Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich.
Po bardzooo dłuuuugiej nieobecności na forum spowodowanej różnymi zawirowaniami życiowymi chciałbym wrócić do dyskusji, bo temat ciągle żywy i ciekawy, no i wreszcie mam na to czas. Man nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, żebyn znów tu "zaistniał".
Opowiem Wam sytuację, która mnie spotkała. Wystartowało do mnie na ulicy 2 panów. Jeden 190 cm i ok. 90 g, drugi - ok. 175/80, ja – ok.175/60. Obaj lekko wypici, obaj wielokrotnie karani, większy przeważająca część dorosłego życia spędził w więzieniu i właśnie wyszedł, ma na koncie także przestępstwo przeciwko życiu. To sprawdzone informacje. Jak większy wystartował do mnie z łapami dostał strzał ok. 0,5 sekundy z Frontiersmana 1,4. Z odległości ok1,5 m. Efekt piorunujący. Odskoczył, złapał się za pysk i krzyczał z bólu. Kompletnie bezradny. Mniejszy dostał z ok. 3m , już był na to przygotowany i zdążył się uchylić, dostał tylko delikatnie, oparami. Mogłem mu poprawić, ale nie było potrzeby bo trzymał się z daleka. Skutek taki, że obu delikwentów odwiozła karetka, a ja pojechałem na komendę.
W efekcie nic im się poważnego nie stało.
Na dodatek – frontek był od ponad lat przeterminowany, raz użyty wcześniej i miał spore wgniecenie na górze butli.
Różnie mogło być gdybym go nie miał... Szybko się opróżnia
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Najważniejsze, że wszystko bezboleśnie się skończyło dla Ciebie bo o napastnikach zapewne nie można tego powiedzieć ;) )) Mam w związku z tą akcją kilka pytań:
Jak się potoczyły sprawy na komendzie?
I jaki to był frontierek dokładnie?
Taki może: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

A i ostatnie pytanie - miotał identycznie, jak na filmiku, czy inaczej?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



pozdrawiam,
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dostałem dzisiaj odpowiedz od sklepu miotaczegazowe w sprawie gazu UDAP. Jest szansa na kilkanaście miotaczy! a może nawet na wprowadzenie ich do stałej oferty za kilka miesięcy.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zobaczymy który ze sklepów podyktuje nam niższą cenę.
Wygląda że uda nam się zdobyć te zabawki :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Same dobre wieści z rana. :)

Frontiersman to w tej chwili najlepszy z dostępnych gazów, tylko pojemność mało praktyczna. Mój częściej leżał w szufladzie niż go ze sobą zabierałem - oddałem bratu, a z tego co wiem to teraz u niego szufladkuje. :lol:
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To jak będą UDAPy to z pewnością i ja zakupię 1-2 sztuki tych cacuszek:)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Też bym jednego przytulił .Moim marzeniem zawsze był triple action spray , ale i UDAPA przyjme z radością.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hej,

na komendzie w efekcie skończyło się pozytywnie. Jednak mam wrażenie, że nasza Policja z definicji obwinia tego, kto wygrał starcie, a kto był rzeczywiście napastnikiem to nieistotne. Menelnia niekiedy de facto ma więcej praw niż porządni obywatele. Piszę to z żalem, bo sam jestem pracownikiem resortu mającego chronić prawa. Nie pierwszy raz jestem zawiedziony postawą Policji.

To był frontiersman z jakiejś starej partii, miał 1,4 % crc, a nie 2,0 %. Większa pojemność (bo są 2 dostępne). Kupiłem go już przeterminowanego w sklepie myśliwskim, za 70 zł. Psikał podobnie jak na filmiku, ale chyba ostatni fragment strumienia nie był tak drobno rozproszony, jakby ciut gęstszy. Może to tylko wrażenie. Gneralnie gaz zdał egzamin, zawsze wierzyłem w gaśnice. Łatwiej trafić, większy zasięg i prędkość strumienia i więcej gazu nanoszone na cel w tym samym czasie. Problem z noszeniem - coś za coś. Ale ja chodzę do pracy ze spora torbą, gorzej po robocie.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzisiaj specjalnie po wieksze zamowienie do stolicy do tego dlynnego inter arku :) I zakupilem takowy sprzet jakas nowsc: OC 9000 PEPPER GEL tej samej firmy co produkuje FORCE80/PUISSANCE90 taka sama pucha cala czarna tylko dysza niebieska i pisze na nim "17%OC 1,4 Capsaicyny 2 000 000mln shu" :) przetestuje zdam relacje i wzialem gasniczki ARM ll 300ml oraz 500 jeden żel jedna chmure ogolenie spoko ale sprzedawca przechwala chyba swoja znajomosc tematyki miotaczy 8O widzialem tam rowniez identyczny gaz jak PM dawny z inter arku tylko o nazwie Magnum 18% niby mowil ze ochroniarze sobie chwala ale wzialem sprawdzone francuzy zastanawia mnie tylko ten pieprz francuski czyzby francja rowniez powoli wypierala CSy OC?
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przepraszam za bledy wyzej ale juz ledwo na oczy widze :) a oto link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, szanowni gazownicy - miał ktoś dostęp do tego urządzenia:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
?
Jak z legalnością w naszym kraju?
Pozdrawiam,
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a i Panowie najważniejsza rzecz - dzisiaj zauważyłem na alledrogo ofertę ciekawą -
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mimo, że jestem fanem i użytkownikiem rmg-75 to czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam, szanowni gazownicy - miał ktoś dostęp do tego urządzenia:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
?
Jak z legalnością w naszym kraju?
Pozdrawiam,


O ile się nie mylę to ta zabawka jest uznawana u nas za pistolet gazowy.
Czyli potrzebne byłoby na niego zezwolenie.

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić lecz kiedyś czytałem o większym bracie tego ''pistoletu'' i było jasno napisane że jest wymagane na niego zezwolenie.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Urządzenie przedstawione ne tej stronie jako angel było kiedyś w broń pl po 149 zł .Wersja pistoletowa jest legalna w niektórych stanach USA i kosztuje 349 dolarów , więc nawet gdyby była dostępna w Polsce bez zezwolenia to raczej dla bardzo zamożnych fanów gazu.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzisiaj przegląd uzbrojenia zrobiłem -
tak pryska oc-17 strumień (chodziło mi o cienkość strumienia na filmie)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a teraz nie lada gratka - legendarny, ubóstwiany przeze mnie RMG-75 :D :D:D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



ps SORRY ZA JAKOŚĆ ALE TO TEL.

pozdro
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fox labs stożek - 89ml
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


mam pytanie - jakie są wymiary frontiersmana ? wejdzie to w jakąś kaburkę na pas?
np taką:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ???

Dzięki z góry za info, pzdr
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

fox labs stożek - 89ml
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Całkiem ładnie psika ten stożek Fox Labs. Jak oceniasz skuteczny zasięg (czyli taki, który przy minimalnym wietrze daje praktyczną pewność trafienia napastnika) tego gazu (po filmiku trudno ocenić)?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pryska na jakieś 2,5 metra mocnym ciśnieniem zwartym, więc ja bym tak zasięg 100% określił.
A i po pryśnięciu nie czuję ubytku w pojemniku (nadal nabity mocno) - jak się w ręce wstrząsa.
Rozważam teraz, jak mi się miotanie spodobało - zakup 118ml foxa właśnie w stożku, tylko nie wiem, jak to z praktycznością (kieszenie itp)...
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Pryska na jakieś 2,5 metra mocnym ciśnieniem zwartym, więc ja bym tak zasięg 100% określił.
A i po pryśnięciu nie czuję ubytku w pojemniku (nadal nabity mocno) - jak się w ręce wstrząsa.
Rozważam teraz, jak mi się miotanie spodobało - zakup 118ml foxa właśnie w stożku, tylko nie wiem, jak to z praktycznością (kieszenie itp)...


To bardzo ładny zasięg. Ja jakiś czas temu testowałem nieużywanego, ale przeterminowanego prawie rok OC-17 60 ml stożek i skuteczny zasięg oceniłbym na 1 metr... Przy czym być może ciśnienie było słabo przez to, że miotacz był przeterminowany

Wcześniej miałem 120 ml Sabre Red i do kieszeni bocznych kurtki, nie mówiąc o kieszeniach spodni był zdecydowanie za duży. Tylko do wewnętrznej kieszeni kurtki albo do kabury się nadawał.

IMHO 90 ml jest najpraktyczniejszą do noszenia i używania pojemnością.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do praktyczności to ja zawsze noszę 120ml foxa i nie narzekam-wchodzi z powodzeniem do wiosennej kurtki, latem noszę w kieszeni spodni i daję radę.. w zimowej kurtce nosiłem jeszcze zapasowego BodyGuarda 2 oz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024