Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W praktyce dużo zależy od znajomości tematu policjanta/prokuratora/sędziego. A z tym to różni bywa, więc można się spodziewać wszystkiego. Spotkałem przypadek, że u bandziora nunczako zabezpieczyli i nikomu do głowy nie przyszło, by mu stawiać zarzut chociaż ustawa o broni i amunicji penalizuje posiadanie takiej broni bez zezwolenia (którego i tak się nie uzyska). U innego zabezpieczyli wiatrówkę na CO 2 bez żadnych przeróbek, powszechnie dostępną na rynku. I zaraz była wysyłana do badania, czy to czasami nie jest broń palna.
Jak trafimy na filozofa/upierdliwca to do gaśniczki też się przyczepi. Mi jednego razu policjanci czepiali się do TW 1000 60 ml CS, a do Frontiersmana z kolei nie czynili zastrzeżeń. Życie jest jak pudełko czekoladek ... :)
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam chłopaki.
Przejrzałam trochę forum, ale i tak chciałabym zapytać o gaz dla dziewczyny, z własnej partnerki lub swojego doświadczenia.
Który z tych dostępnych na ten moment byłby najlepszy ?
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Przejrzałam trochę forum, ale i tak chciałabym zapytać o gaz dla dziewczyny


Strona wcześniej przeczytaj moje posty.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Radzę zawsze mieć przy sobie dwie sztuki,mały strumień+chmurę ewentualnie dobry stożek.

Pozdrawiam
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czytałam Twoje ostatnie posty i śminka sabre z tego linku, do torebki na zapas mi się podoba.
Natomiast jako główny gaz skłaniam się ku temu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i chciałam zapytać, jak się ma do tego powyżej który był tu kilkukrotnie polecany, ten tańszy z linku poniżej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oraz co myślicie o tym jeszcze niżej, bo słyszałam bardzo dobre opinie, choć przyznam że mało dziewczęce opakowanie tego gazu :) no i to żel:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
PM OC-17 bardzo dobry gaz,co do SABRE RED PM 60 też jest bardzo dobry ale jego dysza przy użyciu brudzi rękę.
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a czy mógłbyś/moglibyście polecić coś jeszcze osobno do domu. Tak żeby stało w domu do obrony na wszelki wypadek. Rozmiar wtedy nie ma znaczenia? Czy 120ml wystarczy do obrony w domu ? Czy lepiej gaśniczka ? Wolałabym chyba gaśniczkę, natomiast gaśnica Police magnum jest stanowczo za droga, polećcie coś proszę do obrony w domu ale poniżej 250zł najlepiej.

Dziękuję za wszelką pomoc.
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a czy mógłbyś/moglibyście polecić coś jeszcze osobno do domu


Z czystym sumieniem mogę polecić do obrony domu i nie tylko :) :) :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tak na serio gaśniczka jest najlepsza na duże i natarczywe zwierzaki ;-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , z gaśniczek dobra jest też ta, natomiast 60 ml OC17 w stożku to dla ciebie bardzo dobry wybór , choć oczywiście gdybyś miała sposób na noszenie 90 ml, to byłoby jeszcze lepiej.Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy tymi gaśniczkami które polecacie da się wycelować w dużym stresie ? Czy gaśniczki mają szerszy strumień od standardowych puszek ? Rozumiem że żel nadaje się bardziej do zamkniętych pomieszczeń jak dom, ale nie mam żadnego doświadczenia w celowaniu i wolałabym po prostu wcisnąć spust i mieć pewność że złodziej/złodzieje oberwią gazem na wypadek nocnej wizyty :)
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dantech:
Ech gdyby nie te przepisy... :roll:

Martinka:
Tak, kup gaśnicę najlepiej tą 0,7 co prostowałem trochę wyżej wtedy i sobie popryskasz ich i sobie popryskasz siebie i jeszcze jak ci zabiorą to wystarczy żebyś dostała poprawkę. Optymalnie - podobno od gwałtu jest lepszy tylko gwałt na nieprzytomnej :twisted:

Nie sądzisz że lepiej od gazu zainwestować choćby w judasza hm? Tak w przypadku "nocnych wizyt"?
Jak chcesz wszystkich wpuszczać/wszystkich gonić bo jesteś zadymiarz/ra to i zabawniej i taniej kupić nogę od stołu.
No chyba że za każdym gościem od odczytu gazu/prądu/wodomierzy prewencyjnie będziesz biegać z odbezpieczoną gaśnicą, może być fajnie - chociaż tego sportu nie testowałem.
Albo jeszcze lepiej można wrzucić taką na rack'a przy drzwiach i straszyć wszystkich gości i nie mieć dostępu jak by się przydała.

Wcisnąć spust i mieć pewność- wiem że są inteligentne pralki/proszki/pończochy ale OC smart-guna jeszcze żem nie widział.
Starałem się ale nie mogłem ;-)

Jak krowie na rowie zawsze przy takim pytaniu jest napisane 60-90ml - dla baby 60ml chmura/żel, raczej chmura.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Martinka , gaśniczką Police Rsg ,Frontiersmanem , ewentualnie Foxem w chmurze , po zdjęciu zawleczki trafisz nie tylko jedną , ale nawet trzy stojące obok siebie osoby .Musiałabyś tylko poćwiczyć ściąganie zawleczki , co łatwiejsze jest w foxie i Police rsg , zdjęcie blokady , takiej jak ma gaśniczka na niedżwiedzie w stresie może być trudne , natomiast w pozostałych , wystarczy wyciągnąć zawleczke .Pozdrawiam . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście to czy kupić gaśniczkę to kwestia indywidualna ,np ma mój dziadek mieszkający w domu jednorodzinnym na odludziu , natomiast w bloku na osiedlu monitorowanym , może się nie przydać , raczej dla osób , mających większe zagrożenie . ;-)
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W zasadzie koledzy Pingwindaboss i Megasmig temat wyczerpali,ja dodam od siebie jeżeli chcesz się poczuć bezpiecznie to musisz trochę wypryskać miotaczy aby osobiście przeanalizować zakres działania i użycia.Polecam również montaż kamer(koszty nie są kosmiczne) lub wynajęcie profesjonalnej ochrony :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziękuję za pomoc wszystkim.
Oczywiście gaśniczke chce do domku, niezbyt bezpieczna dzielnica - sporo złodzieji lubujących się wejściami oknem, więc na wypadek gdyby weszli jak będe w domu coś bym chciała.
Natomiast 60ml to do kieszonki, więc nie wybieram pomiędzy tylko szukam i to i to.

@megasmig mam jeszcze jedno pytanie:
Czy ta gaśnica RSG to w końcu żel czy chmura ? Bo na stronie jest napisane żel a dalej cytując:
"Dysza HJF ( High Jet Fog ) - wyrzuca substancję drażniącą w postaci silnie rozproszonej chmury"

Czy to coś pomiędzy ? żel który ma szeroki strumień ? Czy widziałeś to jak to w rzeczywistości wygląda ?
i jeszcze jedno czy ta gaśnica RSG to ten sam środek co RSG3/2000 ? bo czytałam dużo dobrego o tym żelu.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Martinka, przesyłki są tanie przynajmniej na hotsprayu, kup najpierw 60-kę, psiknij raz na zewnątrz zobacz jak leci - to punkt pierwszy i najważniejszy w treningu - i z tego co wiem wszyscy tu są zgodni co do tego, psiknij raz w domu zobaczysz że do pomieszczenia to nie jest dobra opcja co dopiero gaśnica...
Jeżeli nadal będziesz chciała to zawsze możesz zamówić wybór ich jest i praktycznie w ciągłej sprzedaży.
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale wiesz widziałam tu ten filmik jak jeden chińczyk obronił sklep taką gaśniczką, była też ekspedientka co przegoniła chłopaka, wszytsko to pomieszczenia zamknięte, zwłaszcza mały sklepik chińczyka i świetnie sie to sprawdziło a chińczyk sam siebie nie znokautował :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Martinka gaśniczka Police RSG , to gęsta chmura o zasięgu aż 5 metrów ,trafiony tym gazem napastnik silnie się dusi , więc bez problemu przegonisz nią z posesji sporą grupę intruzów .Jest spora , ale do obrony domu nie ma to znaczenia.Nie ma ona nic wspólnego z gazem RSG3 /2000 , w Europie zachodniej gazy dla służb mundurowych , nazywa się gazami RSG .Police RSG produkuje niemiecka firma KKS i mają 13,2% OC , a RSG 3/2000 , szwajcarska firma IDC , mają one0,3% sztucznej kapsaicyny .Police RSG to dobry gaz ,najlepszy z niemieckich .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do użycia gazu chmurowego w pomieszczeniu ,to nie jest tak że się znokautujesz , będziesz kaszleć , ale dasz radę opuścić pomieszczenie , osoba która dostanie w twarz większą ilość środka , jest w o wiele gorszej sytuacji .Oczywiście lepiej jest przechwycić intruza już na posesji , lub prysnąć go , gdy podchodzi do okna ,a potem wzywać policje , ale w ostateczności szybkie prysnięcie gazem chmurowym w pomieszczeniu , a potem opuszczenie go i wezwanie pomocy jest opcją wykonalną , trafiony gość raczej się nie pozbiera do przyjazdu policji . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,obejrzyj ten filmik , Police RSG pryska podobnie , z tym że zasięg i ciśnienie gazu , nie mówiąc już o mocy jest znacznie lepsze od kiepskiego TW 1000 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tutaj kolejne użycie gazu chmurowego w pomieszczeniu , jak widać w ostateczności da radę ,chociaż te kobiety ,niepotrzebnie ryzykowały przeciw broni palnej .Pozdrawiam.
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziekuję Ci serdecznie.
Przyznam że ten RSG najlepiej wychodzi cenowo, ewentualnie FOX, natomiast już jako ostatnie zupełnie pytanie:
Czy można gdzieś zobaczyć jak pryska ten gaz MACE HOME DEFENCE ? Wiem że jest to żel ale cena w sklepie którą podał dantech jest najbardziej atrakcyjna. Jeśli byłby problem z celowaniem z takiej gaśniczki to wybiorę między RSG a FOX.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024