Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiązki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ksiązki
Kilka dni temu byłem w Mandze (Kraków, dla niewtajemniczonych). Jest tam sklep z japońskimi rozmaitościami. Zwykle wielu wartściowych żeczy nie ma ale ostatnio zakupiłem tam kilka ciekawych książek o tematyce mieczowej mn "Samurai the weapons and spirit of the Japanese warrior", ale do żeczy. Pani sprzedająca poiformowała mnie iż sklep rozwija działalność i można składać zamówienia na książki sprowadzane ze stanów i innych dziwnych miejsc, trzeba tylko przynieść tytułu i autorów a sklep się zajmie resztą. Tak więc teoretycznie a może i praktycznie otwiera się kolejne źródło literatury. Zobaczymy.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
Tylko Kyuzo jest jeden problem. Jaka bedzie cena tych książek, ponieważ kochana UE narzuca nam zbójeckie cło i VAT. Książka o wartości do 44 euro, nie będzie obłożona tymi podatkami, ale koszty wysyłki i tak będą wysokie, przekraczające często wartość woluminu. Większa przesyłka, poowiedzmy kilka książek już będzie mieć wysokie narzucy, jestem skłonny stwiedzić że przynajmniej drugie tyle. Nie sugerować się niskim kursem dolara, ponieważ w przypadku przesyłek ze Stanów dolary są przeliczane na euro, potem euro przelicza się na złotówki. Cena jest tak naprawde zależna od kursu euro wobec dolara i złotówki. Z tego co wiem, to euro nie jest naszą walutą jak dotąd, ale tak właśnie jest w przypadku przesyłek spoza tej zasranej UE. VAT wynosi 22 % (najwyższa możliwa stawka), cło przynajmniej 1,7 % (tyle wynosi na broń białą), haracz płaci się też od kosztów wysyłki.

Pisze zeby uzmysłowić jak to teraz wygląda, ciekawi mnie w sumie jak Manggha rozwiązała ten problem...
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
No niestety z książkami ze stanów są problemy. Clone są ksiązki o wartości przkraczającej 40 USD. Aczkolwiek może sklep w Mangha ma jakieś swoje dojścia wpsomniany przez Kyuzo "Samurai the weapons and spirit of the Japanese warrior" był w u nich w przyzwoitej cenie.

Książki można również kupować na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Przesyłki nie są tak znowu tragicznie drogie. Większość książek mieści się do mniejszej koperty i ich przesyłka kosztuje tylko 9 USD.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
Pozostaje nam czekać też na polskie tłumaczenie.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
To może być bardzo długie oczekiwanie.
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
"cierpliwosc jest cnota wodzow"
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
Nawet w jezyku angielskim trudno o specjalistyczną literaturę na ten temat. Tłumaczenie na jezyk polski po prostu się nie opłaca. Pozostaje nam jedynie uczyć się nagielskiego i polować na okazje na zagranicznych serwisach aukcyjnych.
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki
Marudy :-) . A swoją drogą w nagłówku książki mi się przez z napisały :oops:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązki

A swoją drogą w nagłówku książki mi się przez z napisały :oops:


Maruda :-) hehehehe :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024