Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
thaitios: powiem Ci z własnego doświadczenia: używałem różnych gazów od takich za 10zł do takich po 210zł i czy je wstrząsałem czy nie zawsze leciały. Nie było problemów żeby nie poleciał. Nie przejmuj się tym bo jest to drobiazg w porównaniu z np. podatnością na wiatr, czy ewentualnym przeterminowaniem. To ma zdecydowanie większy wpływ na zasięg.
W mojej ocenie wyjątkiem ograniczonego wpływu wstrząsania lub nie, są piany olejowe. Tu zaobserwowałem zdecydowaną poprawę po energicznym i to naprawdę dość mocnym i trwającym chwilę wstrząsaniu (nie takim machnięciu z góry na dół) - vide np. PFHM 80.


danielw 2280:
thumbs ma gaz z oznaczeniem 52H2O30
zobacz na jego zdjęcie a potem na katalog: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] --- pozycja 4 od dołu
Na jego gazie jest oznaczenie kodowe od stream a napis na białym polu od Foam. Teraz już wiesz o co kaman? czy nadal nic a nic... czytaj raz jeszcze :D

kurwa a ja myślałem kiedyś, że jak mam 4 sztuki na raz to jest za dużo :) patrzę na Wasze kolekcje i... nie wiem czy pozbyć się trzech czy ze trzy sztuki dokupić :)
Co do noszenia to nigdy nie noszę więcej niż 1szt i to marne MK 3,5... bida z nędzą normalnie :D

idę odpoczywać pzdr :D
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

danielw 2280:
thumbs ma gaz z oznaczeniem 52H2O30
zobacz na jego zdjęcie a potem na katalog: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] --- pozycja 4 od dołu
Na jego gazie jest oznaczenie kodowe od stream a napis na białym polu od Foam. Teraz już wiesz o co kaman? czy nadal nic a nic... czytaj raz jeszcze :D


Oj kolego pfeffer w dalszym ciągu siejesz zamęt! Sabre Red LE MK-4 foam i stream mają oznaczenie 52H2030!!! Spójrz parę postów wyżej jest link do mojej kolekcji, więc widzisz że mam je "w ręku" i wiem co piszę.
Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co to wstząsania gazów: Hi-power ledwo poruszycie i juz jest tak "nabity" że nie czujecie ,że coś w puszcze jest. To musi byc cisnienie. :)
Natomiast napewno gazów w strumieniu nie ma potrzeby wstrząsać.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co to wstząsania gazów: Hi-power ledwo poruszycie i juz jest tak "nabity" że nie czujecie ,że coś w puszcze jest. To musi byc cisnienie. :)
Natomiast napewno gazów w strumieniu nie ma potrzeby wstrząsać.


Dodam że po chwilowym potrząsaniu efekty zmiany konsystencji w przypadku Sabre są takie:
Red LE MK-4 foam b/z
Red LE MK-4 stream b/z
Red Magnum stream b/z
Red PFHM 80 foam spienia się (zawartość znika)
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co to wstząsania gazów: Hi-power ledwo poruszycie i juz jest tak "nabity" że nie czujecie ,że coś w puszcze jest. To musi byc cisnienie. :)
Natomiast napewno gazów w strumieniu nie ma potrzeby wstrząsać.


..albo ci sprzedali pustą puszkę ;P

żartuje oczywiście :)
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ooo i tu się majku z Tobą zgodzę Hi power czy nowy czy zużyty w połowie nie "chlupie" w puszcze albo bardzo mało i wystarczy trochę poruszyć i już się tego nie wyczuje :)

Prostym patentem na określenie orientacyjne ile zostało gazu w puszcze po użyciu jest:
1. bierzecie nowy gaz i zanurzacie go pionowo w naczyniu z wodą tak żeby swobodnie pływał
2. na powierzchni rysujecie markerem kreskę (na puszce nie na wodzie :D :D:D)
3. używacie gazu
4. powtarzacie czynności 1,2
proste ale daje jakiś tam obraz ile zostało :D
Ps woda musi być zimna broń Boże gorąca bo... jak to pier... przerobicie miotacz na granat heheh

daniel pogratulować kolekcji :D :D:D
ja sieję zamęt?... to nie ja to... Sabre :D cytat z ich strony:
SABRE RED
52H2O30 . . . . . . . . . . . . .3.3 oz Stream
520030-C . . . . . . . . . . . . . . .4.4 oz Cone
52H2O30-F . . . . . . . . . . . . . 3.3 oz Foam
najpierw piszą coś takiego a potem na puszce drukują co innego... mam nadzieję że wreszcie zaskoczyłeś o co mi chodzi a jak nie to... już mi się nie chce tłumaczyć
luzik :D
lubię Sabre... bo lubię i już :D
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

lubię Sabre... bo lubię i już :D


Z tym zgadzam się jak najbardziej.
Zamiast literki na końcu kodu jest pełne oznaczenie rodzaju gazu. Wydaje mi się że jest to po prostu skrót w tabeli a pełny opis na butelce.
Ale zakończmy tą przepychankę, wazne jest to że Sabre jest skuteczne. I tyle.

Sposób oznaczania ciekawy.
Ważyłem kiedyś Sabre Magnum przed użyciem i po. 1sek użycie/ubyło 5gr
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
thaitios

widzisz kolego – od kiedy ten temat stał się dość popularny zaczęły się wypowiadać osoby o zerowym baraku kompetencji – w dodatku mające problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a co do twoich pytań :) to ja osobiście mam je w dupie ( reszta speców chyba też ;) skoro cię wszyscy olali ) – odpowiadam komu chcę i kiedy chcę a na kretyńskie pytania w ogóle nie odpowiadam ... :)

co do reszty i ostatniego – bumu na sabre – który ma miejsce na vortalu, w mojej ocenie ktoś tu zaczyna lansować produkty od dawien dawna określane jako – dobry standard – w związku z tym nie będące WCALE klasyfikowane w światowej czołówce miotaczy.

osobiście mogę zrozumieć że jak coś ładnie wygląda to się ludziska rozlubowują w nalepkach ale daleki jestem od piania i wychwalania sabre którego faktyczna siła wcale nie jest taka wielka – zresztą kilka osób z mojego grona zrezygnowało z ich posiadania na rzecz czegoś zwyczajnie mocniejszego, choć jest i jeden taki który do tej pory mam kilka opakowań ( co nie XIII :) ) choć jak mniemam bardziej z uwagi na chęć posiadania niż faktyczne zastosowanie.

Teraz tak - nie znam nikogo kto mając do wyboru HP, DPS, FOX, MACE czy coś podobnego wybrał by SABRE ... :) i cześć pieśni !

Sabre jako licząca się firma produkuje głównie na rynek Law Enforcement co powoduje że ich produkty mają odwracać uwagę do czasu ucieczki lub przyjazdu policji a nie służyć do bezpardonowego obezwładniania i wyłączania agresywnych bydlaków z akcji w dodatku będących „po czymś” i mających kilku kolegów do pomocy więc niech nikt nie pieprzy głupot i nie tworzy nowych teorii.

Więc sabre z – BRAKU LAKU – kupić można a nawet trzeba ( bo lepiej mieć sabre, S&W, UZI czy PRO SECUR(a) ) niż nic - lecz wskazana jest wtedy pewna doza zdrowego rozsądku bo ten środek może NIE W KAŻDEJ SYTUACJI jak i nie na KAŻDEGO odpowiednio zadziałać ... i to jest właśnie podstawowa różnica pomiędzy takim HI POWER a SABRE.

Cizzia
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

thaitios

widzisz kolego – od kiedy ten temat stał się dość popularny zaczęły się wypowiadać osoby o zerowym baraku kompetencji – w dodatku mające problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a co do twoich pytań :) to ja osobiście mam je w dupie ( reszta speców chyba też ;) skoro cię wszyscy olali ) – odpowiadam komu chcę i kiedy chcę a na kretyńskie pytania w ogóle nie odpowiadam ... :)



Cizzia



Nie każdy musi być kompetentny w kategorii "gazy". I większość uczestników tego forum pyta o gazy w miare dostępne w sklepach.
Nikogo nie interesuje co i kogo masz w dupie - więc powstrzymaj się od takich komentarzy, a jak chcesz pisać - to pisz na tematy, które są poruszane. Ty inteligentnie wymuszasz temat i ton dyskusji - co wielu uczestnikom "nie pasi." Masz wiedzę o gazach, bo nimi handlujesz (i chwała Ci za to) - nie powinieneś jednak nikogo lekceważyć, bo tylko na tym tracisz (pewnie masz to w dupie też).
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

thaitios

widzisz kolego – od kiedy ten temat stał się dość popularny zaczęły się wypowiadać osoby o zerowym baraku kompetencji – w dodatku mające problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a co do twoich pytań :) to ja osobiście mam je w dupie ( reszta speców chyba też ;) skoro cię wszyscy olali ) – odpowiadam komu chcę i kiedy chcę a na kretyńskie pytania w ogóle nie odpowiadam ... :)


Tak, rzeczywiście - pytania o kształt chmury, podatność na wiatr, dystans rozpraszania itp są wyjątkowo kretyńskie i niepotrzebne, po co to komu wiedzieć ;) Zresztą i tak każdy HP trzyma w kolekcji jako eksponat, nie używając bo za drogie ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
..... :)

na te i 99% innych pytań odpowiedziano już na łamach tego tematu wcześniej – wystarczy poczytać ...

nikt nie używa ?! co za błędne myślenie – jestem pewny że każdy kto ma HI POWER bez wahania użył by go w akcji gdyby tylko zaistniała taka potrzeba, niemniej zarówno jego moc jak i cena ( 150 pln nie zabija nawet studenta :) a znam wielu takich – choć za tą kwotę można by pewnie kupić 2 tańsze gazy w Polsce ) wymuszają na posiadaczach odpowiedni szacunek do jego zastosowania a nie kretyńskiego pryskania gdzie popadnie czy dla zabawy, jednocześnie kwota którą trzeba zapłacić w Polsce za środek nie importowany przez rodzimych hurtowników na wstępie wyklucza wszystkie dzieci jak i większość elementu czy amatorów ;) z jego posiadania – i Bogu niech będą dzięki !

Cizzia
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia

Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy.
Uwierzyłbym we wszystko co pisałeś na temat HP ale tylko wtedy gdybyś go nie sprzedawał....
Ile osób w Polsce w realu użyło HP? pięć?
A Sabre po prostu psuje Ci rynek...
Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Prawda jest taka że JA JESTEM HOBBYSTĄ I PASJONATEM a nie sprzedawcą czy hurtownikiem ! :) robię to od czasu do czasu dla zabawy – i właśnie dlatego stać mnie na to aby mówić co chcę i kiedy chcę a nie spolegliwie lizać dupy jakichś dzieciaków co to liznęli tematu i chcą innym zaimponować na łamach Vortalu – żałosne !

Kolejna sprawa to to że NIGDY nie byłem radosnym tfFFFFFurcą :) :) :) a jedynie pragmatykiem i realistą który nikomu NIGDY i NIKOMU nie szczędził wiedzy na temat gazu - wystarczy poczytać Vortal - :)

A że gazy amerykańskie i to te ogólnie niedostępne w Polsce są najlepsze na świecie – no co ja poradzę :) ....

Cizzia
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

..... :)
na te i 99% innych pytań odpowiedziano już na łamach tego tematu wcześniej – wystarczy poczytać ...


Otóż nie, na takie konkretne techniczne pytania dotyczące Hi-Power odpowiedzi nie ma, przeczytałem cały temat i jedyne co jest to ballady oraz opowiadania. Przeczytaj wpisy z ostatnich 3-4 tygodni a sam zobaczysz że nie tylko ja chciałbym wiedzieć coś więcej niż na opakowaniu napisano, a wiedza taka jest całkiem przydatna :)

Czy posiadasz namiar na jakiś film gdzie można zobaczyć jak psika Hi-Power? Na youtube niestety pustki, wszędzie tylko foxy, mace i pochodne.
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

.....jednocześnie kwota którą trzeba zapłacić w Polsce za środek nie importowany przez rodzimych hurtowników na wstępie wyklucza wszystkie dzieci jak i większość elementu czy amatorów ;) z jego posiadania – i Bogu niech będą dzięki !
Cizzia


Tu się w 100% zgadzam, cholernie dobrze że tak jest!

Jako świadomy swych czynów człowiek chciałbym tylko wiedzieć czego się spodziewać i jak używać tego gazu. Z stad moje pytania o wiatr, ciśnienie, kształt, rozrzut itd itp Nie odbieraj mojej dociekliwości jako atak, to tylko głód wiedzy :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
obiecuję zamieścić takowe - oczywiście nakręcone tu w Polsce - a właściwie linki do nich

wszystkie to moja produkcja a dokładnie Cizzia, Horda, Pablos, Kalafior & Co. HE HE


brak mi tylko chwili na zlapanie oddechu - praca :( - ale OBIECUJĘ rozwiać wszelkie wątpliwości - no w końcu marka ZOBOWIĄZUJE :)

pozdro ALL

Cizzia
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

obiecuję zamieścić takowe - oczywiście nakręcone tu w Polsce - a właściwie linki do nich

wszystkie to moja produkcja a dokładnie Cizzia, Horda, Pablos, Kalafior & Co. HE HE

brak mi tylko chwili na zlapanie oddechu - praca :( - ale OBIECUJĘ rozwiać wszelkie wątpliwości - no w końcu marka ZOBOWIĄZUJE :)

pozdro ALL

Cizzia



Z góry bardzo Ci dziękuję :)
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Prawda jest taka że JA JESTEM HOBBYSTĄ I PASJONATEM
Cizzia



Be ironii - co tak Cię pasjonuje w pojemnikach z gazem o określonym terminie ważności i na czym polega to hobby?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Agutto

– błagam Cię bo widzę że Twój dorobek na Vortalu jest mikry ... tak więc nie zadawaj w przyszłości pytań które mogły by postawić Cię w dwuznacznej sytuacji – czytaj jako ćwierć inteligentną małpę :)


Cizzia
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Agutto

– błagam Cię bo widzę że Twój dorobek na Vortalu jest mikry ... tak więc nie zadawaj w przyszłości pytań które mogły by postawić Cię w dwuznacznej sytuacji – czytaj jako ćwierć inteligentną małpę :)


Cizzia


W przeciwieństwie do Ciebie, dorobek na tym Vortalu nie jest moim celem. Inwektywę pomijam milczeniem bo jest żałosna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024