Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No, centus ceny przyzwoite. Gdyby nie płyneły do mnie gaziki kupiłbym małą chmurkę i piankę.

Będziesz miał Hi-Powera? W stacjonarnych ich już nie ma...



Też tak myślę, że ceny są atrakcyjne, ale dla klienta cena zawsze będzie za wysoka
hi-powera nie będę miał bo nie będzie już produkowany.

40$ to bardzo mało za przesyłkę, ja płaciłem kilka set $. Ponieważ jest to towar z rodzaju DGR tzn. niebezpieczny.
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[quote name="budo_mrx1"]Pozatym nie wiadomo czy Hi-Power nie jest mocniejszy od foxa. Ja sądzę, że może być mocniejszy bo:
- ma więcej procent OC (15%, a fox ma ich jakoś mało)
- ma więcej major capsaicinoids

[/quote]
tu chodzi też o to żeby to szybko zadziałało a nie żeby ktoś Ci najebał a potem dopiero się kulał z bólu bo gaz zadziałał :) :) :) :) fox ma5.3 SHU a Hi -power?

[/quote] miałem go prawie dwa lata i dobrze mi się go nosiło.
[/quote]
to ma się Ci go dobrze nosić czy w razie akcji użyć go i wiedzieć że z pewnością zadziała szybko? :)
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

tu chodzi też o to żeby to szybko zadziałało a nie żeby ktoś Ci najebał a potem dopiero się kulał z bólu bo gaz zadziałał :) :) :) :) fox ma5.3 SHU a Hi -power?



Poszukaj sobie na youtubie filmików z foxem - ja znalazłem dwa:
- pierwszy: jacyś nastolatkowie postanowili zrobić sobie test, jeden drugiemu psiknął żelem prosto w oko - no efekt był, ale bez rewelacji, taki sam jak z kolegą robiliśmy parę lat temu testy jakiegoś tam średniego CSa.
- drugi: ćwiczenia policji. Policjant dostał foxem prosto w twarz, po czym podszedł do niego gościu z taką wielką gąbką, czy tam jakąś inną miekką osłoną. Policjant miał z bólu skrzywioną gębę i widać było że go boli, ale boksował w tą osłonę, a później jak mu inni rzucili pistolet na ziemię tu udało mu się go podnieść i wycelować w gościa z osłoną. Później oczywiście długo przemywał twarz, ale moim zdaniem fox zadziałał tak średnio.

Co z tego, że reakcja zaczyna się od razu jak jest średnio-mocna. Firma sabre twierdzi, że o prawdziwej ostrości gazu decyduje ilość major capsaicinoids. Typowe gazy mają ich ok. 1%, najlepsze Sabre i Fox mają go 2%, natomiast Hi-Power ma 3%. Do tego dołóżmy 3 mln SHU i 15% OC i powstaje naprawdę dobry gaz. Dlatego ja na pewno biorę hi-powera.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[/quote]
tu chodzi też o to żeby to szybko zadziałało a nie żeby ktoś Ci najebał a potem dopiero się kulał z bólu bo gaz zadziałał :) :) :) :) fox ma5.3 SHU a Hi -power?

[/quote]


Fox Five jest produkowany z "bazy" 35% MC i ostrości 5,3mln SHU. Natomiast bazy jest w tym Foxie 2% a więc ma ostrość 106.000 podczas gdy Sabre Red 200.000

Jak ktoś nie wierzy, to polecam stronę Fox-a.

Wałkowałem to z kolegą Pffeferem ale jak widzę bezskutecznie, (marketing robi swoje).
Był tu link do filmiku z Foxem gdzie Murzynek po oberwaniu chmurą Foxa kilkukrotnie otwierał oczy.... Spróbujcie otworzyć oczy po Sabre....
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[quote name="budo_danielw2208"][/quote]
tu chodzi też o to żeby to szybko zadziałało a nie żeby ktoś Ci najebał a potem dopiero się kulał z bólu bo gaz zadziałał :) :) :) :) fox ma5.3 SHU a Hi -power?

[/quote]


Fox Five jest produkowany z "bazy" 35% MC i ostrości 5,3mln SHU. Natomiast bazy jest w tym Foxie 2% a więc ma ostrość 106.000 podczas gdy Sabre Red 200.000

Jak ktoś nie wierzy, to polecam stronę Fox-a.

Wałkowałem to z kolegą Pffeferem ale jak widzę bezskutecznie, (marketing robi swoje).
Był tu link do filmiku z Foxem gdzie Murzynek po oberwaniu chmurą Foxa kilkukrotnie otwierał oczy.... Spróbujcie otworzyć oczy po Sabre....[/quote]

A jak sie ma do tych dwoch gazow(tzn. sabre i fox) HI-POWER?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@marOne

Wykładnia "mocy" gazu to zawartość MC. Sabre Red ma 1,33% MC podczas gdy Hi-Power 3%MC. Fox Green ma według producenta 1,22% MC a sam producent twierdzi że Green jest dużo mocniejszy od Five.

Poczytaj moje posty jak i kolegi Pffefera.
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@marOne

Wykładnia "mocy" gazu to zawartość MC. Sabre Red ma 1,33% MC podczas gdy Hi-Power 3%MC. Fox Green ma według producenta 1,22% MC a sam producent twierdzi że Green jest dużo mocniejszy od Five.

Poczytaj moje posty jak i kolegi Pffefera.


green jest robiony na bazie wody a fox5.3 jest na bazie oleju ...
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Z tego co tu czytam to tak sie klasyfikuja gazy co do jakosci :
(nie biorac pod uwage ceny)
1. FOX
2. HI POWER
3. SABRE

Ale z drugiej strony ,biorac pod uwage cene czyli w kategorii

1.SABRE
2.FOX
3.HI POWER

Prawda ? Czy jestem w bledzie ?


1. Wildfire
2. Hi-Power
3. Fox
wg mnie
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"1. Wildfire"

Jak to wyglada?ile kosztuje?jakies filmiki jak to dziala? :oops:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a ile wildfire ma capsa.?
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wildfire ma 18%OC oraz 3 mln SHU. Nie wiem ile major capsaicinoids. Wiele sklepów z USA go oferuje, ale żaden nie chce wysłać poza Stany - mają jakieś głupie przepisy chyba. Znalazłem jeden sklep, który gazy wysyła na cały świat, widocznie ma gdzieś przepisy albo jest w innym kraju, ale z kolei nie ma tam wildfire'a, a jest za to hi-power.

Wildfire'a bym wziął na próbę, ale nie da się go dostać, dlatego biorę sprawdzonego hi-powera.

EDIT:
Był w tym temacie link do filmiku gdzie jest gościu potraktowany wildfire'em. Nie wyglądało to zbyt imponująco, ale z tego co zrozumiałem to gościowi przypadkowo gaz się dostał do oczu, nie dostał "bojowego" psiknięcia.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wildfire:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i tu cz. 2:



Wiem , że były juz te linki ale widać nowe twarze na forum więc.....
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tu film z gazem Frontiersman, dobrze widać jak pryska i jak działa.


  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
szlifierz: Cenny filmik. Co do gazu: jak widać, słabo działa. A parametry z tego co tam napisali to ma podobne do FOXa(ponad 5 mln SHU i 2%OC - czyli dokładnie jak fox). Gaz zaczął działać po dłuższej chwili, jakby to był napastnik z jakimś sprzętem to jeszcze by miał pewne pole do popisu. Zwłaszcza że dostał modelowy wręcz strzał gazem, a raczej kilka strzałów.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem osypywania gazem z dużej odległości. Frontierek tylko na odpędzenie niedzwiedzia albo do postraszenia grupki np 5-6 osiłków.
Nie ma to jak przywalić z PM lub HP z metra góra dwóch i spierd....ć. Na dzikie psy atakujace tylko Hi-Power uzyty z bliska. A SABRE Crossfire 10% ( strumień punktowy) idealny na rózne "dziwne" sytuacje z uwagi na mozliwość uzycia puszki do góry dnem. Tak to widzę.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

szlifierz: Cenny filmik. Co do gazu: jak widać, słabo działa. A parametry z tego co tam napisali to ma podobne do FOXa(ponad 5 mln SHU i 2%OC - czyli dokładnie jak fox). Gaz zaczął działać po dłuższej chwili, jakby to był napastnik z jakimś sprzętem to jeszcze by miał pewne pole do popisu. Zwłaszcza że dostał modelowy wręcz strzał gazem, a raczej kilka strzałów.


Kolego co ty za bzdury wypisujesz??? Fox Five jest prawie 4razy słabszy od Frontiersmana!!!
Poczytaj dokładnie forum bo jak na razie to mylisz podstawowe pojęcia. Fox ma 2% OC a Frontiersmann 2% MC!!! A jak Fox ma 5mln SHU to ja jestem dziewica...
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

......A jak Fox ma 5mln SHU to ja jestem dziewica...


No ma nawet 5,3 :) wg producenta oczywiście.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

......A jak Fox ma 5mln SHU to ja jestem dziewica...


No ma nawet 5,3 :) wg producenta oczywiście.


Majku, kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że na opakowaniu podają ostrość użytej bazy. Prawda?
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

......A jak Fox ma 5mln SHU to ja jestem dziewica...


No ma nawet 5,3 :) wg producenta oczywiście.



to ja tu czegoś nie rozumiem :) skoro pisałeś mi że dobry wybór że wziąłem fox'a w strumieniu to teraz mówisz ze szału nie robi raczej fox ? :) hehe
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

......A jak Fox ma 5mln SHU to ja jestem dziewica...


No ma nawet 5,3 :) wg producenta oczywiście.


Majku, kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że na opakowaniu podają ostrość użytej bazy. Prawda?


Dla wiekszości czytajacych to forum to LE-10 ma zwykle 2 mln SHU, taki Hi-Power ma 3 mln SHU a Fox zwykle 5,3 mln SHU. I nie ma sensu kolego sprawy komplikować. Chociaż wiadomo, że metoda oceny SHU nie jest do końca wiarygodna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024