Skocz do zawartości


Zdjęcie

shidokan vs shootfighting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_matik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

shidokan vs shootfighting
Witam,

Jestem w trakcie wyboru SW pod katem rekreacji i oczywiscie samoobrony.
Przymierzałem się do shootfighting (byłem na treningu) i nawet mi sie podoba.
Dzisiaj zaczołem czytać o karate shidokan i w sumie tez mi sie podoba i teraz mam problem bo nie wiem co wybrać.
Na treningi SF mogę chodzic piechota i to jest duży plus na shidokan muszę jechać do centrum.

Który styl jest bardziej skuteczny np w K1 bo według mnie oba maja dobre podstawy.
Który jest trudniejszy w nauce?

Chcę się w miare szybko nauczyc podstaw walki zeby nie stac sie ofiara przypadkowego kolesia, który troche pocwiczył a pozniej chce sie popisac przed kolesiamy.

Dla mnie na początek chyba by byl najlepszy boks nauka trzymania gardy podstawowe ciosy a pozniej po opanowaniu podstaw zaczol bym cwiczyc shootfighting lub shidokan jakos podoba mi sie polaczenie skutecznych technik parteru i stojki.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan vs shootfighting
Matik z tego co czytalem wczesniej ty nie chcesz isc do K1 ani klatek tylko nauczyc sie bic. Chociaz sadze, ze raczej chcesz podbudowac pewnosc siebie ;) , ale to inna bajka. Chodz tam gdzie masz blizej dluzej pochodzisz i mniej bedziesz grymasil :) a czy shootfighting czy shidokan nie jest to zbyt wielka roznica i tu sie leja po mordach i turlaja i tu. Odnosnie boksu wiadomo jakbys mial jakies podstawy byloby ci latwiej jednak uderzac w tych dwoch klubach tez cie naucza.

A teraz z troche innej beczki. Mialem przyjemnosc przez jakis czas trenowac u Pawla w Warszawie Shidokan i z cala odpowiedzialnoscia moge go polecic.
  • 0

budo_matik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan vs shootfighting
Troche poczytałem i wybrałem shidokan akurat startuje grupa pocztkujaca pod okiem Pawła Drozdziaka.
Z tego co sie orientuje to shootfighting jest bardziej ukierunkowany na parter (duzo elementow bjj) a shidokan na stojke a parter dodatkowo i to mi bardziej odpowiada.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan vs shootfighting
Idż zdecydowanie na Shidokan,trener robi tam bardzo dużo pod "ulicę"-to jego konik:)
No i z założenia jest na Shido więcej stójki,co zdaje się Ci odpowiadać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024