Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pewnie tak i do tego jakimś wynalazkiem z bazaru pokroju nato,boss czy inny syf.Po pieprzu raczej poparzenia skóry nie występują :wink:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cos dostawa do military nie dociera :( widzę ze trzeba kupować gazy na zapas i mieć w zapasie co najmniej ze 3 puchy,zeby potem nie czekać miesiącami na dostawe 8O
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Cos dostawa do military nie dociera :( widzę ze trzeba kupować gazy na zapas i mieć w zapasie co najmniej ze 3 puchy,zeby potem nie czekać miesiącami na dostawe 8O

Dzwoniłem do Military, pod koniec czerwca ma być dostawa Sabre
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Cos dostawa do military nie dociera :( widzę ze trzeba kupować gazy na zapas i mieć w zapasie co najmniej ze 3 puchy,zeby potem nie czekać miesiącami na dostawe 8O

Dzwoniłem do Military, pod koniec czerwca ma być dostawa Sabre

Miała być pod koniec maja. :?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
danielw2208: dzięki za info w sprawie SABRE. Ciekawe czy zdecydują sie na sprzedaż wersji Crossfire. Jak ktoś gdzieś zauwazy w Polsce taką ofertę to prosiłbym o info na forum.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wg mnie nic nie będzie z obietnic Militaria.pl co najwyżej ich oferta będzie się pokrywać z ofertą Military.pl (importera Sabre Red)
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie tak kryzys na rynku gazów bylem dzisiaj w sklepie militaria w Krakowie chciałem kupić UZI 120 ml niestety tej pojemności już nie ma a te co maja są z data ważności do 07 2010 na pytanie czy niema czegoś świeższego odpowiedzieli ze data jest bez znaczenia bo i tak należny sprawdzać co 90 dni jaja sobie robią!!!
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

* Czy firma Military.pl będzie sprowadzać gaz na niedźwiedzie FRONTIERSMAN?
Niewykluczne ze beda w przyszłości.


  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Standardowa odpowiedz Military o co nie zapytasz wszystko będą mieć w przyszłościowi :wink:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja ostatnio spytałem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czemu nie dodają opinii i zeby nie sciemniali ze czekają na opinie produktów,skoro to ściema i sami piszą własne.Odpisali ze to nie oni dadają te opinie tylko ktoś inny i to pewnie jakaś awaria ze sie nie pojawiają :) Militaria to gówniany sklep,ale chyba tylko u nich można kupić Uzi,więc generalnie jak coś kupuję to nie gadam ze "sprzedawcą" i ich pieprzenie o 1 r. daty ważności itp.olewam,sam sprawdzam date i jesli mi pasuje to kupuję.To samo proponuję innym,a kupując u nich gaz wysyłkowo zaznaczać ze ma miec co najmniej 24 miesiace waznosci,albo niech kase na konto oddaja.Następny mój gaz to będzie sabre,ale poczekam jeszcze łudząc sie na dostawe :lol:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja ostatnio spytałem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czemu nie dodają opinii i zeby nie sciemniali ze czekają na opinie produktów,skoro to ściema i sami piszą własne.Odpisali ze to nie oni dadają te opinie tylko ktoś inny i to pewnie jakaś awaria ze sie nie pojawiają :) Militaria to gówniany sklep,ale chyba tylko u nich można kupić Uzi,więc generalnie jak coś kupuję to nie gadam ze "sprzedawcą" i ich pieprzenie o 1 r. daty ważności itp.olewam,sam sprawdzam date i jesli mi pasuje to kupuję.To samo proponuję innym,a kupując u nich gaz wysyłkowo zaznaczać ze ma miec co najmniej 24 miesiace waznosci,albo niech kase na konto oddaja.Następny mój gaz to będzie sabre,ale poczekam jeszcze łudząc sie na dostawe :lol:


Ostatecznie przy zakupie poza sklepem czyli w internecie i tak możesz zwrócić towar bez podania przyczyn w ciagu 10 dni od zakupu ( musisz mieć tylko dowód zakupu). Niestety za przesyłkę nie zwracają.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mozesz zwrócoć bez podania przyczyny. Ale co to za firma która sprzedaje gaz z rocznym terminem, skoro producent daje 3-4lata? Kupują resztki na wyprzedażach i wciskają go nam jako "świeży".
Military też zaczyna "przeginać", zwlekają z dostawą, już kilkakrotnie przekładali termin dostawy. Powód jaki podają "bo jeszcze mamy dużo na magazynie".
Choć jak na razie według mnie Sabre to najlepsza oferta. Terminy wazności 3-4 lata, i nie robią "przewałek" w wysyłkach choć ostatnio Sabre trochę podrożały.
Ciekawe są jeszcze gaśnice Hi-Maxa, ale tylko gaśnice.
Trudno poczekam na dostawę Sabre, bo co innego pozostało?
Pomimo podwyżki jest to chyba najkorzystniejsza oferta cenowo i jakościowo jaką można kupić w PL.
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
How hot is your OC?
tu można sprawdzić [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
a jeśli waszego gazu nie ma w linku wyżej to może znajdzie się tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
Z termometrem Sabre jest o tyle ciekawie, że mam wersję sprzed ok. 2 - 3 lat i tam Sabre ma, aż 1,42% kapsaicyny :)
Na termometrze jest jeszcze coś takiego jak Pepper Shield 15% i jest to najprawdopodobniej to co u nas jest sprzedawane jako S&W albo Uzi dzisiaj ma 0,81% kapsaicyny a na poprzednim tylko 0,47%. Magia normalnie :D

generalnie zasada jest prosta... jeśli jesteście producentem jakiegoś gazu do takiego zestawienia dobieracie takich konkurentów i taką metodę pomiaru wybieracie żeby wasz produkt był... the best :)


ktoś pytał czym się różnią Red Peper i RSG z Sharg'a oprócz widocznych na pierwszy rzut oka, jakości Flip topa i naklejek to napewno różnią się substancją wyrzucającą w RP jest to propan butan a w RSG - 134 A (freon).
W RP podobał mi się zasięg, przynajmniej w wersji 63 ml cone leciał dość daleko wąskim stożkiem co prawda uciekając trochę do góry i w lewo ale jak za 27PLN nie najgorzej. Flip top to straszny badziew i ten klips jak od długopisu porażka. RSG miałem w stumieniu leci nieźle na ponad 2 m od ok połowy puszki zasięg słabnie. Flip top i opakowanie bardzo zbliżone do Pro Secura. Co do ostrości to... większych różnic nie stwierdzam i jeden i drugi dość mocne.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Bez urazy, ale w jednym się nie zgodzę. Red pepper to słabizna. Zaliczyłbym to do klasy "niska średnia" (to dlatego, że są duuużooo gorsze). Na część osób zadziała na część nie... taka troche loteria...

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pieprzu: chwalony przez ciebie niedawno w poście, jako profesjonalny i sprawdzony gaz First Defence jest w zestawieniu ( termometr SABRE) na ostatnim miejscu. :lol:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Teoria to jedno, a praktyka drugie. Zresztą ja też kiedyś chwaliłem red peppera i nie wiedziałem czemuż to ludzie mówili, że to słabizna...

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi i Smith&Wesson to są te same gazy.
Jak ktoś chce w formie chmury mogą zrobić jeśli zamówi się minimum 200 sztuk.

* What are the differeces between Smith&Wesson and Uzi pepper sprays?
* Do you produce only sprays with stream pattern?

they are the same spray and same parts used.
We are bale to offer a fog spray under a special order with a minimum of 200
pcs


Motti
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

pieprzu: chwalony przez ciebie niedawno w poście, jako profesjonalny i sprawdzony gaz First Defence jest w zestawieniu ( termometr SABRE) na ostatnim miejscu. :lol:


Prawie każda firma w USA produkuje gazy w różnych stężeniach. Jest to potrzeba rynku i wymogi przepisów w różnych stanach. Przypuszczam więc że te wszystkie testy, tabelki, itd są zgodne z prawdą, tym bardziej że amerykanie bardzo lubią się sądzić i napisanie nieprawdy zniszczy firmę (odszkodowania).
Tylko że marketing robi swoje. Producent który reklamuje swój gaz porównuje je z innymi ale najsłabszymi z innych firm. LE-10 czy Sabre ale Red mają w tych testach taką samą wysoką pozycję.

Nawiązując do Red Peppera 134A to nitrogen czyli azot a nie freon. Sprzedawca w Shargu wmawiał mi że gaz droższy jest mocniejszy, choć na opakowaniach pisze to samo...
Jak na razie porównałem Red Peppera z Umarexem i Pepper jest mocniejszy (organoleptycznie). Natomiast ciśnienie jest w Pepperze zdecydowanie większe. Kolorystycznie, (jeżeli przyjąć to za moc gazu ) to Red Pepper (lekko czerwonawy) jest pomiędzy Umarexem (lekko pomarańczowy) a Sabre ( kolor rdzy).
Pozdrawiam Gazomaniaków
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


Na początku filmiku widać puszkę tego gazu i jest ona bardzo podobna do TW1000.



A tu jakaś reklamówka OC-17
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



Na początku filmiku widać puszkę tego gazu i jest ona bardzo podobna do TW1000.



A tu jakaś reklamówka OC-17



Mam nadzieję że Chinole tego OC-17 nie produkują.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024