Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
P.S również Uzi 25ml jest do dupy,pogromca nakręcił film i wcisnąć sie nie chciał,poza tym żeby trafić takim małym sikiem to trzeba mieć za przodka robinhooda
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z tymi testami to czasami trzeba uważać Osobiście testowałem kilka gazów w łazience. Oczywiście testy były w kilkudniowych ostępach. Zależało mi na sprawdzeniu działania na układ oddechowy. Test polegał na psiknięciu do wanny 0.5 - 1 sekundowe strzału, odczekanie, a potem zaciągnięcie się oparami. Na sam początek poszedł Sharg Red Peper (czarny). Trochę dusiło, musiałem opuścić łazienkę. W tej cenie nawet niezły power. Innego dnia WALTHER PRO SECUR, ten szary, oleisty. Masakra, nie szło wanny domyć, z resztą musiałem chyba godzinę odczekać, bo wejście do łazienki groziło silnym duszeniem. To dopiero power. Tutaj się przyznam, że oddałem z 2 strzały. Niestety w cały mieszkaniu osoby zaczęły kaszleć. Kilka dni później przyszedł czas na test UZI i muszę powiedzieć, że to ta sama pólka co WALTHER, a nawet jakby ciut mocniejszy (testy WALTHERA i UZI jeszcze raz powtórzyłem). Następnym razem przyszedł czas na UMAREX PERFECTA POLICE, taki niebieski w strumieniu. No cóż troszkę zadusiło, ale zero kaszlu, nie na darmo kosztuje 19 zl, najsłabszy gaz ze wszystkich testowanych. Niby ma 10% zawartości olejku a bardzo szybko wyparował. Kilka dni później przyszedł czas na ostatni test tym razem FOX LABS F.P.T (cone) i bardzo żałuje tego testu bo myślałem, że się uduszę. Cenię WALTHERA i UZI ale ten gaz to istne piekło, od samych oparów pojawiło się bardzo silne duszenie, w gardle jakby gwoździe, pojawił się katar a nawet oczy zaczęły lekko łzawić. Gaz szybko przedostał się do kuchni i tam także nie szło wytrzymać. Tak się zastanawiałem czy nie ma tam jakiejś dodatkowej chemicznej substancji drażniącej.Na szczęście po 30 minutach od spłukania już się troszkę lżej zrobiło. A po godzinie było już ok. Tak więc bardzo uważajcie jeżeli chcecie sobie nim na twarz psikać :) Myślę, że taki gaz jest warty swojej ceny, a zawartość miotacza nie jest oszukana. Fakt, że FOX działa krócej od UZI i WALTHERA ale za to z jakim powerem. Co do bezpośredniego działania na oczy tych powyższych gazów to się nie wypowiem, ponieważ musiałbym sobie w oczy tym psiknąć, a to średnia przyjemność :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@uel

Zauważ że testowałeś różne gazy chmurę, strumień. Gaz rozpylony w powietrzu (cone) zadziała dużo mocniej na "oddech" niż skupiony strumień. Po Umarexie ale w chmurze dusiłbyś się równie mocno.
Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
domyłeś wanne po Uzi?po ja po S@W miałem zajebisty problem,zmyłem po jakiejś godzinie uzywając rozposzczalnika,ludwika,mydła i paru innych rzeczy :)
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@danielw2208

Oczywiście najlepiej byłoby mieć jednolite formy miotania, natomiast tutaj starałem się to maksymalnie niwelować psikając z jak najbliższej odległości. Co do Umarexa w strumieniu to nie ma go co porównywać z Waltherem i Uzi w tej samej formie, czuć, że te dwa są mocniejsze. Strumień stożkowy (cone) to nie do końca klasyczna chmura (fog). Przykładem chmury jest Anti-Dog (OC – bez cn i cs), jasna substancja miotana podobnie jak przy gazach CS – ta forma najbardziej rozprasza się w powietrzu, w pomieszczeniu nie polecam tego używać. Oczywiście każdy ma prawo samemu sobie definiować co jest stream, cone, czy fog. Niektórzy miotanie UZI określają jako stream a inni jako cone. Myślę, że to coś pomiędzy, ze wskazaniem na stream. Mam dwa Walthery, jeden stream a drugi cone, podobnie są toksyczne. Oczywiście takie testy nie są żadną autorytatywną wiedzą i zawsze trzeba traktować je z przymrużeniem oko, aczkolwiek warto sprawdzić jak niektóre sprzęty działają.

@Adamooo

PO spłukaniu wanny pozostała plama, musialem użyć cifu w płynie, po przemyciu jeszcze pozostał osad tak więc musiałem użyć szczotki, aczkolwiek nie wiem czy to całkowice zeszło
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@danielw2208

Oczywiście najlepiej byłoby mieć jednolite formy miotania, natomiast tutaj starałem się to maksymalnie niwelować psikając z jak najbliższej odległości. Co do Umarexa w strumieniu to nie ma go co porównywać z Waltherem i Uzi w tej samej formie, czuć, że te dwa są mocniejsze. Strumień stożkowy (cone) to nie do końca klasyczna chmura (fog). Przykładem chmury jest Anti-Dog (OC – bez cn i cs), jasna substancja miotana podobnie jak przy gazach CS – ta forma najbardziej rozprasza się w powietrzu, w pomieszczeniu nie polecam tego używać. Oczywiście każdy ma prawo samemu sobie definiować co jest stream, cone, czy fog. Niektórzy miotanie UZI określają jako stream a inni jako cone. Myślę, że to coś pomiędzy, ze wskazaniem na stream. Mam dwa Walthery, jeden stream a drugi cone, podobnie są toksyczne. Oczywiście takie testy nie są żadną autorytatywną wiedzą i zawsze trzeba traktować je z przymrużeniem oko, aczkolwiek warto sprawdzić jak niektóre sprzęty działają.

@Adamooo

PO spłukaniu wanny pozostała plama, musialem użyć cifu w płynie, po przemyciu jeszcze pozostał osad tak więc musiałem użyć szczotki, aczkolwiek nie wiem czy to całkowice zeszło :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

domyłeś wanne po Uzi?po ja po S@W miałem zajebisty problem,zmyłem po jakiejś godzinie uzywając rozposzczalnika,ludwika,mydła i paru innych rzeczy :)

Kapsaicyna rozpuszcza się tylko w tłuszczach i alkoholu.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiem,ale tu nie chodzi o capsanoicyde tylko i barwnik zawarty w S@W i UZi,uwierz mi ze polewałem plame na wannie olejem roślinnym i nic nie dalo,po godzinie szorowanie zostal tylko ślad pomarańczowy,który zszedł z czasem :) zawsze na wannie testowałem i tylko z tym gazem były takie loty :wink: tak więc testowanie na wannie to dobry pomysł,ale nie w przypadku S@W i Uzi.
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi to już najlepiej testować w klopie, w razie czego można od razu spłukać i bez problemu szczotką do kibla szorujesz :D Poza tym taka plamka w tym miejscu nie rzuca się w oczy :D Tak więc wanna, umywalka i klop to najdogodniejsze miejsca do testów :D Najważniejsze, że woda pod ręką.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co powiecie na kieszonkową wersję FRONTIERSMANA :)

Czyż nie jest malinowa ..... HE HE a jaka poręczność !

Dołączona grafika

Cizzia
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Test PM OC-17 ( inter-ark )


Pozdr.


Też nie chciałbym tym dostać dlatego na próby z OC-17 nikt mnie nie namówi. A patrząc na ten film niżej i z własnego doświadczenia wiem, że to jeden z lepszych gazów dostępnych za niewielkie pieniądze na naszym rynku. Napewno mocniejszy niż SABRE, duuużo trudniejszy w dekontaminacji . Ci którzy nie znają angielskiego podpowiem, że I can't breath .. oznacza po prostu - qufa mać duszę się !!! ( qufa mac sam dodałem :)
Wiem, że kiedyś ten film tu był ale trudno ...
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A co powiecie na kieszonkową wersję FRONTIERSMANA :)

Czyż nie jest malinowa ..... HE HE a jaka poręczność !

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cizzia


Jest piekny. Prosze więcej danych o nowej malince.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ciekawe ile strzalow
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
obstawiam ze jedne strzał 4-5 s. w końcu po to ma wylot FireMaster
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to by bylo spoko bo jakby w 1 - 1,5s to bu bylo szybko
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

obstawiam ze jedne strzał 4-5 s. w końcu po to ma wylot FireMaster


W 4 do 5 sekund to wylatuje z dużego Frontiera.Wg mnie jeżeli ma być podobny wynik to musiałoby być cisnienie i zasieg mniejsze. Na razie widać ,że jego moc jest 15 %OC więc jest to wersja Frontierek "LIGHT" :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W 4 do 5 sekund to wylatuje z dużego Frontiera.Wg mnie jeżeli ma być podobny wynik to musiałoby być cisnienie i zasieg mniejsze. Na razie widać ,że jego moc jest 15 %OC więc jest to wersja Frontierek "LIGHT" :)


Gdyby przyjąć bazę Sabre (10% OC-1,33MC) to ten Frontek ma 1,995% MC czyli tyle samo jak standartowy Frontek. Tylko że bardziej wygląda mi to na żart niż realny gaz. 54gr gazu z Firemasterem??? Ile trwałoby psiknięcie 0,5sek???
Chyba Cizzia wykręcił nam numer... :wink: :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Gdyby przyjąć bazę Sabre (10% OC-1,33MC) to ten Frontek ma 1,995% MC czyli tyle samo jak standartowy Frontek. Tylko że bardziej wygląda mi to na żart niż realny gaz. 54gr gazu z Firemasterem??? Ile trwałoby psiknięcie 0,5sek???
Chyba Cizzia wykręcił nam numer... :wink: :wink: :wink: :wink:


Na tym jest napisane 15 % OC. A przy okazji, na oficjalnej stronie SABRE nie chwalą się tą wersją. Dziwne bo SABRE prowadzi bardzo intensywny marketing swoich produktów i chyba by się pochwalili.
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakoś spokojnie na ulicach ostatnio... Nawet dresy gdzieś pouciekały wszystkie. Robi się zimno, będę chciał kupić jakąś chmurke 50ml bo mi się OC17 nie mieści w prawej kieszeni "zimowej" kurtki. Sabre Crossfire też, a że Fronterka się wyciąga stosunkowo dłużej, to może się przydać... Chyba kupie do kolekcji KO.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ktoś kiedyś tu szukał filmu z gościem, który po piwkach i prochach całkiem sobe radził z policją wyposażoną w jakiś gaz typu Light chyba ( wg mnie First Defence). Prosze bardzo - gość naprawdę okazał się wytrzymały ( piwem sobie nawet gaz zmywał ) :) i co zaznaczam , cały czas oczy miał otwarte. Teraz już wiecie dlaczego szajsu nie toleruję.
Przy okazji: gazu w strumieniu nie trzeba wstrząsać przed użyciem - policjant to jakiś amator chyba.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024