Skocz do zawartości


Zdjęcie

... sekty/wsch_szt_walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki

co do medytacji to kosciol zezwala na medytacje chrzescijanska wiec tez da sie pogodzic


A wiecie jak wyglada medytacja chrzescijanska? Duzo ludzi wie (chyba wszyscy), ale malo kto zdaje sobie z tego sprawe. Otoz jest nia... odmawianie rozanca. Powtarzania slow modlitwy i przesowanie koralikow na rozancu ma wprowadzic w trans.



no nie bałdzo. to co mowisz to raczej mantra i nie slyszalem by rozaniec wprowadzal w trans ale pewnie tak moze byc. u chrzescijan medytacja polega na "rozwazaniach", kontemplacji Boga, szukania jednosci z nim i bliznimi itd; dokaldnie tak jak z kadym innym absolutem tyle ze nie koncewntruja sie na nicosci. pzdr
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki
Shmer: sorry ale nie masz pojecia widocznie o medytacjach chrześcijańskich wiec nie zabieraj głosu w ich sprawie ok? dla niewtajemniczonych istnieją takie medytacje (ignacjańskie, karmelitańskie i wiele innych) które z regułkami nic wspólnego nie mają... ale jak ktoś będzie chciał to poszuka w necie, a ja nie będe offtopa robił

Wcale nie popieram księży fanatyków którzy wszędzie widzą szatana, ale moim zdaniem jednym z zadań Kościoła jest chronienie wiernych przed sektami. A jak laikowi w sprawie SW wytłumaczysz ze jedne SW są ok, a inne to już regularne sekty? Jestem przekonany że autor tego art. na opoce nie chciał atakować SW jako takich.
  • 0

budo_shmer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno /Poznań/
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki
Bo trzeba umiec w ten trans wejsc. Kolko roznacowe do tego sie nie nadaje, bo jest za glosno. Chodzi o to, ze powtarzajac ciagle to samo i robiac ta sama czynnosc, zaczynamy ja wykonywac automatycznie. Mysli odbiegaja od tego co robimy i podarzaja w inna strone. Czlowiek zaczyna sie zastanawiac nad wieloma sprawami. Nie kazdy o tym wie. Babcie podczas kola rozancowego tylko sie modla i nic poza tym (zreszta kto by sie skupil przy ich slowach ;]) O tym do czego sluzy rozaniec powiedzial mi kiedys znajomy teolog, a potem potwiedzilo to jeszcze katechetka (tez po teologii) i ksiadz.

PS. sorry za offtop ;]
  • 0

budo_shmer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno /Poznań/
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki
Sorry za dubla, ale nie macie mozliwosci editu, a post Shaloma przeczytalem po wyslaniu swojego.

Shmer: sorry ale nie masz pojecia widocznie o medytacjach chrześcijańskich wiec nie zabieraj głosu w ich sprawie ok? dla niewtajemniczonych istnieją takie medytacje (ignacjańskie, karmelitańskie i wiele innych) które z regułkami nic wspólnego nie mają... ale jak ktoś będzie chciał to poszuka w necie, a ja nie będe offtopa robił


O rozancu slyszalem od jak mi sie wydawalo pewnych zrodel. Ale jesli znasz temat i jest inaczej, to sorry za wprowadzanie w blad, chyle czola i sie juz w tej kwestii nie odzywam
  • 0

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki

ale moim zdaniem jednym z zadań Kościoła jest chronienie wiernych przed sektami. A jak laikowi w sprawie SW wytłumaczysz ze jedne SW są ok, a inne to już regularne sekty?


ja mysle, ze to jest niezwykle niebezpieczny kierunek myslenia, kiedy jedna osoba wyobraza sobie, ze ma prawo okreslac co jest dobre dla drugiej osoby i co ta druga powinna. Bo z tego co mowisz wynika, ze powinna powstac jakas instytucja ktora by stworzyla taka liste: te szkoly sa ok, a te sa nie ok bo to sekty. I my to wiemy i my to mamy prawo okreslac, a ci co sie z nami nie zgadzaja, to sa albo laicy, albo sami sa z sekty i sie maja dostosowac. Nie jest fajnie, kiedy taka instytucja jak kosciol zaczyna sie zdradzac z takimi marzeniami. Takie cos, jak rynek sztuk walki doskonale reguluje sie sam. Ludzie szukaja tego co dla nich dobre. Sa oczywiscie ludzie na tyle pogubieni, ze sie laduja w rozne nieciekawe historie typu przynaleznosc do mlodziezy wszechpolskiej, praca w burdelu albo sekty, ale im akurat tacy odgorni tlumaczyciele dobrego i zlego, co to wiedza najlepiej to wiecej moga zaszkodzic niz pomoc. Bo ci pogubieni bardzo szybko stana sie najwierniejszymi zausznikami takich "autorytetow" i w sumie nie bedzie wielkiej roznicy. Tak, ze najlepiej by bylo, jakby kazdy zamiast "chronic wiernych" zadbal sam o siebie, to wtedy o wszystkich bedzie zadbane.
  • 0

budo_lionus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica "Polski B"

Napisano Ponad rok temu

Re: ... sekty/wsch_szt_walki
Sądzę, że warto byłoby (ot, tak dla ciekawości) dowiedzieć się, jakie jest oficjalne stanowisko KK dotyczące szeroko pojętych filozofii Wschodu, a co z tego tekstu to prywatna opinia autorów (zarówno tekstu, jak i serwisu). Bo wśród samych księży nie ma jednolitego zdania w tej kwestii.
To rozdwojenie jaźni najlepiej chyba przedstawia sama ‘opoka’ - z jednej strony owa seria artykułów, z drugiej - ankieta:

Czy potrzebna jest w Polsce zmiana przepisów dotyczących prawa do obrony koniecznej?
Tak: 88%
Nie: 12%


A przy okazji - jak to się ma do chrześcijańskiego miłosierdzia i jedynie akceptowanej techniki samoobrony (nadstawienie drugiego policzka) :twisted: ?

Energie mogą być uaktywniane za pomocą różnych technik np. medytacji Zen,


Osobiście przed laty widziałem, w TV Regionalnej Poznań reportaż, w którym mnich - bodaj jezuita (jakby nie spojrzeć najbardziej chyba nowoczesny chrześcijański zakon) - opowiadał o medytacji w życiu codziennym. I to medytacji w ‘stylu’ zen (nawet odwoływał się do niej wprost) niż kontemplacji Boga. Pokazywał, np. jak obierać ziemniaczki - umysł pusty, bez jakiejkolwiek myśli, człowiek oddany tylko tej jednej chwili i temu jednemu zajęciu. Czysty zen. Smaku dodawało to, że siedział też w zazen (w trakcie wywiadu, a nie oberając kartofelki - co do tego ostatniego nie byłaby to chyba najwygodniejsza pozycja ;) ).

Księża (jakkolwiek nie przepadam za władzami kościelnymi) to tacy sami ludzie jak reszta ludzkości - taki sam odsetek zarówno orłów intelektu jak i ciemnogrodu jak w całym społeczeństwie. Dlatego znajdziemy wśród nich tak ludzi, którzy z ambony krzyczą, że fakt uleczenia człowieka z AIDS jest sprawką szatana (to z ostatnich dni) jak i takich mnichów jak wspomniany przeze mnie jezuita (niestety nie pamiętam jego imienia).

Autorzy artykułu coś usłyszeli i postanowili bić w dzwony. To tak, jak powiedział Shmer - wzięli się za RPG-owców, graczy komputerowych (jeśli w gram w Diablo 2 to jestem już jedną nogą w piekle? A jeśli gram postacią Nekromanty to obydwoma?), metali. Pytanie tylko dlaczego - bo coś tam usłyszeli, co w ich mózgach włączyło dzwonek alarmowy. Bo może w ich świecie ten sygnał jest faktycznie niepokojący. Siedzisz po kilkanaście-kilkadziesiąt minut i medytujesz? Znaczy jesteś sekciarzem - w ich świecie. Nie wiedzą, że w naszym jest to po prostu pewna technika. Uczysz się, że są na ciele punkty witalne - acha, pewnie chcesz kogoś zabić (bo po co w ich świecie się tego uczyć) - nie wiedzą, że po to się tego człowiek uczy aby również trening był bardziej bezpieczny (pewnie nie tylko, ale to już inna bajka).

Najbardziej wkurzające jest to, że rodzic, który czyta podobne teksty może z ich powodu zabronić dziecku ćwiczeń. Zamiast iść na pierwszy trening i samemu zobaczyć co i jak...

Samo trenowanie SW jest chyba dość bezpieczne od sekt. Pozaruchowa część treningu jest tak krótka, że trudno byłoby w tym czasie komuś skutecznie wyprać mózg - co innego we wszelkich grupach medytacyjnych, gdzie po kilka godzin dziennie, kilka razy w tygodniu medytuje się i słucha swego nauczyciela (nie mam nic przeciw grupom, które spotykają się aby wspólnie medytować - przeciwnie, twierdzę tylko, że trzeba tutaj szczególnie uważać, bo można trafić na złego nauczyciela, a wtedy mogą być duże problemy).

A już ogólnie na sam koniec - każdą SW można przy złej woli oczernić - zarówno tą zrytualizowaną i podbudowaną filozoficznie (przez posądzenie o sekciarstwo) jak i taką, która z tej otoczki jest wyprana (bo to bezmyślne pranie po gębie). Oczywiście wszystkie można też posądzić o brutalność i chęć uśmiercania bliźnich...



pozdrawiam

PS. A co do tego:

wymagania egzaminacyjne na Vkyu
VI. Teoria.
- Chrystocentryzm - zasada i sens P.A.S.W.
- Dlaczego Chrystus jest ważny w życiu?


To myślałem, że to żart... :lol: póki nie wszedłem na tę stronę... przestraszony
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024