Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uciekando


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_johnnny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
ostry filmik, koleś nieźle daje

swoją drogą, jaki jest współczynnik nieszczęśliwego wypadku? w sensie, jak tak se skaczą na topach budynków to pewnie coś, jakiś błąd lub pech a w konsekwencji upadek i uraz potężny pewnie.

Ćwiczący, często wam sie zdarza?
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
wlasnie jestem ciekaw kiedy w filmikach z serii PWNED bedziemy mieli przyjemnosc obejrzec nieudane "tricki' Le Parkour
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
Filmik robi wrażenie, zastanawia mnie czy gosciu uprawiał jaką dyscypline sportowa (gimnastyka albo coś takiego) czy po prostu zaczoł trenować sobie LP.
  • 0

budo_mrbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando

Filmik robi wrażenie, zastanawia mnie czy gosciu uprawiał jaką dyscypline sportowa (gimnastyka albo coś takiego) czy po prostu zaczoł trenować sobie LP.


jak ktos chce profesjonalnie wykonywac wszystkie akrobacje to musi chodzic na akrobatyke-takie samodzielne nauczenie sie chociazby salta w tyl trwa dluuuugo-a przy regularnych treningach akrobatyki 'zaledwie' miesiac :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
moj ojciec po obejrzeniu filmiku stwierdzil ze musial kiedys cwiczyc gimnastyke sportowa bo ma typowo gimnastyczny sposob poruszania przy niektorych trickach.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
masz racje mradu teraz tesh skojarzylem jak na olimiadzie jest skok przez kozla i jak oni do niego podbiegaja charakterystycznie i on robi to podobnie....
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
naszla mnie taka mysl. czy systemy typu combat powinny dolaczyc doswiadczenia z LP do swojego programu szkolenia?
tzn zawsze sa seminaria/zgrupowania/city extreme itp. poswiecone jakims zagadnienieniom (np. wlaka w ciasnych pomieszczeniach, tramwajach...).
czy powinno sie organizowac takie zjazdy dotyczace rwania zelowek?
w koncu to wazny element samoobrony, w dodatku czesto problematyczny (ucieczka przez parking przed dyskoteka moze sie okazac wielkim wyzwaniem).
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
wyluzuj troszkę 8)
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
W sumie LP by sie wszedzie przydało, nawet rano jak sie spieszysz na autobus :wink:
  • 0

budo__ragan_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
Mam dwóch kumpli którzy trenują takie skakanie/przeskakiwanie przez jakies bramy, mury, włazą na przystanki jakies słupy itp. :wink: czasem sie przydaje, musiał bym z nimi potrenowac, bo moje "przeskakiwanie" przez brame to smiech na sali :roll:
No ale mimo wszystko wolał bym wiecej czasu poswiecic na sparingi niz na to uciekando, bo wyobraźcie sobie ze idziecie z dziewczyną (no albo chłopakiem :wink: ) i ktos was napada, wtedy co ? Ty spierdalasz na pobliski dach a dziewczyna co ? no chyba ze ją na plecy weźniesz
:lol:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando

wolne zarty! chlopcy chyba troche polyneli z tymi 3m;

Wszystko zależy od podłoża na które skaczesz. Ja myślę że powinno być ok, np. na głęboką wodę.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
Przy skokach z dużych wysokości stosuje się przewrót przez bark - tzw. roll, dzięki któremu jest zmniejszana ilość energii jaką przyjmują stawy i kręgosłup podczas lądowania.

I choć ta sprawa jest dyskusyjna to powiem Wam jedno - jakiego nie będziecie mieli zdania na ten temat to roll działa i to faktycznie się czuje.

A David Belle - założyciel PK (PK to skrót który się przyjął i się go powszechnie używa ;) ) - potrafi skakać na betonowe nawierzchnie z wysokości rzędu 6m, nie robiąc rolla 8O

Jaki wpływ na jego stawy to ma - nie wiem - ale fakt faktem że skacze już kilkanaście lat i jakoś nadal żyje.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando

wyluzuj troszkę

ok... troche poplynalem - ostatnio za duzo mysle o combatach.

A David Belle - założyciel PK (PK to skrót który się przyjął i się go powszechnie używa Wink ) - potrafi skakać na betonowe nawierzchnie z wysokości rzędu 6m, nie robiąc rolla Shocked

imponujace - ale dla organizmu to juz latwe nie jest. chociaz pewnie kazdy ma swoja wlasna granice;
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando

A David Belle - założyciel PK (PK to skrót który się przyjął i się go powszechnie używa Wink ) - potrafi skakać na betonowe nawierzchnie z wysokości rzędu 6m, nie robiąc rolla Shocked


Z tego co się orjętuje to są równierz inne techniki poza rollem które amortyzują lądowanie i pozostaje sie w pozycji stojącej.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
ja z kumplami robilem jackassy w parku i sobie z drzew skakalismy (ze 2 lata temu) sokczylem z 3m albo i wyzej jak upadlem na ziemie (nie wiedzialem co to roll) to poczulem niezle lupniecie w kregoslupie i ostry cios w kolana ...
drugi raz tego bym nie powtorzyl... dlatego dla zwyklej nie cwiczacej osoby takie 3m to jest juz cos...
przykladowo ojeciec mojego kumpla skakal z 1 pietra (zaistniala koniecznosc) poszly mu torebki stawowe w kostkach i mial cale stopy spuchniete jak banie... dlugo musial lezec w domu nie bylo mowy o wstaniu...

mysle ze chocby podstawowe umiejetnosci PK moga nieraz pomoc w zyciu... (szczegolnie w mlodosci)
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
Tego szukałem....

Myśle, że PK jest bardzo przydatne. Właśnie szukałem jakiejś akrobatyki :) ))

Jest ktoś we Wrocławiu zainteresowany potrenowaniem Le Parkour ???

Ja bardzo chętnie.... więc jak ktoś jest chętny to stwórzmy sobie małą grupke !!!

Piszcie na forum i na moje gg !!!
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
W Polsce są 2 fora o PK i na pewno znajdziesz na nich dużo ludzi trenujących PK. A poza tym dużo akrobatyki (jeśli nie więcej) jest w XMA - a tu jeśli chodzi o Wrocław to dobrze trafiłeś. Oni też mają swoje forum (Polish Tricking Community).
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekando
Dzięki matgaw... Forum już znalazłem... ludzi nadal szukam... XMA??? - sprawdze

Bajka !!!


PARKOUR RZĄDZI !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024