Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kółko do brzuszków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Kółko do brzuszków
Heja,

Mam taki przyrząd do trenowania mięśni brzucha. To takie kółko z uchwytami na bokach. Kółko kładzie się na ziemi, klęka się przed kółkiem, chwyta uchwyty i odjeżdża powoli kółkiem aż ciałem jesteśmy tuż na ziemią, po czym wraca się do góry przyciągając kółko za uchwyty do siebie.

Pytanie, czy trening tym kółkiem odpowiada "pełnym" brzuszkom którę prowadzą do nadmiernego rozwoju mięsni lędźwiowo jakiś tam i ogólnie są nie dobre dla naszych pleców, czy raczej tym płytkim "półbrzuszkom" które są bezpieczne?

THX
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Opps, sorry. Złe forum :oops:

Czy jakaś dobra dusza moderatorska mogłaby ten topic przesunąć na "Sport, Zdrowie..."?

THX
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Słuchaj mistrzu,

masz rewelacyjny przyrząd do treningu całej taśmy przedniej ciała.

Jest to super device :D , ale wymaga przygotowania Twojego organizmu. Powinno się bardzo zmocnić mięśnie grzbietu (szczególnie część lędzwiową) i porządnie rozciągnąć i rozgrzać mięśnie brzucha przed tym ćwiczeniem :!: :D :wink: Poważka, to jest tak obciązające ćwiczenie. Bez tego faktycznie może byc więcej szkody niz pożytku. I rest między treningami.


Życzę wytrwałości :) :lol: :) :lol: :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków

Poważka, to jest tak obciązające ćwiczenie. Bez tego faktycznie może byc więcej szkody niz pożytku.

Dlatego właśnie pytam bo już wyjarzyłem że obciążenia przy tym są straszne, zwłaszcza na plecy :( i nie chce sobie czegoś zjebać.

Dzięki za info.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Angmoh, mam podobne wrażenia do Twoich z użytkowania tego przyżądu. Dlatego go odstawiłem... tyle jest dobrych programów ćwiczeń na brzuch, w miarę bezpiecznych, że chyba nie trzeba tym "kołem tortury" się męczyć :wink:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Ja toczę z tym kółkiem nieustającą wojnę :twisted: Na początku normalnie, potem myślę, że jestem gość i za szybko robię z pozycji stojącej - jakieś ponaciągania, nie daję im czasu na regenerację, złość, zniechęcenie - i przerwa

Cwiczę na nim jakiś czas i odstawiam na kilka miesięcy. :?

Trzeba jednak przyznać - jak nim ćwiczysz (nie przeginając) to siła rooooooooooośnieeee, podobnie jak "sprężystość"

Zupełnie inaczej się poruszam.

A mam pytanko, ktos zna ćwiczenia na skośne o podobnych obciążeniach jak znane juz kółeczko?

nie chcę się zajebać ilością powtórzeń ani czasem (izometryczne) tylko obciążeniem?
  • 0

budo_alo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Witam,
Znacie jakiś sklep internetowy gdzie można to cudo kupić ?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
jasne: strona z ktorej mozesz sciagnac ABS II
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
I wiekszość supermarketów :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków

A mam pytanko, ktos zna ćwiczenia na skośne o podobnych obciążeniach jak znane juz kółeczko?

nie chcę się zajebać ilością powtórzeń ani czasem (izometryczne) tylko obciążeniem?


Przy podobnych obciazeniach to bys je sobie najprawdopodobniej pozrywal.

Wez sobie lawke (albo 2-3 taborety) poloz sie bokiem, ale tak, zebys od pasa w gore zwisal poza te lawke (tylko nogi i biodra leza), kobita siada ci na nogach dla obciazenia :D
Bierzesz talerz od sztangi (na poczatek bez) i robisz normalne sklony boczne. Super cwiczenie ktore przy okazji wyszczupla i na dluzsza mete odciaza okoliczne miesnie.
Na ilosci powtorzen nie oszczedzaj, to jest jedna z tych grup gdzie wlasnie ilosc sie liczy.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Szukam ćwiczeń na skośne bez korzystania z pomocy drugiej osoby (i w miarę możliwości specjalistycznego sprzętu z siłowni) raczej ciężar ciała jak we wspomnianym kółeczku.
  • 0

budo_kocur
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Witam
Ten przyrzad to super sprawa - choc racja -trzeba na poczatku podejsc po lekku, zeby się nie zarwac.
Masz dwa warianty cwiczenia:
latwiejszy - kleczysz na kolanach i z tej pozycji "jezdzisz"
trudniejszy - zaczynasz z pozycji stojacej (tak jak kiedys pokazywal w telewizji Kaszpirowski)

Jesli zaczynasz - to narazie próbuj z kolan. Ja uzywam tego przyrzadu i naprawde dziala. Rozwija nie tylko brzuch, ale przede wszystkim grzbiet i ogólna sile ( a to przydaje sie np. w "kulaniu").
Moze tradycyjnych brzuszków do konca tym nie zastapisz (bo "brzuszki to bardziej wyizolowane cwiczenie), ale na pewno warto ten przyrzad stosowac.

Pozdrówka
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków

Moze tradycyjnych brzuszków do konca tym nie zastapisz (bo "brzuszki to bardziej wyizolowane cwiczenie), ale na pewno warto ten przyrzad stosowac.


Chyba na odwrót :lol:
Jak już dajesz na kółku to brzuszki są dla "dzieci" :D
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków

A mam pytanko, ktos zna ćwiczenia na skośne o podobnych obciążeniach jak znane juz kółeczko?

nie chcę się zajebać ilością powtórzeń ani czasem (izometryczne) tylko obciążeniem?




[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bardzo fajne cwiczenie, ktore wzmacnia skosne + poszerza zakres ruchu w stawie barkowym
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kółko do brzuszków
Dzieki Bartosz,
że też znalazłeś to w sieci :lol:

Faktiko niezłe. Muszę pamiętać by nie przeginać z obciążeniem i szybkością ruchu . Ale wygląda obiecująco :)
Dzięks
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024