Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Po długim nie pobycie na forum :D .
Co do gazów, nie cały rok temu kupiłem na hotsprayu foxa stream 4 OZ z którego użycia filmik zamieszczałem w necie, z 2 miesiące temu postanowiłem w lesie go sprawdzić i ku mojemu zaskoczeniu poleciał z dwa metry... Testowałem też nie psikany OC-17 z inter arku (chmura) i jego zasięg to moim zdaniem za mało z półtora góra dwa metry przy dobrych wiatrach. Dziś przyszedł do mnie nowy fox 5,3 z dyszą cop-top stream też 4 OZ i dostałem 10% rabatu, chciałem kupić OC ale nie było takiego jak bym chciał... Starego foxa wymieniłem z jednego powodu, ostatnio wracałem od koleżanki z imienin ze znajomymi (odprowadzali mnie) , i jakiś trzech debili podbiegło i chcieli kase, foxa miałem w ręku ukrytego za nogą był jeszcze kolega to byśmy sobie poradzili z gazem ale debile zrezygnowali nie wiem dlaczego ale na szczęście zabrakło im śmiałości no bo poco bójka po udanym dniu? Dziś go sprawdzę czy ma "ciśnienie" i jak będzie mi się chciało to sobie na podwieczorek spróbuje :D . A co do RMG-75 to mój pierwszy gaz jaki miałem ^^ do dzisiaj działa i ma ciśnienie, testowałem go w pokoju to nie psikając na siebie nie dawał strasznych rezultatów duszenie łzawienie kaszel, może to dlatego, że ma swoje lata... Mam pytanie czy znacie jakieś normalne kabury na gaz z których da się go wyciągnąć? Wiem że kieszeń jest najlepsza, tylko chce podstawowy gaz nosić w kieszeni a zapas w takowej kaburze (brakuje mi kieszeni), na hotsprayu kupiłem skórzaną z klipsem i powiem wam że to porażka, wsadziłem do niej foxa starego i wyciągnięcie go okazało się ciężkie, jak chciałem jedną ręką wyjąć go z kabury zaczepionej o pasek do spodni to zdiołem całą kaburę włącznie z gazem znajdującym się w niej... Pozdrawiam
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przyjacielu PumaKP, też mam podobny problem z ta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kaburą. Jeżeli chodzi o jakość kabury to jest znakomita lecz niestety trochę przyciasnawa i wyjęcie miotacza o pojemności 120 ml stanowi problem (UZI 120 ml akurat). Swoją drogą deklarowana przez (niektórych) sprzedawców średnica miotacza ma wynosić 3,5 cm , a w rzeczywistości wynosi 3,8 cm i pomimo, iż wymieniona wyżej kabura rzekomo pasuje do takiego miotacza, to używanie jej może być ryzykowne w sytuacji zagrożenia. Zalecam ją do miotaczy o rzeczywistej średnicy 3,5 cm bo jak pisałem kabura jest dobrze wykonana i cieszy oko.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziękuję za odpowiedź :D , zastanawiam się czy jakoś nie da się tej skóry rozciągnąć? Starego RMG-75 nosiłem kiedyś w etui na telefon, dobrze pasowało i gaz jak etui było otwarte mógł sam wypaść co moim zdaniem jest prawidłowe bo nie powoduje kłopotu z wyjęciem gazu.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A może rozciągać poprzez wypchanie czymś na maksa i parowanie? Wiem, że na skórę powinno zadziałać, co do codury to może być problem..
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wsadziłem pojemnik obwinięty kartkami papieru by zwiększyć jego średnicę i pomogło trochę zobaczę czy skóra się nie cofnie. Właśnie jestem po sprawdzeniu nowego foxa i test wyszedł pomyślnie sika jak mój stary za pierwszym razem, podszedłem do miejsca celowania zaraz po wystrzale i drobinki gazu były w powietrzu... Jeszcze w nosie czuje mocne ciepło... Ale za mała ilość by kląć na wszystkie strony itp. :twisted:
  • 0

budo_bobikov
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeżeli chodzi o kaburę to polecam firmy SpecOps, jakość wykonania jest bardzo dobra:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam kilka kabur różnych firm ale latem nie noszę gaz w kaburze ponieważ odznacza się pod ubraniem.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kiedyś pod kurtką to sobie naszywkę na gaz zrobiłem od wewnętrznej strony ale ta kurtka już jest na mnie za mała i na lato za gorąca, gaz w kaburze to zapas nigdy bym nie nosił głównego gazu w kaburze, za długo na wyjmowanie to ma być chwila zanim napastnik pomyśli co sie dzieje. A mam pytanie z innej bajki kto wie gdzie mogę dostać puissance naj lepiej tak od 75ml? ja zawsze uważałem że im więcej tym lepiej bo jak gaz nie działa to puchą przywalić też się da. :evil: A wracając do kabur to jak nie rozciągne tego dziadostwa to sprzedam taniej i tyle.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Specops to przerost formy nad treścią, VMS - viper modular system jest tańszy o połowę jeżeli już chodzi o coś co ma combatową nazwę - moja propozycja to no-nameowa ultra-tania ładownica pistoletowa z wyprutym velcro i wsadzoną napą (jak nie samemu to u kżdego krawca to zrobią) rzep za bardzo hałasuje. Specops jest dobry, jak najbardziej, sam kupuję, ale nie na gaz, nie na cywila i nie na miasto...
  • 0

budo_marek19850
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam.CZY WARTO ZAKUPIĆ SABRE RED PIANKA PFHM-80 czerwony pieprz pytanie do tych co używali i sprawdzili działanie żeby nie było ,że nie czytałem tematu to przeczytalem cale 372 stronki;-) :-) zajelo mi to 3 dni- ciekawy materiał.Pozdrawiam.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
leci słabo..:C
chociaż też, miałem inna dysze - RMG-3
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Dziś zakupiłem sobie w inter arku dwa gazy puissance 90 po 75ml (jeden do testu drugi do noszenia) i gaśnice puissance 300ml na wyjątkowe okazje ^^. Nagrałem filmik jak strzela nowy chemik w pokoju z 3 metrów i powiem wam że takiego dużego ciśnienia się nie spodziewałem! Podszedłem do chmury i musiałem wyjść z pokoju lekki oddech wziąłem i już nie dało oddychać... I teraz na stanie : 2 razy puissance 90 po 75 ml jedna gaśniczka puissance 300ml, dwa foxy 4OZ stream, Ko Jet, Police RSG, RMG-75 :) . Zestaw na co dzień to fox i puissance. Ten dorobek jest z kilku lat a nawet pustych gazów nie wyrzucam z sentymentu Pozdrawiam :D
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No to jak nagrałeś to dawaj ten filmik :)
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jutro wstawie bo mam jeszcze filmik jak leci RSG i gaśnice piussance jutro sprawdze ^^ :)
  • 0

budo_marek19850
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Randus dzięki za odp jak ktoś jeszcze ma /używał to czekam na opinie.Pozdrawiam.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zapomniałem filmik dać;p

na moim koncie znajdziesz też to samo w innej rozdzielce- moze bedzie lepiej widać..
i na oficjalnej stronie sabre red był filmik jak działa piana- tyle że 'walili' z bliska i chyba podrasowali egzemplarz do testów;p;p

PS. raD-Nus;)
  • 0

budo_marek19850
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ok lukne sobie.Dzięki.;-)
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Macie linki do działania gazów puissance 90 pierw pojemność 75ml potem gaśniczka, nagrywałem z telefonu i słabo wyszło :( starałem się utrzymać puszkę w kadrze by nie było nie domówień. W gaśniczce była pląba i dlatego długo naciskałem bo to mnie zaskoczyło.

I jeszcze jedno... Ja na filmiku źle wymawiałem nazwe ( tak mi się wydaję, z góry przepraszam).
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzięki za filmy,to był żel tak?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam. Po długim nie pobycie na forum :D .
Co do gazów, nie cały rok temu kupiłem na hotsprayu foxa stream 4 OZ z którego użycia filmik zamieszczałem w necie, z 2 miesiące temu postanowiłem w lesie go sprawdzić i ku mojemu zaskoczeniu poleciał z dwa metry...


Reguła jest prosta: po pierwszym uzyciu gaz wymienić jeżeli zalezy nam na ciśnieniu a więc odległości. Ja strzelam z bliska więc istotna jest dla mnie moc gazu, mniej odległość.
Mój Hi-Power rok po pierwszym użyciu też leciał słabiej. Cudów nie ma.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

dzięki za filmy,to był żel tak?


Nie to były obydwie chmury, a co do naciskania to jestem zdania by testować gaz, kiedyś trafił mi się wadliwy i gdybym nie sprawdził to był miał nie miłe zaskoczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024