Skocz do zawartości


Zdjęcie

testy KI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Nie dokońca. Znajdź mi jakieś mięśnie wokół np. kolana lub nadgarstka. Oczywiście można obudować sobie mięśniami barki (i też nie ze wszystkich stron), ale niestety nadgarstki (i wszystkie palce dłoni) są obsługiwane przez mięsnie przedramion i skomplikowany system ścięgien.
Po za tym drogi Modzie nawet największy, najbardziej elastyczny i super wyćwiczony mięsień może nie uchronić od zerwania przyczepu tego mieśnia.

Zgadzam się z Tobą, że rozciągnięty i rozluźniony partner może przyjąć więcej, tylko, że u nierozluźnionego w przypadku zbyt mocnego nikyo może (i zapewne pójdzie) ścięgno (przeważnie tylko zostanie naderwane). Natomiast u rozluźnionego człowieka, jeśli nie zdąży odebrać techniki, pójdzie staw...

I tym nieoptymistycznym akcentem kończę.

Brak ci jeszcze dostatecznego doswiadczenia, emerque. :) Bo sie okazuje w zyciu codziennym aikidokow, ze mi sie obwod nadgarstkow zwiekszyl dosc znacznie odkad zaczalem cwiczyc aikido. To mowisz ze to zwykla opuchlizna a nie miesnie :? A moze sciegien mi przybylo? 8O Te zmiany sie przyspieszyly odkad zaczalem regularnie cwiczyc bron....

Odbieranie techniki nie polega tylko na byciu rozciagnietym. Wysoka elastycznosc stawow i miesni amortyzuje tylko pierwszy szok, pierwszy ulamek sekundy, potem zaczyna pracowac cale cialo aby wchlonac sile techniki. Cale cialo idzie za technika (a nie ja wyprzedza!! :twisted: ) wlasnie dzieki elastycznosci.
Poza tym wlacza sie cala masa odruchow ktore rozprowadzaja sile po calym ciele zanim jeszcze zaczniesz myslec. I to jest najcenniejsze.

Bo wlasnie ta umiejetnosc jest podstawa do generowania Prawdziwej Mocy technik aikido jak jestes tori.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

I tu dochodzimy do sedna boken sam w sobie jest bronią. Zatem mozesz nim operować tak jak wymaga jego skuteczne zastosowanie. Nie możesz nim ciąć, ale możesz uderzyć itd. itd.

Boken MOZE byc bronia, jesli sie go uzywa prawidlowo, przestrzegajac zasad pracy mieczem. To powazna roznica.
W przeciwnym wypadku to zwykly kawalek drewna.

A skoro już jesteśmy przy zasadach to może wymienisz 5, które są twoim zdaniem constans (chodzi o miecz).

Nie bede przez internet za darmo rozdawal swoje wiedzy na ktora latami tak ciezko pracowalem.

przypomina ci to cos? :twisted:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

...Nie bede przez internet za darmo rozdawal swoje wiedzy na ktora latami tak ciezko pracowalem.

przypomina ci to cos? :twisted:

Zgadzam się z tym :) ale jezeli mówimy o czymś i powołujemy się na coś to należy to przytoczyć inaczej jest to po prostu gadanie czyz nie :wink: Mówimy o zasadach czyli czymś łatowym do zdefiniowania np.: jezeli chcesz jeździć konno musisz pamiętać o :
1) do konia podchodzi się zawsze z lewej strony
2) nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów
3) zanim podejdziesz daj znać, że się zblizasz
4) itd , itd

Podobnie w innych dziedzinach. Wynikają one z konkretów i bezpieczeństwa. Natomiast tu mówimy o zasadach postępowania z bronią, mieczem, bokenem. Skoro o nich mówimy to wymieńmy je. Jeżeli tego nie możemy zrobić, znaczy się takowych nie ma. :cry:
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Brak ci jeszcze dostatecznego doswiadczenia, emerque. :)

Ależ Szczepciu kochany, jak ja kocham ten twój styl zbywania rozmówców tekstem: brakuje ci doświadczenia, za krótko ćwiczysz, nie masz prawdziwego mistrza itd, itp.
:rofl: :rofl: :rofl:
Ale zadam ci jedno: co ma doświadczenie do anatomi? Jak dłużej ćwiczysz to ci się budowa anatomiczna zmienia? Czy, co?

Bo sie okazuje w zyciu codziennym aikidokow, ze mi sie obwod nadgarstkow zwiekszyl dosc znacznie odkad zaczalem cwiczyc aikido. To mowisz ze to zwykla opuchlizna a nie miesnie :? A moze sciegien mi przybylo? 8O Te zmiany sie przyspieszyly odkad zaczalem regularnie cwiczyc bron....


A w którym miejscu mierzysz obwód swoich nadgarstków? Bo, może ty mierzysz przedramiona (w części przy nadgarstkach), a nie nadgarstki.:lol:

Opuchlizna? A boli jak dotykasz i ustępuje pod palcem?

Ścięgien Ci nie przybyło, ale mogły zrobić się grubsze (i mocniejsze), a także mogła rozrosnąć Ci się tkanka łączna (jeśli mówimy o nadgarstkach, bo ty zapewne mówisz o przedramionach)

Odbieranie techniki nie polega tylko na byciu rozciagnietym. Wysoka elastycznosc stawow i miesni amortyzuje tylko pierwszy szok, pierwszy ulamek sekundy, potem zaczyna pracowac cale cialo aby wchlonac sile techniki. Cale cialo idzie za technika (a nie ja wyprzedza!! :twisted: ) wlasnie dzieki elastycznosci.


Szczepan. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. :evil: Czy ja napisałem, że odbieranie technik polega na byciu rozciągniętym?
Napisałem jedynie to, że osobie mało elstycznej nieumiejętnie odebrana dźwignia rozwala ścięgna, mięśnie lub przyczepy (ścięgien lub mięśni). Natomiast osobie elstycznej nieumiejętnie (np. zbyt wolno) odebrana dźwignia rozwala staw.

Poza tym wlacza sie cala masa odruchow ktore rozprowadzaja sile po calym ciele zanim jeszcze zaczniesz myslec. I to jest najcenniejsze.

Bzdura, odruchem na ból jest cofnięcie ręki, to co wykonują aikidocy to wyćwiczona reakcja.
Reakcja, może zostać zautomatyzowana, ale nigdy nie stanie się odruchem...
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Nie bede przez internet za darmo rozdawal swoje wiedzy na ktora latami tak ciezko pracowalem.

przypomina ci to cos? :twisted:


czyli wszystko co do tej pory napisałeś mamy uważać po prostu jako przydługi dowcip z nas?
uff... a już się obawiałam że mówiłeś powaznie...

(sorki- miałam już nie pisać ale nie mogłam się powstrzymać ;) )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Skoro o nich mówimy to wymieńmy je. Jeżeli tego nie możemy zrobić, znaczy się takowych nie ma. :cry:

nisko mnie cenisz. Takie prostackie podpuchy to nie zemna :roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

czyli wszystko co do tej pory napisałeś mamy uważać po prostu jako przydługi dowcip z nas?
uff... a już się obawiałam że mówiłeś powaznie...

(sorki- miałam już nie pisać ale nie mogłam się powstrzymać ;) )

Och mi nie przeszkadza jak piszesz 8)
Przeciez nie jestem twoim instruktorem, to co to za roznica co i jak pisze? :wink: :lol:

Poza tym to bylo skierowane dokladnie do kolegi wingmana w szczegolnosci, juz on dobrze wie dlaczego. :(
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Ależ Szczepciu kochany, jak ja kocham ten twój styl zbywania rozmówców tekstem: brakuje ci doświadczenia, za krótko ćwiczysz, nie masz prawdziwego mistrza itd, itp.
:rofl: :rofl: :rofl:
Ale zadam ci jedno: co ma doświadczenie do anatomi? Jak dłużej ćwiczysz to ci się budowa anatomiczna zmienia? Czy, co?

Jakbys cwiczyl wystarczajaco dlugo i intensywnie, to bys z wlasnego doswiadczenia wiedzial, ze to co pisze to szczera prawda. A skoro nie wiesz, znaczy ze jeszcze cwiczysz za krotko, logiczne?

A w którym miejscu mierzysz obwód swoich nadgarstków? Bo, może ty mierzysz przedramiona (w części przy nadgarstkach), a nie nadgarstki.:lol:

Czy ty mnie bierzesz za jakiegos polglowka, co nie odroznia przedramion od nadgarstkow? :twisted: :twisted: :twisted:

Ścięgien Ci nie przybyło, ale mogły zrobić się grubsze (i mocniejsze), a także mogła rozrosnąć Ci się tkanka łączna (jeśli mówimy o nadgarstkach, bo ty zapewne mówisz o przedramionach)

a to ciekawa teoria. Mamy doskonalego chirurga w dojo, zapytam sie go czy sciegna moga sie stawac grubsze :? 8O

Bzdura, odruchem na ból jest cofnięcie ręki, to co wykonują aikidocy to wyćwiczona reakcja.
Reakcja, może zostać zautomatyzowana, ale nigdy nie stanie się odruchem...

ok, jak zwal, tak zwal, niech bedzie ze to wycwiczona reakcja. Wazne jest, ze takiej reakcji sztywniacy z Ki Aikido zeby cwiczyli do konca zycia to i tak nie wycwicza. Co wyklucza mozliwosc rozwoju KI.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Skoro o nich mówimy to wymieńmy je. Jeżeli tego nie możemy zrobić, znaczy się takowych nie ma. :cry:

nisko mnie cenisz. Takie prostackie podpuchy to nie zemna :roll:

Szczepciu gdzież bym śmiał 8) Po prostu nie lubię niedopowiedzeń lub chmurek tajemniczości. Wiele osób powołuje się na coś nie mając zielonego pojęcia o tym o czym mówi. Wielu też się wydaje, że wie o czym mówi. :) :wink: Np o KI :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
No są jeszcze tacy którzy zamiast robić aikido, mówią o aikido. ;)
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
"ok, jak zwal, tak zwal, niech bedzie ze to wycwiczona reakcja. Wazne jest, ze takiej reakcji sztywniacy z Ki Aikido zeby cwiczyli do konca zycia to i tak nie wycwicza. Co wyklucza mozliwosc rozwoju KI."

Jak się jest w matni pod naciskiem opinii, to jednak małostkowo komuś, nawet nie wiedząc za co, trzeba dochranić...
Więc ja pozostane jednak tak jak zacząłem...W kwestii formalnej....
Miłych rozmów i rozwijania Ki...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Hej, nie obrazaj się tylko dochrzań Szczepanowi sztywniakowi i po sprawie :D
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Jakbys cwiczyl wystarczajaco dlugo i intensywnie, to bys z wlasnego doswiadczenia wiedzial, ze to co pisze to szczera prawda. A skoro nie wiesz, znaczy ze jeszcze cwiczysz za krotko, logiczne?


Nie, nie jest to logiczne. - to tak potocznie

Logiczne wnioskowanie przeprowadzone niepoprawnie. - to tak bardziej formalnie

Zastostowałeś tutaj drogi Szczepanie wnioskowanie nie wprost.

p=cwiczyl wystarczajaco dlugo i intensywnie

q=bys wiedzial

Logicznie zdanie, które napisałeś przedstawia się w następujący sposób:
p=>q.

Aby to zdanie było prawdziwe potrzebny jest jeden z najstępujących ukladów.

a) p=1,q=1;
B) p=0,q=1;
c) p=0, q=0;

czyli "ćwiczę długo i intensywnie i wiem o co Ci chodzi"; "nie ćwiczę i wiem o co Ci chodzi"
lub "nie ćwiczę i nie wiem".

Jednak zdanie takie może być fałszywe ponieważ:
d) p=1, q=0
"ćwiczę długo i nie wiem o co ci chodzi".

Zdanie "nie wiesz, więc nie ćwiczysz" można zapisać w następujący sposób:

~q=>~p.

Aby to zdanie było prawdziwe
musi zajść któryś z punktów a), B) lub c).

Jednak ty nie wiesz i nie możesz wiedzieć czy któryś z tych punktów zaszedł.

Twoje wnioskowanie logiczne było nieuprawnione, a w potocznym języku pisząc: "napisałeś głupotę".

Szczepan, jeżeli twoja Ki w dziedzinie logiki nie płynie tak dobrze jak twierdzisz, że płynie w dziedzinie aikido, to nie używaj zdań o tak dużej komplikacji logicznej.
Jak dla mnie ten test Ki oblałeś.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Twoje wnioskowanie logiczne było nieuprawnione, a w potocznym języku pisząc: "napisałeś głupotę".


W sumie to nic nowego, ale teraz mamy dowody matematyczne :twisted: :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

W sumie to nic nowego, ale teraz mamy dowody matematyczne :twisted: :wink:

Kchem, logiczne, w klasycznym rachunku zdań.
Emerque, uważaj, bo moze być tak że Szczepan używa jakiejś logiki nieklasycznej, wielowartościowej. :D
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI


W sumie to nic nowego, ale teraz mamy dowody matematyczne :twisted: :wink:

Kchem, logiczne, w klasycznym rachunku zdań.


No tak.. w sumie masz racje :oops: ale ja tylko na matmie męczyłem logikę (to było dawno, nieprawda i miałem z tego 5- :) )
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Kchem, logiczne, w klasycznym rachunku zdań.
Emerque, uważaj, bo moze być tak że Szczepan używa jakiejś logiki nieklasycznej, wielowartościowej. :D



KRZ w dodatku ma się jak wiadomo w zasadzie nijak do języka i rzeczywistości, więc można od razu z niego zrezygnować w założeniach:-)))))))
Nadto Szczepan nazbyt subtelny jest w rozumowaniach by spłaszczyć problem do dwóch li i jedynie wartości.

Ale analizowanie jaka to logika pewnie trzeba by wynieść na jakieś inne forum niż budo. I to nie żebym tu coś miała do Szczepana
:D
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
A tu jeszcze mam krótką uwagę to wcześniejszej dyskusji:


Poza tym wlacza sie cala masa odruchow ktore rozprowadzaja sile po calym ciele zanim jeszcze zaczniesz myslec. I to jest najcenniejsze.

Bzdura, odruchem na ból jest cofnięcie ręki, to co wykonują aikidocy to wyćwiczona reakcja.
Reakcja, może zostać zautomatyzowana, ale nigdy nie stanie się odruchem...


Już jakby jakiś czas temu skończyłam szkołę więc może coś w tej sprawie się zmieniło, ale dawno temu uczyłam się o dwóch rodzajach odruchów - warunkowych i bezwarunkowych. I moim zdaniem Szczepanowi chodzi o te warunkowe - po to zresztą między innymi powatarza się na treningach - wszelkiego rodzaju, nie tylko aikido - wszystkie techniki w nieskończoność aby stału się one odruchowe. Ma to taki również praktyczny wymiar, że dopóki się zastanawiamy nad tym, co zrobić pod wpływem jakiegoś bodźca to impulsy nerwowe muszą zasuwać przez mózg, im bardziej zaś jakieś działanie jest odruchowe tym krótsza i szybsza jest droga imulsu nerwowego, który powoduje że jakiś tam bodziec wywoła określone działanie. Albo droga się skraca, albo połączenie nerwowe się utrwala - normalnie jak w każdej nauce.
A dzięki temu reakcja jest szybsza i jakby to powiedzieć mniej narażona na aberracje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024