Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Heh... Jak ja to uwielbiam. Zawsze znajdzie się ktoś żeby skomentować (oczywiście negatywnie:)) poczynania ludzi ćwiczących przekaz H. Kobayashiego. A najbardziej już lubię jak jest w polsce mnóstwo staży z wysokimi stopniami tej szkoły i zapraszamy naprawdę gorąco do przyjścia, przekonania się na własnej skórze o co chodzi.. wtedy nagle wszyscy szydercy znikają. Ale pojawiają się zaraz po stażu i komentują zdjęcia na vortalu..

Z moim krótkim stażem (i na macie i na Vortalu) sam pamiętam zaciekłe dyskusje Gregosa, Wallace`a (o Szczepanie nie wspomnę :) )
Więc Bujin nie krytykuj, bo nie ćwiczyłeś, nie widziałeś, oceniasz ze zdjęcia :roll: .
Z tego co wiem w Niemczech są ośrodki szkoły Kobayashi. Więc poszukaj, poćwicz, a potem opisz wrażenia.

Heh... to był taki trochę off top.. :oops:

No to co z tą relacją?? :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
bujin, jaki post ci wywalilem???? :? nic takiego nie mialo miejsca :twisted: :twisted:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

secundo, sierotka marysia robi na zdjeciu tenchi nage jak ostatnia niemota. jak sie powinno robic tenchi nage moze sie nauczyc od horsta späthlinga.


Co konkretnego mozesz zarzucić takiemu wykonaniu tej techniki?

nie zwalaj nedznej techniki na sp. kobayashiego, bo sie w grobie przewraca.
pozdrawiam.


Nie zwalam, tak się własnie m.in. u nas tę technikę wykonuje. Zarówno jako technikę jak i formę rozgrzewki (na przytoczonym zdjęciu). Wiem ze w szkołach aikikai tenchi-nage wygląda inaczej (obalenie niemal jak irimi-nage). W moim odczuciu to wręcz dwie różne techniki.
Jesli przytoczysz jakies fotki z wymienionym przez Ciebie mistrzem w trakcie wykonania owej techniki zapewne się przekonamy ze mam rację :)

I przestań wreszcie w sposób lekceważący odnosić się do osób których nie znasz, trochę kultury proszę.
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

o, szczepan wyrzucil moj post. hehehe, gratuluje pluralyzmu szczepan.
primo, to ze sierotka marysia ma wyzszy stopien od ciebie swiadczy co najwyzej o tym, ze nie zalezy ci na zdawaniu egzaminow na akord (co akurat jest rzecza chwalebna).
secundo, sierotka marysia robi na zdjeciu tenchi nage jak ostatnia niemota. jak sie powinno robic tenchi nage moze sie nauczyc od horsta späthlinga.
nie zwalaj nedznej techniki na sp. kobayashiego, bo sie w grobie przewraca.
pozdrawiam.


a zastanowiles sie moze ze nie koniecznie jest to wykonanie techniki tenchinage .

tylko cwiczenie rozciagajace uke wykonane podobnie jak tenchinage tylko bez rzutu a do wychylenia. sugeruje to cala pozycja seme tzn uklad rak przedewszystkim a takze praca wzroku ktory jest opuszczony w dol na uke ( moze to byc uznane za blad nawet przy cwiczeniu choc nie koniecznie)


takie cwiczenia wystepuja w ramach aikitaiso.
podobnie ma sie sprawa z cwieczeniem yokoirimi.

ale TY jako wytrawny znawca pewnie wiesz lepiej i wziales na to poprawke.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
A tak se napisze bo wk...ła mnie baba jedna na trenigu, po raz kolejny uświadamiając wbrew mojemu chceniu, że baby i budo to droga do nikąd.
Na zdjęciu:
- jeżeli owa pani robi tenchi nage to: prawą reką wyjechala z linii, lewą nie zrobiła meguri, nie dokręciła ruchu biodrem, no i patrzy sie w dół. Tyle z blędów które widać.
- jeżeli jest to ćwiczenie rozciągające, to ja takiego nie znam. Znam podobne.

Jakie znaczenie ma sposób wiazania hakamy? To tylko spodnie, kawałek materiału i nici.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

A tak se napisze bo wk...ła mnie baba jedna na trenigu, po raz kolejny uświadamiając wbrew mojemu chceniu, że baby i budo to droga do nikąd.
Na zdjęciu:
- jeżeli owa pani robi tenchi nage to: prawą reką wyjechala z linii, lewą nie zrobiła meguri, nie dokręciła ruchu biodrem, no i patrzy sie w dół. Tyle z blędów które widać.
- jeżeli jest to ćwiczenie rozciągające, to ja takiego nie znam. Znam podobne.


Wy w PUA macie inne rozgrzewki (pompki, brzuszki itp.).
W naszym wypadku to ciwczenie jest bardziej cwiczeniem dla uke (to on się rozciąga), dlatego nie ma tam zadnego oporu. Co do wyjazdu ręką, w tym momencie, zwróc uwage ze ona jest na linii, dokłądnie na szyi tam gdzie się rozchylają klapy dogi 8) . Zdjęcie pyknieto w momencie maksymalnego wychylenia, czyli w momencie w którym we własciwej technice uke musiałby upasc, tutaj uchwyt ten jest tylko i wyłacznie asekuracją, dlatego tez zadne dokręcanie bioder nie wchodzi w gre, uke ma tu rozciągać miesnie pleców, a nie łapać stresa. Co do meguri na drugiej ręce tak pomyslałem ze ktos sie czepsnie, ale Randal powiedz sam z praktyki jak czesto udaj Ci się w tej technice o tym megurii zapomniec :) Mi osobiscie często. Bez niego technikaa działa mniej efektowanie ale działa. Tak czy siak masz racje w tym miejscu, należy traktować to jako błąd. Co do lookania w dół ok. Mery przyznaje się (bo looka na to forum! Pozdrawiam :) ) ze to błąd karygodny :)
Ale powiem Wam w sekrecie ze rzuca na fotce bardzo przystojnego chłopaka :)

Jakie znaczenie ma sposób wiazania hakamy? To tylko spodnie, kawałek materiału i nici.



Otóż dla kobiałek ma. Mają inaczej zbudowane biodra, i podobno takie wiązanie jest dla nich bardziej wygodne.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Dla wilebicieli i wielbicielek wiązania hakam pod szyją, mały pokaz mody:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
No to jeszcze kilka bo sezon ogórkowy w pełni.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Hakama w wersji Aikido-Combat
:rofl:
Dołączona grafika
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Swoją drogą patrząc na tą fotę przypomniała mi się historia związana z obrażonym obecnie na to forum użytkowniku. Który pod nieobecnosc nauczyciela miał w zastępstwie pare dni poprowadzić treningi. A prowadził je w hakamie, a zamiast gi miał bązowy dres :rofl:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Garry, ostatnia fotka poklon poklon GI Jain, albo raczej Aiki Jane.

No to jak to jest ćwiczenie, to sie nie ma co stresować.
Takimi barbarzyńcami W tym PUA nie jesteśmy, że tylko te pompki i brzuszki, bo masa spada ;) Identyczne w dzialaniu ćwiczenie robie całkiem czesto z yoko irimi.
Raczej dokręcam meguri przy tenchi nage, chyba ze coś spartole.

No i wiadomo że trzeba sie tak związać, żeby spodnie nie spadły.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

Heh... Jak ja to uwielbiam. Zawsze znajdzie się ktoś żeby skomentować (oczywiście negatywnie:)) poczynania ludzi ćwiczących przekaz H. Kobayashiego. A najbardziej już lubię jak jest w polsce mnóstwo staży z wysokimi stopniami tej szkoły i zapraszamy naprawdę gorąco do przyjścia, przekonania się na własnej skórze o co chodzi.. wtedy nagle wszyscy szydercy znikają. Ale pojawiają się zaraz po stażu i komentują zdjęcia na vortalu..


O wypraszam sobie ja jeżdże i szydze równocześnie, więc bez "wszystkich" mi tu proszę :twisted:
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

praca wzroku

Jestem pod duzym wrazeniem tego okreslenia. :D
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Co robi pod jednym prysznicem dwóch adeptów BJJ?????????

Rozmawiają o Aikido :)

To tak na marginesie rozważań.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj

Co robi pod jednym prysznicem dwóch adeptów BJJ?????????

Rozmawiają o Aikido :) .

A ja myślałem, ze robią ba lachę :oops: :lol: :oops: :P
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Łabędziu mój złoty, wiedziałem, ze na Ciebie mozna liczyć :) :) :) poklon :rofl:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
Garry: bardzo fajne zdjątka tych japanesku. Może teraz Bujin zmieni zdanie odnośnie wiązania hakam przez panie? U nas przy najmniej nie robią się na facetów jak w Deutcheland. :wink:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jezdzisz na staze - to nie czytaj
fajne te japonskie sierotki marysie. musze powiedziec uli serak, ze nie umie wiazak hakamy, heheh.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024