Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
witam
Zwracam się do was z jednym pytankiem bo w sumie nigdzie nie moge tego znaleźć jakie śa przepisy w kumite w WKF? interesuje mnie zasadniczo parę kwesti:
1. Jakie ochraniacze obowiazuja facecika przystepującego do walki?
2. Co właściwie może wejść na głowę, rozumiem że wszystkie techniki nożne włącznie z kopnieciami frontalnymi ( nie znam nazwy ).
3. Czy lowkick też wchodzi
4. Ile trwa walka, ilu jest sędziów
Pytanie to kieruję w związku z przymierzeniem się do walk w AMP w Tekwondo, osobiście trenuje karate kontaktowe juz koło 10 lat , w sumie walcze spokojnie i jakieś sportowe osiagniecia juz mam na swoim koncie (knockdown). Na zawodach na które czasem gdzies pojadę wchodzi kolano na głowę , czasami jest chamówa i mozna ostro za łeb chwycić ale wtedy nie jest za wesoło to sa juz ostrzejsze walki. A i jeszcze jedno czy ktoś z was bedzie na zlocie w wawie z checia porozmawiał bym o tym na żywo, póki co to pozdrawiam i proszę o jakieś konstruktywne stwierdzenia
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
Ale to jest forum Taekwon-do, a Ty pytasz o przepisy walki w karate WKF. Nie lepiej było zapytac o to karateków?
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P

Ale to jest forum Taekwon-do, a Ty pytasz o przepisy walki w karate WKF. Nie lepiej było zapytac o to karateków?

he??
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
Pewnie temacik został tutaj przesunięty ;) ... 8)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
eee a ja mysle ze powinno wrócić do taekwon-do bo temu kolesiowi chodzi chyba o Taekwon-do WTF .
Przynajmniej tak wynika z tego co mówi (trenuje karate a chce walczyć w taekwon-do)
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
przepraszam za pomyłke oczywiscie że chodzi o WTF (jeden sie domyslił :) - pozdrawiam ) , pomyłkę swą usprawiedliwiam godziną pisania " Wysłany: Sob Paź 01, 2005 4:26 " sorki proszę o interwencje moderatorów[/b]
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
Tego co tu napiszę, jestem pewny w 80 % , bowiem nie są to moje doświadczenia, tylko wszystkie informacje na temat ITF (WTF to wersja mniej kontaktowego tae kwondo) zaszłyszałem od kolegi trenującego tae kwon do :
1)nie ma low kicków w żadnym stowarzyszeniu tae kwon do ( tego jestem pewny na 100%)
2)walka trwa jedną rundę - 2 minuty, przynajmniej w ITF (tego jestem pewien na 90%)
3)na głowę wchodzi wszystko z wyjątkiem kolan i łokci ( na 100%)
4)ochraniacze na na górną część stopy(wyleciała mi nazwa japońska), na jąderka, pięści, jajeczka, kaski dla niepełnoletnich (pewny na 90 %)

Wszystkie informacje podaje o ITF, ponieważ z tego co wiem to w WTF dodatkowo są "zbroje" plus kaski obowiązkowe i chyba jest większość technik kopanych. Reszt myślę tak samo zostaje, ale radzę skonsultyować ze specalistami.

PS. Nie zabierajcie się karatecy bez odpowiednio poprzdzonych treningów za zawody tae kwondo, bo się to może dla was źle skończyć. Pomimo iż całym sercem jestem za karate, to weźcie radę moją do serca i potrenujcie najpierw z osobą trenującą jakiś czas tae kwon do (przynajmniej 3 lata). Rozpoznajcie przeciwnika, bo to jest coś zupełnie innego.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
Jeśli koledze chodziło o WTF to przepisy to polecałbym kontakt z osobą kompetentną w tym temacie pod adresem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
eśli koledze chodziło o przepisy WTF to polecałbym kontakt z osobą kompetentną w tym temacie pod adresem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Teraz lepiej. Sorry za literówkę. pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
W skrócie - taekwondo WTF ma ochraniacze na korpus, krocze, przedramiona, golenie oraz kaski. Dozwolone kopnięcia stopą w korpus i w twarz, uderzenia ręczne (wyłącznie pięścią) w korpus. Kopnięcia na głowę za 2 pkt., na korpus kopnięcia i uderzenia za 1 pkt., dodatkowy punkt za knockdown. Kolana, łokcie, lowkicki itp. zabronione. Nie wolno chwytać. Dozwolony pełny kontakt, ale walka bardziej na szybkość niż na siłę.

Więcej o TKD WTF na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gizmo
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie od chłopca w złotym kimonie :P
witam dzieki za wyjaśnienia, swoja droga to chyba zrezygnuję z tego mojego pomysłu. W sumie mam nadzieje że kiedys uda mi sie powalczyć z przedstawicielem tego stylu który dłuzej trenuje i ma wyczucie przeciwnika tzn mam na mysli sytuacje w której gdy ma możliwość zapalenia kopa w głowę to zrobi to delikatnie wychamowawszy technike przed dojsciem do celu , zaznaczy swoja technike. A tak swoja drogą to ciekaw jestem jak maja rozbudowane sabaki ( zejscia z lini ciosu ) , pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024