Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks - ból pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_bigb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Boks - ból pleców
Wczoraj byłem na 2 treningu bokserskim, podczas tego treningu w trakcie uderzania prostch niesamowicie rozbolały mnie plecy w środkowej części,a podczas wieczornego tenisa ból był już tak wielki, że upadłem i przez 15 min nie mogłem się wyprostować. Czy macie pomysł co mi się mogło stać, a może miał ktoś z was podobny problem??
Dodam, że w tej chwili czuję się raczej dobrze, aczkolwiek o gwałtownych ruchach mowy być nie może.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
problemy z dyskiem? sprecyzuj osrodek bolu.
  • 0

budo_bigb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
troszkę pod łopatkami (3-4 cm), po pierwszym treningu miałem tam niemiłosierny zakwas
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
sila prostych idzie z plecow
  • 0

budo_bigb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
czyli co, mam się nie martwić?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
bol plecow po pierwszych treningach boksu to normalka, ale jak mowisz ze Cie zgielo na 15 min ;) to na wszelki wypadek odwiedz lekarza
  • 0

budo_bigb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
Jestem już po konsultacji lekarskiej i postanowiłem udostępnić diagnozę ku przestrodze oraz dlatego, że uznałem te informacje za cenne. Nabawiłem się zapalenia mięśni.
Uraz spowodowany, złym oddychaniem podczas dużego wysiłku - należy oddychć głęboko i powoli (m.in przez nieszczęsną szczękę bokserską), zbyt małym spożyciem płynów. Mięśnie w ekspresowym tempie się zakwasiły i dostałem ich zapalenia.

Leczenie: Przerwa w treningach (nawet gdybym chciał nie mogę bo cholernie boli), spożywanie dużej ilości wody (ok. 3,5L dziennie), maści przeciw bólowe i przeciw zapalne.

Dodam, że nie dotyczy to tylko początkujących, może dopaść każdego, sport uprawiam od zawsze, a trafiło mnie pierwszy raz.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - ból pleców
Stan zapalny mięsnia to wbrew pozorom poważna sprawa (nie jest to zwykły mikrouraz powysiłkowy popularnie zwany zakwasem ;) ) i lepiej jej nie lekceważyć bo może się ciągnąć w nieskończoność i "paprać".
Miałam to nie raz, ból wredny jak cholera... :( Myślałąm wtedy, że to się moż eprzytrafic tylko drewniakom, którzy 10 lat nic nie trenowali....
Tak się zdarza, gdy wymagasz od siebie za dużo na pierwszym, nowym treningu (bo jak sam piszesz, jestes wytrenowany :) ), mięśnie nie są jeszcze przywyczajone do innego rodzaju wysiłku, do innej "pracy".... Do tego pare innych zaniedbań... (to o czym pisałeś)

Wracaj szybko do zdrowia :) pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024