Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

rafal strona wczesniej albo dwie jest napisane

mi sie wydaje, ze 0,9. jest gwarantowane w sesie ze nie kazdy strzal jest rownej ostrosci, ale 0.9 bedzie napewno


Zgadza się , mr.Art o niej pisał ale nie dodał, że ta gasniczka SABRE Home Defense ma w składzie również CS o czym producent na stronie nie chce jakoś napisać a więc jest to typowa formuła 3 w 1 . Stąd mała zawartość CRC i OC w składzie. Tym trzecim składnikiem jest oczywiście znacznik UV. Przynajmniej ja taką wersję tej gaśniczki widziałem u znajomego i na załączonej ulotce było coś o CS Military Tear gas i OC oraz UV marking.


Witam

W sabre home defense niema tam zadnego cs`a nawed znacznika UV moc tej gasniczki to 2%OC i 0.67% Major Capsaicinoids
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jesli to prawda to ta gaśniczka to straszliwe gówno :roll:
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jutro wszystko się wyjaśni:)
Zadzwonię do Military i zapytam się o skład
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Skoro skladu nie ma naich strone to pewnie to prawda,zazwyczaj jest tak ze słabych gazów skłądu sie nie podaje :?
  • 0

budo_mr.art.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Skoro skladu nie ma naich strone to pewnie to prawda,zazwyczaj jest tak ze słabych gazów skłądu sie nie podaje :?



Witam.

Gówno nie gówno skład podobny do foxa a fox naprawde jest mocnym gazem,co do formuły gazu sabre home defense niewiadomo ile ma jednostek scovila (SHU),jedyne co pisza na stronach amerykańskich ze to byl gaz przeznaczony dla służb wieziennych a teraz został udostepniony na rynek cywilny pod nazwa sabre home defense.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Skoro skladu nie ma naich strone to pewnie to prawda,zazwyczaj jest tak ze słabych gazów skłądu sie nie podaje :?



Witam.

Gówno nie gówno skład podobny do foxa a fox naprawde jest mocnym gazem,co do formuły gazu sabre home defense niewiadomo ile ma jednostek scovila (SHU),jedyne co pisza na stronach amerykańskich ze to byl gaz przeznaczony dla służb wieziennych a teraz został udostepniony na rynek cywilny pod nazwa sabre home defense.


We więźniu USA z reguły nie są stosowane mocne gazy tylko ostra broń w sytuacjach buntu itp więc to może być raczej słabizna tylko do chwilowego obezwładnienia lub zastraszenia np bijących się więźniów. Formuła 3 w 1 juz byłaby lepsza i skuteczniejsza. Ale poczekajmy jak wypowie się militaria.pl lub kaliber. Stawiam jednak na 3 w 1 z CS-em tym tzw Military Tear Gas.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ten Home Defence to sam pieprz ponieważ ma charakterystyczny znaczek RED na puszce tak jak inne tylko i wyłącznie gazy pieprzowe bez żadnych domieszek CS.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Skoro skladu nie ma naich strone to pewnie to prawda,zazwyczaj jest tak ze słabych gazów skłądu sie nie podaje :?



Witam.

Gówno nie gówno skład podobny do foxa a fox naprawde jest mocnym gazem,co do formuły gazu sabre home defense niewiadomo ile ma jednostek scovila (SHU),jedyne co pisza na stronach amerykańskich ze to byl gaz przeznaczony dla służb wieziennych a teraz został udostepniony na rynek cywilny pod nazwa sabre home defense.

podobny do foxa to on bedzie jak sie okaze ile ma SHU :) póki co na badziew wygląda
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja to rozumiem tak, że do tego gazu zostało dolane 1.1% kapsaicyny + 0.9 % innych jej pochodnych, a 98% gazu to składniki obojętne. Wychodziło by, że ten gaz to po prostu rozcieńczona kapsaicyna. Dobrze pojmuję?
Pozdrawiam


Mniej więcej. To nie jest tak, że oni dolewają kapsaicynę do wody, mieszają w garnku i masz gaz ;]
Po prostu użyty do produkcji OC ma taką to, a taką zawartość kapsaicyny (co wynika z pochodzenia oc, czyli owoców papryki). Rozumując w Twój sposób można powiedzieć, że piwo to rozcieńczony spirytus. Niby tak, a jednak nie do końca :)

Ale zasadniczo każdy gaz tak wygląda, sprężony gaz, nośnik, oc, w którym jakiś niewielki procent to kapsaicynoidy.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki już zrozumiałem :wink: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam serdecznie wiem że takie pytania już się pojawiały ale zapytam jeszcze raz i bardzo proszę o poradę bo czytając toi już zgłupiałem i sam nie wiem na jaki gaz mam się zdecydować.

Pod uwagę biorę takie gazy, jak:

Hi-Max 70ml lub 100ml
Sabre Red 60, 70 lub 120 ml
Smith&Wesson 60 lub 90ml
UZI 60 lub 90 ml
OC17 POLICE MAGNUM ok. 75ml
Pro Secur

Wydaje mi się że wyżej wymienione gazy są jednymi z najlepszych. tylko pomóżcie mi który wybrać często wracam późno z pracy wracam sktrutami gdzie często zdażają sie zaczepki niestety jezeli chce miec spokój żulą daje albo fajkę albo jakieś groszaki ale zdażały sie tam pobicia i szukam czegos naprawde mocnego co pozwoli mi uciec który z nich był by najlepszy ktoś z was cos juz testował ??????? prosze o szybką odpowiedz !!!


P.S a co sądzicie o takichgazach jak TW1000 - KO JET itp albo gdzie można kupic jeszcze lepsze gazy niż wymieniłem, prosze o szybką odpowiedz zalezy mi na czasie - pozdrawiam
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TW1000, ko to straszliwe...nic nie kupuj.

Wszystkie gazy są dobre maja podobny skład.

Osobiście wybrałbym Hi-maxa lub sabre, ale najlepiej sabre piankę, ponieważ możesz ją użyć w autobusie nie gazując innych pasażerów.
Jak będą bierz największą puszkę lub gaśnicę..

pozdrawiam!

Ps. Zadzwoniłem do sklepu ,,kaliber" i ta gaśnica Home Defense ma 2% ,,wszystkiego" i 0,7% kapsaicyny, sprzedawca zapewnił mnie, że jest ,,bardzo bardzo skuteczna".

Więc nie wiem w sumie co o tym wszystkim myśleć..
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Te gazy co wymieniłeś to bardzo dobry wybór wszystkie mają podobne parametry.
OC17 POLICE MAGNUM ok. 75ml jeżeli kupowany w sklepie to odpuść go sobie ponieważ jest to podróba.
Pro Secur ponoć dobry robiony w Niemczech osobiście wolę produkawne w USA lub na licencji (Hi-Max).
TW1000 i KO to badziewie.

O Home Defense najlepiej spytać się producenta.
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
bo gaz Hi-Max dostępny jest w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak ktoś moze mi powiedziec czy warto go kupywac i czy to dobry i orginalny towar w tym sklepie czy lepiej jednak Sabre red ale jaki gaz w postacie sprayu czy zelu lub pianki ???
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hpe-warto zaopatrują służby mundurowe.

Co do sabre to pianka do pomieszczeń zamkniętych chmura na otwartej przestrzeni a żel w obu przypadkach
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hi-Max jest używany przez polska policję najlepszą recenzją dla niego jest akcja pacyfikacji stoczniowców w Warszawie.
Osobiście ze sposobów pryskania gazów preferuję stożek (chmurę) nad strumieniem ponieważ łatwiej razić nim większą ilość napastników (nie trzeba dokładnie celować w oczy) i powoduje skażenie powietrza przez co gaz działa także na drogi oddechowe. Piany nie miałem w rękę tak więc trudno mi co powiedzieć coś więcej o niej ale mam obiekcje co do podatności jej na wiatr.
Jeżeli zagrożeń obawiasz się głównie na otwartej przestrzeni z większą ilością przeciwników wybierz stożek w innym przypadku wybierz strumień (mylnie nazywany żelem) zaletą jego jest, że pryska dalej niż gazy w chmurze o tej samej pojemności.
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aha, no to już mój problem się rozjaśnia wiem na czym stoje, z praktycznie przymusu kupiłem na razie aby coś mieć bo tak jak wspomniałem moja okolica staje sie co raz bardzeij nie bezpiecznie .. wiec kupiłem bo tylko taki mieli w sklepie w jakim byłem gaz TW500 co on jest wart sprzedawc powiedział ze przewage do ucieczki mi da czy tak jest ???? poprstu teraz na dniach zamówie jednak hi-max i sabre red :) będą dwa :) ale co z tym TW500 jak tamte juz kupie wyrzucic do kosza czy awaryjnie trzymac ?
czy TW500 to to samo co TW1000
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kupiłeś i zadałeś najgorsze gówno... Tyle ode mnie.
TW500 to sobie na komary zostaw... może się obronisz... a jeśli się martwisz o swoje bezpieczeństwo to albo to wyrzuć albo się tym "pobaw"

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TW500 to zostaw sobie do ćwiczeń jak szybko wyciągać gaz, jak celować ewentualnie napryskaj sobie na rękę i wetrzyj w twarz aby zobaczyć jak działa przy okazji poznasz symptomy działania gazu.
  • 0

budo_axel44
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aż taki jest kiepski ???
a sprzedawca zapewniał ze sie nim tez obronie .... ;/

a powiedzcie mi czy dobrze nabojane sa pojemniki z Sabre Redi Hi max dobre cisnienie są do pełna tankowane czy nie ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024