Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem crossfire to calkowicie za cienki strumien a do czego jej mozliwosc uzywania odwroconej puszki nie ma to sensu jak by ja ktos zlapal to juz po zabawie.......... 1.Force 80 2.Uzi 3.Fox(stream,foam)piana foxa ladnie szeroko pokrywa i bedzie zadowolona
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz dla kobiety - nie jest rolą i (mam nadzieję) zamiarem żadnej kobiety rozganianie band penerów czy robienie porządku na osiedlu ani wychowywanie kogokolwiek za pomocą broni... Gaz ma służyć o OBRONY i ma byc ZASKOCZENIEM dla napastnika. Odeprzeć pierwszy atak i uciec - to jedyna słuszna taktyka.

Warto rozważyć Fox Mean Green - 1,2 kapsaicyny, gaz na bazie wody i zielony "znacznik" (niekiedy pozwala stwierdzić, czy dobrze pomalowaliśmy delikwentowi pysk czy trzeba poprawić). Stream powinien być ok, bo strumień jest dość szeroki, nie jest cienką strużką jak przy Sabre, tylko trochę rozproszony. Małe pojemności Foxa w chmurce mają jak dla mne nieco mały zasięg. Piankę z własnych doświadczeń odradzam, mam wrażenie że działa z opóźnieniem i trzeba rafić centralnie w oczy. Pianka jest wg mnie dla profesjonalistów działających w zamniętych pomieszczeniach, dla cywila i laika do samoobrony jakoś tego nie widzę.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do linku to nie bardzo wiem co EDC ma do rzeczy, wykop ma posty ogólnie bardzo chaotyczne sam nie doczytałem do końca, ale co do reszty postu razem ze spray-patternami to powinniśmy od jego wklejenia lub podlinkowania sami zacząć...


dałem linka do konkretnego komentarza!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3 propozycje:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] no chyba że rzeczywiscie piana fajnie psika...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (chciałem kupić 90ml, a tu nie ma lol)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - najtaniej, i czy rzeczywiście gorszy wybór dla kobiety?

więcej szczegółów opisane w poście z linku!;p


PS...
WTF is spray-patternami!?
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To może mi jakoś lewo otwiera bo mam "Unsupported browsera" A spray patterny to chodzi o to jak chmura leci i jak żel i skoro powiedziała że nie rozumie flip-top itp. to od razu mogliśmy wrzucić do miotaczygazowych linka czy kryzysowo.wordpress'a a nie pomyślalem o tym sam :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jako użytkownik i sprzedawca gazów powiem krótko:
żaden gaz nie będzie dobry dla kobiety jeśli nie zrozumie, że nie może go nosić w torebce -tylko pod reką - czyli kieszeń, albo pochewka na pasku z szybkim dostępem.

Jeśli zrozumie powyższe może przejść do wyboru :)

Jesli zaś chodzi o wybór gazu dla kobiety - to tylko taki który bedzie w stanie nosić.
Może to być Sabre Magnum 60 jesli jest w stanie znależć sobie na niego miejsce np. w kieszeni, lub np. Sabre P-22-OC, ten będzie nosić najłatwiej.
Fakt ten ostatni jest mniejszej pojemności, ale do samoobrony wystarczy.

Oczywiście powinna porządnie przećwiczyć wyciąganie, ale i równiez użycie - co najmniej raz.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To że gazu nie nosi się w torebce to wie już ,po doświadczeniach z psami moja 60 letnia matka i tam gdzie mogą być przekłada go do kieszeni . :D W 1998 roku w przedziale kolejowym 3 napitych złodziei chciało mnie okraść i wyrzucić przez okno ,na szczęście w śmietniczku przy oknie była butelka po piwie ,chwyciłem za nią i rozwaliłem przywódcy na głowie ,a tulipanem rozciąłem mu nos tak ze 3 cm do kości ,pare ciosów i cięć szkłem dostali też jego kompanii.Cała trójka potem została pojmana przez SOK-istów , mam na pamiątke do dziśiaj akta z tej sprawy , no i oczywiście doświadczenie w sytuacji stresowej walki o życie.W stresie wcale nie tak łatwo jest trafić ruszającego się przeciwnika ,dlatego moim zdaniem małe pojemności 15 -25 ml , i cienkie strumienie jak w większości sabre są bardzo ryzykowne .Moim zdaniem jeśli kobieta bywa w jakichś naprawde niebezpiecznych miejscach , to musi znaleść sposób by nośić co najmniej 50 ml , i niech to będzie szeroki strumień jak uzi ,czy fox ,lub chmura np. fox , walther, force 80 itp.Od czasu do czasu testuje różne gazy i wypryskałem treningowo kilka piór , breloczków itp. opisze to innym razem . :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wydajny jak na ta pojemnosc :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest piana :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest chmura :)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Orientuje się ktoś, czy obecnie Hi-Max z hpe 75ml jest w formule LE-10 czy MPG ?
Czy obecnie jest już dobra seria dostępna w sprzedaży tych gazów?

Pozdrawiam,
Kubas
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Byłem u siebie na mazurach na urlopie , w barze zaczęły się przepychanki i przyjechał patrol z agencji ochrony wielki gościu z 2,15 m i normalna laska z 1,75 m ,ale miała tonfe ,a w kieszeni munduru przy kolanie gaśniczke gazu w żelu ,aż szkoda że ostatecznie ,nie doszło do użycia.Poza tyn kupiłem foxa firemaster 89 ml, wydaje się ok ale zauważyłem że trzeba poćwiczyć szybkie ściąganie blokady .Pozdrawiam .
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, czy ktoś posiada jakiś kontakt z Pięściarzem?
Muszę się pilnie z nim skontaktować, bo miał mi zamówić coś przez znajomego w inter-ark i ponad miesiąc już czekam.
Proszę o informacje na PRIV'a
Pozdrawiam, Kubas
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witajcie.
Nie wiem jest ze świeżością tej informacji (ja bynajmniej po powrocie z urlopu zobaczyłem ją dziś po raz pierwszy) ale w kalibrze mają kilka nowych "gadżetów" w tematyce pieprzniczek. Można zerknąć z ciekawości.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jakby się komuś szukać nie chciało..
szału nie ma, nieco wiecej modeli sabre red wprowadzili, ale z tego co widzę, to i cene niestety podnieśli...
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W Broń pl. też sprowadzili kilka gadzetów , tyle że mace ,wolałbym żeby sprowadzili np. konkretną puche triple action spraya , albo sabre 3w1 , zamiast tych cudów . W większości tych gadzetów masz jeden strzał cienkim strumieniem i albo trafisz gościa w obydwa oczy co niekoniecznie wyjdzie ,albo masz parter ,o obronie przed np. 2 napastnikami nie ma już mowy.Tak wogóle to te zabawki moim zdaniem wcale nie pasują do polskich realiów , Polska to nie Stany napadów np. w biurze , raczej nie ma ,więc np .długopis strzelający gazem raczej się nie przyda , kasjerka w banku też lepiej żeby tego nie wyjmowała przeciw broni palnej .Najczęstszy rodzaj napastników to pijani goście szukający zaczepki gdzieś na uboczy ,i zwykle jest ich kilku , najlepiej mieć w plecaku gaśniczke albo , przymajmniej w kieszeni jakąś konkretną pojemność ,Mam pytanie czy kogoś wogóle obronił jakiś gaz breloczkowy , długopis z gazem , albo pager ? :) Moim zdaniem poza podnoszeniem pewności siebie to te gadżety są prawie nieprzydatne .
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W Broń pl. też sprowadzili kilka gadzetów , tyle że mace ,wolałbym żeby sprowadzili np. konkretną puche triple action spraya , albo sabre 3w1 , zamiast tych cudów . W większości tych gadzetów masz jeden strzał cienkim strumieniem i albo trafisz gościa w obydwa oczy co niekoniecznie wyjdzie ,albo masz parter ,o obronie przed np. 2 napastnikami nie ma już mowy.Tak wogóle to te zabawki moim zdaniem wcale nie pasują do polskich realiów , Polska to nie Stany napadów np. w biurze , raczej nie ma ,więc np .długopis strzelający gazem raczej się nie przyda , kasjerka w banku też lepiej żeby tego nie wyjmowała przeciw broni palnej .Najczęstszy rodzaj napastników to pijani goście szukający zaczepki gdzieś na uboczy ,i zwykle jest ich kilku , najlepiej mieć w plecaku gaśniczke albo , przymajmniej w kieszeni jakąś konkretną pojemność ,Mam pytanie czy kogoś wogóle obronił jakiś gaz breloczkowy , długopis z gazem , albo pager ? :) Moim zdaniem poza podnoszeniem pewności siebie to te gadżety są prawie nieprzydatne .

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Nie traktuję tych zabawek poważnie, bardziej dla urozmaicenia tematu poruszyłem tę kwestię. Swoją drogą, ciekawy jest ten patent : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zastanawia mnie fakt jak wygląda to napełnianie PEN DEFENDERA I KEYGUARDA, a raczej jaki jest system miotania substancji drażniącej z tych "miotaczy". Czy działa to na zasadzie pompki jak w pistolecie na wodę czy atomizerze do perfum, czy też z tego flakonika w linku nabija się substancję drażniącą sprężoną, czy też (jak w zapalniczkach) po nabiciu wydzielają się opary jakiegoś gazu które stanowią element miotający, wyrzucający substancję drażniącą. Niestety w kolterze nie potrafili odpowiedzieć na moje pytanie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_zib0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam!
Powiecie mi tak na szybko jaka jest różnica między np

1 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie chodzi mi tu o technologię"SABRE Crossfire Technology", jaka jest różnica między niebieski a czerwonym kolorem opakowania? Co te kolory oznaczają?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niebieski kolor oznacza gaz policyjny , to duma producenta sabre przed wprowadzeniem crossfire , bo używa tego między innymi nowojorska policja . W praktyce poza technologią crossfire te gazy nie różnią się niczym,np.obydwa są na bazie wody destylowanej .
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam

Wiem że kolega puent przygotowuje ''wpis na temat legalności gazów w państwach UE'', lecz tra to już dość długo a mi pozostało niewiele czasu do wyjazdu za granicę.
Ma ktoś może informacje na temat legalności gazu obronnego w krajach takich jak Austria, Szwajcaria, Włochy?

Z góry dziękuję za pomoc.

..........................
Paweł
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam

Wiem że kolega puent przygotowuje ''wpis na temat legalności gazów w państwach UE'', lecz tra to już dość długo a mi pozostało niewiele czasu do wyjazdu za granicę.
Ma ktoś może informacje na temat legalności gazu obronnego w krajach takich jak Austria, Szwajcaria, Włochy?

Z góry dziękuję za pomoc.

..........................
Paweł

Ze Szwajcarią to trochę dziwna sytuacja bo kiedyś wyczytałem, że m.in. miotaczy gazu nie można wwozić do tego państwa natomiast nie natrafiłem na zakaz posiadania gazu w tym kraju.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - "Należy przestrzegać zakazu wwożenia broni ostrej i gazowej, rozpylaczy, paralizatorów, noży, zwłaszcza otwieranych jedną ręką (sprężynowe, motylkowe), a także bagnetów, pałek itp. przedmiotów. Osoby łamiące ten zakaz karane są grzywną w wysokości kilkuset franków i mogą zostać wydalone z kraju."
Może ktoś rozwinie tę kwestię.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W Szwajcarji możesz mieć miotacz ,kupiony na miejscu , i zarejestrowany bo władze rejestrują fakt posiadania.We Włoszech gaz pieprzowy jest legalny dla cywili , łzawiący mogą mieć tylko policjanci , ale też konieczna jest rejestracja miotacza . W Austrii można posiadać gaz pieprzowy ,jeśli nie zmieniły się przepisy .W Niemczech tylko gaz z niemiecką etykietą na której pisze że jest odstraszaczem zwierząt , bo inaczej jest traktowany jako nielegalne uzbrojenie . :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024