Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Akurat ciśnienie i zasięg wszystkich gazów dostępnych w Polsce jest raczej znane uczestnikom forum i gdybyś nie wiedział to ktoś ci odpowie , ja akurat znam zasięg i ciśnienie , wszystkich markowych cone .Moim marzeniem jest już tylko solidna pucha UDAPA , tę jeszcze chętnie bym przetestował . ;-)
  • 0

budo_piosk
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
apropos najmniejszego walther pro secur 16ml, moze komus sie przyda:



szczegolnie ze w video widac jaki ma strumien gazu
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz zacny, aczkolwiek pojemność trochę mała. 16 ml to ja komary odganiam w lato :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Police OC-17 magnum z hotspray.pl w stożku przeterminowany o rok pozamiatał schlanego szukającego dymu kolesia. Dostał 1 sekundę nawet nie w oczy tylko w czoło na wysokości brwi uszedł tylko dwa metry i padł na cyce przez kilka minut leżał cicho trąc rękoma ryja i oczy po czym zaczął wyć jak zarzynana świnia. Dalej co z nim się działo nie wiem, bo ochroniarze z interwencji go zabrali a mi powiedzieli abym szedł do domu.
Skutki uboczne ewakuacja całego pubu bo wszyscy zaczęli kaszleć.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
LUBIĘ TO!

...ale kurwa, napierdalasz gazem w klubie!?:P
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie.
Mała uwaga w przedmiocie daty ważności gazów.
Ostatnio psikałem starym S&W 50 ml, któremu 3 lata temu upłynęła data ważności. Początkowo psikał z ładnym ciśnieniem, które następnie dość szybko zmalało aż do lichutkiego strumyczka. Następnie przestał w ogóle psikać, choć w pojemniku była jeszcze ok. 1/4 płynu. Wniosek - z pojemnika z czasem ulatuje pędnik, bo puszka robi się nieszczelna. Sama substancja była wg mojej oceny jak w nowym pojemniku. Wstrząsając przed użyciem puchą nie stwierdziłem, by co coś się zmieniło od nowości, utraty pędnika nie dało się wyczuć. Za długo nie ma więc co trzymać przeterminowanego gazu, bo można się przykro naciąć. Chociaż to też jest różnie - mój 2 lata przeterminowany Frontiersman zachowywał się jak nowy i jeszcze załatwił 2 penerów.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy na gazie UZI nadrukowana jest na puszce data produkcji czy ważności ? Ktoś wie ?
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
produkcji
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, scenka z Rosji ;-)
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ostatnio po analizie żródeł zachodnich , ustaliłem że na zachodzie pod pojęciem gazu żelowego rozumie się formułę gazu która nie zanieczyszcza powietrza , lub w praktyce bardzo niewiele , nie dotyczy to wszystkich gazów strumieniowych, bo nie każdy gaz strumieniowy jest żelem .W praktyce jeśli pryśniecie w pomieszczeniu np Foxem i Tornado , odczujecie tę różnice , po jednym kilka lekkich kichnięć (Tornado ) , przy Foxie duże zanieczyszczenie powietrza , niewiele mniejsze od cone .Jednak w Polsce ktoś ( podejrzewam że firma Sharg ) , wprowadził inny marketing ,głoszący że nowoczesny gaz to tajemniczy żel , i można go miotać także w postaci chmury stożkowej , a nawet chmurowej gaśniczki ( oczywiście są gaśniczki żelowe , ale nie pryskają chmurą np Mace ) Z czasem marketing ten zaczęły stosować inne firmy np Broń pl , a że w myśl określeń stosowanych na zachodzie to bzdura to już inna sprawa ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , żeby nie być gołosłownym produkty RSG , jak widać mają i żel i strumień po niemiecku weitstrahl u dołu po angielsku stream , toteż jeśli na nietłumaczonej etykiecie widzicie Gel , to coś znaczy na polskiej w praktyce nic ;-) Pozdrawiam
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie dalej jak tydzień temu nad tym samym się zastanawiałem, mianowicie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Uznałem że to glitch przy tłumaczeniu bo w końcu oba to streamery jako forma miotania i teoretycznie oba nie powinny zanieczyszczać powietrza...
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Generalnie jestem fanem chmury , ale około 2,5 roku eksperymentowałem ze strumieniami .Z moich doświadczeń wynika , że powietrze zanieczyszczały RED PEPPER GEL (ciekawa nazwa polskiego dystrybutora w Niemczech to OC5000), Fox , Uzi .Natomiast wcale lub prawie wcale nie zanieczyszczały powietrza Policyjny z Militaria , Tornado , Sabre Red Cyklist ,jak jest z Sabre Crossfire nie wiem .Cóż nie każdy Stream to Gel :) :) :) Zresztą żelowa formuła nie jest dla mnie jako cywila żadną zaletą , konieczne jest wprost snajperskie trafienie w obydwa oczy , co łatwe w realu nigdy nie będzie ;-)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sabre Red też tak robi. Mają Crossfire w wersji "standardowej", tj. stream w płynie i w wersji gel. Oba sikają "strzykawkowym" strumyczkiem, tylko że gel jest wyraźnie gęstszy. Wg mnie dla cywila oba mało przydatne, a gel szczególnie. Dla mnie osobiście spośród dostępnych na rynku form miotania najlepsza jest taka jak w Fox stream (nie licząc gaśnic). Walę w konkretnego przeciwnika, ale snajperem być nie muszę, szczególnie jak gardę będzie trzymał.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wczoraj byłem lekko na bani i zaserwowałem sobie foxa na buzię ale wcześniej założyłem okulary.Niestety oczu prawie wogóle nie załatwiło i mógłbym śmiało dalej walczyć. Po dojściu do siebie psiknolem sobie ARM ll Cs zmiotlo mnie po 2 sekundach mimo okularów a efekt duszenia był wiele większy niż przy Foxie.Może ktoś zrobi sobie taką próbkę nie jest to takie straszne wystarczy mieć mleko i olej do przemycia przy cs wystarczy woda a doświadczenie może okazać się przydatne.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakiego Foxa użyłeś cone czy stream ?
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Etykieta jest nie czytelna ale sądząc po dyszy to stream chociaż twarz miałem zbryzganą całą.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem ci że z foxów 5,3 wolę cone bo ten silnie i szybko dusi , co prawda trwa to 2-3 minuty, ale wystarczy , to nawet ważniejsze moim zdaniem od działania na oczy , gość który nie może otworzyć oczu może jeszcze atakować uderzeniami po omacku lub spróbować sprowadzać do parteru , gość który nie może oddychać nie zrobi przez chwile nic , a to wystarczy ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
2-3 minuty to trochę za długo to prawie jedną runda zależy od stylu może się naprawdę wiele wydarzyć. Osobiście wolałbym jak by atakował na oślep.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024