Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki kolego za wyczerpujace przedstawienie kilku zagadnień prawnych związanych z uzyciem gazu. Ja do tej pory nie miałem problemów w władzą w związku z uzyciem zwykłego gazu pieprzowego ( nie używałem jednak nigdy gasnicy misiowej).
Fakt, że jak dzwoniłem na SM lub 112 to zawsze okazywało się w trakcie interwencji służb, że klient był juz notowany lub nawet karany za rózne rozboje itp i nikt nie robił mi problemów a nawet chwalili za to, że nie wdałem się w bijatykę tylko gazem go przypier .... :)
Z Frontierkiem po ulicach raczej bym jednak nie latał bo zawsze byłem zwolennikiem "strzału" z bliska a tą gaśnicą mozna z bliska naprawdę zrobić "kuku".

Przy okazji znajomy kiedys rozdzielał mocnym gazem pieprzowym grupkę bijących się debili i policja przyznała, że nie było naruszenia prawa chociaż kilku z bijących się chciało z tej interwencji "społecznej " znajomego zrobić później sprawę. Do sprawy nie doszło z powodu wyrażnej notatki policjantów i oświadczeń innych świadków w dniu zajścia.

Jeszcze taki szczegół, który pamietam z autopsji : dobrze jest być zawsze trzeźwym w czasie uzycia gazu w każdej sytuacji ...mówie wam to i wierzcie ,że tak jest lepiej dla ewentualnej sprawy..
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cezary_D dobra robota.
fedormajk nie słuchaj tego co ci dyletanci ze "sraczy wiejskich" gadają za głupoty, bo są to największe tłuki, które nie dostały się do policji.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja Frontiersmana noszę raczej z myślą o większych grupach niż 1 - 2 osoby. Do tego nadaje się znakomicie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_noiz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jaki polecacie dobry i mocy gaz który w razie "potrzeby" nie zawiedzie
sam mam na oku 2 produkty
Sabre Red
RMG Police OC 17
Co o nich sądzicie ?
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dzięki kolego za wyczerpujace przedstawienie kilku zagadnień prawnych związanych z uzyciem gazu. Ja do tej pory nie miałem problemów w władzą w związku z uzyciem zwykłego gazu pieprzowego ( nie używałem jednak nigdy gasnicy misiowej).
Fakt, że jak dzwoniłem na SM lub 112 to zawsze okazywało się w trakcie interwencji służb, że klient był juz notowany lub nawet karany za rózne rozboje itp i nikt nie robił mi problemów a nawet chwalili za to, że nie wdałem się w bijatykę tylko gazem go przypier .... :)
Z Frontierkiem po ulicach raczej bym jednak nie latał bo zawsze byłem zwolennikiem "strzału" z bliska a tą gaśnicą mozna z bliska naprawdę zrobić "kuku".

Przy okazji znajomy kiedys rozdzielał mocnym gazem pieprzowym grupkę bijących się debili i policja przyznała, że nie było naruszenia prawa chociaż kilku z bijących się chciało z tej interwencji "społecznej " znajomego zrobić później sprawę. Do sprawy nie doszło z powodu wyrażnej notatki policjantów i oświadczeń innych świadków w dniu zajścia.

Jeszcze taki szczegół, który pamietam z autopsji : dobrze jest być zawsze trzeźwym w czasie uzycia gazu w każdej sytuacji ...mówie wam to i wierzcie ,że tak jest lepiej dla ewentualnej sprawy..


Istotne jest to, że jeśli w następstwie użycia gazu powstały tylko lekkie obrażenia ciała (rozstrój zdrowia poniżej 7 dni) to ewentualna sprawa karna jest z oskarżenia prywatnego. Czyli gdy policja przeprowadzi interwencję to dla nich sprawa się kończy na etapie ustalenia przebiegu zdarzenia i tego, że nie popełniono przestępstwo publicznoskargowego. A jak zagazowany delikwent chce to może wnieść do Sądu prywatny akt oskarżenia (nadal to jest sprawa karna, tyle że prywatnoskargowa) i dopiero wtedy Sąd będzie badał sprawę. Tak informacyjnie - z tego, co pamiętam opłata, którą trzeba uiścić przy wniesieniu prywatnego aktu oskarżenia wynosi 300 zł i co niektórych lumpów może to odstraszyć :D do tego trzeba być przynajmniej średnio rozgarniętym, żeby napisać taki akt oskarżenia.
Co do tego, że lepiej użyć gazu, niż wdawać się w bijatykę to chyba nikt wątpliwości nie ma...
A co do bycia trzeźwym to jest to z całą pewnością argument przemawiający za większą wiarygodnością zeznań/wyjaśnień osoby, która była trzeźwa, niż nietrzeźwej.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jaki polecacie dobry i mocy gaz który w razie "potrzeby" nie zawiedzie
sam mam na oku 2 produkty
Sabre Red
RMG Police OC 17
Co o nich sądzicie ?


I tak się kończy odpowiadanie na takie pytania, mimo, że niedawno było o tym to znów pojawia się to samo pytanie...
Jeśli chcesz to napisz mi na priv to się jakoś zmówimy na gg czy coś to Ci pewnie coś doradzę tylko nie zaśmiecaj już tematu (to się tyczy każdego kto chce, żeby mu wybrać gaz, niech pisze do mnie na priv chętnie pomogę, tylko nie róbcie już syfu w tym temacie ).

Sorry chłopaki, że wytrąciłem z Waszego prawnego tematu :P . Ja jak miałem przy sobie gaśnicę, 1 podręczny gaz i batona przy czym w momencie zatrzymania (a w zasadzie szybkiego powalenia na ziemię) miałem w 1 ręce gaśnicę którą użyłem a w drugiej batona. Szczerze mówiąc ciężko mi się było tłumaczyć, że to ja jestem ofiarą, na szczęście dla mnie koleś zachowywał się agresywnie przy policji. Z początku grozili mi rozprawą czy coś ale zakończyło się bez śladu...

Pozdrawiam
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia: Kiedyś tam widziałem jak do tego tematu wrzucasz fotki Hi-Powera, którego sprowadziłeś. Można widzieć skąd? Bo w Polsce nie ma, a ja mojego zgubiłem ;( Chociaż i tak bym go za parę miechów zmienił bo termin ważności się kończył.

Oczywiście chodzi o Hi-Powera, nie żadne tam hi-maxy czy inne wynalazki.

Edit:
O, chociaż teraz natknąłem się na gaz o nazwie Wildfire. Ma 18% OC i podobnie jak hi-power trzy miliony SHU. Wie ktoś coś na temat tego czegoś ;) ? Bo ja mam wrażenie, że kiedyś widziałem miotacz z taką etykietą lub bardzo podobną. Fotka ze sklepu na której widać tego Wildfire'a:
Dołączona grafika
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jaki polecacie dobry i mocy gaz który w razie "potrzeby" nie zawiedzie
sam mam na oku 2 produkty
Sabre Red
RMG Police OC 17
Co o nich sądzicie ?


OK to ci powiem:
Jak Police Magnum OC-17 to tylko te oryginalne prywatnie sprowadzane z USA a jak Sabre Red to tylko te 10% OC 1,33 % MC Flip-Top

mrx1: Wildfire - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fedormajk dobrze pisze jeśli już kupować to oryginalne a nie fałszowane gazy (OC-17) cena jest podobna ale lepiej zainwestować w oryginał z USA (Sabre Red).


PS.
Któryś z forumowiczów znalazł kontakt do producenta OC-17 to niech do nich napisze co jest sprzedawane w Polsce.
  • 0

budo_noiz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

OK to ci powiem:
Jak Police Magnum OC-17 to tylko te oryginalne prywatnie sprowadzane z USA a jak Sabre Red to tylko te 10% OC 1,33 % MC Flip-Top


Dzieki za Odp. Masz może jakieś info odnośnie tego produktu orginał czy podróba ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_noiz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podaj jeszcze jakiś Sklep który ma ten Sabre Red i jak możesz to doradz jaki typ ( piana , zel , strumien , chmura)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja pitole...
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie 8O milion razy pisane,wystarczy k***a cofnąc sie 1 strone,a kol,o pyta gdzie kupić Sabre :evil: Najlepiej nie kupuj skoro nie potrafisz czytać bo instrukcji nie ogarniesz.
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hej zamówiłem więc Sabre Red 120 ml w czerwonym opakowaniu i mialem okazje przetestować zasięgo jakieś 2-3 metry a sprzedawca zapewniał ze poleci dalej wylatujący gaz wygląda jak woda wylatująca ze szczykawki pod ciśnieniem tylko że grupszy strumień jest rzadki jak woda rozlewa sie w po duze powierzchni po trafieniu w cel
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hej zamówiłem więc Sabre Red 120 ml w czerwonym opakowaniu i mialem okazje przetestować zasięgo jakieś 2-3 metry a sprzedawca zapewniał ze poleci dalej wylatujący gaz wygląda jak woda wylatująca ze szczykawki pod ciśnieniem tylko że grupszy strumień jest rzadki jak woda rozlewa sie w po duze powierzchni po trafieniu w cel

To wiele mi nie mówi wejdź na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wskaż, który dokładnie.
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zamawiałem takie coś tylko wersja 120 lub 108 ml od ni jakiego Kasprzaka ponoć zajmuje się wyposażaniem agencji ochorny w polsce kolega który jest policjanetem załątwił mi go [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
takie samo opakowanie tylko ze wieksze
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sprawdzałes czy działa odwrócony?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

zamawiałem takie coś tylko wersja 120 lub 108 ml od ni jakiego Kasprzaka ponoć zajmuje się wyposażaniem agencji ochorny w polsce kolega który jest policjanetem załątwił mi go [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
takie samo opakowanie tylko ze wieksze

U Kasprzaka powiadasz? To pewnie podróba, dlatego leci tylko na 3m a nie na 6-7 i zamiast żelu jest woda...
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Podaj jeszcze jakiś Sklep który ma ten Sabre Red i jak możesz to doradz jaki typ ( piana , zel , strumien , chmura)

Specjalnie dla ciebie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

zamawiałem takie coś tylko wersja 120 lub 108 ml od ni jakiego Kasprzaka ponoć zajmuje się wyposażaniem agencji ochorny w polsce kolega który jest policjanetem załątwił mi go [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
takie samo opakowanie tylko ze wieksze

U Kasprzaka powiadasz? To pewnie podróba, dlatego leci tylko na 3m a nie na 6-7 i zamiast żelu jest woda...


Wg producenta > SABRE Crossfire ma lecieć na 4-5 m
Nie wiem dlaczego kaliber podaje w sklepie internetowym zasięg 3 m :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024