Skocz do zawartości


Zdjęcie

TELEWIZJA a KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

Napisałem przecież że karate należy do wspólnej puli sportów sztuk walki. Przeciętny widz (a takich jest najwięcej i to oni są odpowiedzialni za oglądalność) nie chce oglądać konkretnie zawodów karate o ile nie jest tą sztuką zainteresowany. Woli obejrzeć tam gdzie się "bardziej leją", a w związku z tym potencjalny sponsor raczej obstawi pewniaka, czyli zasponsoruje MMA niż karate, bo będzie miał z tego większy zysk - proste.


mma tez nie pokazują... ogólnie chyba sie boją sw pokazywać żeby ludzie im sie do dupy nie dobrali :wink: :wink: przynajmniej w polsce... wola lekką atletyke, która ja osbiście oglądałem tylko dlatego że na innych kanałach były brazylijskie tasimce...
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
oj chyba Cie poniosło...masz Polsat Sport? jeśli nie masz to powiem Ci że puszcali na tym kanale zawody K1 w Pruszkowie, KSW, Olimp MMA, Pride itp. więc twierdz4enie że MMA też nie pokazują zupełnie chybione. Problem rzeczywiście leży chyba wtym że dla większości potencjalnych widzów zaowdy karate byłyby nudne, no chyba że byłyby na zasadach K1 ale wtedy mógłby być problem z zawodnikami na dobrym poziomie.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

wiesz jakoś nie wierze żeby te rekordy oglądalności trensmisji w TV skoków narciarskich wynikały z tego iż ktoś chce zobaczyć jak zawodnicy się wywalają (bo tych wywrotek nie ma tak dużo) , podobnie rzecz ma się z tłumami pod Wielką Krokwią w Zakopanem- jakos nie wierzę żeby ponad połowa z nich jechała niekiedy przez pół Poslki aby zobaczyć jak ktoś przewraca się na śniegu.

a ja wierze... a czemu kibole chodzą na mecze??? żeby patrzeć jak polskie rasiaki wywracają się o piłke??? chyba nie. A co jest ciekawego w konkursach w których wszystko zależy od wiatru??? za to jak czesto widzisz goscia który zwali ci sie po przeleceniu 100 metrów??? chyba jednak warto zobaczyć taką wywrotke :twisted: :twisted:

no z tym "wszystko zależy od wiatru" to troche Cie poniosło...jakby wszystko zależało od wiatru to byłaby szansa że taki Mateja kiedyś dalej poleci :)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
Ja pogodziłem się z tym, że karate to nie sport nastawiony na komercję tylko sztuka walki, którą uprawiam.
Trudno jest ubrać ją w atrakcyjne reguły sportowe, stworzyć widowisko, które by interesowało nie tylko tych którzy trenują. Odnośnie olimiady - pomijając już różne style i podział karate na świecie, chyba największy problem (obok zjednoczenia ruchu karate) stanowi stworzenie wspólnych przepisów, w ramach których karate mogłoby funkcjonować na olimpiadzie. I przypuszczalnie nie będą to przepisy zapewniające "szybki, krwawy sport", a więc medialne, widowiskowe. Raczej będą techniczne, dla nas, ćwiczących - ciekawe, dla innych - nudne. Weźmy judo - ma w swojej palecie fantastyczne, widowiskowe techniki, ale niestety na najwyższym poziomie zawodniczym walki są nudne, bo nie można tych technik zastosować z uwagi na poziom wyszkolenia obu przeciwników. Z karate, jak myslę, byłoby (i często jest) podobnie. A i choćby karate weszło na olimpiadę, to i tak nie gwearantuje to oglądalności - jak często są pokazywane inne niektóre dyscypliny olimpijskie jak np. taekwondo czy judo - poza olimpiadą?
Spójrzcie np. na Japonię - w TV brak wydawałoby się tradycyjnych "sportów" - judo, karate, kendo itp. Tyko - baseball i piłka nożna, nieraz sumo, maratony. I wszystko. Karate było "zachłyśnięciem" trwającym kilkanaście (kilkadziesiąt) lat. Powstało kilka filmów (tzw karate - nieważne, że to kung-fu, muai tai itp). Ktoś, kto na ich podstawie miał wyobrażenie o karate, przychodząc na zawody, niezależnie od stylu, jest BARDZO rozczarowany.
Teraz przyszedł okres stabilizacji. Ćwiczy nas tyle, ile ćwiczy w każdym kraju. Nie stanowimy potęgi jako sposób spędzania czasu, sport itp. Nie jesteśmy też medialni. Kiedy byłem na zawodoach kyokushin jako widz z niećwiczącymi, byli oni dość znudzeni (głównie tsuki i parę kopnięć), a kobiety rozczarowane i zniechęcone kontuzjami widocznymi u zawodników. Na zawodach karate tradycyjnego - tak samo oceniono - nuda, kata nie rozumieli, walki wciąż przerywane, bez zdecydowanego kontaktu.
Myślę, że trudno będzie doprowadzić do tego, by karate było medialne.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
W nawiązaniu do postów Patrola - mi się wydaje, że problem jest dwojakiego rodzaju. Z jednej strony, zawody karate same z siebie są właśnie mało widowiskowe i dlatego nie są w stanie przyciągnąć szerszej widowni. Z drugiej strony, MMA jest "zbyt kontrowersyjne" i dlatego w telewizji publicznej w naszym Rydzykowym kraju jeszcze długo się nie pojawi. W związku z tym sztuk walki w TV praktycznie nie ma. A bez promocji sztuk walki w ogólności ciężko zainteresować ludzi sztukami walk w szczególności, czyli np. takim karate.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

W związku z tym sztuk walki w TV praktycznie nie ma. A bez promocji sztuk walki w ogólności ciężko zainteresować ludzi sztukami walk w szczególności, czyli np. takim karate.


No wlasnie !
Ale jak widac nikt nie ma pomyslu co z tym fantem zrobic.
Czy zapowiada to powolny koniec karate ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
w PZK biorą za to bardzo duże pieniądze z kasy państwowej to może ich zapytajmy co zrobili w sprawch medialno promocyjnych przez ostatnie 15 lat ?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
Cóż jak powszechnie wiadomo kasa jest ulotna i nigdy jej za mało :wink: (a władze związków sportu w naszym kraju piłka nożna, skoki narciarskie etc. wogle są w tym prawdziwymi magikami)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
ja tam rydzyka lubie... gosc jest orginalny i przynajmniej mowi to co czuje a nie kłamie jak politycy... ma wszystko w dupie i se nadaje radyjko a że ludzie go chcąsłuchać to ich sprawa. Także rydzyka się nie czepiamy a co do karate i telewizji, i pieniedzy w pzk to mozna tylko patrzec i podziwiać...
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

Czy zapowiada to powolny koniec karate ?

W naszym pięknym kraju cały sport nie rokuje dobrze na przyszłość...
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

w PZK biorą za to bardzo duże pieniądze z kasy państwowej to może ich zapytajmy co zrobili w sprawch medialno promocyjnych przez ostatnie 15 lat ?


Myslisz ze nie pytalem ?
Pytalem , a poniewaz nie otrzymalem odp. to zalozylem ten topic.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
Wylozono duza kase za wspominki w tele 5 ale to przeciez nie o to chodzi :!:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

A w sobote byl turniej Matsushima , miezdunarodnyj :!: I co ? Gowno !


Z tym gównem to tak nie do końca :) , telewizja była, ale nie polska tylko wegierska. Polska miała byc ale nie przyjechała i nie wiem dlaczego. Węgrzy maja taki program "Full Contact Magazine" i jeżdzą wszędzie gdzie maja miejsce duze imprezy - zwłaszcza Kyokushin (niezależnie od przynależności organizacyjnej). Tą ekipę "przywiózł" ze sobą shihan Borza, także materiał filmowy jak najbardziej był prezentowany szerszej publicnzości, tylko szkoda, ze nie polskim widzom...

Może z czasem to się zmieni i telewizja zacznie pokazywać karate, anie tylko piłkę czy siatkówkę.

pzdr.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
Ostatnio wyczytałem na www ,że rzecznik prasowy PZK otrzymuje rocznie 23 tysiące złotych :!:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
[quote name="MANIAK"][


, telewizja była, ale nie polska tylko wegierska. Polska miała byc ale nie przyjechała i nie wiem dlaczego.

No wlasnie ! Nikt nie wie dlaczego polska TV olewa karate i nikt nie wie jak to zmienic :cry:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

No wlasnie ! Nikt nie wie dlaczego polska TV olewa karate


Przecież już było powiedziane dlaczego! Nie ma na to popytu i nie będzie dużej oglądalności.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE
No to jak piszecie ze to jest nudne , nie widowiskowe , nikogo to nie interesuje itd. no to pier...my tym wszystkim i chodzmy na piwo.
Heja.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

No to jak piszecie ze to jest nudne , nie widowiskowe , nikogo to nie interesuje itd. no to pier...my tym wszystkim i chodzmy na piwo.
Heja.


W tym szaleństwie jest metoda, bo mi na przykład w ogóle to nie przeszkadza że karate nie ma w telewizji i od początku tematu się zastanawiam po co w ogóle by miało być? Faktycznie zamiast się tym martwić to już lepiej pójść na piwo :)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

W tym szaleństwie jest metoda, bo mi na przykład w ogóle to nie przeszkadza że karate nie ma w telewizji i od początku tematu się zastanawiam po co w ogóle by miało być? Faktycznie zamiast się tym martwić to już lepiej pójść na piwo :)


bylibyśmy sławni :!: :!: :!: :wink: dziewuchy,szybkie samochody, drogie trunki... w sumie to ja bym chicał ,żeby było karate w tv, żeby mieć co oglądać. Wolałbym turniej karate od m jak miłość. A ty patrol pewnie jesteś fanem m jak miłość i boisz sie ze ci go zdejma z anteny :wink: :wink: :roll:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TELEWIZJA a KARATE

bylibyśmy sławni :!: :!: :!: :wink: dziewuchy,szybkie samochody, drogie trunki... w sumie to ja bym chicał ,żeby było karate w tv, żeby mieć co oglądać. Wolałbym turniej karate od m jak miłość. A ty patrol pewnie jesteś fanem m jak miłość i boisz sie ze ci go zdejma z anteny :wink: :wink: :roll:


Na sławie karate mi nie zależy - nic dobrego by to nie dało, a wręcz spowodowało sporo złego. Ja też bym wolał karate niż "M jak Miłość", ale od karate dla odmiany wolałbym transmisję gali MMA czy bokserskiej. Karate lubię, ale TRENOWAĆ, jeśli idzie o oglądanie to zdecydowanie wolę to co wymieniłem. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, bo gwarantuję ci że "M jak Miłość" ma większą oglądalność niż jakakolwiek transmisja zawodów karate by miała, a właśnie to interesuje szefostwa telewizji - oglądalność! Wszystko inne to sprawy drugorzędne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024