Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taka sobie balerina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka sobie balerina
Pioetrek - masz racje, mozna "kraść" metody treningowe (chociaż w tym przypadku może lepszym sformulowaniem byłoby powielać?) Ale NIKOMU nie ukradniesz techniki! Ludzie! :)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka sobie balerina
Ja napisałem techniki (uderzenia, bloki, kopnięcia, rzuty, dźwignie) a nie technikę. Osoba niedouczona ma szansę pewnych rzeczy nie znać co na zawodach może się objawiać nieumiejętnością walki z zawodnikiem stosującym nieznane nam techniki.
W Aikido, które znam jednynie z lektury tego forum wydaje mi się ten problem "kradzieży" technik wydaje mi się marginalny. Z tego co czytam dosyć często są organizowane staże zdaje się otwarte dla każdego. Zapraszane są tam z reguły wielki postacie Aikido, czy polskiego, czy europejskiego, czy światowego. Z drugiej strony ciekawe czy gdyby do sekcji X przeszedł pan Y, powiedział, że jest początkującym a na macie popisał się wyjątkową pojętością to prowadzący zajęcia nie nabrałby jakichś podejrzeń :D

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka sobie balerina

Absurdalna analiza Randalla nie prowadzi do niczego

Nie absurdalna, tylko racjonalna, wielka róznica, zwłaszcza dla ludzi którzy używają głowy.
Bezsens historyjki wskazał także Gwyn i ElTigre.

Nie starał bym się też kwestionować prawdomówności narratorki, ponieważ taka sytuacja mogła się zdarzyć.

Czy coś jest możliwe czy nie, to jedna sprawa, czy prawdziwe, to druga. W tym wypadku jest to tak niewiarygodne, że pozwolę sobie zakwestionowac prawdziwosć opowiastki.

Moim zdaniem, chodzi o to, że balerina reprezentuje pewiem model fizycznego poziomu zdolności ruchowej, bez którego uprawianie MA mija się z celem, lub też czas określany na osiągnięcie celów, staje się po prostu nieokreślony.

Uważaj, bo dojdziesz do wniosku, że budo jest tylko dla tych silnych i sprawnych, bo sparaliżowane cieniasy robią progres zbyt wolno, a i po krótszym czasie dojda do granic swoich mozłiwości, które rzecz jasna są mniejsze. Co prawda to prawda, ale niemiła.

Dalej:

Miała wyobrażenie o tym, jakie mają i inni. Wygląda, że łatwo się robi, ale i wygląda tak, bo za tym stoją lata treningu. Zatem branie kilku lekcji, dla osoby, dla której powtórzenie każdego ruchu jest dziecinadą, jest podejściem bardzo naturalnym.

Tobie się wydaje, że opanowanie jakiegoś systemu walki, to umiejętność powtórzenia ruchu?

Skoro moja absurdalna analiza do niczego nie doprowadziła, napisz proszę co Twoim zdaniem poeta miał na myśli, pomijając prawdziwość czy nieprawdziwość tej opowiastki.
Tylko jakoś zrozumiale i bez mistycyzmu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka sobie balerina
Randall, miales pisac konstruktywnie?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka sobie balerina

Randall, miales pisac konstruktywnie?

No kurde, miałem, toż i piszę przecież 8O
Zarzuciłem dyskusję na temat merytorycznej wartości historyjki, teraz chcę się dowiedzieć co z przypowieści płynie. Czyli ciągne Gościa za język by kostruktywnie napisał o co mu chodziło jednocześnie zawieszając krytykę, która nic nie da w tym wypadku.

Randall (ubolewając nad spotykajacym go niezrozumieniem ;) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024