Skocz do zawartości


Zdjęcie

teleskop dobry na wszystko ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

teleskop dobry na wszystko ?
po raz kolejny dostałem zapytanie w rodzaju "bo mnie dresy z podwórka zaczepiają i jak se teleskopa kupię to ich wszystkich poroz#%$, nie ?"

pozwolę sobie więc napisać odpowiedź ogólną w dziale ulica - przperaszam tych, którzy nie znajdą tu opisu moich cudownych wygranych z 10 przeciwnikami :)

czy teleskop jest "idealnym rozwiązaniem" na ulicę, jako narzędzie do samoobrony? równie skuteczny jak broń palna, albo noż, a jednocześnie mniej radykalny w efekcie końcowym?

imho NIE

zanim go kupisz i zaczniesz wmawiać sobie, że jesteś królem ulicy i megawymiataczem który sam rozwali 100 osobową grupę kibiców legii po przegranej z pipidówkiem kozia wólka zastanów się, czy:

1 potrafisz go wyjąć :lol: - może śmieszne, ale nikt nie będzie czekał, aż go wygrzebiesz, rozłożysz i się przygotujesz - pierwszy lepszy przciwnik na widok tego że wyciągasz sprzęt błyskawicznie sprowadzi cię na glebę...
2 potrafisz nim uderzyć - znów śmieszne? a jesteś pewien że jednym uderzeniem przynajmniej zatrzymasz przeciwnika który spędza cały wolny czas na siłowni? a nie daj, matko huto :) , trenuje coś więcej? albo dwóch takich, albo cholera wie ilu ?

więc zanim zaczniesz czuć się niepokonany i eskalować trafiające się konflikty z myślą "no zacznij frajerze, to cię nauczę..." zastanów się, czy przypadkiem teleskop nie będzie stanowił dla ciebie jedynie utrudnienia - rozprasza uwagę i zajmuje rękę :lol:


tak więc nie pytajcie mnie więcej :] bo nie powiem tego co chcielibyście usłyszeć
pzdr
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
:roll: No i...??
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
czytaj ze zrozumieniem
pierwsze 2 akapity

post jest do bardzo konkretnej grupy użytkowników
nie jest zaproszeniem do dyskusji, ani wywodem filozoficznym
po prostu moje zdanie w kwestii teleskopu na ulicy - publicznie, bo nie bede 5 raz odpowiadał pojedynczej osobie
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
:roll: no i ...??
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
W Warszawie - 19.11.br odbyło się seminarium poswięcine walce TSB. Grzegorz Krauze omówil równiez aspekty prawne uzycia tej broni. Mając TSB podobnie jak i nóz lub inny przyrząd masz złudne poczucie bezpieczeństwa. Jezeli nie umiesz sie posługiwać dana bronia i słaba psyche to nic ci nie pomoże !

Tekst dla zainteresowanych pytaniem OFKOZ :)
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
pogoda spowalnia, czy kawki nie było ? :?

dla rozleniwionych, lub mających migrenę:
nie wiem z jakiego powodu ale regularnie dostaję zapytania o teleskop+ulica
jestem miły i na nie odpisuję, ale ile razy można
w celu uniknięcia dalszych pytań odpowiadam publicznie - dzieki temu, mam nadzieję, nie dostanę więcej tego typu PW

no i.... ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
Uzycie teleskopa jest obwarowane przepisami mocno rozsadkowymi - z nim jest tak samo jak z kazda inna bronia - nie wyciaga sie jej o ile sie nie jest pewnym sytuacji oraz tego ze sie go uzyje w sposob prawidlowy. Jak w kazdej MA czy MMA wszystko zalezy od czlowieka predyspozycji psychofizycznych oraz najrozniejszych doswiadczen i umiejetnosci. Posiadanie teleskopa nie robi z czlowieka supermena - na pewno daje niezaprzeczalna przewage psychologiczna.
Trudno domyslec sie Tikemi o co Ci chodzi .. moze jakies cyctaty ? Bo chyba sie zirytowales na jakiegos usera ;)
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
ja się nie irytuję :roll:
jestem oazą spokoju

ale jak do mojej oazy włażą na oko 16 letnie wielbłądy i za każdym razem pytają, czy jak kupią sobie teleskop to wszystkich porozwalają to staram się im spokojnie wytłumaczyć, że niekoniecznie...
ale jak wielbłądy zamiast przyjąć to zdanie próbują mi udowodnić, że jednak takich 3 dresów z pakerni to na pewno położą raz dwa to mi się coś robi

więc teraz mają temat do udowadniania swoich racji - czyli dadzą mi spokój na PW. ja nie będę do tematu zaglądał i tym sposobem bedę spokojniej egzystował nie niepokojony głupimi pytaniami.

podsumowując - staram się uwolnić swoją skrzynkę poprzez utworzenie kolejnego głupiego tematu w dziale ulica :twisted:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
Zgadzam się z tiKemi w 100 %. I opieram to na własnych (dość traumatycznych) doświadczeniach. Na tym forum teleskop wydaje się być z lekka demonizowany.
Ot składana pałka i tyle. Wcale nie bardziej niebezpieczna niż bejsbol czy gazrurka.
Sedno sprawy ujął p. Jóźwiak.
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
:P No i o to chodzi to tylko zwykła ch... pałka.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?

ja się nie irytuję :roll:
jestem oazą spokoju

:

to w końcu jak jest wz tym teleskopem ? idzie sie tym obronić np. przed trzema bykami czy nie ? podobno taleskop jest klepszy od noża bo dłuższy i ma większy zasięg ramion..prawda ?
  • 0

budo_ghostnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jesteś??

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
Moim zdaniem... teleskop chyba po to jest... DO OBRONY... jednak tak jak juz powiedzieliscie ktos kto nie umie sie nim poslugiwac duzo nie zdziala... Doswiadczny skroci dystans i po ptokach! :wink: Jezeli tak bardzo chcecie bronic sie palka to kupcie ja jak najbardziej ale do tego radzilbym zapisac sie na kalaki moze to troche przyblizy wam pojecie poslugiwania sie kijem lub tez palka! :)
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
cugar
oczywiście że można
tylko jak się ma o tym pojęcie - chociaż minimalne

bo inaczej to jak dac małpie pistolet żeby się broniła przed lampartem - nie dośc że nie wie jak to jeszcze się bardziej pogubi bo zamiast spier... to będzie kombinowac

potrafisz - lux - moim zdaniem nie ma nic lepszego - duży zasięg, jeden strzał wyłączy przeciwnika a niekoniecznie go okaleczy
nie potrafisz - zabiorą ci, a potem przy... tak jak nigdy
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?

Uzycie teleskopa jest obwarowane przepisami mocno rozsadkowymi - z nim jest tak samo jak z kazda inna bronia - nie wyciaga sie jej o ile sie nie jest pewnym sytuacji oraz tego ze sie go uzyje w sposob prawidlowy. Jak w kazdej MA czy MMA wszystko zalezy od czlowieka predyspozycji psychofizycznych oraz najrozniejszych doswiadczen i umiejetnosci. Posiadanie teleskopa nie robi z czlowieka supermena - na pewno daje niezaprzeczalna przewage psychologiczna.
Trudno domyslec sie Tikemi o co Ci chodzi .. moze jakies cyctaty ? Bo chyba sie zirytowales na jakiegos usera ;)


Bo teleskop jest bronią. :)
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
Swoją drogą, tak ciekawi mnie poziom wyszkolenia chłopaków co na "wstrząsach" wyrywają sztachety, albo wyciągają kłonice* spod kurtki i ognia. Mimo wszystko Ci ludzie napierdalają pałami ze sprawnością cyrkowca a chyba nie trenowali kalaki :wink:












*Kłonica to taki badyl co u wozu robi za podtrzymywaczkę siana. Ma długości toto z pół metra, jest twarde i raczej jest drągowate niźli kijowate :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?

cugar
oczywiście że można
tylko jak się ma o tym pojęcie - chociaż minimalne

no tak ale jak oni mają każdy po jednym nozu to cow tedy ? też teleskopem sie obronisz? poza tym słyszałem od kolesia z klatki schodowej obok , że nawet przed pistoletem można sie obronic jak gość umie szybko rzłozyc pałkę niewidocznie dla przeciwnika...
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
cougar to nie do końca tak jak myślisz chyba. najpierw trzeba mu wytrącić pistolet z ręki szybkim kopnięciem do wewnątrz... i wtedy wyciągnąć swoją pałę i mu pokazać, na pewno zrobi mu sie głupio :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?

wyciągnąć swoją pałę i mu pokazać, na pewno zrobi mu sie głupio :D


O, to na pewno. Szczególnie jak masz wielkiego 8O :lol:
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?
cougar - w takiej sytuacji jak mówisz widzę jedną przewagę wynikającą z posiadania teleskopu: oni wyciągają noże, a osoba z teleskopem ma możliwość kikoma szybkimi wymachami (bynajmniej nie uderzeniami) zrobić sobie trochę miejsca / zdobyć trochę czasu - zwykla każdego na sekundę zawiesza widok 20 cali stali pędzącej przed twarzą - a wtedy w nogi
wytrącanie pistoletu po dyskretnym rozłożeniu - nawet sobie takiej akcji nie wyobrażam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop dobry na wszystko ?

wytrącanie pistoletu po dyskretnym rozłożeniu - nawet sobie takiej akcji nie wyobrażam

no ale zawze można nosić teleskopa rozłozonego np. w rekawie na wypadek zaatakowania cie przez kogoś z pistoletem .wtedy nie musisz juz go rozkłądac i mozęsz sie obronić jak cie napadnie nnawet dwóch mkolesi z jednym pistoletem.nie ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024