Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przedramiona - jak często?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_antekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przedramiona - jak często?
Witam, ostatnio zacząłem ćwiczyc przedramiona. Zawiązuje sznurek z jednej strony na ciężarku z drugiej na drążku, w jednym powtórzeniu nawijam go do konca na drązek i do końca odwijam. Moje pytanie - jak często moge wykonywać to ćwiczenie? Zalezy mi na tym zeby troche zaczęło być widać mięśnie przedramion. Pozdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona - jak często?
Jak bardzo Ci zależy i nie robisz nic innego to rób 6 dni, i do momentu aż nie będziesz miał siły utrzymać drążka, a napewno po jakimś czasie zobaczysz mięśnie przedramion, nikt nie jest wróżką i powie Ci dokładnie ile prezecierz każdy jest inny :wink:
pzdr 8)
  • 0

budo_antekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona - jak często?
Zależy mi bardzo:) Oprócz tego to 4 razy w tygodniu po 90 minut trenuje shidokan, próbuje sie podciągać na drążku (na razie mi nie wychodzi - dopiero zaczynam:)) w weekend robie troche pompek i do tego basen raz w tygodniu. Czyli raczej powinienem troche rzadziej z tym sznurkiem ćwiczyć?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona - jak często?
czemu, rób wtedy gdy czujesz że jeszcze masz siłe a efekty napewno przyjdą
pzdr 8)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona - jak często?
Nie do końca się zgadzam. Tak ogólnikowo trudno dawać dobre (i sensowne) rady, ale mięśnie przedramion są stosunkowo słabymi mięśniami i nie bardzo lubią trening siłowy. Dlatego początkujący powinni poświęcać im mało uwagi (lub wcale), bo one się świetnie rozwijają przy treningu innych grup. Zaawansowani ćwiczą je w ćwiczeniach izolowanych raczej tylko raz w tygodniu. Niektórzy autorzy (w tym również ja :) ) proponują bawić się w izolowane przedramiona w trakcie cyklów regeneracyjnych i wtedy, kiedy nam się już nic innego nie zgina :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona - jak często?
Przedramiona w treningu kulturystycznym.:

Jezeli cwiczysz biceps i czujesz ze bola Cie one a mimo to jestes w stanie podnosic ciezar pomimo tego bolu znaczy sie ze sa za slabe - wtedy nalezy zaczac je cwiczyc. co mniej wiecej 4 dni (albo do czasu kiedy przestaniesz odczuwac "zmeczenie" ich). Po pewnym czasie przestanie Cie bolec podczas wykonywania bicepsa i wtedy mozesz zaprzestac ich cwiczen - bo dalej jak napisal to Sloniak rozwijaja sie one przy innych cwiczeniach jednak musza zostac one "pobudzone" . Chyba ze cwiczysz juz "profesjonalnie" badz pod katem maty. wtedy nalezy kontynuowac.
Jezeli nie cwiczysz na silowni podciaganie na drazku zalatwi Ci cala sprawe. Jezli nie mozesz sie jeszcze chociaz raz podciagnac popros brata/ siostre / tate o pomoc. Niech chwyci Twoje ugiete nogi w kolanach i pomaga Ci podciagac sie do konca. Przy drazku nie musisz "nawijac" natomiast warto by bylo kupic jakis "sciskacz" i nim cwiczyc.


Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024