Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a powiedzcie mi bo mowa tu o Sabre Red i Fox'ach i himaxach i hi powerach a co z gazami Smith i Wesson UZI Pro Secur miał ktoś jak to leci jak działa ?????


Z wymienionych na dole to już tylko UZI został w rozsądnych pojemnościach. Będziesz zadowolony. Z ProSecur też.
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co to jest PM-17?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
police magnum
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aaaa dzięki xd nawet mój ziom pogromca nie wiedzial o co chodzi xd
Mam akurat ta "polska" wersje ;p niby importowana czego sie od sprzedawcy dowiedzialem. Zamawiam Frontiersmana jutro albo dzisiaj jeszcze i komplecik będzie elegancki x3
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a powiedzcie mi bo mowa tu o Sabre Red i Fox'ach i himaxach i hi powerach a co z gazami Smith i Wesson UZI Pro Secur miał ktoś jak to leci jak działa ?????

Smith&Wesson oraz UZI to jeden i ten sam gaz tylko z innym nalepkami.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W stopce zamieściłem pliki do pobrania na temat FOX'a
Może kogoś zainteresuje kto ma już Foxa
zwłaszcza plik nozzle heat.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Starałem się czytać artykuł ze zrozumieniem i w/g Fox Labs ich gazy zawierają najczystszą żywicę ( co się bardzo chwali ) lecz w bardzoooooooooo małym stężeniu tu proszę nie mieć do mnie pretensji ale producent sam podaje że gdyby ich gaz zawierał 10 % olejku ostrość by wyniosła "aż" 530 000 SHU - po przeliczeniu wychodzi że zawiera 106 000 SHU ... :?:
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Starałem się czytać artykuł ze zrozumieniem i w/g Fox Labs ich gazy zawierają najczystszą żywicę ( co się bardzo chwali ) lecz w bardzoooooooooo małym stężeniu tu proszę nie mieć do mnie pretensji ale producent sam podaje że gdyby ich gaz zawierał 10 % olejku ostrość by wyniosła "aż" 530 000 SHU - po przeliczeniu wychodzi że zawiera 106 000 SHU ... :?:


Generalnie oznacza to, że metoda ONH jest niewiarygodna w porównywaniu gazów Fox z jakimiś innymi. Jak jakiś producent podaje 200 000 shu czy wiecej to w tym zawarte są różne zanieczyszczenia. W Foxie jest 106 000, ale jest to niemalże sama "gorąc"A gdyby użył nieoczyszczonego to mogłoby być 530 000 shu.

tak ja to rozumiem
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kto jest producentem WildFire i jaki jest adres strony WWW producenta?

Spytałem się kaliber.pl czy zamierzają sprowadzać gazy innych marek.

Witam,

Kaliber jest autoryzowanym dystrybutorem SABRE i na chwilę obecną nie zamierzamy wprowadzać innych marek gazów do oferty.


Pozdrawiam

--
Łukasz Pacholak
Młodszy specjalista ds. marketingu


  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fajnie by było jakby wprowadzili do sprzedaży formułę 3 in 1

Pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niezła bzdura ten "artykuł" Nozzle Heat, w ogóle wywaliłbym to z podpisu, bo wstyd. Typowy marketingowy bełkot w kiepskim stylu:
- ostrość to ostrość... nie znam żadnych badań potwierdzających tezę, że inne substancje obecne w OC opóźniają, czy pogarszają działanie gazu,
- to logiczne, że jeśli zwiększa się koncentrację OC w gazie, to zwiększa się zawartość wszystkich związków wchodzący h w skład OC w gazie, w tym cukrów i reszty,
- możliwe, że Fox używa czystszego wyciągu do swoich gazów, ale nie uważałbym, że ma to być jakiś koronny argument na korzyść tej marki,
- Fox płaci za OC 10 razy tyle co inni, a mimo to ma lepsze ceny i skuteczniejsze gazy= niezła bajka,
- co za debil pisze artykuł o gazach nie wiedząc z czego się je robi, co?

Słowem- nie brałbym tego na serio ;]
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Niezła bzdura ten "artykuł" Nozzle Heat, w ogóle wywaliłbym to z podpisu, bo wstyd. Typowy marketingowy bełkot w kiepskim stylu:
- ostrość to ostrość... nie znam żadnych badań potwierdzających tezę, że inne substancje obecne w OC opóźniają, czy pogarszają działanie gazu,
- to logiczne, że jeśli zwiększa się koncentrację OC w gazie, to zwiększa się zawartość wszystkich związków wchodzący h w skład OC w gazie, w tym cukrów i reszty,
- możliwe, że Fox używa czystszego wyciągu do swoich gazów, ale nie uważałbym, że ma to być jakiś koronny argument na korzyść tej marki,
- Fox płaci za OC 10 razy tyle co inni, a mimo to ma lepsze ceny i skuteczniejsze gazy= niezła bajka,
- co za debil pisze artykuł o gazach nie wiedząc z czego się je robi, co?

Słowem- nie brałbym tego na serio ;]


będę jutro w Twoim mieście i wezmę ze sobą foxa.. w strumieniu i w chmurce.. wybierzesz którym mam Ci psiknąć i zobaczymy czy te bzdury wypisuje fox czy nie :) co Ty na to? przy okazji będzie materiał na youtube :) i będziesz miał zaszczyt bycia pierwszym polakiem co będzie na youtubie po strzale foxem :D
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jest oczywiste ze fox będzie pisał ze jest najlepszy na rynku ale w niektórych aspektach maja na pewno dożo racji ostatnio zrobiłem taki mały test miotaczy uchodzących za bardzo dobre mianowicie UZI , PUJSANCE 90 i tu na pewno zaciekawię wszystkich legendarnego HI POWERA :twisted: test polegał na organoleptycznym sprawdzeniu ostrości na początek poszedł UZI z racji ze uchodzi za naj słabszy :D po dotknięciu jerzykiem dyszy w pierwszym momencie bylem zaskoczony zero pieczenia tylko wyraźnie był wyczuwalny słodki smak papryki trwało to jakieś 4 sekundy zanim zaczęło się pieczenie które nie było bardzo mocne trwało jakieś 5 minut zanim ustąpiło całkowicie następnie poszedł PUSANCE 90 tu już było znacznie lepiej po spróbowaniu efekt natychmiastowy ciężko określić jaki ma smak porostu pali i teraz najlepsze HI POWER testowany w ten sam sposób tu efekt dużo lepszy po rozpyleniu od razu zaczołgam się krztusiec ale to w końcu mgła test na jeżyku zdecydowanie lepiej od UZI tu nie było żadnego opóźnienia pieczenie od razu intensywne dużo mocniejsze niż w UZI ale nie wiele mocniejsze od PUJSANCE 90 jest to jednak inaczej odczuwalne. druga i ostatnia faza mojego test polegała na zatarciu oka gazem na początek zdecydowałem się na UZI z racji ze wypadł naj słabiej roztarłem dość dużą krople i tu zdecydowanie lepiej pieczenie po maksymalnie 3 sekundach nie do zniesienia oko automatycznie się zamyka przy próbie otwarcia boli jeszcze bardziej wręcz nie do zniesienia mogę śmiało stwierdzić ze jeśli ja dostał tym UZI z całą pewnością nie był bym wstanie otworzyć oczu przez dobre 20 minut gaz oceniam bardzo dobrze na mnie z calom pewnością by zadziałał na pozostałe dwa już nie miałem ochoty zresztą CS-a bal bym się do oka pakować. HI POWER z racji ze znacznie lepiej wypadł poprzednio nie miałem ochoty go testować dodam jeszcze ze jako jedyny był przeterminowany ponad rok a i tak wypadł najlepiej . takie testowanie nie jest miarodajne ale zawsze coś wniesie do tematu w najbliższym czasie planuje przetestować FOXA :lol: i na pewno zdam relacje pozdrawiam wszystkich gazowników 8)
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

w najbliższym czasie planuje przetestować FOXA :lol: i na pewno zdam relacje 8)


ja jakoś niemam ochoty ani językiem testować ani wcierać w oko mojego foxa :D heheheh brawo za odwagę :D i jeszcze większe będą brawa za odwagę przy testowaniu foxa :D
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
puissance to chemia i nie obejmuje go żadna skala ostrości typu SHU, organoleptyczna etc. testowanie tego tupu środka jest delikatnie mówiąc niezbyt szczęśliwym pomysłem - przy czym taki test nie przekłada się w żaden sposób na okoliczność określenia "siły" "mocy" tego gazu.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

będę jutro w Twoim mieście i wezmę ze sobą foxa.. w strumieniu i w chmurce.. wybierzesz którym mam Ci psiknąć i zobaczymy czy te bzdury wypisuje fox czy nie :) co Ty na to? przy okazji będzie materiał na youtube :) i będziesz miał zaszczyt bycia pierwszym polakiem co będzie na youtubie po strzale foxem :D


Pomysł jest do rozważenia, bo jeszcze gazem nie dostałem. Ale ja nie o tym. Mówię o tym, że tamten artykuł jest napisany w sposób lipny i nieprofesjonalny (a zajmowałem się kapsaicynoidami i ostrą papryką na uczelni). Przedstawiłem kilka argumentów, Ty nie odpowiedziałeś na żaden. Nie mówię w żadnym wypadku, że ten gaz nie działa, albo że nie jest ostry. Oceniłem sam artykuł. Ale taki jest marketing, żerowanie na ludziach niedoinformowanych i tak jest w każdej dziedzinie handlu.
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście ze PUJSANCE to gaz chemiczny tu stężenia podawane są w procentach o ile się nie mylę ma 2% i takie testowanie daje pewien obraz jak taki gaz może podziałać w praktyce.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wczoraj prysnąłem pod wiatr Force 80 z oryginalną dyszą.
Chmurę zdmuchnęło mi mniej więcej na pół twarzy na zamknięte oko, po ok. 30 sek. poczułem mocne pieczenie na skażonej części skóry i oka. Po wejściu do domu (2 min. od wystrzelenia gazu) od razu głową pod kran i zimna woda cholernie to piekło pomimo dosyć mocnego znieczulenia alkoholowego, oka prawie nie można było otworzyć bez bólu, skóra mocno zaczerwieniona, powieka dosyć mocno napuchnięta.
Ból minął po ok. 12 min. zaczerwienie i opuchlizna zmalały po 30 min., rano zero śladów potraktowania gazem poza zwiększoną wrażliwością skóry i powieki na dotyk, nieco mocniej zaczerwienione oko.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Byłem dzis w Kalibrze w Warszawie Ul.Łazienkowska 3 i sporo Frontiersman itp.a jeśli chodzi o Crossfire to MK4 1 sztuka :) cena chyba 64 zł a nie 60.80 jak na stronie,a MK3 sporo mieli cena 55 zł a nie 52.25 zł jak na stronie.Kupiłem MK3 wysokośc gazu 11.2cm a data ważności 05.2014 8O Sam miotacz wykonany zajebiście,guzik patent USA. I jeszcze jedno bodajże od przyszłego tygodnia sklep na Łazienkowskiej 3 będzie nieczynny Urlop do 8 lipca więc tylko Ursynów Kolbego 16.
P.S jakby ktoś zamawiał MK4 to od razu niech zapomni o noszeniu w kieszeni bo jest zajebiście wielki,nie mierzyłem,ale na moje oko ok. 16cm. :)
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Według mnie co do foxa i jego skutecznosci nie jest to napewno najmocniejszy gaz ale zajebiscie skuteczny i napewno jest lepszy niz nie jeden miotacz zzawartoscia 10%OC ale z tego co mi wiadomo stezenie 2%OC w foxie wynika z tego iż prawo w stanie Michigan zezwala na miotacze gazu z zawartascia 2%OC a fox jest chyba robiony w tym stanie,przykładowo na hawajach zabroniona jest formuła 3in1 w californii dozwolony jest miotoacz o max pojemnosci 35ml.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024