Skocz do zawartości


Zdjęcie

testy KI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Randall, Garry - mam nadzieje, ze tylko udajecie glupkow... (no offence, plz)

Irimi lokciem na gardlo...? Irimi - co Ty na to...?


Sorry voi, ale jezeli nazywasz mnie głupkiem tylko dlatego ze posiadam wiedzę któej ty nie posiadasz. I ze robię inne aikido niż ty. To ja dziękuję za rozmowę z Tobą.
Sa rzeczy i irminagi o kt. Tobie się nie śniło. A u nas tych wariacji jest od groma i ciut ciut.
Dla przykładu opróćz zwykłych technik irmi, mamy chociazby techniki nikyo-irimi. A swoją drogą przy standardowej iminage-ura jak sciągasz głowę uke do barku, też na wyprostowanej ręce?

PS. Marze o tym, zeby Was wszystkich spotkac kiedys na macie... - to, wbrew pozorom, calkiem powaznie napisalem.


Wystarczy zacząć jeżdzić na staże.

PS2 - W stopniach to bedzie jakies 150-170...


Wnioskuję ze waćpan zatem yoshinkan/shudokan trenujesz. To nawet jest szansa ze ćwiczyliśmy razem. Pare lat temu, jeszcze zanim były orgaznizowane zloty budo. Próbowaliśmy zorganizować zlot aikido, który odbył się w akademii czarnych pasów w Zabrzu (przypomnę na zaproszenie Taisho).
Niestety mimo butnych zapowiedzi wielu tu osób na zlot przyjechałem ja. A lokalnie pojawiła się ekipa Yoshinkanu. No i oczywiście Szhudokan jako goście. Załuje że ta idea nie wypaliła. Naprawde bardzo fajnie było sobie poćwiczyć te trzy szkoły jednego dnia.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Jak celujesz gdzieś indziej, to uczysz sie techniki źle. Można od bidy walić łokciem nie w gula, ale w szczęke od dołu, ciut bezpieczniej a też działa.
Jeśli bedziesz ćwiczyć dla bezpieczeństwa celując łokciem np. w mostek, to mimo świadomości że realnie ta technika miała wchodzic w miękkie, wejdzie Ci w krew ta niedziałająca wersja.


Cóż Randall mylisz się kokyu-ho mozna robić na trzy poziomy: jodan, chudan i gedan. Jesli na każdym z tych poziomów masz gula, zwracam honor.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
O kurde sorki oczywiście Shudokan jako gospodarze.
Ja pierdziu ide kawe sobie zrobie :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Cóż Randall mylisz się kokyu-ho mozna robić na trzy poziomy: jodan, chudan i gedan. Jesli na każdym z tych poziomów masz gula, zwracam honor.

Ale ja nie pisze o kokyu-ho, tylko o yoko irimi.
Być może istnieje yoko irimi na kolana czy brzuch, ale ja go nie znam. Zapodaj film jak masz.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI


Cóż Randall mylisz się kokyu-ho mozna robić na trzy poziomy: jodan, chudan i gedan. Jesli na każdym z tych poziomów masz gula, zwracam honor.

Ale ja nie pisze o kokyu-ho, tylko o yoko irimi.
Być może istnieje yoko irimi na kolana czy brzuch, ale ja go nie znam. Zapodaj film jak masz.


użyłem znawy 'aikikajowej' żeby nie było niejasności :D
Filmów nie mam, bo unas na stażach nikt z kamerką nie biega.

A i jeszcze jedno co do wymienionych filmów. Podejrzewam ze sfilmowani początkujący aikidocy mają jakieś 6 moze 5 kyu. Ciekawy jestem jak wasze aikido wyglądało na takim poziomie. I czy taki randal 6 kyu był mastachem co niemiara. Co do Pawła instruktora tamtej sekcji moze najpierw Randal z nim poćwiczysz bokken póżniej się wypowiesz.
Aikiken w naszej szkole to straszna 'rzeźnia' jest (zwłąszcza dla psychiki), wiec drażnisz mnie swoimi ironicznym komentarzami. Ponadto weźcie sobie na uwadze ze to film z pokazów (o tego typu filmach z pokazów już dyskutowaliśmy. Mają łądnie wyglądać i tyle).
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Jak chcesz zachowac dystans ze zgietymi lokciami...?


Wyjaśnij bo nie rozumiem o co pytasz...

Hmmm...
A jak robisz ikkyo...? Kotegaeshi...? Shihonage...?
Jak dalece pozwalasz lokciom sie zgiac? Mozesz podac w stopniach...


Nieche mi się udzielać lakcji przez internet. ikyo z łokciem w twarzy jest nawet kilka wersji. Spróbuj rozluźnić łokieć tak aby dotrzeć łokciem do twarzy uke. Jeżeli jest spostrzegawczy nie ujdzie to jego uwadze. JEżeli jest inteligentny zareaguje inteligentnie. No chyba ze ma na twarzy jakiś chełm or sth.

Kotegaeshi? Tutaj trzeba ustawić uke odpowiednio. Stosujemy najczęsciej meguri nikyo. (PRzy nikyo jak wiesz ręka ustawia się w takie Z)

Shihonage j.w.

Szczegółowiej nie bede Ci pisał. Bo moje szefostwo tu zagląda a potem mnie obcyngala ze banialuki wypisuje. Polecam naprawdę z nami poćwiczyć. To boli tylko umiarkowanie :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Garry, nie nerwój się tak, przecież ja drażnie metodycznie.
Jeśli się czepiłem to nie za słabe wykonanie, tylko za niektóre rzeczy, które wykonane były po prostu, wedle mojego rozumienia, bez sensu. poza tym fajnie, że chłopaki się ruszają i starają.
A Wołodyjowskiego mu przykleiłem za machanie bokenem jedną ręką i tyle. To że działacie na psychikę bokenem to widać na filmie. Dlatego napisałem że działa w sposób bezkontaktowy i dysponuje dużą energią. I nie zchodzi zlinii, i gubi profile, i nie pracuje głową /przy interpretacji kata to widać/. My też działamy na psychikę, przecież to ta sama szkoła. Tyle że innymi metodami ciut. To oczywiście zależy od linii przekazu. Poza tym to wszystko i tak bez znaczenia.

"Ja się nie śmieję, ja mam tylko taką twarz." :wink:
Pozdrawiam.

Randall (dziś politycznie poprawny)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Szczepan, wiesz, jeśli zasadniczo na podstawie temu podobnych rzeczy wyrobiłeś sobie opinie o aikido dynamicznym, to zwracam honor. Oni faktycznie biegają nie wiadomo po co, skacza nie wiadomo dlaczego, i nie kontrolują nic. Tak zabawa.

Wracając do tematu, co to wnosi do zgiętych łokci vs dyszle??

To jest prosta konsekwencja wybranej metodologii nauczania, od dawna to tlumacze Pancerowi, ze poczatkujacy nie moga cwiczyc od razu tak wyrafinowanych rzeczy. Noi prosze bardzo tak jest rezultat :(

Te filmiki wyraznie pokazuja, ze najpierw trzeba cwiczyc "sztywna" forme, rece jakby trzymaly miecz, przed centrum, postawa solidna, stabilna, wyprostowana, brak machania rekami jak wiatrak(pokaz, czy nie, instruktor- wolodyjowski, czy tez 10 kyu... nie ma znaczenia) Taka wlasnie forma umozliwia przeplyw KI w organizmie. (widzisz jak zrecznie nawiazalem do tematu dyskusji? :lol: )

Wszelakie zalamania stawow blokuja jej przeplyw, jak blokuje przeplyw wody zagiecie rury gumowej....

Sflaczenie ciala (bo nie ma przeciez mowy o prawdziwej elastycznosci hehehe) pozoruje tylko slynny luzik, dlatego ze pod spodem czai sie zwykla pustka. Generowanie mocy technik za pomoca formy powoduje udroznienie przeplywu KI przez cialo, i dlatego KI moze wypelnic ta forme. Tak wlasnie nastepuje stopniowe zastepowanie napiecia miesni poprzez KI.
Jak cwiczacy nauczy sie automatycznie wypelniac forme w sytuacji zagrozenia, forma jako narzedzie staje sie bezuzyteczne i sie ja odrzuca. Wtedy jest mozliwe spontaniczne kreowanie technik, bazujac na kontrolowanym przeplywie KI.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI


Randall, Garry - mam nadzieje, ze tylko udajecie glupkow... (no offence, plz)

Sorry voi, ale jezeli nazywasz mnie głupkiem tylko dlatego ze posiadam wiedzę któej ty nie posiadasz. I ze robię inne aikido niż ty. To ja dziękuję za rozmowę z Tobą.
Sa rzeczy i irminagi o kt. Tobie się nie śniło. A u nas tych wariacji jest od groma i ciut ciut.
Dla przykładu opróćz zwykłych technik irmi, mamy chociazby techniki nikyo-irimi. A swoją drogą przy standardowej iminage-ura jak sciągasz głowę uke do barku, też na wyprostowanej ręce?

PS. Marze o tym, zeby Was wszystkich spotkac kiedys na macie... - to, wbrew pozorom, calkiem powaznie napisalem.

Wystarczy zacząć jeżdzić na staże.

PS2 - W stopniach to bedzie jakies 150-170...


Wnioskuję ze waćpan zatem yoshinkan/shudokan trenujesz...

Garry, napisalem przeciez: BEZ URAZY!!! Nie nazwalam Was glupkami, tylko wyrazilem nadzieje, ze takich nie udajecie. Przeciez wszysscy doskonale wiemy, ze nie ma aikido bez prostych ramion, co nie znaczy ZE ONE SA PROSTE PRZEZ CALY CZAS.
Tak, aikido robimy wyraznie inne - ja na ten przyklad czyste, marianowe Aikikai.
PS. Czy 15 stazy rocznie srednio, w tym polowa z shihanami, wystarcza, czy wciaz jeszcze dla mnie za malo...?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Nieche mi się udzielać lakcji przez internet. ikyo z łokciem w twarzy jest nawet kilka wersji. Spróbuj rozluźnić łokieć tak aby dotrzeć łokciem do twarzy uke...
Kotegaeshi? Tutaj trzeba ustawić uke odpowiednio. Stosujemy najczęsciej meguri nikyo. (PRzy nikyo jak wiesz ręka ustawia się w takie Z)

Shihonage j.w.

Szczegółowiej nie bede Ci pisał. Bo moje szefostwo tu zagląda a potem mnie obcyngala ze banialuki wypisuje. Polecam naprawdę z nami poćwiczyć. To boli tylko umiarkowanie :D

Ale... ktorym lokciem...?
A kotegaeshi i shihonage w ogole nie zrozumialem... Chyba mam zbyt ograniczona wyobraznie...
A zreszta - olej odpowiedz - i tak sie nie dogadamy via internet. Bez urazy, ponownie prosze...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

...

Szczepan - w koncu cos z sensem...
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

A Wołodyjowskiego mu przykleiłem za machanie bokenem jedną ręką i tyle.

To poprosze byś sobie przypomniał jak pracuje Nauczyciel Twojego Nauczyciela - sensei Savegnago. :wink: .

Oczywiście, bokken powinien zostać ujęty jak naszybciej w dwie dłonie - zapweni to odpowiednią siłe ruchu i precyzję - ale jednak istnieją momenty pracy jedną reką - tu działamy nad wrażeniem i timingiem.
Szczepan - Dla Ciebie - normalne cięcia zadawane sa dwoma rękami :wink: .

Pancer (któremu czasami brakuje trzeciej ręki :wink: )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

To jest prosta konsekwencja wybranej metodologii nauczania, od dawna to tlumacze Pancerowi, ze poczatkujacy nie moga cwiczyc od razu tak wyrafinowanych rzeczy. Noi prosze bardzo tak jest rezultat :(

A ja ci tyle razy tłumacze :wink: , że sposób ataku zależy od uke - ale atak musi być stabilny - natomiast to problemem tori jest zmiana tego stanu.....
Problem, aczkolwiek niełatwy, jest do rozwiązania - nawet u ludzi, którzy ćwiczą aikido tak, że to co Wy praktykujecie w porównaniu do nich to sprinterskie wyczyny :wink: .
Co do elastyczności ciała - to po jedynych Twoich zajęciach taiso i komentarzach po nich (zakwasy) nie wydaje mi się, że wybrałeś najlepszyą drogę to osiągnięcia relaksu.

Pancer (który juz słyszał z 20 lat temu te teksty o wężach strażackich)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI


A Wołodyjowskiego mu przykleiłem za machanie bokenem jedną ręką i tyle.

To poprosze byś sobie przypomniał jak pracuje Nauczyciel Twojego Nauczyciela - sensei Savegnago. :wink: .

Ależ szanowny kolego, nie musze sobie przypominać, nawet mam to na filmie. Tyle że akurat nie mam czasu bawić sie w obróbke, a całego nie wrzuce bo to 600 mega.
Ów omawiany wcześniej pan robi interpretacje kata boken. I w tej interpretacji pierwsze 3 ruchy wykonuje jedną reką, czwartego nie robi w ogóle, nie schodzi z linii. To są podstawowe błedy. Ale luz, to tylko pokaz. Czepiam się przedmiotu nie człowieka.
W kata pierwsze cięcie jest z dołu jedną ręką, bo druga trzyma pochwe miecza czyli cięcie z wyjęcia ;) /, drugie normalne dwiema, trzecie to wystraszenie, czwarte znowu normanle cięcie /tu brak całości/.

Oczywiście ze są takie kontrole linii jedną ręką, na tajming i "wystraszenie" - 3 ruch tego kata to takie coś przecież.

Co do elastyczności ciała - to po jedynych Twoich zajęciach taiso i komentarzach po nich (zakwasy) nie wydaje mi się, że wybrałeś najlepszyą drogę to osiągnięcia relaksu.

No Szczepan, tak trzymać.

Pancer (który juz słyszał z 20 lat temu te teksty o wężach strażackich)

Ja to słyszałem w wersji po śląsku:
"Bo tu mocie taki szlouf z energią."

PS. Jak znajdę chwilę czasu to wrzucę interpretacje tego kata w wykonaniu Savegnago.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

To jest prosta konsekwencja wybranej metodologii nauczania, od dawna to tlumacze Pancerowi, ze poczatkujacy nie moga cwiczyc od razu tak wyrafinowanych rzeczy. Noi prosze bardzo tak jest rezultat :(


No powiedz szczepan jaki. Jaki masz zarzut do tych ludzi z 6 kyu. Bo jak ja pamietam metodologie statyczną (umowę tori robi tak a tak, a uke się przewraca bo tak pokazali) to naprawdę nie wiem ca masz im do zarzucenia. Ja uważam ze jak na 1 rok stażu nazwanie tego popeliną to przegięcie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Szczepan - Dla Ciebie - normalne cięcia zadawane sa dwoma rękami :wink: .

Pancer (któremu czasami brakuje trzeciej ręki :wink: )

W mieczu istnieja ciecia jedna reka jak najbardziej. Ale to co prezentuje ten gosciu z mieczem nie ma nic wspolengo.
Myslisz, ze cwiczenie mieczem to bieganie i wymachowanie na wszystkie strony? :roll: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Pancer (który juz słyszał z 20 lat temu te teksty o wężach strażackich)

Ech, a tym KI to byl tylko taki surrelistyczny zart. Przeciez wszyscy doskonale wiedza, ze Ki tak naprawde nie istnieje 8)

A propos aiki taiso, to wg mniet to sa cwiczenia zupelnie bezuzyteczne jesli chodzi o rozwijanie elastycznosci ciala.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

No powiedz szczepan jaki. Jaki masz zarzut do tych ludzi z 6 kyu.

Nie maja porzadnej postawy. Mozna to juz od nich wymagac po roku cwiczenia? Czy dopiero za 20 lat ? :roll: :(

Juz nie wspomne o takich podstawach jak irimi.....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Chciałem tylko wkleić parę słów od Pawła, który robi formy aiki-ken na przytoczym filmie:

Nie jestem alfą i omegą jesli chodzi o aikido wiem ze robie niedoskonale ale po to sie ucze zeby poprawic swoje aikido .Randal jest chyba z lublina z tego co wiem to zapowiada sie w Lublinie jakis staż w styczniu ja tam na pewno będę wiec jak R bedzie miał czas moze wpadnie na jakis trening chetnie wysłucham konstruktywnych uwag napewno robie jakies błędy których nie zauważam wiec każda konstruktywna krytyka się przyda :D pozdrowiena dla braci aikidowej i dozo na macie.


  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

W mieczu istnieja ciecia jedna reka jak najbardziej. Ale to co prezentuje ten gosciu z mieczem nie ma nic wspolengo.
Myslisz, ze cwiczenie mieczem to bieganie i wymachowanie na wszystkie strony? :roll: :lol: :lol: :lol:

I masz słuszną rację Szczepan. Bokken to nie jest miecz i dlatego nie ćwiczymy miecza :wink: Gdyby miał odzwierciedlać miecz to musiałby mieć jego wagę i wyważenie. Poza tym nie słyszałem jeszcze, aby coś mozna było bokkenem przeciąć. :) :wink: Praktyka aiki ken ma wpływać na poczucie tempa, czasu i przestrzeni. Nikt tu nie mówi, tak się walczy mieczem, ćwiczymy miecz. Szczerze mówiąc, wątpię aby ktokolwiek nawet Ty ćwiczący iaido czy inne koryu możesz tak powiedzieć.
Bo aby to powiedzieć, trzeba się na nie tłuc czyli sparować. :) W większości szkół ćwiczy się kata i jego interpretację (może) oraz pojedyńcze cięcia.

pozdrawiem

wingman (zabawiający się czasem bokkenem a'la Wołodyjowski) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024