Skocz do zawartości


Zdjęcie

eBay i PayPal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

eBay i PayPal
Na początku chciałbym przywitać się ze wszystkimi. Nazywam się Wojtek i...obawiam się, że jestem kolejnym nożomaniakiem :D Już od baardzo długiego czasu czytam to forum, co zaowocowało nabytkiem w postaci monochroma i griptiliana :) Chcę też podziękować wszystkim, którzy mając jakiś sprzęt dzielą się swoimi spostrzeżeniami na jego temat, to naprawdę bardzo mi pomogło w podjęciu decyzji (kiedyś prawie kupiłem coś z Master Cuterly :D )

A teraz do rzeczy, od razu zwracam się do was z pytaniem: jakie są wasze przygody z eBay i PayPal?? Trochę na ten temat było w obszernym poście o zamawianiu zza granicy, jednak w tym temacie chciałbym się skoncentrować wyłącznie na eBay, bo można tam znaleźć ciekawe i tanie oferty, a że często są to prywatni ludzie, to i może nie byłoby takich cyrków jak z wysyłką przez firmy, które są na granicy już dosyć dobrze znane. Mam też wątpliwości jak to wszystko w Polsce działa, bo z tego co czytałem, to są problemy zwłaszcza z PayPal'em. Jeśli to wszystko rzeczywiście jakoś działa i jest w miarę bezpieczne, to...może być to świetna droga do powiększenia swoich kolekcji :wink:
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Kupowałem coś na ebay na poczatku maja i wówczas nie było możliwości aby Polscy użytkownicy mogli płacić poprzez PayPal, z tego powodu moje rozliczenie przebiegało w trochę nerwowej atmosferze.
Jak jest reraz nie wiem - trochę się zraziłem do ebay.pl
  • 0

budo_scar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pijarów

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
przyłączę się do odczucia. Ci z ebaya traktują na chyba jak jakichś upośledzonych.
Nie chcę mieć już przygód z tamtejszymi sprzedawcami. Oo: from Poland- znaczy nie liczysz się. Wygrałem dwie aukcje, po czym zawiesili mi konto bo "nie chciałem zapłacić". A jak niby, gotówką? nagle się okazało, że sprzedawca nie akceptuje kart i przelewu.
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Niestety standardem jest płacenie właśnie przez PayPal, przynajmniej w stanach. Od bodajże czerwca jest już możliwość płacenia z Polski, tyle że naczytałem się sporo o różnych problemach z tym związanych (że blokują konta z niewiadomych powodów, że są problemy z autoryzacją karty, itp). Poza tym nawet jakby z transferem pieniędzy do sprzedającego nie było problemu, to może ktoś zna jakiś dobrych i wiarygodnych sprzedawców, którzy mogliby wysłać towar do europy?
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Płacę przez PayPal i idzie to całkiem sprawnie (o niebo lepiej niż przelewami).
Jakkolwiek PayPal nie daje możliwości aby zza granicy płacono nam, to transakcję za granicę da się tym sposobem przeprowadzić bez problemu.
Co prawda handlowałem z anglikami, więc nie miałem problemu z hamerykańskimi kompleksami ;-) ale zasada była ta sama - załadowanie eKarty, transakcja w PayPal i trzy dni oczekiwania na zdjęcie środków.
Polski ebay to pomyłka. Czy im się to poboba czy nie - w Polsce rządzi allegro, a ebay przy swojej polityce jeszcze długo będzie portalem niszowym.
Natomiast ebay ma kilka cech, którymi tłucze wszystkich - opcję szukania na całym świecie, autoryzacji na dowolnym ebayu z jednego konta. Jest to niesamowicie wygodne. Potem pozostaje tylko zmartwienie czy sprzedający wysyła do Polski ;)

Mówiąc krótko - kupować "tam" się da, PayPal jest bardzo pomocny i wygodny, aczkolwiek potrzebna jest karta kredytowa (lub jej substytut)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal

Płacę przez PayPal i idzie to całkiem sprawnie (o niebo lepiej niż przelewami).
.....
Mówiąc krótko - kupować "tam" się da, PayPal jest bardzo pomocny i wygodny, aczkolwiek potrzebna jest karta kredytowa (lub jej substytut)

Pacado, kart mam kilka, ale jak podawałem swoje dane zakładając konto w ebay to nie bylo mozliwości ładowania PayPal dla osób z Polski. Czy masz kartę polska czy może z innego kraju?
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Z tego co wyczytałem na różnych forach, to PayPal w polsce działa nieco inaczej, tzn. nie da się "doładować konta". Wszystko ponoć dzieje się tak, że dopiero podczas płacenia PayPal automatycznie obciąża autoryzowaną kartę kredytową. Tak wyczytałem, niestety nie miałem okazji tego sprawdzić. Aa, no i jeszcze podobno akceptuje zwykłą kartę Visa z Inteligo, ale uwaga: nie akceptuje visy z PKO-inteligo, która jest wydawana do normalnego konta rozszerzonego o usługę inteligo. Tak pisali na forum eBay. Niestety trudno tam znaleźć konkretne informacje, bo 85% postów to poprostu różnego rodzaju narzekania.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Zgadza się - nie można doładować, ale można ad-hoc przeprowadzić transakcję, gdzie PayPal robi za pośrednika, który bezpośrednio obiąża kartę kredytową.
Dla odbiorcy to bez znaczenia (ma kasę via PayPal), nam wystarczy zwykła kredytowa.
Czyli jest tak, jak napisałe wki.

Korzystam z eKarty mBanku - działa bez problemow.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Już kilka razy płaciłem na ebay przy uzyciu PayPal. System jest bardzo wygodny. Posiadam konto w mbanku i pochodzacą stamtąd kartę VISA. Przy rejestracji do PayPal podałem numer tej karty. teraz, jesli chcę coś kupic, najpierw uzupełniam konto karty do potrzebnej kwoty. Przy potwierdzeniu transakcji PayPal automatycznie ściąga pieniądze z konta (przynaleznego do karty) i przesyła pieniądze.
Dodatkową korzyścia jest to, że PayPal gwarantuje prawidłowość zakupu (chyba nie przy wszystkich sprzedających). Kiedyś kupowałem towar na ebay, którego nie dostałem, a sprzedający przestał być członkiem ebay, nie odpowiadał na moje maile. Złożyłem skargę do Paypal i udało im się odzyskac moje pieniądze!

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: eBay i PayPal
Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że jednak PayPala da rade zmusić do działania. Ciekawią mnie jeszcze tylko prowizje, jakie są pobierane za przesłanie pieniędzy, bo przecież przy zamawianiu zza granicy pieniądze dostarczane są na konta zagranicznych banków, a "konwencjonalne" przelewy międzynarodowe z tego co wiem są strasznie drogie. No i może ktoś zna jakieś sprawdzone sklepy/użytkowników z eBay, którzy rzeczywiście chcą robić interesy z polakami?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024