Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jaki sposob cwiczycie prywatnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
Witam
Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob cwiczycie z mieczami w warunkach "domowych"?
Ja staram sie cwiczyc na podwórku swojego domu jednak mam tam dosc malo miejsca wiec czesto udaje sie do lasu nieopodal gdzie moge spokojnie cwiczyc techniki. Przy okazji ludzie patrzą na mnie jak na wariata :) i tylko czekam az sie policja przyczepi... Mieszkam poza miastem wiec warunki jakotakie mam, chcialbym sie dowiedziec jak cwiczycie Wy?
Ja cwicze elastyczym Taiji Jian.

Pozdrawiam
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
W domu to ćwiczę zasadniczo tylko noto czyli chowanie miecza i czasem nukitske jego dobycie z jednoczesnym cięciem jednorącz. dawniej czesciej teraz znacznie mniej czesto. Tak na prawde to trening domowy to niemal wyłącznie poruszanie się, praca bioder, ułożenie stóp, utrzymywanie prawidłowej pozycji przy zwrotach i tak dalej. Do tego nie trzeba wiele miejsca między meblami bo zwykle nic się nie rozwali. A przydaje sie bardzo i oszczędza czas na sali gimnastycznej.

przed domem - komfort - jest sporo miejsca a sąsiedzi tolerancyjni. cwicze głownie połączenia technik podstawowych i cos co chyba było by odpowiednikiem filipińskich "flow drills" - utrzymywanie płynności ruchu bez jego zatrzymywania. W tlumaczniu na polski - oduczam się breakdance'u.... przedtem czesto robilem to ze stalową bronią, teraz coraz częsciej do ćwiczeń używam drewna.

Czasem robię sobie ćwiczenia kondycyjno-wytrzymałościowe :) biorę najcięższe iaito w mojej skromniutkiej kolekcji i 1,5 kg stali macham techniki podstawowe w ruchu i w miejscu az mi ręce opadną i jeszcze parę :) ale to głównie jak się mocno na coś/kogoś zdenerwuje :) to taki "odkurwiacz" :)

tak naprawdę to jeśli trening indywidualny pod/koło domu jest uzupełnieniem treningu na sali to można by się obyć wogóle bez miecza i nic nie stracić na jego wartości.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
U mnie niestety ten wariant odpada gdyz ja cwicze glownie szybka i dynamiczna walke. No ale moj miecz wazy niecałe pół kilo wiec tutaj raczej nie ma porownania do katany ktora wazy prawie dwa razy wiecej. Dlatego ja sobie w ten sposob cwicze kondycje + zwinnosc no i rownowage (czeste obroty i skoki). Las jest tez bardzo fajny gdyz roznorodne uksztalowanie terenu pozwali mi na "zabawe" w lesie. Przebiegam przez las od drogi do drogi (ok 1km) w tą i spowrotem wykonując rozne techniki. 2 km w ten sposob i czlowiek nadaje sie juz tylko do spania :D
Glupio jest tylko jak kogos po drodze spotykam no i oczywiscie wszystkie psy jakie napotykam na mnie sie rzucaja ale przywyklem juz :D
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
Odpowiedz prosta - poza dojo nie cwicze :roll:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
Gdzies koło domu to ćwiczę bardzo rzadko, nie lubię brać miecza do rąk, jak mi tak średnio chce trenowac. Od tego mam treningi.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
W okresie wakacyjnym ćwicze jak tylko jest sposobność. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżam (i jeśli tam nie ma możliwości treningu) to ćwicze praktycznie codziennie. Mam całkiem spory ogródek za domem (tolerancyjnych sąsiadów którzy są uprzejmi i albo nie zwracają uwagi na to co robię albo udają że nie zwracają uwagi) i działke nad jeziorem więc jakby co mam jeszcze więcej miejsca. O lasach w okolicy raczej nie myśle bo mam do nich trochę daleko (ale jakby się człowiek uparł to dlaczego nie).

W roku akademickim jest inaczej bo w dni powszednie najczęściej mam zawalony plan, ale mam też trzy treningi w tygodniu więc jakoś da się przeżyć... później aktywnie przeżywam weekend i ogólnie wszystko od nowa. Studiuje w Krakowie i tutaj mieszkanie mam mniejsze więc czasem tylko poćwicze postawy albo techniki ręczne bo z bokkenem za bardzo nie mogę tutaj skakać :)

Jednak takie rzeczy jak żonglerka albo nunchaku bądź techniki ręczne z powodzeniem można wdrażać w życie i w małym pokoiku.

Ogólnie nie narzekam na nude w osobistym treningu. Zazwyczaj ćwicze TSKSR - postawy i kata w różnych konfiguracjach, trochę kopniaków jakieś bloki, ogólna sprawność (wyskoki, podskoki jak można to i przeturlania) no i cała masa innych chorych rzeczy związanych z Fireshow bądź firedance jak kto woli, czyli kij łańcuchy itd.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sposob cwiczycie prywatnie?
Nie ćwiczę kataną, bo nie chcę wpoić sobie jakiś błędów. Poza tym ćwiczę wakizashi i naginata różne kombinacje wymyslone samemu lub oparte na tym co widziałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024