Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
znaczy red pepera i OC-17?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ogólnie RP nie jest złym gazem, ale go nie polecam ponieważ jest stosunkowo słaby.

A jakiego koloru (zielona czy czerwona) była naklejka na puszce Red Pepper?
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

jeszcze warto wiedziec jak jest z tym CR tam tak dokladniej, zebys sie nie wjebal na posiadaiu nielegalnych srodkow u nich na terenie


Akurat o to raczej się martwić nie należy, gdyż na Ukrainie właśnie CR (określany jako "ALGOGEN") jest legalny i dostępny zarówno dla służb jak i zwykłych ludzi (rozporządzenie КМУ № 352 р от 28.06.1997г.), ważne tylko by miał określone stężenie - gazy "Kobra" przynajmniej jak podaje ich producent spełniają te wymogi.

Gorzej z wwozem takich środków do Polski - reguluje to Ustawa o broni i amunicji w art. 37 (przypominam, iż wbrew niektórym obiegowym opiniom pojawiającym się na Forum, RĘCZNY MIOTACZ GAZU OBEZWŁADNIAJĄCEGO też jest BRONIĄ, tyle tylko że jego posiadanie nie wymaga pozwolenia):

Art. 37. 1. Przywóz broni i amunicji, z państw niebędących państwami członkowskimi Unii Europejskiej, przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania zaświadczenia przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Osoby, o których mowa w ust. 1, przekraczając zewnętrzną granicę Unii Europejskiej, zobowiązane są do pisemnego zgłoszenia właściwemu organowi celnemu przywozu broni i amunicji. Organ ten niezwłocznie przekazuje informacje zawarte w zgłoszeniu właściwemu organowi Policji.

3. Jeżeli osoby, o których mowa w ust. 1, nie posiadają pozwolenia na broń, są obowiązane niezwłocznie złożyć przywożoną broń i amunicję do depozytu właściwego organu celnego, a także, w terminie 14 dni od dnia przywozu broni na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wystąpić do właściwego organu Policji z wnioskiem o wydanie pozwolenia na broń.
4. Koszty związane z deponowaniem broni i amunicji w trybie, o którym mowa w ust. 3, ponosi osoba składająca broń i amunicję do depozytu.
5. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, wzór zgłoszenia oraz tryb przekazywania informacji, o których mowa w ust. 2. Zgłoszenie powinno zawierać dane, które pozwolą na jednoznaczną identyfikację osoby przywożącej broń i amunicję, a także jednoznaczną identyfikację tej broni i amunicji.

Tak więc aby legalnie wwieźć w/wym. miotacze do Polski trzeba by uzyskać zaświadczenie z Konsulatu we Lwowie. Nie radzę też przemycać czegokolwiek, gdyż Art. 51 ust. 2 pkt 5 w/wym ustawy każe grzywną lub aresztem osobę która:
"przywozi z zagranicy albo wywozi za granicę broń i amunicję lub przewozi broń i amunicję przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wymaganego zaświadczenia właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej lub bez zgody właściwego organu Policji, a także nie dopełnia obowiązku pisemnego zgłoszenia przywozu broni i amunicji przy przekraczaniu granicy;"


Niestety nie znam procedur związanych z wystawieniem takiego zaświadczenia przez Konsula RP. Natomiast na granicy trzeba będzie jeszcze wypełnić formularz określony w rozporządzeniu MSWiA z dnia 6 marca 2000 r. (Dz.U.2000.17.222). Wysoce prawdopodobne jest również, iż trzeba będzie uiścić cło od wwiezionej broni - niestety przepisów celnych także nie znam.

Warto wspomnieć, iż osoba fizyczna może również sprowadzić broń za pośrednictwem poczty, co normuje Art. 36 w/wym. ustawy, jednak jest to jeszcze trudniejsze (i z pewnością droższe) niż przy osobistym wwiezieniu na teren kraju.

Mając na uwadze wszystkie powyższe fakty i okoliczności, stwierdzić należy, iż legalne przywiezienie z państw z poza UE miotaczy gazu jest dla osoby fizycznej, nie prowadzącej zawodowego obrotu bronią i amunicją (działalność koncesjonowana), niezbyt opłacalne i dość trudne (choć możliwe do wykonania, gdy się ktoś uprze...) :(
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
o to mi chodzilo mniej wiecej, dobra robota :D
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Wiem ponieważ testował mój kolega na mnie właśnie...zapomniałem o tym napisać.

A jakieś jeszcze testował, w ogóle to wszystkie testowałeś, że masz taką skalę porównawczą? Widzisz ja dostałem forcem i uwierz mi, że na prawdę nie wspominam tego miło, a nie ględzę, że jest najlepszy.


Co do przepisów. Do wakacji mogę coś wymyśleć, najwyżej mi pomożecie :wink: . W razie czego mogę chyba nie ryzykować i próbować to zarejestrować. Jeślibym próbował przewozić w bagażniku, to przeszukają mały skuterek pod podejrzeniem przemytu? Jeszcze jest ważne jakie byłyby koszta tej "rejestracji" :roll: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pogromca mógłbyś wrzucić zdjęcia etykiet z gaśnicy Eqalizer aka. OC-17.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Red pepper ten czerwony, 2MLN SHU nie ten słaby zielony
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cenna opinia chociaz tez uwazam, ze na wyrost temu OC-17 poslodziles od najlepszych :P jednak to kolejna opinia swiadczaca ze to dobry gaz :D
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w mojej skromnej ocenie naprawde dobre gazy to oc17 i s&w. dużo puszek wypsikałem z racji pracy jaką wykonuje. jest wiele innych całkiem niezłych ale dwa pierwsze dają gwarancę bezpieczeństwa najlepszą. chemiczne są niezłe ale nie zawsze działają tak jak tego oczekuję. ostatnia sprawa z psem w lesie uzmysłowiła mi że peperki górą :D .
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Odnośnie KOBRY - nie dalej jak za 3 tyg. będę w Lwowie jak by ktoś był zainteresowany tematem proszę o PW - myślę sobie zakupić któryś z prezentowanych gazów - tu prośba jak ktoś "gawarit pa ruski" prosił bym o podpowiedź który wybrać ...

Pozdr.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zalerzy w jakiej cenie
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do ręcznych miotaczy gazu CR to w jakimś amerykańskim sklepie internetowym się na takowy natknąłem. Nie pamiętam adresu www tego sklepu, ale może ktoś, kto sprowadza miotacze z USA (Cizzia :) ) coś więcej może powiedzieć na temat dostępności CR w Stanach.
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Swoją drogą ciekawe gdzie Cizzia się podziewa. Dawno go nie było. Może szuka jakichś ciekawostek żeby odświerzyć nieco forum.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Szczerze mówiąc to ja się nie zdziwię jak po tym czasie wyskoczy z ofertą sprzedaży gazów ze wschodu :P .

Pozdrawiam
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze odnośnie importu broni - na stronie Konsulatu we Lwowie w cenniku "usług" dla obywateli Ukrainy, podane jest, że interesujące zaświadczenie kosztuje 60 Euro. 8O Niestety wydaje mi się, że obywateli Polski kosztuje tyle samo, bo na stronie Konsulatu w Chicago napisane jest że zaświadczenie kosztuje $ 66 (bez podania dla kogo)...
:roll:
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
niestety jako że nie mam wymaganych 10 postów ( a nie myślę ich nabijać na siłę ) nie mam możliwości odczytania PW ( prywatnych wiadomości ) a tych kila przyszło, możliwości edycji postu też nie posiadam stąd ten watek - informacje tą zamieszczam dla osób które prubuja się ze mną kontaktować w temacie gazów COBRA - jak wspomniałem za 3 tyg. będę wizytował stolice UA i myślę że nie przysporzy mi żadnego problemu posiąść przedmiotowych gazów .... zainteresowanych proszę o kontakt ( nie wiem jaki ).

Pozdr.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To może podaj adres email? Jakby co jestem zainteresowany :P . (konkretniej to substancją CR co najmniej 2 sztuki)

Co do 60 euro, jeśli ktoś weźmie więcej sztuk i je sprzeda po nawet nie wygórowanej cenie to i tak mu się to zwróci. No chyba, że to jest za sztukę...

Pozdrawiam
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"...PUISSANCE 90 is the same product as FORCE 80.
Both brand are the same products.
PM CHIMIE..."

odpwiedz na mojego maila od producenta
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Różne rzeczy różni producenci gadają. Niech więc wyjaśnią różnicę barw...

Pozdrawiam
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Pogromca

Ta róznice zauwazyłes tylko miedzy Force80 -50ml a Puissance90 -300ml?
Czy miedzy tymi samymi pojemnosciami tez? Bo moze w gasnicach jest poprostu lekko inna konsystencja a zawartosc substancji ta sama.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024