni. Miałem juz kiedyś gaz KO, ale tamten to lipa troche bo klapke mial jakby na stale przymocowaną i zeby go uzyc to trzeba bylo wyłamac tą klapke. Pomysł z ruchomą klapką bardzo dobry!!"
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , co do gazu RSG 3 i RSG 2000 , to nawet nawet w Szwajcarii wiele kantonów policji podziękowało temu gazowi .Policja w Zurichu i wielu innych kantonach używa np . tego gazu . ;-)
  • 0

budo_molej
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witajcie!

Obecnie posiadam ten gaz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Brak jakichkolwiek opinii o nim spowodował, że mam wątpliwości co do jego skuteczności. Może ktoś się o nim wypowiedzieć?

Z góry dziękuję.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, masz tu test tego gazu , jak widać bez rewelacji , ma długie opóżnienie , a gdyby ten gościu nie był głupi i nie polał się wodą bez detergentu , może by wogóle nie zadziałał .Jest co najmniej dwa razy słabszy od walthera pro secur , weż na język krople jednego i drugiego to będziesz wiedział .Ujdzie na bramkę , jeśli w samoobronie miałbym polegać tylko na nim to nie polecam . ;-)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

, masz tu test tego gazu , jak widać bez rewelacji , ma długie opóżnienie , a gdyby ten gościu nie był głupi i nie polał się wodą bez detergentu , może by wogóle nie zadziałał .Jest co najmniej dwa razy słabszy od walthera pro secur , weż na język krople jednego i drugiego to będziesz wiedział .Ujdzie na bramkę , jeśli w samoobronie miałbym polegać tylko na nim to nie polecam . ;-)

ja bym odwrotnie interpretowal ten film.
koles dostaje na ramie kilka kropelek gazu, bo strzelaja z 4 metrow w niebo...
chce zmyc woda, dotyka, potem dotyka twarzy i go powalilo na kolana!
wg mnie gaz b.dobry.
naprawde fajny zasieg, szczegolnie jesli zobaczymy ze to tylko 50ml.
trafiasz w twarz i wiesz, ze przeciwnik mocno go odczuje.
porownywac ktory gaz mocniej powali nie jestesmy w stanie, wiec niech nikt nie probuje z dupy wymyslac hipotez.

W takiej cenie wydaje sie byc super opcja
  • 0

budo_molej
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki, ale... to nie jest ten gaz :nie:

Jak testowałem swój (tj. właśnie ten z linka), dawał silny, jednolity strumień o barwie rdzawo pomarańczowej.
Ten jest biały i dosyć szybko się rozpyla.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam szybkość działania miotacza zależy dużym stopniu od rozpuszczalników i gazu wyrzutowego. W tanich miotaczach cześć rozpuszczlnika stanowi woda a wyrzut azot. Są jeszcze tańsze rozwiązania dlatego miotacz poniżej 40zl o pojemności 50 mil będzie miał któryś ze sładniów z gorszej jakosci szybkośc działania zależy też od sposobu wyrzutu najszbciej działa mgla potem strumień najwolnij żel i pianka .Dużo zależy od temperatury przu minus 5 i więcej zel może odparowywać do 3 minut w tym czasie osoba potraktowana tym gazem jest normalnie sprawna w zimie lepsza jest mgła naturalnie dobrej jakości
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024