Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_.dai.
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Informacja ze strony producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
"Reizstofflösung mit PAVA, OC, CS in verschiedenen Konzentrationen".
Stężenie OC- 0,3%- info na puszce.
Brak info o SHU, choć w niektórych polskich sklepach pojawia się wartość 2mln. Nie mam dostępu do źródeł, które mogły by zweryfikować tę informację.
Wartość SHU dla PAVA to ponad 9 mln([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
Możliwe, że wartość stężenia OC dotyczy stężenia PAVY.
Trudno mi jednoznacznie zinterpretować dość skąpe informacje producenta.
Taką interpretację spotkałem na innym forum oraz tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tyle z ogólnie dostępnych informacji.
Od siebie dodam, że obudowa/kabura jest ergonomiczna, świetnie leży w dłoni a klips jest bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ile Cs? .są w wersji Cone?
  • 0

budo_.dai.
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Producent nie podaje informacji na ten temat.
Skoro jednak rsg 2000 udostępniono na polskim rynku, to stężenie CS nie może przekraczać 2%.
Nie wydaje mi się, by było wyższe niż stężenie OC, bo rsg jest gazem pieprzowym a nie chemicznym.
Możliwe, że CS w ogóle nie występuje w dyszy strumieniowej. Bez dostępu do poddających się weryfikacji źródeł, nie mogę udzielić odpowiedzi.
Nie będę udawać mądrzejszego, niż jestem;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kilka słów o IDC RSG 2000.
Na wstępie podam, że jestem posiadaczem tego rmg a sprzedawca reklamował go jako "najlepszy gaz na rynku". Chwyt marketingowy? Nie koniecznie. Ale po kolei.
Zacznę od skuteczności, a punktem wyjścia niech będzie kwestia ostrości gazu.
I już na samym początku pojawia się problem. Producent nie podał zbyt wielu informacji na ten temat. Wiadomo jedynie, że w gazie znajduje się PAVA, OC oraz CS w różnych stężeniach. Znane jest też stężenie OC- 0,3%. Szału nie ma.
Nie ma informacji dotyczących stężenia PAVY i CS. Nie ma też informacji o wartości SHU. Trochę szkoda. Wiadomo tylko, że głównym i podstawowym składnikiem mieszanki jest PAVA, czyli czysty pieprz syntetyczny. A to już ważna informacja. Znana jest bowiem wartość SHU dla nordihydrocapsaicyny(czystego pieprzu syntetycznego) i wynosi ona 9,1 mln. To, po czystej capsaicynie, najwyższa wartość.
Czy to oznacza, że wartość SHU dla gazu to właśnie 9mln? Oczywiście nie. Nie znamy stężenia PAVY w mieszance, ale można przyjąć założenie, że nawet przy bardzo niskim stężeniu OC, gaz jest odpowiednio mocny.
W kwestii skuteczności warto wspomnieć o zasięgu oraz czasie reakcji gazu.
Tu same plusy. Prawie.
Zasięg skuteczny to ok 3 metrów. Dodam, że celowanie jest bardzo proste, ale wymaga choć minimalnego treningu.
Czas reakcji?
Bardzo dobry. Po kontakcie z okiem, w ciągu niecałej sekundy występuje potworne pieczenie. Wielką trudność sprawia też otwarcie oczu. Do testu użyłem naprawdę małej kropelki gazu. Krótko mówiąc działa zgodnie z oczekiwaniami.
Ostatni test wykonałem na przymusowej ochotniczce.
Trafienie w ubranie na wysokości ramion szybko wywołało podrażnienie dróg oddechowych- silny kaszel i trudności z oddychaniem. Ale nie wywołało efektu obezwładniającego. Wniosek? Celować w oczy.
Są jeszcze dwie sprawy, o których trzeba wspomnieć.
Gaz, mimo rodzaju dyszy, w niewielkim stopniu zanieczyszcza powietrze. Może być to problem, jeśli używamy gazu w środkach komunikacji.
Podczas jednej z prób pojawił się problem z ciśnieniem. Był to tylko jeden raz, ale jednak.
Na podsumowanie kwestii skuteczności powiem tylko tyle, że gaz spełnia moje oczekiwania. I to bardzo dobrze.
Poza skutecznością warto zwrócić uwagę na ergonomiczną i solidnie wykonaną obudowę, która pełni też funkcję kabury. Biorąc do ręki opisywany rmg po prostu wiesz, że Cię nie zawiedzie. Pewien minus stanowi wielkość. Gaz świetnie pasuje do pasa. Nie mieści się jednak w wąskiej kieszeni czy małej torebce.
Na koniec krótkie podsumowanie.
RSG 2000 to świetnie skonstruowany miotacz o wysokiej skuteczności. Prawdopodobnie nie jest najlepszym gazem dostępnym na rynku, ale opierając swoją ocenę na własnych testach jak również wynikach testów dostępnych w sieci uważam, że ten gaz to naprawdę dobry wybór.
Myślę że nie ustępuje gazom uznanych marek, takich jak Sabre, FL czy PM.
Pozdrawiam


kurwa, skad te wszystkie brednie!?
nie ma kurwa cs.
i oc jest podane jako rodzaj oc, czyli pava (w tym wypadku oc=pava)
jak masz ten gaz, to kurwa z puszki odczytaj stężenie.
z tego co pamietam, to 10%/0,3%
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Właśnie tak myślałem bo byłby to najlepszy gaz na naszym rynku a słyszałem coś wręcz odwrotnego.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Właśnie tak myślałem bo byłby to najlepszy gaz na naszym rynku a słyszałem coś wręcz odwrotnego.

jedyna fajna opcja RSG, to wsadzenie tam innej puchy;D
http://www.forum-kul...dpost&p=1259857
co prawda dysza moze sie okazac niewypalem, ale coz;p (piana sikala z niej jako-tako...)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety wszystkie gazy które mam są o wiele większe ,wyższe niż w.kład który wchodzi do Rsg. Też o tym myślałem
  • 0

budo_.dai.
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Radmus, a Ty masz ten gaz?
Czy piszesz działając zgodnie z duchem maksymy "Nie znam się, to się wypowiem"?

Nie chce mi się wdawać w bezproduktywną dyskusję.
A podziwiając poziom twojej wypowiedzi uważam, że rzeczona dyskusja nic nowego by nie wniosła.
Zadam jednak jedno, bardzo proste pytanie- skąd wiesz?
Bo pisanie, że "jest właśnie tak, bo ja tak mówię" to poziom przedszkolaków.
Na koniec powtórzę link do strony producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sprawdź co idc pisze na temat składu swoich produktów.
Jeśli dysponujesz lepszymi danymi, to podaj ich źródło.
I dobrze byłoby, gdyby było bardziej wiarygodne niż, ekhm, "o ile pamiętam".
I jeszcze jedno. Nie zarzucaj mi pisania bzdur. Bo nawet jeśli nie wszystkie wnioski wyciągane na podstawie informacji producenta są w 100% zgodne ze stanem faktycznym, to przynajmniej są weryfikowalne.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moi drodzy forumowicze , z tego co mi wiadomo to standardowe RSG 3 , jak i zielone gazy Cannon (są też czerwone CS), miały 0,3 % PAVA , bo tyle życzył sobie niemiecki odbiorca i takie stężenie przyjął też polski importer Incorsa .Ale IDC to firma profesjonalna i na życzenie dużych odbiorców wlewa do pojemników dowolne stężenie PAVA , OC i CS , a nawet mieszanki tych substancji , we francuskich sklepach internetowych widziałem np gaśniczki Cannon mające 0,66%PAVA , a nawet 1,3 % PAVA .IDC był też swego czasu dostawcą gazów Walther , czyli produkował dawnego czerwonego ,szarego i żółtego walthera , póżniej w okresie słabego dolara Walther zmienił dostawcę na firmę amerykańską i obecny niebiesko-czarny walther jest tak naprawdę gazem amerykańskim .Co do RSG 3 i RSG 2000 to mi ten gaz nigdy nie pasował i ja osobiście cywilom bym go nie polecał , natomiast jak już pisałem jako gaz interwencyjny dla mundurowych nie jest złą opcją .Informacja producenta mówi zaś tyle , że na życzenie odbiorców możliwe są dowolne stężenia PAVA , CS lub OC , toteż gdyby duży importer zamówił np mieszankę PAVA /CS ,lub OC/CS to firma spełni jego życzenie .Pozdrawiam .
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak jak pisze megasmig.

Oto moja wypowiedz w tym temacie z 28 lutego 2010 roku:

bojowo nie.
strzelałem 'w powietrze', ale nie pamiętam jak leciało...
..pamiętam jedynie że wąchanie poskutkowało 15 minutowym kichaniem.
On ma <8% PAVA ostrości 0,33% więc kiepsko się zapowiada...

PS. mam filmiki z testu mojego 'frankensteina' RSG-sabre foam :) i foxa 60ml cone.
jak wrócę do domu, zmontuje itd, to go wstawię - ale nie spodziewajcie się fajerwerków, bo osobiście się zawiodłem...

Pozdro. ;)


Sorry, ale jak wysysasz brednie nie wiadomo skad, to ineczej nie umiem zareagowac;)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jedyne co podoba mi się w Rmg 2000 to obudowa.Zastanawiam się z czego by coś takiego zrobić. A tak przy okazji czy w waszych sklepach też żądają dowodu osobistego przy zakupie gazu Cs.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RSG 2000.
  • 0

budo_.dai.
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Radius, czytałem twoją wypowiedź z lutego już jakiś czas temu;)

Pisałem wcześniej, że nie znam konkretów dotyczących składu gazu. Wiem tyle, ile udało mi się zrozumieć z informacji zamieszczonych przez producenta. Pozostaje kwestia interpretacji podanych informacji.
Czy moja interpretacja jest słuszna?
To możliwe, ale możliwe również że nie jest.
Jeśli stawiasz jakąś tezę, to wypada poprzeć ją rzeczowymi argumentami.
Ja nie postawiłem tezy. Wskazałem jedynie ścieżkę interpretacji podając jednocześnie źródła, na podstawie których tej interpretacji dokonałem. To umożliwia wspomnianą wcześniej weryfikację
Taki już ze mnie typ, że w dyskusjach oczekuję konkretów, które można poprzeć dowodami.
W innym wypadku każda teoria,nawet najbardziej porywająca w swoich założeniach, pozostaje jedynie teorią.

Nie znam historii firmy ani jej polityki handlowej.
Możliwe, że jest tak, jak pisze megasmig. Nie będę zgłębiać tego problemu.
Nie mam podstaw, by poddawać te informacje w wątpliwość, więc zostawię to tak, jak jest.

Osobiście dokładnie przetestowałem miotacz. Także na "ochotnikach".
Znam też opinie jego faktycznych użytkowników.
Chwalą go, mi też pasuje.
Nikogo nie mam jednak zamiaru przekonywać.

Tyle na ten temat.
Tak jak pisałem ostatnio, nie mam ochoty na dyskusję, która niczego nowego nie wniesie. A wątpię, by udało się nam odkryć Amerykę;)

A na koniec pytanie.
Czy ktoś testował Terminatora od Radex Broń?

Pozdrawiam
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Czy ktoś zauważył zmianę w PM17 - konkretnie dysze CONE wyglądają teraz tak:

Dołączona grafika


Otwór 1mm testował ktoś może te dysze ?

Pozdr.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Informacje ze strony IDC należy wg mnie odczytywać tak, że standardowo produkują puszki zawierające OC albo Pava albo CS, a nie mieszankę tych substancji. Kiedyś miałem bodajże RSG 1 - ładnych parę lat temu, może coś mylę, na pewno był z IDC i na etykiecie było napisane, że zawiera 0,3 % Pava, tak też na jej polskim tłumaczeniu na stronie firmy Incorsa (importera). Dopiero na żądanie hurtowego odbiorcy robili inne stężenia. W mojej ocenie to bardzo profesjonalne gazy, ale w standardowych wersjach stanowczo za mało stężone do samoobrony. Da policjantów czy ochroniarzy - ok, ale jak ktoś cienkim strumyczkiem 0,3 % C czy Pava zatrzyma na ulicy naspidowanego karka, to z pewnością dałby radę i gołymi rękami :) Toż to 10-krotnie mniej (w pewnym uproszczeniu) niż miał Hi-Power.
A skąd info, że jak coś jest na polski rynek to musi mieś nie więcej niż 2% CS to już zupełnie nie wiem...
  • 0

budo_.dai.
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RSG 2000 to naprawdę ciekawa opcja.
Pominę kwestię składu, bo conieco już o nim wspominaliśmy.
Chcę wrócić do jego skuteczności.
W tym celu opiszę kilka testów, które przeprowadziłem także na samym sobie;) Trochę głupie, ale tak się złożyło, że nie miałem pod ręką chętnych;)
Test pierwszy dotyczył zasięgu. I tu wynik zadowalający, bo skureczny zasięg to ok 3 metrów.
Test drugi dotyczył smaku. Wynik raczej kiepski. Jadłem w swoim życiu pikantniejsze potrawy. Ale gaz nie służy do jedzenia;)
Test trzeci dotyczył działania na drogi oddechowe.
Strzał w ścianę w małym pomieszczeniu o ograniczonej cyrkulacji i w obecności ludzi. Próba odwzorowania warunków ze środków kokunikacji.
Efekt to częściowe zanieczyszczenie powietrza, które u mnie wywołało drapanie w gardle i kichanie. U pozostałych obecnych, stali bliżej "atakowanej" ściany, silny kaszel i krztuszenie. W konsekwencji konieczność opuszczenia pomieszczenia.
Kolejny test na oddziaływanie na drogi oddechowe z udziałem "ochitnika". Strzał w ubranie na wysokości ramion. Efekt to podrażnienie dróg oddechowych w postaci kaszlu i duszenia. Ale psiknięta osoba nie była w związku z tym niezdolna do działania. Wynik mógłby być inny, gdybym użył większej ilości gazu. Wnioski są niejednoznaczne. Ale chyba nie uda mi się powtórzyć testu;)
Ostatnie dwa testy to działanie na narząd wzroku.
Pierwszy wynik był niezadowalający. Zdecydowanie wpływ na to miała zbyt mała ilość gazu użyta w teście.
Mimo to wyraźnie dało się odczuć pieczenie oraz trudności z otwarciem oczu.
Test powtórzyłem kilka dni później.
Krople wielkości ucha od szpilki umieszczone w bezpośredniej bliskości oczu. Oczy otwarte.
Reakcja była natychmiastowa. Pieczenie, potworne pieczenie wystąpiło w ciągu jednej sekundy. Po trzech sekundach nie dałem rady otworzyć oczu. I tak przez następne siedem, może osiem minut. Każda próba otwarcia potęgowała jedynie efekt pieczenia. Naprawdę nikomu nie życzę takich doznań:)
Poza tym wystąpiło silne podrażnienie skóry w okolicach oczu oraz trudności w oddychaniu a pod koniec także łzawienie. Efekty działania gazu zaczęły mijać po ok 15 minutach. Po 20, może 25 było już po wszystkim.
Pod wpływem działania gazu nie padłem z krzykiem na podłogę, ale byłem zupełnie niezdolny do jakichkolwiek działań.
Ilość wykorzystanego do testu gazu była naprawdę mała, a efekt przekroczył moje oczekiwania.
Zastanawiam się, jak zadziałałby rsg strzelony w twarz napastnika z odległości ok 2 metrów. Na pewno nie chciałbym być wtedy w jego skórze;)
W moim odczuciu ten gaz jest bardzo skuteczny.
Mnie obezwładnił. I to bezdyskusyjnie.

Odnośnie do pytania o stężenie CS. Gaz tego typu był pierwszym, jaki kupiłem. Wtedy nie inreresowałem się jeszcze zbyt poważnie kwestiami bezpieczeństwa osobistego. Ale szukałem informacji w internecie na temat gazów CS, i dotarłem do takich właśnie wiadomości, czyli max 2%. Dziś jednak już nie pamiętam, na jakiej stronie. To było dawno.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a tu jako ciekawostka to o czym pisałem ,na życzenie tego sklepu , co jest zaznaczone ,producent bardzo wzmocnił stężenie ten francuski RSG 2000 , ma aż 1,33 % PAVA i gaśniczki o stężeniu 0,66 - 1,33 % PAVA , czyli stężenie produktów IDC 2-4 razy silniejsze , od tych dostępnych w Polsce , ;-)
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cześć.
Ostatnio mam problem skontaktować się z tym sklepem. Nie wiecie, czy nie mają jakichś problemów z działalnością?
Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Większość niemieckich tanich gazów to resztki z produkcji perfum , bo pewne , frakcje aromatu pieprzowego (oczywiście nie kapsaicyna ) , są wykorzystywane w produkcji perfum , Dlatego można zauważyć , że większość produkcji z Niemiec jest od koncernów produkujących też perfumy np.Klever , Hoernecke itp ,.Co prawda Klever w KO nie żałuje olejku pieprzowego , ani izopropanalu i jest on nalepszym z tanich gazów , ale nawet on nie zawsze ma powtarzalną jakość .W Niemczech norma to 1,33 % kapsaicyny, ale olejku może być maksymalnie 13,2 % , przepis ten chroni co nieco niemieckich producentów bo tyle ma ich najsilniejszy gaz Police RSG . W większości Stanów dawniej granicą dopuszczalną było 1,5% kapsaicyny , póżniej departament pozwolił na 2% w gaśniczkach na niedzwiedzie , ale niektórzy producenci robili miksa i była norma kapsaicyny i jakieś domieszki kapsacynoidów np słynny HI POWER miał około 1,4 kapsaicyny i około 1,6 % kapsacynoidów , ale razem dobrze to brzmiało bo Major Capsacynoids , czyli kapsaicyny i kapsacynoidów , aż 3 % .UDAP też stosuje tę samą formułę .Pozdrawiam . ;-)


Prawda jest taka ze HP prawie "zabija" :) Oberwało mi się przypadkiem dla zabawy to wiem....Dobrze dla ludzkości ;-) , ze tego juz nie produkują bo ludzie by sobie krzywdę zrobili.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk HI POWER był super gazem , dlatego myślę jakby tu zdobyć UDAPA mającego tę samą formułę .Co do hotspraya to mają oni czasem problemy z systemem ,proponowałbym kontakt telefoniczny , jak do tej pory zawsze działało . ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024