Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kabar Warthog Folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Kabar Warthog Folder
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Witam ponownie :)
W celu rozwiania jednycg z ostatnich wątpliwośći - prosze o opinie o nożyku jw.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
moim zdaniem to troche bezsensowny design jest. ni to tactical, ni to fighter. edc? nie...

nie mówiąc już o tym że brzydki jak noc jest chociaż oczywiście o gustibusach sie nie disputuje.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
ochyda :P
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
A mi się podoba, bo to taki skinnerek folderowaty chyba :?:
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
Dziwny troszkę.
Konstrukcja jakby ukierunkowana na wygodę przy precyzyjnych pracach (profilowana rękojęść, karby na grzbiecie, wysokie odejscie pióra, ~3" ostrza), a jednocześnie niski szlif...
Leżeć w dłoni to moim zdaniem powinno co najmniej nieźle, tylko używalność trochę mnie niepokoi :?

Tak czy inaczej - jakkolwiek widziałem ładniejsze zabawki, nie byłbym tak kategoryczny w krytyce "designu" jak moim przedmówcy.
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
mi sie to jakos nie widzi :? za bardzo lopatke przypomina... no bo po co takie cos?
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
Bardzo lubie tego typu noze, szczegolnie w terenie, ale pod dwoma warunkami: ze sa to fixedy i ze sa 2x wieksze :)
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
czyli sztywny Warthog...
  • 0

budo_szybowiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WW, BB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
Panowie,

Czy któryś z autorów tych "nieprzychylnych" opinii używał tego noża choć przez 1 dzień?

Moim zdaniem, to jedna z najbardziej niedocenianych konstrukcji, o jakich się tu pisze. Nie mam setek noży, ale kilka się już przez moje ręce przewinęło.... były (i są) i Benchmady, Kershawy, Spyderco, te drogie i te tanie..

Niestety Z PZRYKROŚCIĄ stwierdzam, że jak do tej pory, ŻADEN z wyżej wymienionych, często 3 razy droższych folderów, nawet NIE ZBLIŻYŁ się do jakości tego Ka-Bara jeśli chodżi o ergonomię, funkcjonalność i jego zalety na codzień. Nie jest super wytrzymały, nie trzyma ostrza miesiącami, nie wygląda nawet w połowie tak pięknie jak najbrzydszy Benchmade... ale jak się go zacznie używać to można się zakochać. Pewność chwytu, wygoda operowania, doskonale sprawdzająca się geometria ostrza, sprawiają, że chciałbym mieć jeszcze ze dwa takie same... tak na wszelki wypadek jakby ten gdzieś zaginął.

Kupiłem go niejako przypadkowo i na szybko, żeby mieć coś w kieszeni (na kilka dni przed wyjazdem zgubiłem BMkę (wstyd:(). Jednak od tamtej pory (6 miesięcy) ma ów Ka-Bar niezachwianą pozycję w mojej kieszeni i jak do tej pory żadna podejmowana przeze mnie próba wymiany go na coś "lepszego" i piękniejszego nie powiodła się.

To jest na prawdę doskonały nóż na co dzień. I zanim kolejny raz napiszecie, że brzydki, że dziwny, że bezsensowny - pożyczcie id kogoś i ponoście jeden dzień.

się rospiasłem...

Generalnie - cholernie polecam!

Pozdrawiam,
Szybowiec
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
Prześlemy tą opinię do Ka-Bara - dostaniesz drugi gratis :)
A przy okazji pytanie o to co mnie najbardziej niepokoi - szlif nie powoduje klinowania się w materiale?
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
na pewno bym nie zamienił Grippa na cos takiego..w życiu :wink:
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
A mi gripp nie leży - każde porównanie do Ambusha wypada lepiej na korzyść tego drugiego.
Za wąska rękojeść, za delikatny jakiś taki :?

Ale my tu o Ka-Barku, sorry za off-top ;-)

Szybowiec - jak wygląda samo trzymanie Warthoga?
Ergonomia to nie wszystko, chodzi mi o wrażenia przy cięższej pracy ;-)
  • 0

budo_szybowiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WW, BB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder
A więc Pecado...

Co do klinowania się - ostatnio gdy walczyłem z wielgachnym pudłem z grubego kartonu, rzeczywiście potrafił się zaklinować po ok 30-40cm cięciu. Zważywszy jednak na bardzo pewny chwyt, nie jest to ani niebezpieczne ani szczególnie uciążliwe. Warthog ma bardzo grube (jak na swój rozmiar) ostrze. Daje mu to z pewnością dużą wytrzymałość ale może powodować takie klinowanie przy bardzo głębokim cięciu niektórych materiałów.

Co do chwytu - jak dla mnie nie miałem w ręce lepiej zaprojektowanego noża. Trzyma się to bardzo dobrze. Najcięższe prace jakie nim wykonywałem to kawałkowanie wspomnianego już kartronu (pudło po mojej niegdysiejszej perkusji marki Amati ;) ) oraz przygotowywanie z niedużych gałęzi "ekologicznej" rozpałki do grila. Również w tym drugim przypadku mały Ka-Bar dobrze sobie radził. Grube ostrze, które klinuje się przy głębokim cięciu daje w zamian duży spokój przy rozłupywaniu niewielkich gałęzi. Poza tym, jego chwyt jest niemal wymarzony do prac typu "struganie", a po obróceniu go w dłoni idealnie sprawdza się przy wszelkim obieraniu (mój ma za sobą już setki cytryn...)

Duże wgłębienia na kciuk daje ponadto poczucie bezpieczeństwa i panowania nad Ka-Barem w trakcie wbijania w twardy materiał.

Co jeszcze? Tu się może ktoś zaśmieje ale.... kształt rękojeści i wyważenie noża pozwalają nawet na rąbanie, pod warunkiem, że las do wykarczowania jest w skali 1:100 ;) A poważnie, do przygotowania kijków na ognisko, począwszy od ich ścięcia, pozbawienia niepotrzebnych gałązek aż do ich zaostrzenia - wszystko to dla Ka-Bara perzyjemna robota.

Wady? - brak otworu na linkę (była by to pierwsza rzecz jaką bym w nim zmienił)
no i ten wygląd...choć to kwestia gustu to wierzę, że może się nie podobać.

No i to tyle refleksji na jego temat....

Pozdrawiam,
Szybowiec.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kabar Warthog Folder

Panowie,

Czy któryś z autorów tych "nieprzychylnych" opinii używał tego noża choć przez 1 dzień?


Jesli chodzi o mnie to tez jestem entuzjasta tego typu nozy, podobnie jak nozykow typu Ubejane, bolo i innych o mocnym, "toporkowatym" ostrzu. Ale taki noz jest raczej do ciezkich prac a folder i to maly wydaje mi sie do tego niepowiedni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024