Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na hotspray jest info że ma 2000000SHU - po 1,4% na 1000000SHU czyli praktycznie 3% kapsaicyny czyli tyle co frontiersman? Chyba mam rację :) Nie rozumiem trochę tych dysz, że stream (splatter?) leci trochę stożkiem, a cone to raczej żel, ja już prawie nie widzę różnicy. Rozumiem że stream leci konkret jak w FOX, no a cone?

Może sie czepiam ale na zdjęciu na hotspray dysze cone są wyraźnie inne w wersji 60 i 90ml :?: Dobra nic nie mówiłem;3
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak leci podróba OC-17 (Inter-Ark) z oryginalną dyszą Cone.

A tu test breloczkowego OC-17

  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Zioom, no przecież nie kupie podróby jak z USA są na hotspray... Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał coś więcej na temat tych dysz w OC17. No i chce kupić do kolekcji paralizator, najlepiej taki z miotaczem gazu (wymienne pojemniczki) i najlepiej 500000V :)
Pozdr

Po co Ci paralizator?
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Paralizator to faktycznie tylko do kolekcji bo do niczego więcej się to nie nadaje a już na pewno nie do obrony no chyba że masz namyśli taser ale to już wydatek rzędu kilku tysięcy wiec nie wiem czy to taki dobry pomysł kiedyś miałem okazje się takim zwykłym pobawić bodajże skorpion właśnie 2 w 1 z wymiennymi zasobnikami gazu i było to śmiechu warte na Świerzej baterii można było co najwyżej powygłupiać się ze znajomymi kto na dłużej go przyłoży a pojemnik z gazem to śmiechu warte nie wiem czy miało to 10 ml o nieznanej ostrości i stężeniu oraz mizernym zasięgu wiec odpuść sobie.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na hotspray jest info że ma 2000000SHU - po 1,4% na 1000000SHU czyli praktycznie 3% kapsaicyny czyli tyle co frontiersman? Chyba mam rację :)


Gdzie to wyczytałeś??? No offense ale piszesz bzdury.
Umarex też ma niby 2mln SHU to też ma 3% kapsaicyny???
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na hotspray jest info że ma 2000000SHU - po 1,4% na 1000000SHU czyli praktycznie 3% kapsaicyny czyli tyle co frontiersman? Chyba mam rację :)


Gdzie to wyczytałeś??? No offense ale piszesz bzdury.
Umarex też ma niby 2mln SHU to też ma 3% kapsaicyny???


Nie prowokuj cwaniaku. To po pierwsze. Po drugie: "Wszystkie gazy Police Magnum są pochodnymi zasady 2 milionów SHU i każda jednostka zawiera 1.4% kapsaicynoidów."
Link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Swoją drogą, opis na stronie jest z dupy. 2000000 jednostek po 1,4 % kapsy - właściwie to nie obczajam, nie wiem jak to rozumieć.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na hotspray jest info że ma 2000000SHU - po 1,4% na 1000000SHU czyli praktycznie 3% kapsaicyny czyli tyle co frontiersman? Chyba mam rację :)


Gdzie to wyczytałeś??? No offense ale piszesz bzdury.
Umarex też ma niby 2mln SHU to też ma 3% kapsaicyny???


Nie prowokuj cwaniaku. To po pierwsze. Po drugie: "Wszystkie gazy Police Magnum są pochodnymi zasady 2 milionów SHU i każda jednostka zawiera 1.4% kapsaicynoidów."
Link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Swoją drogą, opis na stronie jest z dupy. 2000000 jednostek po 1,4 % kapsy - właściwie to nie obczajam, nie wiem jak to rozumieć.


Skoro nie rozumiesz to po co piszesz bzdury?

Czytanie i myślenie naprawdę nie boli a w tym temacie wszystko jest. :wink:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
danielw2208: po co to bicie piany. PM OC-17 ma takie parametry: 17 % OC, 1,33 % capsaicinoids i 2 mln SHU. Po wieloletnich doświadczeniach na "żywca" mogę potwierdzić, że działa znacznie mocniej i dłużej niż wiele innych "standardowych czyli w zasadzie skutecznych" łącznie z twoimi ulubionymi Sabre Red. Nawet ten OC-17 jakoby podrabiany z Inter-Arku ma wśród moich wymagających znajomych bardzo dobrą opinie, lepszą niż SABRE ( za wyjątkiem genialnego Frontiersmana)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja za to miałem sytuację, że OC-17 z inter-arku NIE ZADZIAŁAŁ a jego zasięg można o kant dupy potłuc. Więc gdzie tu miejsce na bycie lepszym o Sabre red to nie wiem...

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dubelka se machnę :)



Podoba mi się widać tu moc strumienia w foxie :D
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale stream nie powinien powodować kaszlu.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W końcu będzie bo zacznie parować.

Pzdr
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale stream nie powinien powodować kaszlu.


Bedzie powodowal ,kilka strzalow w domu z tego : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i musialem opuscic pomieszczenie :roll:

Z innej beczki...ogladajac dysze foxa i oc17 jest spora roznica w otworze (mowie tu o strumieniu)
W foxie wiem jak wyglada wystrzeliwany gaz ,a jak w oc17? czy nie jest zbyt waski strunien?
Moze ma ktos jakies linki fotek lub filmikow z oc17 (w formie strumienia) ?
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale stream nie powinien powodować kaszlu.


Bedzie powodowal ,kilka strzalow w domu z tego : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i musialem opuscic pomieszczenie :roll:

Z innej beczki...ogladajac dysze foxa i oc17 jest spora roznica w otworze (mowie tu o strumieniu)
W foxie wiem jak wyglada wystrzeliwany gaz ,a jak w oc17? czy nie jest zbyt waski strunien?
Moze ma ktos jakies linki fotek lub filmikow z oc17 (w formie strumienia) ?
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sory za dublerka :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

danielw2208: po co to bicie piany. PM OC-17 ma takie parametry: 17 % OC, 1,33 % capsaicinoids i 2 mln SHU. Po wieloletnich doświadczeniach na "żywca" mogę potwierdzić, że działa znacznie mocniej i dłużej niż wiele innych "standardowych czyli w zasadzie skutecznych" łącznie z twoimi ulubionymi Sabre Red. Nawet ten OC-17 jakoby podrabiany z Inter-Arku ma wśród moich wymagających znajomych bardzo dobrą opinie, lepszą niż SABRE ( za wyjątkiem genialnego Frontiersmana)


Majku, po to bazgrolimy i męczymy mózgownice na tym forum aby pogłębić swoją wiedzę, świadomość aby być bardziej bezpiecznym. Prawda?
Więc nie zaprzeczajmy swojej wiedzy wypisując bzdety o kosmicznej zawartości kapsaicynki.

Odnośnie OC-17 nie neguję tego gazu, wręcz przeciwnie. Wiem dokładnie jakie ma parametry a są takie jak napisałeś. Rzeczywiście OC-17 może "trzymać" dłużej w porównaniu z Sabre ze względu na wyższą zawartość OC. Sam się zastanawiam nad zakupem OC-17 (oczywiście w Hotspray) ale tylko ze względów kolekcjonerskich.
Sam osobiście preferuję jednak Sabre, najbardziej mi "leży", a także z kilku innych powodów m.in zawartości gazu w butelce i związanego z tym ciśnienia.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam pytanie, jest jakiś filmik jak "sypie" oryginalny OC-17? Bo szczerze mówiąc mam gdzieś bajeczki o super zasięgu które w praktyce czasami wychodzą inaczej (vide moja historia i obiecany zasięg gaśnicy puissanca 90 która wg pewnej osoby miała mieć 6 metrów zasięgu).

Ogólnie to dajcie sobie spokój w tym temacie z upodobaniami... To nie o to chodzi, chyba nie ma tu sponsorów żadnych firm? Ja z sabre strumienia nie używałem, noszę frontiersmana, rzadko Sabre w pianie i np wiem, że Sabre piana ma BEZNADZIEJNY zasięg, z racji, że testowałem kilka razy, z czego znalazłbym pewnie jakiś filmik.
Fronterka znam tylko z filmu, ale to już znacznie lepiej niż gadanie... a więc panowie filmiki filmiki a nie gadanie :wink: .

Pozdrawiam

@dodam edyta
Te sabre w pianie w niskiej temp osiągnęło mi bardziej konsystencję gęstego żelu niż piany...
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam pytanie, jest jakiś filmik jak "sypie" oryginalny OC-17? Bo szczerze mówiąc mam gdzieś bajeczki o super zasięgu które w praktyce czasami wychodzą inaczej (vide moja historia i obiecany zasięg gaśnicy puissanca 90 która wg pewnej osoby miała mieć 6 metrów zasięgu).

Ogólnie to dajcie sobie spokój w tym temacie z upodobaniami... To nie o to chodzi, chyba nie ma tu sponsorów żadnych firm? Ja z sabre strumienia nie używałem, noszę frontiersmana, rzadko Sabre w pianie i np wiem, że Sabre piana ma BEZNADZIEJNY zasięg, z racji, że testowałem kilka razy, z czego znalazłbym pewnie jakiś filmik.
Fronterka znam tylko z filmu, ale to już znacznie lepiej niż gadanie... a więc panowie filmiki filmiki a nie gadanie :wink: .

Pozdrawiam

@dodam edyta
Te sabre w pianie w niskiej temp osiągnęło mi bardziej konsystencję gęstego żelu niż piany...


Której piany Sabre używałeś? Według mnie piana 93gr MK-4 ma podobny zasięg jak stream.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tej niebieskiej mk-4. Testowałem kilka razy (ale tylko 1 egzemplarz). Zasięg praktyczny góra 1.50 metra. z 2 metrów miałbym już małe wątpliwości ale myślę, że jeszcze "jakoś" by doleciało.
Za to do zalet dorzucam niesamowitą ekonomię...

Pozdrawiam

Znów szybka korekta:
Do kolejnej zalety dodam to, że broń Boże nie chciałbym tym nigdy w życiu po twarzy dostać. Zanim bym usunął te gluty to już dawno bym się z bólu na śmierć zesrał...
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Tej niebieskiej mk-4. Testowałem kilka razy (ale tylko 1 egzemplarz). Zasięg praktyczny góra 1.50 metra. z 2 metrów miałbym już małe wątpliwości ale myślę, że jeszcze "jakoś" by doleciało.
Za to do zalet dorzucam niesamowitą ekonomię...

Pozdrawiam

Znów szybka korekta:
Do kolejnej zalety dodam to, że broń Boże nie chciałbym tym nigdy w życiu po twarzy dostać. Zanim bym usunął te gluty to już dawno bym się z bólu na śmierć zesrał...


Testowałem swoją pianę, dodam że taką samą jak Twoja i w odległości ok. 2m strumień piany był prawie poziomy. Może różnica była w temperaturze (było lato podczas testu) i pianę wstrząsnąłem przed użyciem. Wstrząśnięcie ma ogromne znaczenie na zasięg.
Fakt że nigdy nie chciałbym oberwać pianą Sabre, ale właśnie za to cenię ten gaz :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024