Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie - Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
a czemu kryterium nie ma byc ulica skoro te sztuki byly nie jako na ulice tworzone ( no moze na trakty jakies bo ulic to wtedy jeszcze nie bylo :) ) a ze je pozniej usportowiono to juz inna bajka. bo chyba np. nikt karate w XIX wieku nie cwiczyl dla pucharow i medali 8O
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

a czemu kryterium nie ma byc ulica skoro te sztuki byly nie jako na ulice tworzone ( no moze na trakty jakies bo ulic to wtedy jeszcze nie bylo :) ) a ze je pozniej usportowiono to juz inna bajka. bo chyba np. nikt karate w XIX wieku nie cwiczyl dla pucharow i medali 8O

a czy ty teraz trenujesz karate takie jakie było w XIX wieku i trenujesz je z powodów jakie mieli XIX wieczni japończycy??? :wink: :wink:
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
jasne ze tak :) za miske ryzu gotow jestem zabic ;)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
PS. Wczoraj odbył się Puchar Polski w Karate Wszechstylowym Grójec 2005

Startowali zawodnicy m.in. z Shotokanu, Kyokushin... i kickbokserzy!

Były rozgrywane (m.in oprócz kata i kumite juniorów) walki kumite seniorów w czterech systemach:
Semi-kontakt (walka przerywana, na punkty)
Light-kontakt (walka ciągła z dozwoloną ograniczoną siłą uderzeń, bez podcięć i lowkicków)
Full-kontakt (większość zawodników używała kasków)
Knock-down (wiadomo...)

Zawodnicy Shotokanu startowali we wszytkich konkurencjach i zdobywali medale... niektórzy startowali w 2-3 konkurencjach po kolei....

Pozdrowienia dla Full Kontakt Karate Warszawa!!

ps.
Pozdrowienia i gratulacje dla Perminatora!!!
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
knock-down co to jest ( wiem ze siupa nie wiedziec :P )
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

knock-down co to jest ( wiem ze siupa nie wiedziec :P )

naparzanie sie na maxa oprocz ciosow reka w glowe, za to kopanie po glowie na maxa wskazane
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
czyli to co kyokushin lubi najbardziej :)
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
O tak!! Zgadzam sie z Rafim!! Jestem z Bydgoszczy i trenowalem u Pana Grzegorza Cukrowskiego :) I mimo ze jest ciezko uwazam ze w całej polsce nie ma wiekszego mistrza Karate Shotokan :) Uczy mnie rowniez w szkole nr. 9 :) Rafi a ty trenujesz jeszcze w Sandan??
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
co prawda jestem nowy w karate ale mysle ze moge i ja podac swoja opinie.
Według mnie kazdy styl jest świetny jesli tlyko jest dobrze praktykowany i ćwiczy sie wytrwale.
Trzeba czuć co komu pasuje a to ze powstaly rozne odlamy karate daje nam mozliwosc wyboru i decyzji dzieki czemu latwiej nam wybrac styl dla siebie dlatego tez spor o tym ktory ze styli jest lepszy wedlug mnie jest bez sensu.
  • 0

budo_syber
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
Ja ćwicze shotokan i jestem zadowolony niedługo zdaje na 1 belkę chodze ponad 1miech.. i wydaje mi się że wiedzie mam dużom
Yokogeri RuleZzZzZ
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

...i wydaje mi się ...


ta część stwierdzenia jest najmąrzejsza
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
i wydaje mi się że wiedzie mam duzom

No to pojechałeś po całości ,ja dygam z 18 lat i "wydaje mi się że wiedzę mam małom

Stary zastanów sie co i jak piszesz ok.
Pozdrawiam Sławek.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

Ja ćwicze shotokan i jestem zadowolony niedługo zdaje na 1 belkę chodze ponad 1miech.. i wydaje mi się że wiedzie mam dużom
Yokogeri RuleZzZzZ


HAHAHAHAHAHA

ale se ktoś joke'a walnął ... kozak jesteś, drugi post na forum i już żartami sypie... i jeszcze te dużom , poezja...

Kolego już masz u mnie mega plusa za poczucie humoru
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

Ja ćwicze shotokan i jestem zadowolony niedługo zdaje na 1 belkę chodze ponad 1miech.. i wydaje mi się że wiedzie mam dużom
Yokogeri RuleZzZzZ

koles jest mistrzem:) no to mi przypomina sytuacje kiedy rozmawialem z kolesiem ktory chodzil chyba 4 miechy na KB:) i co umiesz sie bic??(spytalem) a on na to: pewnie wiesz ile sie nauczylem juz duzo umiem!! kazdy kto trenuje troche dluzej wie co za uczucie przeszylo mnie kiedy to uslyszalem:) hehe:) no a co do shotokanu!! jezeli chodzi o WKF to naprawde w walce popelniane jest mnostwo bledow, zle metody nauczania i wiele wiele blednych rozwiazan nauczanych na treningach!! niestety adepci uczeni sa wycofywania sie, wchodzenia na linie ataku, boja sie zadawac ciosy!! a o technice nie wspomne bo przy niektorcyh fragmentach jest bez sensowna!! aczkolwiek trenowalem dosyc(4lata) ten styl w sumie nadal troche trenuje i wydaje mi sie ze jesli ktos chce twardej walki to albo zacznie naciagac techniki albo niech zmieni klub!! pozdrawiam!! i jesli ktos ma inne zdanie niech napisze chetnie przeczytam!! aha a co do shotokanu na tle mma?? hmm.. niestety marnie wypadaja adepci tego pierwszego!! pozdrawiam!! kolego od egzaminu na 1 belkę jestes najlepszy(ale to pewnie tez juz wiesz) :)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

Ja ćwicze shotokan i jestem zadowolony niedługo zdaje na 1 belkę chodze ponad 1miech.. i wydaje mi się że wiedzie mam dużom
Yokogeri RuleZzZzZ

koles jest mistrzem:) no to mi przypomina sytuacje kiedy rozmawialem z kolesiem ktory chodzil chyba 4 miechy na KB:) i co umiesz sie bic??(spytalem) a on na to: pewnie wiesz ile sie nauczylem juz duzo umiem!! kazdy kto trenuje troche dluzej wie co za uczucie przeszylo mnie kiedy to uslyszalem:) hehe:) no a co do shotokanu!! jezeli chodzi o WKF to naprawde w walce popelniane jest mnostwo bledow, zle metody nauczania i wiele wiele blednych rozwiazan nauczanych na treningach!! niestety adepci uczeni sa wycofywania sie, wchodzenia na linie ataku, boja sie zadawac ciosy!! a o technice nie wspomne bo przy niektorcyh fragmentach jest bez sensowna!! aczkolwiek trenowalem dosyc(4lata) ten styl w sumie nadal troche trenuje i wydaje mi sie ze jesli ktos chce twardej walki to albo zacznie naciagac techniki albo niech zmieni klub!! pozdrawiam!! i jesli ktos ma inne zdanie niech napisze chetnie przeczytam!! aha a co do shotokanu na tle mma?? hmm.. niestety marnie wypadaja adepci tego pierwszego!! pozdrawiam!! kolego od egzaminu na 1 belkę jestes najlepszy(ale to pewnie tez juz wiesz) :)
  • 0

budo_bu-jin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lepiej nie pytajcie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
Zawsze będe bronił karate shotokan. Kyokushin niech sie chwali swoim kontaktowym stylem walki. Od shotokan się wszystko zaczęło, Wasze style to zwykłe poprawianie perfekcjii jaką stworzył wielki mistrz Gichin Funakoshi. Poprawianie które prowadzi do niczego.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

Zawsze będe bronił karate shotokan. Kyokushin niech sie chwali swoim kontaktowym stylem walki. Od shotokan się wszystko zaczęło, Wasze style to zwykłe poprawianie perfekcjii jaką stworzył wielki mistrz Gichin Funakoshi. Poprawianie które prowadzi do niczego.


Ale pojechałeś po całości, no ale jak się ma 8 kyu to można wiedzieć już wszystko i wygłaszać kategoryczne opinie.
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
moim skromnym i nic nie znaczacym :) zdaniem każdy powinien po prostu wiedzieć czego chce.chcecie walczyc w fullcontact - idźta na kb, kyok,boxing itp.chcecie bezbolesnej przygody z sw - shotokan i inne tradycyjne czekają
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan

Od shotokan się wszystko zaczęło, Wasze style to zwykłe poprawianie perfekcjii jaką stworzył wielki mistrz Gichin Funakoshi.


No tak kk ma swoje korzenie m.in. w Shotokan, tak jak niektóre inne nowoczesne style karate, ale wielki mistrz G.Funakoshi niczego nowego nie stworzył.Ale pewnie o tym wiesz,bo przecież dużo czytasz. :lol:
  • 0

budo_bu-jin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lepiej nie pytajcie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie - Shotokan
Miło że ktoś odpowiada na moje posty. Jestem nowy na forum i chciałem się wypowiedzieć na tematy, które mnie interesują i dotyczą mojego stylu. Jako 8kyu nie umiem zbyt duzo. To prawda. Shotokan mnie zafascynował, staram sie trenować kiedy tylko mam wolną chwile. Egzaminy zdawałem u legendy polskiego karate Leszka Drewniaka. Widząc jego umiejętności na seminariach wiem, że pobrałem dobrą droge. Tą drogą bedę iść i nie zbocze z jej. Mimo, że trenuje krótko (bo tylko 1 rok) już wiem, że pozostane wierny shotokan!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024