Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A jak psika Arm II w żelu - tak jak puissance? Tzn. płynem sika? Czy bardziej rozproszony?
Klasyczna chmurka we "francuzach" jest dla mnie trochę zbyt lekka, wolałbym gęstszą, bardziej zawiesistą - miałem coś takiego dawno, też francuski żel, Magnum 70 - okrągła dysza i psikało gęstą, szeroką i ciężką chmurą (wersja w żelu) Jak gaśnica leje wodą, to mogę mieć problemy z kilkoma przeciwnikami - bo muszę walić po kolei i centralnie w pysk trafiać...
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Bylo uwaznie czytac....... :D psika rozproszonym zelem ze jak walilem w goscia inni uciekali od tego stezenia cs w powietrzu :) zreszta pisalem 2 sekundowy strzal w grupe i nie ma nikogo :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No taki też wniosek wysnułem z Twojej wypowiedzi, ale wolałem się upewnić :)

Rok temu testowałem mojego starego Hi Powera (2 lata po terminie) kupionego w 2005 r. w HPE Holsters. Powiem krótko: to był wspaniały gaz! Psika standardowym stożkiem, coś może jak KO, gęsta i czerwona chmurka. Na dworze nie poczułem jego mocy, chmurka szybko opadła. Ale raz przypadkowo psiknąłem - nie więcej niż 0,5 s - w domu, na parterze. Momentalnie cały dom (w tym ludzie na piętrze) zaczął kichać, smarkać i kaszleć. Na drugi dzień to samo. Jeszcze po 3 dniach, jak ojciec zamiatał to pomieszczenie, w którym psiknąłem, to rzucił miotłę i spieprzył stamtąd cały zasmarkany, widocznie drobiny gazu na podłodze jeszcze bardzo aktywne były.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Macie identyczny sposob miotania ARMll jak pod koniec filmu wlasnie takim zelem sypie :)
  • 0

budo_magii
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Serdecznie Panowie.

Zalogowałam się specjalnie bo widzę tu obszerny temat o gazach obronnych.
Niestety nie jestem w stanie przeczytać całego, a po ostatnich postach czuć że wypowiadają sie tu specjaliści.

Chciałabym się dowiedzieć jaki gaz mogli byście polecić dla dziewczyny. Chodzi o to by był skuteczny jak najbardziej, do dużego miasta (nie na psy) i raczej w terenie otwartym (chodzi o wieczorne powroty do domu) Ważne też by można było go zamówić przez internet.

Nie co się już tu dowiedziałam i mam swoje typy, ale potrzebuję rady specjalistów, najlepiej takich którzy obdarowali swoje panie czymś do obrony.
Nie rozumiem tez pojeć typu flip-top cop-top , stożek i który byłby dla mnie najlepszy. Wydaję mi się że w przypadku kobiet sprawdził by sie gaz w żelu pryskający szerokim strumieniem, by w dużym stresie trafić napastnika chociaż w głowę :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Musimy chyba wydzielić wątek na głównej :D

Dla dziewczyny COKOLWIEK byle miała POD RĘKĄ, no 2 sekundy to max.
Gdy mamy do czynienia z przepastna torebką, rozdrganymi, słabymi rekami, usilną chęcią "nie zrobienia nikomu krzywdy" (nie wypieraj się) i często brakiem jakiegokolwiek treningu to ten 1%oc róznicy nie jest aż takim współczynnikiem.
Wszyscy ci do tego powiedzą że minimum 50-ki, ja się tu wybije i powiem 15ml bo da sie ukryć w ręku i trzymać nie prowokując przy tym. Bez skilla na blokersów nie starczy na żulka tak, z drugiej strony bez skila to i gaśnica rady nie da.
15-ki żele są wszędzie, chmury na przyklad na bron.pl
Ćwiczyć, nie prowokować, IDENTYFIKOWAĆ CELE, i SPIERDZIELAĆ przedewszystkim.
To chyba tyle :]

Ja swojej dałem 15ml uzi pen'a ale jego obudowa jest żałosna, wcześniej sabre red hardcase też 15ml

P.S.
Nie słuchać sprzedawców z koltera/bron.pl militariów itp :]
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Polecam kolego cos z tych :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla dziewczyny wez cos wiekszego niz 15ml po pierwsze zasieg marny a taka 45 bedzie miala troche ciaglego strumienia :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgadzam się z Pieściarzem , 15 ml gazu do obrony , to twierdzenie że słabsza istota potrzebuje do obrony słabego środka .Wielu trenerów samoobrony w USA poleca wogóle cywilom , a w szczególności kobietom coś czym łatwo trafić , ze sporej odległości typu fogger triple action spray ,albo mini gaśniczka firemaster. No i ważny jest trening najlepiej kupić kobiecie 2 gazy jeden do wypryskania treningowo , a drugi do noszenia.Noszenie gazu w torebce ,a nie kieszeni , nie jest zalecane , ale jeśli już to w oddzielnej przegródce .Pozdrawiam. :D
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam Serdecznie Panowie.

....

Nie rozumiem tez pojeć typu flip-top cop-top , stożek i który byłby dla mnie najlepszy.

Pozdrawiam.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cop-top, to otwarty 'spust', bez klapki i dodatkowych blokad. FOXy występują w takiej formie.. no teoretycznie łatwiej Ci będzie, znaleźć i nacisnać 'spust', ale lepiej i tak wybierz standardowe rozwiazanie, flip-top - z górną klapką, albo Sabre (masz go opisanego w linku) z twist-lockiem, czy nie pamietam jak to sie zwało...

PS.
Dołączona grafika
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Swoją drogą ciekawe jaki procent polskiego społeczeństwa nosi przy sobie miotacze gazu.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W zadnym wypadku nie miałem na mysli że słabsza potrzebuje słabszego środka do obrony. Chodzi bardziej o przejżenie kart jakimi mozemy grać:
możemy grać (głównie):
-siłą
-sprzętem (rmg/batony/paralizatory - inny temat)
-podstępem (przytaczana pare razy gadka, przygruchanie sobie jakiegoś innego faceta/zarywka do niego, metody deeskalacji też tu zaliczę)
-zaskoczeniem

pierwsze napewno wykreślamy w 90% wypoadków
drugie leci przy kolejnych 75% - brak skilla i determinacji
3 - dodatek nic dodać nic ująć
Tak wiec zostaje 4...
Jedyną znaną mi skuteczną techniką jest szybkie counterowanie w ostatniej chwili - dlaczego:
-koszty RMG'a - zawsze jakieś są
-pewność że to jest "atak"
-rozkojarzenie atakujacego (w tym momencie przechodzą z analizy do działania odruchowego - czujność się wyłącza)

pozostaje okno jakieś 0,5sek, no 2-3 to totalny max gdy celem jest np. plecak/torebka
15-ki mają no tak pi na oko z 5sek. a to spokojnie starczy na pierwszego countera (i więcej przy "seriach" po 0,5s jakie ja stosuje zwykle), no i o ile do tego mozna być przygotowanym to w tym momencie reszta to tylko skill, znana chyba blokada palca "spustowego" (jak to brzmi przy rmg-ach :D ) to chyba najgorsze co może sie stać, bo czy 5 czy 50sek kontaminuje się wszystko i wszystkich łącznie ze sobą. i ja osobiście wolał bym zostać bez szpeju niż ślepy w nieciekawym towarzystwie.

Co do wczesniejszego "przygotowania" i "obrony" w przypadku puszki 50-ki, ba 25ki nawet to się jej nie ukryje (nie mówcie że pod torebką/plaszczem bo to widać :P ) wiec równie dobrze można by nią wymachiwać - co chyba jesteśmy zgodni jest wybitnie nie wskazane, a przy małych prędkościach wylotowych jakie mają standardowe RMG'i lanie z większej odległości mija sie z celem - nie wiem czy próbowaliście omijać strumień i skracać dystans - ja się bawiłem co neico tak więc obstawim przy swoim ale to przez brak umiejętności a nie przez to ze jestem szowinistyczną świnią. :D

Oczywiście 50-ki są lepsze na zasieg, długość działania ale to już kwestia szkoły - swoje argumenty przedstawić musiałem. Niech wybierze co tam jej bardziej pasuje, a lepiej żebysmy jej my namieszali niż spec z militariów zapewnił o 1 doskonałym na wszystko rozwiazaniu :wink:
  • 0

budo_magii
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

Tak się zastanawiam. czy np. przeczuwając zagrożenie, włożenie ręki do torebki, złapanie i trzymanie w niej gazu (w ręce w torebce) sprawdziło by się? w razie czego szybko (mam nadzieję) wyjmuję i pryskam. No i tu mam dwa dylematy, nie wiem jak by to było z celnością w stresie, zwłaszcza pierwszy raz kiedy trzeba by było w ogóle użyć gazu, boję się że 15ml skończyło by się zanim napastnik miał by choć ździebko na oczach. Po drugie "żuliki" często są nie szkodliwe zwłaszcza w pojedynkę, natomiast często można spotkać nachalnych pijanych gówniarzy w grupie 2-3 osobowej.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
U nas mamy żulka-świrka więc się neizgodzę że zwykle są niegroźne :P

Do tematu:
No to własnie pisałem że trzymając rękę w torebce itp dajesz sygnał że coś tam masz. I to może albo zniechęcić (wersja optymistyczna najlepsza) albo prowokować ale napewno cię zdradza.
Celność no tu nie ma bata jak megasmig napisał musisz przynajmniej jedno wychlapać na drzewa/płoty/słupy i nie ma większej świętości ponad tą świętość.

Sytuację najlepiej znasz ty (no konkretnie z oceną sytuacji to może być różnie bo z twojej klauzuli że wazne żeby przez internet był zamawialny podejżewam jakieś gimnazjum czy cuś - nie jestem zwolennikiem) tak wiec to ty musisz ocenić stopień "zagrożenia" ewentualne sytuacje i rozmiar jaki tobie pasuje coś co możesz nosić.

Z mojej strony temat chyba już wyczerpany, tak więc pingwin out. :wink:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Problem trafienia w stresie jest duży dlatego sam używam chmury , albo bardzo szerokiego strumienia , inaczej jest jak się jest np. policjantem i stoi za mną 3 kolegów z bronią ,inaczej wiem po sobie , gdy ciebie samego atakuje np. 2 podpitych małolatów .Z rozmów ze znajomym policjantem wiem ,iż obecnie rozbojarze wyrywający kobietom torebki to głównie goście w wieku 15-17 lat ,zboczeńcy seksualni także raczej nie zwrócą uwage czy masz gaz .Kolega przedstawił pogląd co bedzie jeśli będzie atakował jakiś bardzo dobrze wyszkolony gość zwracający uwage na każdy ruch , no wtedy to i mi gaz by pewnie nie pomógł .bo byłby to pewnie np.wyszkolony żołnierz jednostki specjalnej ,na szczęście tacy ludzie raczej nie atakują na ulicy. :) Pozdrawiam. :D
  • 0

budo_magii
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jestem niestety sporo starsza niż gimnazjum :) Natomiast klauzula "internetu" miała raczej oznaczać ogólną dostępność gazów, bo Panowie rozmawiali też o gazach francuskich do których w moim mieście raczej nie miałam bym dostępu.

Co do rozmiaru oczywiście wolałabym by był po prostu dla drobnej dziewczyny, który by się mieścił w kieszeni lub w torebce. Natomiast nie jestem specjalistką ale boje się że gazy 15ml są jednorazowe na maksymalnie jednego napastnika. Znowu w przypadku dwóch napastników boje się że trudno będzie wcelować w obu napastników gazem w żelu, a w przypadku chmury, strach że się unieszkodliwi samą siebie, zwłaszcza jak zajdą mnie z dwóch stron.W przypadku więcej niż dwóch to chyba i tak żaden gaz by nie pomógł. Dlatego szukam optymalnego wyboru.

Jeśli chodzi o napastników raczej wydaję mi się że Ci którzy naprawdę zaczepiają bezbronne kobiety, ani się niczego nie spodziewają po nich i zawartości ich torebek, ani nie są żadnymi wyszkolonymi komandosami, zwykli podpici małolaci którzy myślą że wszystko im wolno i wszystko im ujdzie na sucho. Oczywiście powtarzam, tak mi sie wydaje.

Jeszcze raz dziękuje że mi "mieszacie" :) wole zapytać tu niż speców od handlu w militarnych sklepach.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na więcej niż 2 napastników ,pomogła by ci gaśniczka :) Ale jeśli nie zadarłaś z jakimś osiedlowym gangiem raczej nie będzie ci potrzebna . :) Co do porażenia siebie chmurą to jest tu dużo mitów , jestem 35 latkiem i obecnie gazu używam rzadko ,bo mam spokojną prace.Ale pod koniec lat 90 , to się działo więcej , z 7-8 osób trafiłem jedynym wtedy dostępnym NATO military , i sam się nie zagazowałem .Z doświadczenia wiem że jak pada deszcz i wieje wiatr to chuligani raczej siedzą w domach , przy takiej pogodzie noszę żel ,albo pianke , ale to raczej na zasadzie Masztalskiego ,który powiedział ostrożności nigdy za wiele i zamknął trumne z teściową na kłódke. :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jezeli juz to napewno nie 15ml jesli juz koniecznie mniejsza pojemnosc to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a dobrze dobranym miotaczem zagazujesz spokojnie dwoch :)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ten uzi może być przeterminowany, poza tym jest niewiele mniejszy niż 60ml.
nie mieszajcie dziewczynie, jeśli ktoś ma jakieś 'ale' co do 'trafności' wypowiedzi w linku na wykopie, który podałem wcześniej, to słucham.
moim zdaniem 3 najbardziej słuszne wybory, w różnych przedziałach cenowych.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja bym Pani polecił sabre red 60 ml - jest bardzo malutki pryska szerokim strumieniem, starcza zdecydowanie na długi a i marka mowi sama za siebie.
jedyna wada to twist lock, - czyli przycisk spustowy który trzeba przekrecic przed prysnieciem
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do linku to nie bardzo wiem co EDC ma do rzeczy, wykop ma posty ogólnie bardzo chaotyczne sam nie doczytałem do końca, ale co do reszty postu razem ze spray-patternami to powinniśmy od jego wklejenia lub podlinkowania sami zacząć...
Żeby nie mieszać i się wpasować w tendencje to ja bym proponował sabre red crossfire i tu już obojętne bo pojemności podobne - właśnie ze względu na crossfire a skład i wielkość to praktycznie to samo co konkurencja. Ale dobrze żeby zadecydowała sama czy idzie w gaśnice czy partyzanta. Sposób miotania to też indywidualna preferencja więc możemy tylko argumentować :]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024