Skocz do zawartości


Zdjęcie

UZI Defender LinerLock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

UZI Defender LinerLock
Witam wszystkich, czy ktoś z szanownych forumowiczów zechciałby przybliżyć mi tą firmę, np nożyk UZI Defender LinerLock wygląda nieźle, cena powiedzmy atrakcyjna, można kupić np. tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z góry dzięki
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
Ja bym tego nie kupował, za ta kase chodza masz fajne CRKT, Benchmade, Spyderco, Buck i tu wiesz dokąłdnie z czego jest zbudowane i jakiej jakosci mozesz oczekiwac.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
Tu masz przykłądy. Cenna tego UZi Defender wraz przesyłką to ~280 zł = ~ 87 $

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
macałem i bawiłem sie nim
ot zwykły folderek
postawiłbym go gdzieś poniżej CRKT
moim zdaniem za te cene nei warto
  • 0

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
No to się uspokoiłem :) bo już myślałem że to jakieś super cakco, co mi zamiesza w głowie ha ha

Mój wybór leży pomiędzy Endurą a M21 - zupełnie inne noże (najlepiej było by kupić obydwa)

Endura moge mieć za 275 zł
A M21 (myślę że to ten M21 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) za 295 zł

Może rzuce monetą ....
  • 0

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
P.S. Brałem pod uwagę również BM Monochrome ale... ten napis "Taiwan" brrr...
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
a M21 gdzie niby jest robiony???
wszystkie modele to klasa sama w sobie ale Spyderco to już klasyka klasyk :)

no i ta stal....aj do dzis żałuję że pozbyłem się swojej Endury..ale kupię sobię Delice..


zastanów sie do czego potrzebujesz takiego noża
-endura jest duża ale lekka
-M21 to pancerniak ale zależy w jakiej wersji..ten większy bedzie ciężki do kieszeni
-monochrome jest uniwersalny :) na EDC jak znalazł
  • 0

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
No właśnie mimo że reszta w Endurze troche "taka sobie" tj: zytel, brak linersów, nity za to blacha VG-10 chyba najlepsza z całej trójki... Ach te dylematy, gdybym miał z 1500 zeta na scyzoryk to pewnie kupił bym Sebenzę :(
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
Nie za bardzo przereklamowana ta Sebenza? :) (co nie zmienia faktu, ze chce)

W M21 napis "Taiwan" raczej nie przeszkadza. Co do "ciezkosci" powiem, ze mam dwa dyzurne foldery EDC - malutkiego Contraila (3") i M21-04 (obecnie u cynika, cholera). Mam tez M21-02, ale ni cholery mi nie pasuje. Jest bardzo poreczny, fajnie sie nim pracuje. Ale nie ma takiej przyjemnosci trzymania go przy pasie... po prostu M21 ma to do siebie, ze czasem trzeba sie nim pobawic, a wersja mini jest do zabawy kiepska :)
(wiem, jak zabrzmialo ostatnie zdanie :D )

Endury nie macalem, wiec nie wiem. To tylko w kwestii rozwiania watpliwosci w sprawie M21 - kup wersje 02, a po chwili bedziesz sobie mowil "cholera, fajnie by bylo jakby byl chociaz minimalnie wiekszy...". Zmienilem zdanie ostatnio - M21-04 dla mnie jest nie tylko wolem roboczym, ale i swietnym EDC. Ciezkim :)
Tutaj pare slow na temat: http://www.forum-kul...ndpost&p=908702
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
M21 / Endura - to nie jest tak na prawdę dylemat przecież! Odpowiedz sobie na pytanie, do czego chcesz stosować ten nóż i jaki wpływ na twoją decyzję ma waga noża. Jeśli szukasz mocnego i ciężkiego foldera - to duży M21. Jeśli mocnego ale bardziej rozmiarowo EDC - to mały M21. Zaś jeśli chcesz lekką, płaską i dużą maszynę tnącą, a cienki i ostry jak igła czubek jest postrzegany jako zaleta do zadań, które będziesz stawiał przed tym nożem - to Endurka. Tak więc w sumie nie jest to trudny wybór...
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
jak kupowałem swojego pierwszego porządnego foldera używaleś Piter identycznych argumentów :)
mialem Endurę i to naprawdę maszyna do cięcia..VG 10 sprawdza się znakomicie...Miałem w łapach M21 i jeśli to ma być lekkie EDC do wszystkiego oprócz podważania czy wylamywania drzwi od golfa to endura.... :) :)

ale pamietaj są gusta i gusciki..nie kupisz nie sprawdzisz....może za jakiś czas skusisz się na cos innego..znam gości którzy na EDC noszą 5 calowe Fixedy :)
  • 0

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
Dzięki Wszystkim za porady. Nie chciałem tu rozpętać lawiny dywagacji o wyższości jakiegoś noża nad innym, ani tym bardziej nie chciałbym dyskutować o tym, albowiem moja wiedza jest czysto teoretyczna (o tu bym skłamał, mam Cuda ArcLite :) ). Po prostu w drodze eliminacji, przy określonym budżecie, pozostaje naprawdę kilka modeli do wyboru, z których, po odpowiedzeniu sobie na pytanie "do czego nóż mi potrzebny", mozna wybrać coś sprawdzonego i "najlepszego" w relacji jakość/cena. Nie chciałbym by moje wątpliwości brzmiały jak prośba "mam 300 zł i co mam kupić". Po prostu wolę najpierw popytać, poczytać, poglądać niż kupić i żałować. A do czego będzie służył mi nożyk muszę określić sam zdając sobie sprawę, że nie ma rzeczy "do wszyskiego". I na tym, mam nadzieję, będzie polegać moja dalsza przygoda z "magią stali - na szukaniu i radości z kolejnych odkryć. :wink:
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
No to ja Ci zycze powodzenia w tej "przygodzie" i jak kupisz, to sie pochwal :)

Aha, zeby potem nie bylo "co wy mi zrobiliscie! Juz czwarty rok wszystkie pieniadze wydaje na noze, nie jem, nie spie, wypatruje unikatowych/nowych/upragnionych (niepotrzebne skreslic) modeli, rodzina mnie wyrzucila z domu, nie golilem sie od ostatnich Swiat, ten nalog jest okropny!". Nie mow, ze nie ostrzegalem...

(P.S. Pozyczy mi ktos pare stowek do nastepnej wyplaty? Bo na Bazarze jest swietna okazja... :) )
  • 0

budo_dyno74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bukowno

Napisano Ponad rok temu

Re: UZI Defender LinerLock
:paker: jakoś to będzie ....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024