Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Podaj jeszcze jakiś Sklep który ma ten Sabre Red i jak możesz to doradz jaki typ ( piana , zel , strumien , chmura)

Specjalnie dla ciebie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Kamikaze :D rozwaliłeś mnie :D hehehe dobre dobre... szkoda ,że kolega który kupił niby ten gaz co woda z niego leci to mógł przy okazji zakupić słowniczek ortograficzny bo masakra jeśli chodzi o ortografię... ja powoli głupieję od tych błędów ortograficznych...
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sprawdzałem czy lecie do góry nogami i ku** mać cisnienie wyleciało gaz tz. zawartosc została i teraz nic nie leci :( ((

i co teraz ta sie tam jeszcze jakoś wtłoczyc czy cos te cisnienie ??
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dopiero teraz zainteresowałem się tym co jest napisane na etykiecie Sabre Red Crossfire.
Kilka wg mnie przydatnych uwag w wolnym tłumaczeniu:

Pryskaj 0,5 - 1 sekundowymi seriami.

Jeśli nie możesz powstrzymać napastnika po 3, 0,5 - 1 sekundowych pryśnięciach użyj następnej właściwej opcji siłowej (to są informacje dla policjantów w USA).

Pryskaj przeciwnikowi w oczy ruchem od ucha do ucha (jeśli ma okulary pryskaj na czoło).

Zastanawia mnie dlaczego odradzają pryskanie z odległości bliższej niż 3 stopy (ok. 90 cm) ponieważ można uszkodzić tkanki miękkie (gałkę oczną) gdzie w Polsce w przepisach dla "straszy wiejskiej" (chyba też Policji) zabronione jest pryskanie z odległości bliższej niż 50 cm.

Kolejna poszlaka według mnie potwierdzająca moją hipotezę, że oferowany w Polsce OC-17 jest fałszowany to, że Sabre Red posiada głowicę Patent USA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zaś polski OC-17 takiej nie posiada.

I jeszcze wg. mnie najlepsza technika samoobrony.


PS.
Jak pogoda się poprawi, znajdę wolny czas oraz operator to przetestuje Crossfire.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiec panowie nawet ogladajac ten filmik nie mozna powiedziec jak niektorzy,ze Sabre to gowno skoro sama policja go polec :) :) :)
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sluchajcie mam jeszcze takie pytanko bo są w sklepie SABRE RED ale mają opakowanie Czerwone i Niebieskie ?? pytając sprzedawcy odpowiedział mi ze to to samo ale pewnie sie mylił więc czym one się różnią ????

pozdro
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

.............................

Kolejna poszlaka według mnie potwierdzająca moją hipotezę, że oferowany w Polsce OC-17 jest fałszowany to, że Sabre Red posiada głowicę Patent USA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zaś polski OC-17 takiej nie posiada.

............................


Hmm...Na moim OC-17 (chmurka) z Inter ark W-wa z terminem ważności do końca 2009 jest jeszcze dysza PATENT USA. A w oryginalnym sprowadzonym z USA Police Magnum OC-17 o pojemn. 4 0z STREAM nie ma dyszy PATENT USA a więc dysza Patent USA nie zawsze jest potwierdzeniem oryginalności PM OC-17. Warto o tym pamietać.

Ważne jest, że w USA oficjalnie oferuje się gazy Police Magnum od 50 ml wzwyż ( poza gaśnicami) tylko w formie tzw splatter stream ( poza gaśnicami) a nie w chmurce jak w Polsce co może być wyznacznikiem oryginalności produktu.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

sluchajcie mam jeszcze takie pytanko bo są w sklepie SABRE RED ale mają opakowanie Czerwone i Niebieskie ?? pytając sprzedawcy odpowiedział mi ze to to samo ale pewnie sie mylił więc czym one się różnią ????

pozdro


"że róznią się ceną" - tak powinien odpowiadać sprzedawca, który nie wie co sprzedaje :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niektórzy to naprawdę powinni wrócić do szkoły podstawowej i lekcji "czytanie ze zrozumieniem".

Pozdrawiam
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

I jeszcze wg. mnie najlepsza technika samoobrony.

.


kamikazaee zobacz na to :) sorki że troche off topic.. :) ale musiałem :)
niema to jak znaleźć się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie :D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak stare powiedzenie mówi.. jest dres jest stres :D hehehe... poproszę o skomentowanie tego filmiku :P
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jeszcze jeden filmik :P [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i żeby nie było że off topic.. to temat ULICA :) no i.... właśnie... mam dylemat czy zakupić chmurę czy strumień FOX'a kurde niewiedziałem ze będę mieć dylemat taki... najlepiej mieć dwa przy sobie i strumień i stożek.... niewiem tylko jak leci strumień we foxie.. bo jak na jednym z filmików patrzyłem no to on troszkę na boki się rozlatywał takze może strumień niejest taki zły?no i do dziewczyny także fox'a biorę i dla niej lepszy chyba byłby strumień.. bo istnieje możliwość zagazowania się.... jak to z dziewczynami bywa.. w razie jakieś akcji to ona nie będzie myśleć czy będzie lecieć z wiatrem czy pod wiatr.. no ale słyszałem ze znowu stożek ma duże ciśnienie we foxie.. i że mniejszy wiatr niema aż tak dużego wpływu na stożek... cholercia.. mam dylemat :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

jeszcze jeden filmik :P [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i żeby nie było że off topic.. to temat ULICA :) no i.... właśnie... mam dylemat czy zakupić chmurę czy strumień FOX'a kurde niewiedziałem ze będę mieć dylemat taki... najlepiej mieć dwa przy sobie i strumień i stożek.... niewiem tylko jak leci strumień we foxie.. bo jak na jednym z filmików patrzyłem no to on troszkę na boki się rozlatywał takze może strumień niejest taki zły?no i do dziewczyny także fox'a biorę i dla niej lepszy chyba byłby strumień.. bo istnieje możliwość zagazowania się.... jak to z dziewczynami bywa.. w razie jakieś akcji to ona nie będzie myśleć czy będzie lecieć z wiatrem czy pod wiatr.. no ale słyszałem ze znowu stożek ma duże ciśnienie we foxie.. i że mniejszy wiatr niema aż tak dużego wpływu na stożek... cholercia.. mam dylemat :)


Kolego strumień w foxie lub Police Magnum to wg mnie rewelacja. To nie sika jak woda ze strzykawki tylko jest to tzw splatter stream czyli rozproszony ( grubszy) strumień lub jak ktoś woli cos : pośredni stan między Cone Fog a czystym strumieniem. Zresztą zobacz sam:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ważne jest, że w USA oficjalnie oferuje się gazy Police Magnum od 50 ml wzwyż ( poza gaśnicami) tylko w formie tzw splatter stream ( poza gaśnicami)

Skąd ta informacja?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ALL POLICE PEPPER SPRAYS WILL BE SUBSTITUTED WITH X-FACTOR SPRAY. (after police pepper supply runs out)

Czyżby zaprzestali produkcji Police Magnum?
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z czego wnosisz że zaprzestali produkcji? Według mnie jest tam tylko informacja że każdy gaz policyjny jest ze znacznikiem.
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Proszę nie komentować mojego powyższego posta, coś mi się pomieszało :) .
Sorry że piszę jeden post pod drugim ale nie mogę edytować.
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zabawa z gazem TW1000
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wygląda na to że nie jest taki otatni. faktem jest że każdy inaczej troche reaguje i ma inną wrażliwośc. ten ostatni całkiem fajnie zareagował.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po TW otwierasz oczka po kilkunastu sekundach lub góra minucie . Szajs wam mówię. Sprawdzone. Już lepiej kupić KO stożek.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.safetygearhq.com/police-models-pepper-spray.htm

ALL POLICE PEPPER SPRAYS WILL BE SUBSTITUTED WITH X-FACTOR SPRAY. (after police pepper supply runs out)

Czyżby zaprzestali produkcji Police Magnum?


Pisałem wczesniej i publikowałem zdjęcia blistrów i nalepki obu gazów PM i X-factor. Są prawie identyczne jak chodzi o treść. Dla mnie to ten sam producent ale nikt sie wtedy z kolegów w sprawie nie wypowiedział. Jeszcze raz link i prosze porównajcie blistry:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

jeszcze jeden filmik :P [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i żeby nie było że off topic.. to temat ULICA :) no i.... właśnie... mam dylemat czy zakupić chmurę czy strumień FOX'a kurde niewiedziałem ze będę mieć dylemat taki... najlepiej mieć dwa przy sobie i strumień i stożek.... niewiem tylko jak leci strumień we foxie.. bo jak na jednym z filmików patrzyłem no to on troszkę na boki się rozlatywał takze może strumień niejest taki zły?no i do dziewczyny także fox'a biorę i dla niej lepszy chyba byłby strumień.. bo istnieje możliwość zagazowania się.... jak to z dziewczynami bywa.. w razie jakieś akcji to ona nie będzie myśleć czy będzie lecieć z wiatrem czy pod wiatr.. no ale słyszałem ze znowu stożek ma duże ciśnienie we foxie.. i że mniejszy wiatr niema aż tak dużego wpływu na stożek... cholercia.. mam dylemat :)


Kolego strumień w foxie lub Police Magnum to wg mnie rewelacja. To nie sika jak woda ze strzykawki tylko jest to tzw splatter stream czyli rozproszony ( grubszy) strumień lub jak ktoś woli cos : pośredni stan między Cone Fog a czystym strumieniem. Zresztą zobacz sam:


raczej wezmę 120ml stream 90ml stream i 50ml cone foxa oczywiście.. w tym 90ml stream idzie dla mojej dziewczyny :) szkoda ze więcej filmików niema jak fox leci z dyszy.. :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024