Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systiema


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Systiema
czy ma ktos moze jakeis ciekawe stronki i systiemie
no i przede wstzstkim czy gdzies w polsce sa zajecia z wczesniej wspomnianego stylu???

jezeli podobny temat byl to przepraszam ale korzystalem z opcji szukaj i nic mi specjalnego nie 'wyskoczylo'
  • 0

budo_abdul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Było już o tym parę razy. W Polsce chyba nigdzie się tego nie ćwiczy. Dobrze poszukaj a na pewno znajdziesz jakieś materiały.
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Ćwiczy, ćwiczy.Tylko od niedawna.Niedługo więcej informacji na ten temat.
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Ya zdu s nietjerpienijem na sleduszczije atwiety
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Charaszo, kak uze budu bolsze znac tak ja budu pisac. ;)
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
bolie mienie mozetie wy mnie skazat kogda eto budiet??


Slava sovietskomu sojuzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
sienczias ja nie magu tevo skazac patamu szto ja nie znaju
Boze Cara chranij!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Vsiegda gotov !!!!!!!!!!!!!
Lenin zyw po wsie wriemja!!!!!!!

Czy jakos tak :D
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema

jezeli podobny temat byl to przepraszam ale korzystalem z opcji szukaj i nic mi specjalnego nie 'wyskoczylo'


Pewnie dlatego że SISTEMA a nie SYSTIEMA :wink:
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema




Pewnie dlatego że SISTEMA a nie SYSTIEMA :wink:


Po "polskiemu" z "ruska" będzie "SISTIEMA" a po "anglijsku" z "ruska" oczywiście że "SISTEMA" ;) ! A najlepiej szukać wpisując "kadochnikov" :) !
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Po rosyjsku niestety nie mówię (a tym bardziej nie piszę) ale zauważyłem że przyjęło się SISTEMA i dlatego popełniłem powyższego posta :oops:
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Witam wszystkich na forum, ciesze się ,że poruszacie temat tak drogi mojemu sercu. Nie bardzo wiem skąd i dlaczego stosujecie nazwę systiema - myślę że bardzo mylącą choć oczywiście poprawną . Owszem nazwa Systiema Kadocznikova jest nawet opatentowana, ale do tematu, spędziłem ok 15 lat na wschodzie i mogę stwierdzic że b mało ludzi jeą stosuje. Bardziej znana jest pod nazwami Rukopasznyj Boj, Russkij Styl ( sorki za transkrypcje nigdy nie wiem jak to napisać, a po rosyjsku jak napiszę nie wiem czy przeczytacie), Szkoła wyżywanija etc....
Owszem muszę przyznać że nazwa Sistiema - dotyczy szkoły Kadocznikowa, ale zarazem mały kijek w mrowisko który może roznieci trochę tą dyskusję - czy koledzy słyszeli o rukopasznym boju SMESZ albo Buza?
To też są systemy rukopaszniewo Boja.
A odnośnie pytania czy ktos to ćwiczy - tak ja, i nawet istnieje szkoła choć młoda działa od 2tyg :D i jest uzupełnieniem mojej szkoły ju jitsu którą prowadzę w Polsce od 3 lat. Od tych wakacji mogę to robić.
To narazie tyle z wypocin starego ramola :-)
Pozdrowienia dla wszystkich
Dima
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
No ja zajmuję się systemem Kadochnikova i używam nazwy "sistiema" bo jest poprostu łacińskim zapisem tego słowa w rosyjskiej wersji. Co do tego że jest to jeden z wielu wariantów "rukopasznowo boja" zgodzę się jak najbardziej. Tak więc "kij w mrowisko" żadnym kijem nie jest.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Nareszcie ktoś kto toże baldziejet po rukopaszniej figni :D :D :D :D :D :D
Wieczorkiem się włączę do dalszej dyskusji, lecę na zajęcia.
pzdr Dima
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema

No ja zajmuję się systemem Kadochnikova i używam nazwy "sistiema" bo jest poprostu łacińskim zapisem tego słowa w rosyjskiej wersji. Co do tego że jest to jeden z wielu wariantów "rukopasznowo boja" zgodzę się jak najbardziej. Tak więc "kij w mrowisko" żadnym kijem nie jest.
Pozdrawiam!


A już myslałem.
Chodzi mi o to, że ktos kto odwiedza listę może niewiedzieć o co chodzi, a szkoda.
Juz wróciłem, może dalej pogadamy???????
Mam pewnego rodzaju propozycję, jeśli zajmujemy się tym samym proponuję zajęcie się interesujacym nas tematem. Np.:
1. Czy robicie ćwiczenia "WAHADŁA", jesli tak to jak wam z tym?
2. Może potrzebujecie materiałów możemy mieć różne? (wszystko co mam jest do dyspozycji),
3. Kiedy wybieracie się do Rosji, ja dopiero dam radę na wiosnę, wczesniej przyjedzie do mnie poćwiczyć mój przyjaciel Anton,
4. ???
pzdr Dima
ps. mam problemy ze swoja stronką i wszystko naprawię na razie proponuję klikanie odśwież wtedy zazwyczaj wraca do normy :oops: przepraszam
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
przegladalem teraz archiwum i gadali ludzie aby zaprtosic jakichs mistrzow od systiem do polski.
i tu pytanie moje
doszly wogle jakies seminaria do skutku czy narazie polski ruch rukopasznych bojej sprowadza sie do studiowania ksiazek i filmow ??
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema

przegladalem teraz archiwum i gadali ludzie aby zaprtosic jakichs mistrzow od systiem do polski.
i tu pytanie moje
doszly wogle jakies seminaria do skutku czy narazie polski ruch rukopasznych bojej sprowadza sie do studiowania ksiazek i filmow ??


Nie wiem jak u innych, jak powiedziałem siedziałem u źródła 15lat, a i wakacje częściowo spędziłem na zabawie z "chłopakami". Robię swoje, róznica polega na tym, że owi mistrzowie to moi przyjaciele. Ostatni raz gościłem ekipę w marcu br., tylko nic nie ogłaszałem bo jak mówię robię swoje. Jest mi może łatwiej o tyle, że prowadzę szkołę Ten Chi Ryu Ju Jitsu (tez rosyjski wynalazek :D ) , a rukopaszka jest rozwinięciem. Co do ruchu nic nie wiem, tutaj na liscie spotkałem ludzi z którymi mogę o tym pogadać. Nie wiem skąd jesteś - nie podałeś, jeśli warszawa i okolice wpadnij na salę pogadamy.
A wracajac do tzw. Ruchu - może warto to przemyśleć. Jestem niepoprawnym optymistą :D :D :D :D może coś z tego wyjdzie, zwycięźy zdrowy rozsądek :) i coś się uda zrobić.
pzdr Dima
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
niestety jestem z bialegostokuale jestem zainteresowany wszystkim co rosyjskie (rusofil taki ) hehe
a wiedze o systiemie czerpie na podstawie netu i takiego programu na doscovery co keidys byl ryabko tam byl (ten grubszy chyba ) i chyba vasiliev
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema
Białegostoku - no to po problemie, granica tuż tuż :D . Na samej Białorusi masz wielu fachmanów :!:
Ale uwaga - rukopaszka to system bardzo uwojskowiony, a wiekszość cwiczących/nauczycieli to spec formacje.
Dziwie się, że jeszcze nikt o tym nie napisał, byc może dlatego że to stąpanie po cienkim lodzie....
Nie wkop się w problemy z naszymi władzami. Bądź ostrożny z kim się zadajesz i ćwicz ile dusza zapragnie.
A co do ćwiczenia tylko z książek i Video, rukopasznyj boj to nie przelewki - to nie jest "Dżumpiksu w weeeeekend" :) nikomu nie polecam tego bez nauczyciela.
Pozdrowienia, jak będziesz w stolicy wpadnij pogadamy, może też po rosyjsku :D
i jeszcze raz do wszystkich cieszę się, że jest z kim pogadać na temat rukopaszki, naprawdę bardzo się cieszę.

Mam nadzieję, że mnie nie wywalą z Vortalu - zrobiłem przez pomyłkę ćwiczenia vortalowe na NEWBIE nie na Poligonie. A jeśli wywalą :( to pozdrawiam wszystkich, moje strony znacie, emila też.
Paka Dima
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systiema

A już myslałem.
Chodzi mi o to, że ktos kto odwiedza listę może niewiedzieć o co chodzi, a szkoda.
Juz wróciłem, może dalej pogadamy???????
Mam pewnego rodzaju propozycję, jeśli zajmujemy się tym samym proponuję zajęcie się interesujacym nas tematem. Np.:
1. Czy robicie ćwiczenia "WAHADŁA", jesli tak to jak wam z tym?


Może za krótko ćwiczę ale nie kojarzę o co chodzi z "wahadłem".Przepraszam ale jeśli czegoś nie wiem to nie udaję że jest inaczej :) .Jak to wygląda - bo może wiem o co chodzi tylko nie mam pojęcia że to się tak nazywa?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024