Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To się zdarzyło jak wracałem z siłowni do domu (mam jakieś 400m), nie miałem przy sobie gazu - teraz będe pamiętał żeby wszędzie nawet do kiosku go ze sobą brać.

Udałem agresywnego wariata. Ten który mnie o to "poprosił" dostał lewy prosty w nos i prawy łokieć w ucho. A jego kolega który próbował mnie uderzyć front kicka na splot. Na szczęście reszta zaczęła sobie oglądać buty, bo gdyby rzucili się na mnie w piątkę nie miałbym szans. :roll:

EDYCJA: Mieszkam w Bielsko-Białej, a szczeniaki były wyrośnięte.
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam.

Frontiersman wysokość 20 cm średnica puszki 5 cm przydatnosc 05/2012

Sabre Home Defence wysokość 23.5 cm średnica puszki 6,5cm przydatnosc 05/2013


Dzięki za dane! Czy mógłbyś podać takie info czy te gaśniczki po chwilowym potrząsaniu "spieniają się" czy konsystencja pozostaje bez zmian? Dzięki!


Spieniają sie,a co do Sarbe Home Defense to parametry tej gasniczki 2%OC i 0.67% major Capsaicinoids co do ostrości SHU nic nie wiadomo.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mnie raz 5 z batonami sprężynowymi goniło :) . Swoją drogą ma ktoś jakiś filmik z tym jak pryska frontiersman? Pamiętam, że kiedyś było na forum, ale nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
slabo :?
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

slabo :?


parametry podobne do foxa poza ostroscią jak dla mnie fox jest zajebiscie mocnym gazem.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Lepiej wydac 150 na gaśnice niż dac sobie skroić chocby 5 zeta :X
10-14 latków? 8O no chyba zartujesz?mam nadzieje ze przekopałes ich przez całe miasto to głupie pomysły wylecą im z głowy :D Ale napisz jak sie skończyło i w jakim to mieście było bo ciekawy jestem gdzie są takie bojowe szczeniaki ze startują do 30-latka :)


Niestety Panowie ale takie szczurki są chyba w każdym większym mieście. Wielce odważni bo jest ich kilku czy kilkunastu. W dodatku Policja chyba nie chce i nie może im dać rady.
Osobiście słyszałem i widziałem jak kiedyś do sasiadki na interwencję przyjechał patrol.
Zaparkowali na ulicy, auto na chodzie, (pod moimi oknami) sąsiadka do nich wyszła i tłumaczy im ze gówniarze rzucaja kamieniami i wybijają jej szyby (od podwórka). Na to "wielki pan policjant" (przez otwarte okno w aucie) że oni nie wejdą w podwórko, bo tam ciemno i się boją!!! Stwierdził żeby sąsiadka poprosiła o pomoc sasiadów i zrobili samosąd.
Jak ja pózniej do cholery załowałem że nie nagrałem tego aparatem. Było by to w TVN.

Co nam pozostaje? Tępić to cholerstwo gaśnicami!!!!
Pozdrawiam Gazowników!
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie i nie olewajmy gówniarza,który chce komórke bo to zabawne tylko z liścia to sie szczyl nauczy :) a tak jeszcze pomyśli ze ktoś sie go przestraszył bo ma za mały mózg aby sie domyśleć ze dorosły człowiek nie chce robić mu krzywdy.Ja tam gasnicy nie mam,ale zawsze z sobą 2 Uzi 90ml więc nie jest żle 8)
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam,
Taka mała ciekawostka - przed chwilą zadzwoniłem do military.pl żeby się spytać co z dostawą i czy będą mieli Frontiersmana. Koleś stwierdził że dopiero co złożyli zamówienie (cyt. "my nie kupujemy leżaków magazynowych, gazy są specjalnie produkowane na nasze zamówienie").
Pytany o Frontiersmana stwierdził że niczego takiego nie zamawiali.
Wygląda więc na to że kaliber i military zaopatrują się niezależenie od siebie.

Mr Art - czy paczka z kaliber.com była dobrze zabezpieczona? Pytam bo nie chciałbym żeby gaz przyszedł z jakąś wgniotką.... Czy sama puszka Frontiersmana sprawia wrażenie pancernej? Byłbym wdzięczny za info :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam,
Taka mała ciekawostka - przed chwilą zadzwoniłem do military.pl żeby się spytać co z dostawą i czy będą mieli Frontiersmana. Koleś stwierdził że dopiero co złożyli zamówienie (cyt. "my nie kupujemy leżaków magazynowych, gazy są specjalnie produkowane na nasze zamówienie").
Pytany o Frontiersmana stwierdził że niczego takiego nie zamawiali.
Wygląda więc na to że kaliber i military zaopatrują się niezależenie od siebie.

Mr Art - czy paczka z kaliber.com była dobrze zabezpieczona? Pytam bo nie chciałbym żeby gaz przyszedł z jakąś wgniotką.... Czy sama puszka Frontiersmana sprawia wrażenie pancernej? Byłbym wdzięczny za info :wink:

Pozdrawiam


Paczka była solidnie zapakowana (taśmy nie żałowali) karton nie naruszony wybrałem opcje wysyłki kurierem,co do solidnosci puszki frontiersmana palcami jej nie wgnieciesz pozatym zapakowany jest w blistre ktora ma szeroką podstawe tak samo jak sarbe home defense tez zapakowane w blistre tylko wydaje mi sie solidniejsza jezeli chodzi o puche i posiada uchwyt do montarzu na scianie bądz w samochodzie ucwyt jest jak od gasnicy samochodowej.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak da się to zrób zdjęcia puszek oraz blistrów.
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na misie gaz pieprzowy działa całkiem nieźle :) .

  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hahaha sorry ze sie smieje ale smieszny film :) co na to obrońcy praw zwierząt :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To mnie frontek doszedł jedynie w blistrze i kopercie :) . Tak BTW co powiedzą mundurowi przy ew przeszukaniu na gaśnicę na niedźwiedzie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To mnie frontek doszedł jedynie w blistrze i kopercie :) . Tak BTW co powiedzą mundurowi przy ew przeszukaniu na gaśnicę na niedźwiedzie?


Istotne jest tylko, żeby był to "ręczny miotacz gazu obezwładniającego". Kiedyś na spotkaniu koła naukowego prawa administracyjnego na WPiA UG jakiś mądry człowiek (nie pamiętam już kto ;) ale spotkanie dotyczyły pozwoleń na broń w Polsce, ale temat co można mieć bez pozwolenia też się przewinął) powiedział, że za ręczny należy uznać taki miotacz, który jest przeznaczony do obsługiwania jedną ręką. Lepszego stwierdzenia od takiego zdefiniowania "ręczny" nie spotkałem.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, wklejcie proszę fotkę Frontiesmana stojącego obok małego (60ml) gazu Uzi, S&W, Sabre, Walther czy co tam macie.
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie, wklejcie proszę fotkę Frontiesmana stojącego obok małego (60ml) gazu Uzi, S&W, Sabre, Walther czy co tam macie.


Porownanie Frontiesmana przy sarbe mk2 i fox 4.oz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie, wklejcie proszę fotkę Frontiesmana stojącego obok małego (60ml) gazu Uzi, S&W, Sabre, Walther czy co tam macie.


Jak dla mnie to ten frontierek 7.9 oz bardzo malutki był jak na gaśnicę i dlatego fajnie go było chować w zewnetrznej kieszeni plecaka lub kurtki np M-65. Do zwykłych spodni się bez kabury nie nadaje. Uwaga na szybkie opróżnienie puszki ( max 5 sekund i po wkładzie) .
Dlatego osobiście preferuję gaśniczkę 16 oz Police Magnum, która jest "mocno nabita" a wygląda prawie jak wiekszy frontierek o pojemności 9 oz i też łatwo ją chować. Koszt ok 200 zeta. Mocną stroną frontiera jest głównie zasięg. Wadą szybki koniec wkładu więc nie ma co liczyć na to, że poradzicie sobie lekko jedną puszką z większą ilością amatorów mocnych wrażeń.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk masz jakiś filmik z tym jak pryska Frontiersman? Widziałem, że się kiedyś po forum przewijał.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Fedormajk masz jakiś filmik z tym jak pryska Frontiersman? Widziałem, że się kiedyś po forum przewijał.

Pozdrawiam


Była taki filmik ze słynnym jackass ale ponieważ prawie tam umierał po frontierku to go wycofali z youtube. Pamietam też, że ktoś opisywał piekielną prędkość wylotową gazu siegającą ponad 110 km/h.
To dobrze ulokowane pieniądze ale, jak pisałem, szkoda nim sypać dla testów bo szybko się kończy.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No właśnie szkoda mi go do testów, ale mniej więcej z filmiku pamiętam jak leci więc nie jest mi niezbędny. Co do zwykłych spodni, u mnie nie ma z tym problemu. Wystaje cały uchwyt, więc mogę go bardzo szybko złapać, a gaz jest praktycznie nie widoczny.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024