Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Napewno wszyscy już widzieli:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To jest traktowane jako RMG - ręczne miotane czy wogóle inaczej?
Chodzi o to czy zabawki tego typu lub wogóle:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
są legalne czy już nie do końca?
(sama kewstia prawna, zastosowanie - bezcelowość taszczenia tego ustrojstwa to inna sprawa)...


W mojej ocenie nie jest to ręczny miotacz gazu obezwładniającego. W razie ewentualnego "sporu" z organami ścigania co do tego czy jest to ręczny miotacz czy nie - zapewne byłby powołany biegły rzeczoznawca z zakresu jakiegośtam od broni :]
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Militaria mają obniżke Uzi więc nawet warto,pytanie tylko do kiedy data ważności [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


czytajcie 3 post 8O 8O 8O nie no 50% :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mnie to jednak dzliwi takie podejscie ze w panuje ogolne przekonanie ze gaz im drozszy tym lepszy. Oczywiscie nie neguje tego ale chciałem zwrocic uwage na pewne aspekty cen na polskim rynku.
Otoz gazy sabre red ktore uchodza za dobre a w polsce o dziwo sa tanie wlasnie dzieki swej niskiej cenie postrzegane sa za slabe standardy itd. Wiec sie pytam co ma sadzic np: o gazach pm oc-17 ktore sa conajmniej 1/3 tansze w usa niz sabre. Gazy foxlabs w usa maja ceny bardzo zblizone do sabre tylko u nas sa od nich 2 razy drozsze.
A jak sie wlezie na niemieckie strony (oczywiscie o gazach ;-) ) to TW1000 ma pokaźne ceny w euro.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Siema
Sprawdzałem sabre red i oc 17 na sobie (tzn.kropla gazu na palec i paluch w oko :) )
i szczerze powiem, że nie widzę żadnej różnicy w mocy tych dwóch gazów. Mój kumpel też sprawdzał i powiedział to samo, więc jak dla mnie są to gazy porównywalnej mocy (paliło cholernie)
Foxa jeszcze nie sprawdzałem ... ale kiedyś napewno.
Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sabre na tym forum ma 'kiepską'opinie przez niektóre osoby np. Cizzia lub Fedormajk,którzy zawsze jechali po Sabre a wychwalali Oc-17,Foxa itp.A pamiętajmy żę równie ważne co moc gazu jest też niezawodność a nigdy nie słyszałem aby Sabre sie rozszczelnił,stracił ciśnienie itp.a np taki Oc-17 komuś tam nie psiknął lub ktoś tu pisał żę nowy z Hot Spray ma rurke zabarwioną gazem.Sabre zarzucało sie ze kolo po piwku w czapce poprostu sobie gada i nic,ale oczu to nie otworzył :) A tu np.jest filmik jak gościu dostał frontiersmanem nie otworzył oczy i dupa :D niczego to nie dowodzi że ktoś nie drze ryja i nie trze nim po chodniku.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.tactical.pl/forum/index.php?topic=56616.60


czytajcie 3 post 8O 8O 8O nie no 50% :)


że pół na pół- chemiczny + pieprzowy..
odebrałeś to zbyt dosłownie...
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie doradzcie mi :D


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ktory z tych na bramke?
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie doradzcie mi :D


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ktory z tych na bramke?



A dlaczego nie PM OC17 ?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie doradzcie mi :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ktory z tych na bramke?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do testu marOne - identycznie zrobiłem łeb w łeb frontiera i uzi (z militariów tfe!) i aż czasu zapomniałem włączyć ale wyniki wyszły eemm. identycznie... Skład temu przeczy ale to chyba zbyt zależy od wielkości kuracji aby można było na podstawie palec w oko wysnuć wnioski - trza by jakoś laboratoryjnie...
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
na bramke to moze byc niezle [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wlasnie mialem pisac juz mamy 3 gasniczki sabre z military=)tylko pytalem o mniejsza puszke i zdecydowalem sie na Puissance 90 75ml :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Piesciarz z tego co na bramkach stoisz to idzie Ci tego towaru, wiec kto jak kto ale Ty moglbys przetestowac dla naszego forumowego ogółu czy ten sabre i puissance 90 to sa dobre gazy.
Bo po wypowiedziach Cizzi i Majka to sabre duzo stracilo. Puissance po tym jak nie zadziałał Pogromcy.
Dobrze by było jakbys np zwrocil uwage np jeszcze na łatowsc trafienia w twarz, zasieg i oczywiscie czas reakcji od kiedy zaczyna dzialac. W przypadku puissance i przerazajaco duzego otworu wylotowego to moze byc ciekawe :-) i (czy dziala na pijanych odrazu).

A jakby Ci sie chcialo to przetesowalbys sabre red manum 60 ml. - wbrew opinia wydaje mi sie on dobrym gazem, bo:
1.do wylotu mozna sie jakos przyzwyczaic i szybko miec obcykane jak go ukierunkowac
pomimo swej asymetrycznosci
2. jakos mi sie nie przekreca w kieszeni tak bardzo wic idzie przebolec
3. maly pojemni a pojemnosc 60ml -wiec dobry na wyjscia na miasto, do klubow -latwo go
schowac na lato w spodniach nie zajmuje tyle miejsca
4. szeroki otwor wylotowy - polaczenie strumienia z cone
5. moc gazu i sama marka tez mowia same za siebie
6. wydaje mi sie ze dobry gaz kiedy mozna zabrac tylko jeden i to w miare dyskretnie
- zwieksza szanse na napastnikach wiecej niz jeden np. 2 bo szeroko pryska i jest go na kilka sowitych prysniec

wady :
1 zaworek wydaje mi sie intuicyjny ale tylko w przypadku reki prawej dla praworecznych i vice versa.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Piesciarz z tego co na bramkach stoisz to idzie Ci tego towaru, wiec kto jak kto ale Ty moglbys przetestowac dla naszego forumowego ogółu czy ten sabre i puissance 90 to sa dobre gazy.
Bo po wypowiedziach Cizzi i Majka to sabre duzo stracilo. Puissance po tym jak nie zadziałał Pogromcy.
Dobrze by było jakbys np zwrocil uwage np jeszcze na łatowsc trafienia w twarz, zasieg i oczywiscie czas reakcji od kiedy zaczyna dzialac. W przypadku puissance i przerazajaco duzego otworu wylotowego to moze byc ciekawe :-) i (czy dziala na pijanych odrazu).

A jakby Ci sie chcialo to przetesowalbys sabre red manum 60 ml. - wbrew opinia wydaje mi sie on dobrym gazem, bo:
1.do wylotu mozna sie jakos przyzwyczaic i szybko miec obcykane jak go ukierunkowac
pomimo swej asymetrycznosci
2. jakos mi sie nie przekreca w kieszeni tak bardzo wic idzie przebolec
3. maly pojemni a pojemnosc 60ml -wiec dobry na wyjscia na miasto, do klubow -latwo go
schowac na lato w spodniach nie zajmuje tyle miejsca
4. szeroki otwor wylotowy - polaczenie strumienia z cone
5. moc gazu i sama marka tez mowia same za siebie
6. wydaje mi sie ze dobry gaz kiedy mozna zabrac tylko jeden i to w miare dyskretnie
- zwieksza szanse na napastnikach wiecej niz jeden np. 2 bo szeroko pryska i jest go na kilka sowitych prysniec
7. zdecydowanie cena -30 zł to jest malo i mozna poniesc takie ryzyko straty probujac wejsc z nim do klubu lub na impreze masowa

wady :
1 zaworek wydaje mi sie intuicyjny ale tylko w przypadku reki prawej dla praworecznych i vice versa.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem tak ja uzywalem Forca i jak dla mnie spoko zawsze dzialal i na tych pijanych jak i trzezwych..........zasieg jakies 3 mery potem zdecydowanie opada a co do trafienia to nie ma problemu.....jedyny minus to to,ze nie jest za wydajny z 75ml mozna oddac tylko 4 dobre strzaly....mam koleszke co od lat uzwa tylko force teraz Puissance ale uzywal jeszcze kiedys jak byl Boss czy C.B.M i zawsze mu dzialaly....raz opowiadal,ze zadzialal z opoznieniem gosc dopiero jakos po 3 sek. zaczal czuc :) ale polecam naprawde...i z tego co wiem to sklad Force80 wgole sie nie rozni tym od Puissance :) co do sabre gasniczki to napisze jak uzyje bo jeszcze nie odezpieczalismy nawet ale moze dzisiaj bo na wichurke jedziemy to moze moze :) :) :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A propo naszs kolega z forum PogromcaLbn niezle ceny daje 90zl za 75ml Puissance gdzie w gascolcie 50zl kosztuje.....? 8O


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W gascolcie w ogóle nie ma gazów chemicznych..
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dawno mnie tu nie bylo w tym temacie, ale wynika to z tego ze mieszkam w UK, a tam gazow nosic nie mozna.. tak myslalem do tej pory, az nie trafilem na stronke:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
okazalo sie ze jakims cudem ten konkretny gaz MK3 Mace-1 spelnia wymagania ustawy i mozna go legalnie (!!!) nosic w UK.. pytanie teraz co to tak naprawde jest bo niestety ale parametrow technicznych sie nie doszukalem.. ktos wie?
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

dawno mnie tu nie bylo w tym temacie, ale wynika to z tego ze mieszkam w UK, a tam gazow nosic nie mozna.. tak myslalem do tej pory, az nie trafilem na stronke:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
okazalo sie ze jakims cudem ten konkretny gaz MK3 Mace-1 spelnia wymagania ustawy i mozna go legalnie (!!!) nosic w UK.. pytanie teraz co to tak naprawde jest bo niestety ale parametrow technicznych sie nie doszukalem.. ktos wie?


Ciężko nazwać to gazem... a już na pewno nie gazem pieprzowym :) To barwnik w sprayu. Być może jest skuteczny, ale tylko w ten sposób, że barwna mazia zalepi napastnikowi oczy na chwilę - ale oślepi go wyłącznie swoją konsystencją, a nie zawartością środka drażniącego (kapsaicyny czy CS).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024