Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ps. znalazłam jeszcze coś takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale ponawiam pytanie o MACE HOME DEFENCE, czy mają panowie pojęcie jaki to ma strumień? Czy potrzeba umiejętności w celowaniu, czy jest odpowiedni dla amatorów ?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety niema w internecie filmiku jak pryska Mace Home Defence , co do tego gazu to zgadzam się z Twinkle (który go ma ), że to raczej rozwiązanie dla profesjonalistów , a nie amatorów i w sytuacji stresowej z trafieniem może być różnie .Ogólnie to amerykańscy experci polecają zakup co najmniej 2 gazów i wypryskanie jednego szkoleniowo ( niestety przy naszych polskich zarobkach gazy są drogie ), co ma szczególne znaczenie jeśli ktoś , decyduje się na gaz żelowy , by nabrać minimalnych doświadczeń , ze sposobem pryskania .Nie wiem też czy warto kierować się ceną przy wyborze gaśniczki ,raz tak zrobiłem i kupiłem ARMII , którą teraz ma mój dziadek ,nie jest to zupełnie nieprzydatny gaz , ale są lepsze i gdybym kupował mu dziś to też wybrałbym pomiędzy Foxem , a Police Rsg .Moim zdaniem lepiej dołożyć te parę groszy i mieć najlepszy dostępny gaz .Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Akurat Sabre Home Defence to mam , jestem z niego zadowolony ,kupiłem go bo akurat nie było foxów , mając wybór wybrałbym Foxa .Gaz jest ok , ale ten sklep który znalazłaś , wydaje mi się bardzo niepewny . :)
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W takim razie decyduję się raczej na PM OC-17 60ml i gaśniczke FOX-a, ze względu że chce zamówić w jednym sklepie a w hotsprayu RSG nie mają. Natomiast mają gaśniczke MACE na niedzwiedzie, ale już nie będe więcej truła i zostane przy tym FOX-ie chyba ;)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To raczej dobry wybór.Pozdrawiam . ;-)
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale ponawiam pytanie o MACE HOME DEFENCE, czy mają panowie pojęcie jaki to ma strumień? Czy potrzeba umiejętności w celowaniu, czy jest odpowiedni dla amatorów ?


Posiadam kilka gaśniczek tego specyfiku moje zdanie a i kolegi Twinkle będzie podobne że jako strumień jest naprawdę bardzo dobry,po małym treningu z najtańszym gazem dasz sobie zapewne radę.Znalazłem gdzieś ostatnio w necie ranking popularności RMG w Polsce i o zgrozo były to najtańsze gazy,te polecane przez nas mają udział około 4% na rynku,dlatego dostawcy nie sprowadzają dobrych i mocnych marek do Polski.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Najpopularniejszym markowym gazem w Polsce jest Walther Pro Secur, głównie dzięki marce Walther :) .A mam małe pytanie do tych co używali Frontiersmana , jak jest w tym gazie z efektem inhalacyjnym , dusi czy nie oparami ?Pozdrawiam .
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem tak: ja bym nie miał żadnych problemów z trafieniem gaśnicą MACE PEPPER GEL. Tylko, że ja już 12 lat gazami się bawię i kilkadziesiąt pojemników wypsikałem. Ten MACE to super sprawa, ale to gęsty żel - tym nie postawi się chmurki, żeby jednym psiknięciem łatwo trafić kilku na raz. Trzeba mieć tego świadomość.
FOX 5.3 ma dla mnie za słabe stężenie w stosunku do ceny. Teorie o czystości roztworu, lepszym wnikaniu w pory skóry itd jakoś mnie nie przekonują. Chyba, że wersja mean green - to jest mocniejsze, ale nie ma gaśniczek. Martinka ja na Twoim miejscu brałbym SABRE albo RSG - ładna chmura, dobre stężenie i dobra cena.

I jeszcze jedno - to nie jest żadna cudowna broń tylko pewien środek do łagodnej obrony. I do obrony dla Ciebie ma służyć. Jeśli będziesz aspirowała do interweniowania i przeganiania złodziei z domu, to źle skończysz - gwarantuję ci to! To nie jest tak, że każdy złodziej to byle żul, w zasadzie niegroźny. Często mają różne gorsze rzeczy na koncie, tylko nie zawsze wychodzące poza ich środowisko. Pracuję przy sprawach karnych i nie raz widywałem przypadki jako domorosły komandos zbierał tęgi łomot od bandziora, chociaż miał gaz, teleskopa, nunczako itp. Liczą się umiejętności i psychika, a przestępcy z agresją mają do czynienia od dziecka, w odróżnieniu od porządnych ludzi.
Przepraszam, że przynudzam, ale kobiety są z biologicznych przyczyn słabsze fizycznie od mężczyzn, a jak jeszcze spanikują to całą obronę szlag trafia, niezależnie od tego jaki sprzęt mają.
Reasumując - martinka jak coś się niedbrego będzie działo, to najpierw dzwonisz na Policję jak zdążysz, a dopiero w sytuacji ataku na człowieka walisz gazem.
  • 0

budo_martinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziękuje za wszelkie porady.
Co do używania gazu, mam tylko jedno nastawienie: PSIKAM I UCIEKAM :) Mam właśnie nadzieje że gaz da mi możliwość ucieczki, również w domu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , aż nie wiem co bym wybrał w pierwszej piątce . :) :) :)
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

aż nie wiem co bym wybrał w pierwszej piątce


Wiadomo że 3 popularność chyba dlatego że chłopaki z ochronki go lubią.Nie wiem czy to było ale znalazłem fajnych łośków.


Mam jeszcze pytanko,dokupiłem ostatnio dodatkowo 2 szt PM OC17 60ml z terminem do 2016 ale zauważyłem że przy rurce jest rdzawy osad jak się rozszczelnia to im wsadzę ten gaz do odbytu,nie będę do nich dzwonił bo gadki sprzedawców mnie zaraz rozwalają,miał ktoś podobny przypadek objaw w dwóch sztukach,RMG zakupiony w dobrze znanym wszystkim sklepie HS.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O tym rdzawym osadzie już była mowa, nie tylko Ty to masz-ja miałem również, gaz był w 100% sprawny. Za to jakieś 2-3 lata temu, na samym początku sklepu kupiłem gaśnicę PMa i była z wadą-rozszczelniła się przy gwincie... jednak została niezwłocznie i nieodpłatnie wymieniona na nową, co potwierdza profesjonalizm sklepu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No temat był kiedyś wałkowany ,wszystkie PM , mają trochę osadu , widocznie pracownicy fabryki ręcznie je testują , wykonując półsekundowe psiknięcie .Ręczna robota :) , ale gaz ok .
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Serdeczne dzięki koledzy wstyd się przyznać ale pierwszy raz u nich zamawiałem również ten gaz,nie czytałem wszystkiego na forum bo trochę tego jest :) ,teraz jak mają MACE to częściej będę się u nich stołował nawet 10% rabatu mi dali na następne zakupy,mogli by poszerzyć ofertę o np. SR i Wildfire.
Pozdrawiam
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, a gdzie obecnie można dostać Foxy w chmurze?
W Hotspray wygląda jakby mieli zamykać- same pustki, mail nie działa, na zapytanie z ich www o dostępność- zero odpowiedzi.
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie, a gdzie obecnie można dostać Foxy w chmurze?


Z chmurką będzie problem ale strumienie kupisz tu:http://spy-eye.pl/sklep//vshop/produkty/143631151
Koledzy z forum chwalą foxa w strumieniu za dobry strzał.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dla mnie ok, ale dla kobiety wolę kupić chmurę.
Może zna ktoś pewne sklepy za granicą, co wysyłają foxy do PL?
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dla mnie ok, ale dla kobiety wolę kupić chmurę.
Może zna ktoś pewne sklepy za granicą, co wysyłają foxy do PL?


Coś się tak uparł na tego FL,ja w firmie używam MACE dostępny na HS w chmurze i uważam że jest lepszy od FL(ale to moje odczucie :) ) ,dalej masz PM OC17 cieszący się doskonałą opinią czy SR MAGNUM 60ml wszystko chmurka i skuteczne w 100%.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Od tygodnia siedzę w tym temacie, przekopałem neta, youtuba itp. i wychodzi na to że foxy mają najszybsze działanie- a dla mnie priorytetem jest właśnie szybkość zadziałania.
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Od tygodnia siedzę w tym temacie, przekopałem neta, youtuba itp. i wychodzi na to że foxy mają najszybsze działanie- a dla mnie priorytetem jest właśnie szybkość zadziałania.


Może i działa szybko :)ale o ile szybciej pół sekundy,sekundę,ale czy długo,dla mnie ten gaz jest bardzo mocno przereklamowany nie wart tej ceny w stosunku do działania,ale wybór należy do ciebie.Zapewne koledzy z forum potwierdzą moją teorię.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024