Skocz do zawartości


Zdjęcie

kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_lpvoid
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Cześć.
Yy... no więc... doszedłem ostatnio do wniosku że potrzeba mi sportu.
Nie jest dobrze: od jakiegoś czasu spedzam więcej czasu w pozycji
leżacej niż stojącej. I mimo ze raczej nie jestem filigranowy czuje sie
slaby i zniedoleznialy jak malo kiedy :oops: W dodatku mam jakieś
cholerne lęki, dołki i samoocene bliska zera. Słowem moja psycha też
nadaje się do naprawy. A poimyslec ze lat mam dopiero 22 :oops:
Więc, pewnego dnia pomyslałem sobie "dość tego" i od tego czasu
nosze sie z zamairem zapisania sie kickboxing (sekcja "rekreacyjna")
co by sie rozruszać i nabrać troche krzepkości. Zaznacze ze nie chce
sie nauczyc "bic ludzi" ale poczuc pewniej i sprawniej.
Oczywiście mam jakies watpliwosci, obawy i inne takie i w zwiazku z tym
kieruje kilka pytan do forumowiczow:
po pierwsze, czy w takim stanie mam po co isc do sekcji "kicka" czy moze
lepiej najpierw pocwiczyc w domu ? druga obawa pewnie wyda wam sie
super debilna... ale boje sie cwiczen w parach :oops: bo jak znajde
partnera do cwiczen gdy tam juz wszytcy sa w jakims stopniu zaprawieni ?
pewnie bede najwiekszym niedolega na sali i nikt nie bedzie chcial
ze mna cwiczyc :oops: a co dopiero sparnigi. heh. jak to wyglada w
praktyce ? no dobrze. narazie to by było na tyle.
Pozdrawiam
jacekg
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Na kickboxing może się zapisać każdy, nawet Ty. Radzę Ci iść do sekcji, zobaczysz jak to wszystko wygląda i podejmiesz decyzje.
  • 0

budo_trueboy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Co do treningów w parach to raczej mało realne, żebyś ćwiczył z kimś duuużo lepszym od siebie. U nas dobieramy się mniej więcej wagowo i umiejętnnościami i wszystko gra. Najlepiej tak jak pisze Vardi idź i zobacz jak to wygląda.
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"

po pierwsze, czy w takim stanie mam po co isc do sekcji "kicka" czy moze
lepiej najpierw pocwiczyc w domu ?

w domu samemu to mozesz poćwiczyć pompki :) - w każdej sekcji jest taka osoba co się nazywa TRENER:) - On jest po to by Cię nauczał, wierz mi, że ćwicząc samemu jakąkolwiek sztukę walki po przez książki, kasety, płyty itp, nabierzesz strasznie złych nawyków, od tego jest trener by Cię uczył dobrze

ale boje sie cwiczen w parach bo jak znajde
partnera do cwiczen gdy tam juz wszytcy sa w jakims stopniu zaprawieni ?

Na pewno sam trener nie pozwoli na to, żebyś ćwiczył w parze z kimś kto mógłby Ci krzywdę zrobić, oczywiście, może np dać Ci do pary kogoś o lepszych umiejętnościach kilka razy, ale nie po to by Ci zrobił krzywdę - ćwicząc z kimś lepszym uczysz się szybciej:)

pewnie bede najwiekszym niedolega na sali i nikt nie bedzie chcial
ze mna cwiczyc

tylko jakiś pozer będzie się z Ciebie śmiał, czasem się zdarza taki imbecyl na treningu, ale wystarczy mu przypomnieć jak On zaczynał, bo przecież nawet Adamek kiedyś zaczynał :)

a co dopiero sparnigi

sparingi?! hehe, długa droga przed Tobą zanim Cię trener do nich dopuści :) - czy dziecko które nie umie pisać, pisze dyktando?:)
Pozdrawiam i mam nadzieję że na zachętach nie skończysz swojej przygody czy to z KB czy z MT czy z jakimkolwiek sportem który da Ci satysfakcję
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
nic się nie bój, ja zacząłem jakiś czas temu a mam już 26 lat, więc do tego wszystkiego dochodzi że jestem niemal w wieku trenera :) a wszyscy są młodi.

Poszedłem na kilka pierwszych treningów i wszystko jest super.
- jak ćwiczyłem z lepszym to lepiej się uczy bo dodatkowo Ci podpowiada
- zawsze jest ktoś początkujący więc nikt na umiejętności nie zwraca uwagi
- kondycha fakt, na początku kiepsko, trzeba dużo samozaparcia i po kilki treningach było ok
- sparingi, ja zacząłem już na drugim treningu ale tylko markowanie (uderzenia na 10 %) i wszystko było ok, nawet coś mi wychodziło z technik których się nauczyłem

Ogólnie wszystkim polecam i nie ma się czego bać :)
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
No coz mysle , ze powinienes zrobic cos ze soba , mozesz np przygotowac sie troche w domu np cwiczyc pompeczki , troche sie porozciagac (chociaz to wymaga rowniez wiedzy zebys nie zrobil sobie krzywdy) Polecam te stronke , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dla zasiegniecia informacji na kazdy praktycznie nurtujacy temat. Uwierz mi , ze w dobrych sekcjach panuje na ogol dobra atmosfera , jesli jestes poczatkujacy , bedziesz trenowal z poczatkujacymi , a Ci bardziej zaawansowani , zazwyczaj sa skorzy do pomocy :] Nie mozesz sie zrazac , a uwagi partnerow , szczegolnie tych bardziej zaawansowanych postaraj sie przeanalizowac a nie martwic sie nimi , ze czegos nie potrafisz albo cos takiego , po to tam bedziesz chodzil zeby sie nauczyc. Sport zmienia ludzi , im wiecej mu dajesz z siebie tym wiecej dostajesz dla siebie.

PS
"czy dziecko które nie umie pisać, pisze dyktando?" hehehe powiem inaczej "czy dziecko , ktore nie umie pisac , pisze wypracowanie?" 8)
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
"Czy dziecko, które nie umie pisać, pisze dyktando ? " :)
No no Seba... może na treningu w czasie brzuszków bedziesz nas nauczał filozofii ?:D
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Może poszukaj sekcji, gdzie tworzone są grupy wyłącznie dla początkujących. Nabory są najczęściej wrzesień-październik, czyli im szybciej coś znajdziesz tym lepiej.
  • 0

budo_czeczen
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnioo-Pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
[quote]w domu samemu to mozesz poćwiczyć pompki :) - w każdej sekcji jest taka osoba co się nazywa TRENER:) - On jest po to by Cię nauczał, wierz mi, że ćwicząc samemu jakąkolwiek sztukę walki po przez książki, kasety, płyty itp, nabierzesz strasznie złych nawyków, od tego jest trener by Cię uczył dobrze
[quote]
To prawda mozesz nabrac zlych nawykow, a moim zdaniem masz bardzo niska samoocene a powinnienes spróbowac swoich sil nie bedzie tak zle pamietam sam swoje pierwsze kroki to nic trudnego napewno na sali sa rowniez tacy jak i ty! Nie wiem jak tam edzie u ciebie ale u mnie bylo bardzo sympatycznie wszyscy rozumieli moje bledy, pamietali jak to bylo z nimi na pierwszym treningu.
  • 0

budo_zorin01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wodzisław śląski

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
zalezy,co chcesz osiagnac.jesli nie masz ochoty na przyjmowanie ciosow i kopniec,moze lepiej zapisac sie na spokojniejsza sekcje,np judo? tam tez posparujesz,a po treningu glowa nie boli...
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
:) Sądze że powinieneś się zapisać na kb albo MT. Najważniejsze będzie to abyś nie porywnywał swoich umiejętności z innymi tylko ćwczył dla siebie... To jest tylko i wyłącznie dla Ciebie ! Nikt inny nie będzie wykonywał (Twoim ciałem) technik. Tylko Twoje ciało ma skordynować ruchy ! Jeżeli ktoś wykonuje daną technike lepiej od Ciebie, nie starasz się nadążyć za nim... tylko własną pracą (wolniej) kordynujesz ją i wykonujesz do tego czasu aż załapiesz. To jest tylko i wyłącznie walka ze swoim charakterem ! Ciekawostką jest to że gdybyś znalazł się w sytuacji w której był byś skazany na opanowanie umiejętności walki, to byś ją opanował nawet o tym nie myśląc, dlatego bo poprostu byś musiał ! Więc nie zniechęcaj się, poprostu trzeba pracować a efekty będą ! Jakbyś próbował podważać moje zdanie :twisted: to z góry Ci powiem że gdyby ktoś mi przepowiedział przyszłość to bym go wysmiał i tyle, nigdy bym nie przypuszczał że będe miał umiejętności jakie mam. Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"

Najważniejsze będzie to abyś nie porywnywał swoich umiejętności z innymi tylko ćwczył dla siebie... To jest tylko i wyłącznie dla Ciebie !


tu sie nie dokonca zgadzam owszem trzeba cwiczyc dla siebie ale i tez porownywac sie z innymi by poprzeczka wciaz szla w gore ale nie zostawala na tym samym poziomie :wink:
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
miałem na myśli początki treningów, gdy już pozna krok, przyzwyczaji się do techniki wtedy może myśleć o rywalizacji i podnoszeniu poprzeczki, ale na początku strasznie dołujące bywa gdy nie umie się wykonać np. frontkicków z lewej i prawej nogi ze zmianą pozycji idąc do przodu po sali. Początki są zawsze trudne i wtedy niema sensu patrzeć jak ktoś robi coś lepiej i się dołować że samemu się tak nie potrafi. Pozdrawiam
  • 0

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Tez sie balem ze nie bede miec z kim cwiczyc itp a jeden z cwiczacych sam podszedl i zaproponowal ze bedzie ze mna cwiczyc, generelanie wiekszosc cwiczacych to wporzudku ludzie,kazdy kiedys w koncu zaczynal od zera :D Nie czekaj tylko idz i cwicz,no i nie mysl za duzo :wink:
  • 0

budo_mathef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
heh ja mialem to szczęście ze jestem od samego początku istnienia mojej sekcji czyli ..... 1,5 miesiąca. Co prawda na pierwszym treningu znalezli sie ci bardziej zaawansowani bo oni trenowali wczesniej z naszym trenerem indywidualnie i przyszedl tez kickbokser, ale 80% to kompletni laicy. Trenujemy juz 1,5 miesiaca. Atmosfera jest spox, a ci zaawansowani zawodnicy sa nam praktycznie drugim trenerem. Potrafia nawet 10 razy pokazywac jakas technike dopoki jej nie opanujemy.

MUAY THAI "SPARTAN" Przedbórz!!!
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
1 Jeśli twoja samoocena jest bliska zera to sie nie martw czasem u niektórych ( :evil: ) wacha się w okolicach -10.
2 Ty sie boisz ćwiczeń w parach?? Naprawde ćwiczeń w parach to sie mogą bać ci bardziej dośwadczeni... ze 3 razy nawet dostałem strzała w łeb bo koleśowi sie pojebała akcja na tarczach :roll: albo jak przy wewnętrznym low'ie ci jeleń pojedzie po jajach bo sie zagapi... ehhhh..... ale cóż nikt nie jest nieomylny :? ale niektóre żeczy to żenada porostu :)

z resztą zapisz sie to ci sie spodoba :P
  • 0

budo_brumek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź-JNW

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Takie obawy sa chyba zawsze. Ja chodze na MT od 2 miesiecy i powiem szczerze ze idac na pierwszy trening bardzo sie balem ze w klubie beda jakies typy co bija wszystko co sie rusza. Okazalo sie ze wszysyc sa bardzo mili. Nikt nie smieje sie z nikogo. Bardziej doswiadczeni jak to bylo powiedziane wczesniej raczej podpowiadaja. Sparingow tez nie masz co sie bac bo wiekszosc jakie ja mialem odbywaly sie w czasie zajec i polegaly na delikatnym "oklepywaniu" sie (np w celu doskonalenia technik a nie wykonywania ich na 100%) a nie na prawdziwej walce. Mialem tylko jeden taki powazny (odbywal sie taki mini turniej w klubie) i choc pierwszy raz stalem na ringu to jakos przetrwalem co prawda przegralem ale z braku sil (okazuje sie ze jedna 2 minutowa runda to gigantyczny wysilek a z kazda nastpena zaczynaja Cie przewazac rekawice :) ). Widzisz nikt tam nie idzie po to zeby pobic jakiegos zoltodzioba. Teraz wybieram sie na pierwszy trening do innego klubu ( zobaczyc co i jak bo cene/ilosc treningow maja bardzo konkurencyjna) i znow mam obawy czy aby dobrze robie wiec sobie tak mysle ze strach przed nowym jest callkiem naturalny i trzeba go zwyczjanie olac i isc przed siebie
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Trenuje od przeszlo roku boks i jedyną początkującą osobą z której się śmieje to ja sam gdy zaczynalem :D Idac na trening nic nie stracisz - możesz tylko zyskać. Nie będe lał wody bo wszystko już praktycznie zostało powiedziane.
  • 0

budo_kosiarz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Huta.com/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"

1 Jeśli twoja samoocena jest bliska zera to sie nie martw czasem u niektórych ( :evil: ) wacha się w okolicach -10.
2 Ty sie boisz ćwiczeń w parach?? Naprawde ćwiczeń w parach to sie mogą bać ci bardziej dośwadczeni... ze 3 razy nawet dostałem strzała w łeb bo koleśowi sie pojebała akcja na tarczach :roll: albo jak przy wewnętrznym low'ie ci jeleń pojedzie po jajach bo sie zagapi... ehhhh..... ale cóż nikt nie jest nieomylny :? ale niektóre żeczy to żenada porostu :)

z resztą zapisz sie to ci sie spodoba :P



hahaha niezła zacheta :P
kazdy sport jest super zabawa, super rozluźnia i wogole swiat jest piekny! a na treningi sw do poczatkujacych grup zwykle przylaza suche chlopaki co nie umia sie bic - wiec stary dasz rade tyle Ci powiem :wink:
  • 0

budo_raider
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka (2:)) pytan od kompletnie "zielonego"
Kazda forma ruchu jest dobra, a co do cwiczen w parach, jak bedziesz mial to szczescie i trafisz na pozera ktory sie nabija a nic nie robi to popros o zamiane z kim lepszym, wtedy ty se potrenujesz spokojnie a kolega dostanie baty i nabierze pokory.

PS Kolega z treningow tez kiedys trafil na takiego co duzo mowi i malo robi, a dokladniej nabijal sie z kumpla ze ten niby zadaja takie ciankie ciosy.. kole zadal mocniej koles nie zdazyl sie zaslonic, krew poszla z nosa i byl spoko.. tez jakies rozwiazanie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024