Skocz do zawartości


Zdjęcie

nóż z głownią stałą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_josif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nóż z głownią stałą
Witam wszystkich!
Przeglądałem strony różnych producentów, ale nic nie rzucilo mi sie do oczu :wink:
Szukam noża z głownią stałą: ostrze 12-13cm, clip lub drop, pełny płaski szlif, dobra wysokowęglowa stal (np A2) z solidną powłoką, full tang w cenie ok. 1k pln. Ostatecznie moze być też stal S30V.
Wskażcie proszę Wasze typy o takiej lub zbliżonej charatkerystyce.
To mój pierwszy raz na forum, więc o litość proszę :oops:
Pozdrawiam,

--
Josif
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Dołączona grafika

Mountaineer - mam, uzywam i polecam, noz prosty jak budowa cepa i jednoczesnie nie do zdarcia.
Posiadam wersje 4" (10cm wiec sie nie miesci w Twoich wymaganiach) ale gdyby byla za mala, Chris Reeve ma tez 5,5 calowe wersje noza.[/quote]
  • 0

budo_josif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Vince:
Hmm, faktycznie na Mountainer'a nie zwróciłem uwagi, czy on ma wyższy szlif niż Mark VI i Shadow IV czy to tylko złudzenie? Ta metalowa rękojeść jest wygodna? Można pracować bez rękawiczek?
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Popieram Vince'a, ale w wersji Shadow III. :)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Po mojemu to Twoje wymagania spelnilby Mission MPK10-A2. Kawal powaznego noza, raczej nie do zajechania. Mysle, ze wiecej na jego temat moglby powiedziec Wojtas, bo zdaje sie ze go ma (mial?)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą

Vince:
Hmm, faktycznie na Mountainer'a nie zwróciłem uwagi, czy on ma wyższy szlif niż Mark VI i Shadow IV czy to tylko złudzenie? Ta metalowa rękojeść jest wygodna? Można pracować bez rękawiczek?


Ma wyzszy szlif od Shadow i to znacznie (ma tez nieco - podkreslam - nieco mniej mocny czubek) dzieki czemu lepiej tnie, choc gdybym mial wybrzydzac, wolalbym plaski szlif ;)

Co do metalowej rekojesci, takowa w wydaniu 4 calowego ostrza jest jak dla mnie bardzo wygodna, fakturka agresywna choc bez przesady, skory to to nie zdziera :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Ja jak zwykle to samo: a moze Swamp Rat lub Busse ? :)
Howling Rat
Howling Fat (rynek wtórny)
SAR Rat (rynek wtórny)
Basic 5 (rynek wtórny)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
One-piece-range... jak ja lubię te noże. Poznać, poużywać i zakochać się ;)
  • 0

budo_josif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Wygląda na to, że wszystkie drogi prowadzą do CRK :D
Jak się ma Mark VI do Mountainer II jeśli chodzi o szlif (wyższy/niższy)?
Którą gardę uważacie za wygodniejszą?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Mountaineer II ma nieco, ale jednak wyższy, szlif i krótszy clip.
  • 0

budo_josif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą

Którą gardę uważacie za wygodniejszą?


Oczywiście miałem na myśli jelec.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Zdecydowanie wole brak gornego jelca u mountaineera niz takowy w Shadow/MK VI, bo w niektorych pracach mi przeszkadzal, prawde mowiac....
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Buck Strider 888 Solution. ATS34.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_josif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Póki co do 'macania' wybrałem Mountainer II i MPK10-A2. W weekend organoleptycznie zweryfikuję ergonomię tego sprzętu.

Do osoby która wysłała wiadomość do skrzynki prywatnej: zgodnie z regulaminem do tej skrzynki będę miał dostęp po 10 postach. Ten jest piąty :)
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
Dołączę się do tematu żeby nie tworzyć nowego, a nazwa też jest adekwatna do tego co mi trzeba. Jako, że ostatnio pomogliście mi w wybraniu nmoża do zakupu (Becker Necker), to teraz chciałbym zasiągnąć Waszej opini w zakresie fixeda do lesnych wypraw survivalowych.
Moje typy to:
1. Bechenmade Nimvarus - ale szansę żebym go kupił jest minimalna ze względu na ceną. Choc bardzo mi się on podoba (optycznie).
2. Cold Steel SRK - moja ulubiona stal Carbon V, tylko ta prosta linia ostrza.
3. Fallkniven F1 - podobno to dobry nóż
4. Kabar - taki klasyczny, niedrogi i sprawdzony nóż.

Ewentualnie czekam na inne propozycje. Aha, dopuszczalna cena: 500zł
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż z głownią stałą
McBren:
Z przedstawionych przez Ciebie noży najbardziej polecił bym SRK - mam używam i jestem bardzo zadowolony jest idealny jako nóż survivalowy (jeden z wyjątków gdzie nazwa noża faktyczne odpowiada jego przeznaczeniu).
Ka-bar USMC ( ten klasyczny ) - no cóż miałem do niedawna ten nóż wprawdzie nie dużo go używałem ale kumpel ma identyczny i niestety już na przedbiegach odpadł w konfrontacji z SRK ( trwałość, funkcjonalność) po dłuższym i dość intensywnym użytkowaniu, powłoka na ostrzu znacznie sie starła, jelec zaczoł sie ruszać i lekko dygotać, skórzana rękojeść troszkę się sfatygowała a w SRK poza kilkoma niegłębokimi ryskami na powłoce antykorozyjnej żadnych uszczerbków.
Fallkniven - ok. przymierzam się do zakupu tego noża ale model A1 ( chce go skonfrontować z SRK ) Osobiście uważam że model F1 który Cię interesuje jest trochę zamały jako nóż survivalowy - 10 cm ostrze może być mało efektywne przy cieższych pracach w terenie. 16-to centymetrowe ostrze A1 odpowiednio cięższe z np. rąbaniem drewna na ognisko poradzi sobie napewno.
Nimrawus - hmm nie używałem i pewnie nie poużywam bo nóż ten ni jak nie podchodzi mi jako nóż do survivalu ostrze tylko 4,5 cala, grubość tylko 3mm , wprawdzie to stal 154CM ale :roll: jakoś mi nie podchodzi do survivalu choć może ktoś go do tych celów używa. No i ta cena - zabija.

Są też inne noże które w terenie napewno sie sprawdzą np. seria Camillus BK&T model BK 7 używałem i jest niezły.


Pozdr. Surval
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024