Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Tylko ta ostrość... Posmarowałem się dość sporo pod okiem, jednym i drugim. Piekło, ale najwyżej przeciętnie.

Ja posmarowałem oko i była tragedia po prostu, bolało bardziej niż po Sabre i PM
Chyba będę musiał kiedyś powtórzyć test. :nie:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem na sprawdzenie gazu jest tylko jeden sposób trzeba nim dostać po oczach lub dać komuś ,lizanie czy wcieranie w twarz nie zawsze się sprawdza ,niektóre substancje słabo działają na skóre , mocno na oczy , tam gdzie pracuje używamy izopropanolu jako rozpuszczalnika , a jak wiadomo jest on też rozpuszczalnikiem w wielu gazach .Dotknięcie tej substancji językiem , czy potarcie skóry daje odczucia jak wódka , przy nalewaniu dostałem kiedyś po oku i było nie wesoło . Jeden z szamponów Garniera , którego producent zresztą ostrzega aby nie dostał się do oczu ,też mógłby robić za gaz żelowy :) Na Foxa cone nie narzekam , chociaż chętnie bym go wymienił po przetestowaniu na UDAPA , gdyby był w Polsce . Niewiem czy wiecie , że w sklepie internetowym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , pojawiła się gaśniczka o kosmicznej pojemności 750 ml .Jest to gaz niemiecki OC 5000 , 10 % OC , 2000000 SHU ,na razie w Polsce tylko ta pojemność za 280 zł, jak będą mniejsze to może kupie testowo , chociaż producentem jest KKS , czyli producent Police RSG ,więc pewnie gaz jest dobry .Pozdrawiam . ;-)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Właśnie wszedłem na stronę miotaczegazowe.pl a tu taka niespodzianka:
-> OD DNIA 1 października 2011 działalność sklepu będzie zawieszona!!! <-
Wygląda na to że dostęp do Foxa i Magnuma pozostaje już tylko przez HotSpray :nie:
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie bida w kraju... został nam tylko jeden porządny sklep gdzie można kupić foxa i oc 17 na wszelki wypadek składam zamówienie, będzie na czarna godzinę wam radze zrobić podobnie :cry: PS: jak będę miał więcej czasu to opisze użycie w sytuacji bojowej gaśnicy ARM ll a za jakiś czas możne nawet wrzucę film bo mam cale zajście nagrane kamerą przemysłową.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sklep o którym wspominał kolega megasmig to strzel.com.pl (a nie strzel.com) - Tak na wypadek jakby ktoś nie znał a był faktycznie zainteresowany tym gazem gigantem.
.................................................................................................

Swoją drogą ostatnio zafascynował mnie (tak wiem, duże słowo) gaz KO w stożku.
To niewiarygodne że za 15 zł można kupić tak dobry gaz.
Rozumiem że nie ma blokady i wygląda jak wygląda ale... rozpylanie ma piękne a producent podaje że gaz posiada 11% OC i 2.5 mln SHU.
Nie do końca wiem czy w te 2.5 mln jednostek można wierzyć, nie mam w języku licznika mówiącego ''jak bardzo boli'', ale nie bolało to mniej od Sabre Red którego pozostało mi w puszcze kilka kropel.

I pojawia się pytanie. Czy KO to faktycznie najniższa półka czy też realny konkurent dla takich gazów jak Red Pepper, Sabre Red, Police Magnum czy Fox Labs? Czy można dać wiarę producentowi który twierdzi że jest to najmocniejszy gaz produkowany w europie (jakby nie było SR, PM i FL są amerykańskie)?

Obecnie noszę Fox Labs i mam duże wątpliwości co tak NAPRAWDĘ by mnie bardziej bolało.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podzielam Twoje zdanie co do KO :) Sam kiedyś bawiłem sie KO stożek i zadziwił mnie zasięg :idea: poprostu extra.Kumpel dawno temu walnął swojemu ojczymowi,który po pijaku wrócł do domu i gościa zniosło więc skuteczny jest i na pijanych też.Jedyna wada to jak mówiłeś brak blokady no i ta dziwnie osadzona dysza :roll: ale jako gaz na psy na jakieś wiejskie tereny lub pijaczków bardzo dobry :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
KO wypryskałem w życiu , chyba ponad 10 , a nawet nim dostałem , mieszanka olejku pieprzowego , izopropanolu i propan butanu , robi swoje , chociaż gdybym miał go porównać np do niebiesko czarnego pro secura , który też próbowałem na sobie to jest obrobine słabszy , tak z 15 % , ale za jedną piątą tej ceny .Chyba ,że przez ostatnie 2 lata ,producent zmienił formułe . Ale ogólnie to wolałbym nosić KO , niż małe pojemności foxa ,czy police magnum , i w jednym i w drugim ,przypadku 2 uncje , mają zasięg praktyczny co najmniej o metr mniejszy niż KO , nawet przy dość silnym wietrze ciśnienie KO daje rade ,wiem bo próbowałem , na dworze przy bardzo złej pogodzie .Oczywiście , jeśli chodzi o dysze cone , to KO nie jest alternatywą dla większych pojemności foxa , police magnum czy pro secura ,ale w kategori małych gazów jest super .Dodam że jest o wiele silniejszy niż podróbka PM z inter arku .Jako miłośnik dobrej chmury ( żele i pianki nosze bardzo rzadko ) , nie testowałem już tylko dwóch dwóch gazów z tej kategorii , cone police rsg i frontiersmana , ale chyba czas to zmienić :) Pozdrawiam .
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ponieważ mój Uzi 90ml jest juz prawie pusty i przeterminowany rok wybrałem sie dziś do militaria w Wawie.Niestety 90ml nie mają(dostawa ma być za miesiąc),Ja wykupiłem ostatnie 2 sztuki 60 ml(przynajmniej na półce,może mają gdzieś na zapleczu).Co jest ciekawe to zmienili głowice :) jest taka bardziej pękata,ma po bokach wyżłobienia i ogólnie cała gaz sprawia wrażenie solidniejszego.Wolałbym 90ml ale chyba porobię zapasy tego co jest bo nie mam zamiaru jak zuzyję latać i szukać dobrego gazu.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Aha bo zapomniałem,na opakowaniu pisze BEAR SPRAY FORMULA :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zrób foty i wrzuć;)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety posiałem aparat więc użyłem komórki :roll: jakość nędzna :cry:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dobra jakosć;) i ciekawie, ciekawie to wyglada...
to strumień?
ciekawe czy ten nowy tak samo szeroko miota jak stary 90ml...
chciałbym na zime jakiś mocny, szeroki strumień;p
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak to strumień :) dysza wygląda identycznie więc podejrzewam że tak samo.Przy okazji go przetestuję to dam znać.
Jak już pisałem wolę 90ml ale skoro nie ma,przywykłem do Uzi,2 razy sie sprawdził i rodzaj miotania bardzo mi leży.
Pozdro ;-)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi to świetny gaz, obok Sabre Red mój ulubiony. Właśnie mi się dwie puszki przeterminowały. :roll:
Adamooo, jaką mają datę ważności Twoje miotacze?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i tu jest problem bo mają jeszcze rok :cry: ale w militaria to standard.Niestety to obecnie jedyne miejsce gdzie można kupić Uzi więc przymknąłem oko na to.Tą datą w Uzi nie warto chyba sie przejmować bo mój Uzi 90ml przeterminowany o rok i używany 4 razy ostatnio sprawdzałem i nic nie stracił ze swojego ciśnienia,leci ładny gruby stream :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi mają przez internet jeszcze w arobroni , antybandycie i bestganie ,ale data ważności pod znakiem zapytania .Na stronie internetowej foxa widziałem , że też chyba zmienia opakowania na takie jak te nowe uzi . Pewnie większość amerykańskich gazów będzie teraz tak wyglądać .Pozdrawiam .
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
przecież bestgan i antybandyta to jebane mutacje firmy Radex-Broń.
nienawidzę kiedy firmy tak robią. Identyczne działania ma albo militaria.pl albo bron.pl - jak dla mnie to to jakieś jebane cwaniactwo jest....

w arobron rzeczywiscie można dostać UZI - nawet 90ml (nikt inny nie ma tej pojemności), ale chmura:(
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z tymi mutacjami masz racje,sprawdziłem , to radex broń , ale uzi mają .A w aro-broń , to nie jest chmura ,tylko stream , w tym sklepie mają ogólnie dobre gazy , ale opisy to już w stylu np że rsg 3 , ma 15 % olejku pieprzowego i inne głupoty .Personel nie zna się na gazach , wiele recenzji też wyssanych z palca . :) Uzi , czy jak to nazywają w stanach peppershield w stożku , nie istnieje wogóle .Pozdrawiam.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

bestgan i antybandyta


Pierwszy raz trafiłem do tych sklepów i widzę, że mają ciekawe wynalazki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiecie jak to się sprawdza w praktyce? Nie jest przypadkiem zbyt mało ostre, tak jak pepperball w kulkach a'la paintball?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
z tego co widze to ma jednorazowy strzal - a potem co jak np nie trafisz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024