Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To prawda, że po niewielkiej ilości gazu może boleć brzuch. Jeżeli ktoś jest wrażliwy oczywiście.

Poza tym kolego kochany dodaj coś od siebie a nie innych krytykujesz..WSTYD!!
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Siema

Testy robiłem z kilkoma swoimi kumplami ,a polegał on na wpakowaniu kropli gazu w oko
....
.... Dodam jeszcze ,że po foxie bolał mnie brzuch i chciało mi się wymiotować przez jakieś 3 godziny ,mój kumpel miał podobne objawy ale krócej go męczyło (co się nie zdarzało po innych gazach)....

....Testowaliśmy gazy przez kilka miesięcy.



ale się ubawiłem tym :D po jednej kropli foxa i to w oku bóle brzucha :) :) :D hahaha. i przez kilka miesięcy po kropli gazu..
po pierwsze primo ...
jak Ty to zrobiłeś że uzyskałeś jedną kroplę ? :D psikałeś w jednym miejscu gazem żeby się skroplił ?
po drugie... ta kropla gazu by musiała mieć chyba z 10 litrów żeby Cię brzuch rozbolał :D
dawno mnie tu nie było.. ale odwidziłem po dłuższym czasie tę stronkę :) i kolega mi humor polepszył :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Siema
-Nie mam zamiaru wszystkiego opisywać ,tłumaczyć i przekonywać (po prostu szkoda mi czasu)
-Ciesze się ,że masz lepszy humor.
-Nie musisz wierzyć w nic co tu piszę ,ale z natury nigdy nie ściemniam i nie koloryzuje.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Spoko. We wszystko uwierzę co napisałeś. ale żeby od kropli tego gazu mieć wymioty i bule brzucha ? Czy Ty wtedy nie byłeś pod wpływem czegoś ? :D
Może zjadłeś wtedy coś nie tak. Ja raz sprawdziłem mojego FOX'a ale tylko po tym jak raz psiknąłem przed siebie. Wtedy starłem palcem to co było na dyszy i językiem spróbowałem. Fakt że te resztki gazu z dyszy odczuwałem przez jakieś 30 minut.. a potem pieczenie słabło.. jakoś nie wierzę aby od kropli były jakieś bóle brzucha tudzież żołądka a tym bardziej wymioty ....
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Spoko. We wszystko uwierzę co napisałeś. ale żeby od kropli tego gazu mieć wymioty i bule brzucha ? Czy Ty wtedy nie byłeś pod wpływem czegoś ? :D
Może zjadłeś wtedy coś nie tak. Ja raz sprawdziłem mojego FOX'a ale tylko po tym jak raz psiknąłem przed siebie. Wtedy starłem palcem to co było na dyszy i językiem spróbowałem. Fakt że te resztki gazu z dyszy odczuwałem przez jakieś 30 minut.. a potem pieczenie słabło.. jakoś nie wierzę aby od kropli były jakieś bóle brzucha tudzież żołądka a tym bardziej wymioty ....

-Nigdzie nie napisałem ,że wymiotowałem-bo nie wymiotowałem :-) (ale chwilami niewiele brakowało)... po prostu niedługo po użyciu tego gazu tak się poczułem.
-Nic nie brałem i nie piłem.
-Nie pamiętam co wtedy jadłem :)
  • 0

budo_marek19850
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
WITAM .Proszę mi coś napisać o gazie purissance 90 to podobno następca Force 80 i o samym Force 80 ,bo właśnie go dostałem w prezencie od kogoś ,a nie wiem czy on jest skuteczny?POZDRAWIAM.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm..czy skuteczny tego nie wiem-ale niektórzy twierdzą, że tak, niektórzy że nie. Według niektórych jest on słabszy od forca, według większości taki sam a kolejna grupa osób uważa go za mocniejszego..więc opinie są podzielone.

Czytanie nie boli-cofnij się do tyłu i masz tam wszystkie w/w opinie o tym gazie.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A kto twierdzi,ze jest nieskuteczny.....??PogromcaLbn ktory sypna gosciowi w klatke...? :lol: :lol: :lol: sami wiecie,ze psikanie w klatke jeszcze zelem to malo skuteczny pomysl :) mi zawsze dzialal i gaz wymiata :) :) co prawda wystarcza na 5 dobrych strzalow ale sypie konkretnym zelem :D
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak piesciarz, dokładnie chodziło mi o pogromcę z Lublina...
  • 0

budo_qbutek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich

Śledzę ten wątek już od dłuższego czasu, przeczytałem w zasadzie od deski do deski i... im więcej czytam tym większy kłopot z wyborem...
:oops:
Czy może jakaś łaskawa dusza będzie uprzejma tak pokrótce za i przeciw
Boduguard LE 10
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i słynnego OC-17 przedstawić?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zamierzam kupić parę puszek - zarówno dla siebie jak i swojej rodzicielki (pani tuż po 60tce).
Raczej strumień niż chmurka (wiadomo, można pod wiatr / w komunikacji miejskiej psiknąć a i psa łatwiej trafić), różnica w cenie zupełnie nieistotna.

Z góry dziękuję za pomoc w tej materii.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak tutaj ktoś kiedyś wspomniał oba gazy są mocne i każdy obezwładni. Ja wybrałbym BodyGuarda bo ma wyrobioną markę, używa go Straż Miejska i Policja.

Mylisz się tylko, że psa łatwiej trafić strumieniem-lepiej chmurką dlatego ja jestem co do tej ostatniej formy bardziej przekonany.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie kierował bym się wyborem gazu w myśl twierdzenia " bo używa go policja" " bo używają go służby" w polskich realiach służby mundurowe dysponują najgorszymi ochłapami jakie tylko można sobie wyobrazić dla przykłady w Krakowie część strażników miejskich posiada w kaburach puste puszki by było weselej przeterminowane o parę lat część ma jeszcze trochę substancji - z decyzji komendanta miotaczy nie wymieniono, podobnie się sprawy mają z Warszawską policją - gazy które mają zakontraktowane pozostawiają wiele do życzenia ( przykład z szkolenia w Legionowie prowadzący stanowczo odradził używania RMG 75 - a te są jeszcze na stanie wobec osób otumanionych - powodem było zbyt wiele zdarzeń gdzie interweniujący policjanci się sami poddusili a drinksiarze mieli ubaw ), to tylko dwa przykłady - a zapewne jest ich bardzooo dużo - jest to wynik prawami jakie żądzą tj. sprzęt kupuje się w ramach przetargu a patrzy się zazwyczaj na cenę a nie na skuteczność. Sam osobiście na prośbę kolegi kupowałem prywatnie OC-17 w HS dla służb, gazy poszły na użytek prywatny tj. na służbie dalej nędza a prywatnie PM. Nie twierdze że w całej Polsce służby mają dziadowskie gazy, wymieniłem przykłady które znam. Zawsze można zajrzeć np. na forum policyjne, czy sm i przekonać się jak się żalą.

Pozdr.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
SM w Gdańsku ma BodyGuardy i bardzo je sobie chwalą. Może dlatego, że władze Gdańska nie żałują straży miejskiej..
  • 0

budo_qbutek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mylisz się tylko, że psa łatwiej trafić strumieniem-lepiej chmurką dlatego ja jestem co do tej ostatniej formy bardziej przekonany.


Parę razy zmuszony byłem potraktować agresywnego psa gazem, i zasadniczo o ile od chmurki pies potrafił odskoczyć, o tyle żel w strumyku praktycznie zawsze docierał do celu.

Oczywiście psikałem gdzieś tak z 1-1.5m, ale wolałem psiknąć nieco wcześniej niż nieco później...
;)
  • 0

budo_qbutek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

gazy które mają zakontraktowane pozostawiają wiele do życzenia ( przykład z szkolenia w Legionowie prowadzący stanowczo odradził używania RMG 75
Pozdr.


RMG 75 był suuuper ;) - pamiętam byłem w 1szej klasie liceum (czyli w '94) kiedy na ulicy podszedł do mnie jakiś gnojek i zażądał oddania pieniędzy "bo mnie z kosą ożeni".
Dostał niemal z przyłożenia centralnie w twarz, odechciało mu się.
;)
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Orientuje się ktoś, jakie gazy są skuteczne przeciwko niedźwiedziom? Może być jakiś zwykły na psy lub ludzi, czy powinien to być taki gaz, jak na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Taaa, forum specops - czytaj dalej...
W nowym wątku facet ma 75-kę jako wyjątkowo skuteczny, tylko kolekcjonerski mimo że go testował na ludziach ple, ple ple... (Jak ja nienwidzę cfaniaków którzy wciskają polic-szpej ludziom którzy tylko go na włam mają wykorzystać, oczywiście "kolekcjonerski").
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (Swoją drogą warto przeczytać jak nędzaż się wije w tym poście).

Może się nie znam ale gaz dla ooby po 60-ce? Już pal sześć ocenę sytuacji - kto wie czy nie zacznie lać po ludziach jak popadnie, ale czy ktokolwiek z was serio wierzy że zdąży wyciągnąć go i użyć? No ja tam nie wiem, ale sam czasem miałem problem...

Kolejne pytanko - kto serio w polsce z was widział misia?

Spróbuję tutaj delikatnie drugi biegun uformować - wyobraźmy sobie burka (tu serio bez aluzji - tylko hipotetycznie) potem wyobaźmy sobie tego buraka co wbija tu na forum i czyta, potem jego nagrzanego i dodajmy do tego puchę misio-gaza bo przeczytał że jest megamocny...
Moja pointa jest - czy gazy nie zaczynają wymykać sę spod kontroli? Widząc ostatnio reklamę tornado w militariach i się rozglądając, śmiem zauważyć że osoby jak na mój gust 100% niedojżałe i nieodpowiedzialne się wyposażają, że nie wspomnę już o jakimś totalnym marginesie społecznym... Nie macie czasem takiego wrażenia?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
1.RMG-75 to dobry gaz, tylko ma mały zasięg. Jak psiknąłem dla testu całe gardło mnie bolało i piekło przez godzinę, chociaż nie w swoim kierunku. Nie wiem co by się działo jakbym dostał tym w twarz. Jeszcze przedwczoraj widziałem ten gaz w kaburze policjanta..
Koleś ma dość tanio, bo ostatnio jeden na allegro krzyczał 100/szt i to jeszcze z poobrywaną etykietą..

2.Są reklamy, jednakże każda opinia co to jest gaz pieprzowy i czy go używają brzmi:

,,To kobiety używają, ja nie potrzebuję gazu"...
  • 0

budo_marek19850
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
WITAM.PYTANIE DO TYCH CO GO UŻYWALI JAKIE MA DZIAŁANIE CZY JEST SKUTECZNY ITP...POZDRAWIAM.FORCE 80 I PUSSISTANCE 90.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O JA PIEPRZE :?
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kolejne pytanko - kto serio w polsce z was widział misia?


Jadę do Rumunii, będę przez dwa tygodnie spał na dziko w namiocie, przeważnie w górach. W tamtych rejonach spotkania niedźwiedziami nie należą do rzadkości, więc pytanie o gaz działający na niedźwiedzie jest całkiem sensowne w moim przypadku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024