Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uechi Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Uechi Ryu
mam pytanko, czy sa w polsce jakies kluby lub osoby, ktore cwicza ten styl???? i czym sie on charakteryzuje???
  • 0

budo_andrzej15
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
zwróć się do Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate wiem ,że oni ze 2 lata temu robili w Warszawie staż z mistrzami z Okinawy i byli tez przedstawiciele Uechi-Ryu. Zresztą jeżdzą stale na Okinawę to mają wiadomości z pierwszej rękii. Podobno ich instruktorzy startują w pełnokontaktowych turniejach karate w Tokio organizowanych właśnie przez Uechi-Ryu.Kumpel pokazywał mi kasetę z pobytu Polaków w Japonii- widać na niej przyjacielsko wylewne kontakty mistrzów Uechi ryu z polskim szefem Shorin-Ryu Staniszewem.Kumpel mówił mi też że dobrych parę lat temu Staniszew otrzymał od gubernatora Okinawy prestiżową nagrodę za rozwój Okinawa karate i od tej pory ma b.dobre ukladziki z wieloma mistrzami z okinawy w tym z Uechi ryu. Słyszałem jesdnak ,że gość niechętnie pomaga ale spróbować zawsze możesz.
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
Na nasze treningi sobotnie i niedzielne przychodzi trójka gosci , którzy ćwiczą Uechi -ryu.
Mają kontakt z mistrzem uechi Takemi Takayasu 8.Dan , który ma siedzibę w Paryżu.
w Gdańsku jest człowiek, który ćwiczył kilka ładnych lat u Matsona w USA ( obecnie posiada ponoć 2 lub 3 dan), jednak trudno go namówić na wspólne treningi.

Pozdrawiam nmichus
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
Trójka?
Z tego co wiem to jeden wymiękł bo za twarde dla niego to karate było. Chyba, że doszedł ktoś nowy :?:
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
ponoć miał problemy rodzinno- finansowe i kłopoty ze złapaniem dystansu, jednak starał sie byc twardy i nie wymiekał

nmichus
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

ponoć miał problemy rodzinno- finansowe i kłopoty ze złapaniem dystansu, jednak starał sie byc twardy i nie wymiekał

nmichus


ciekawe, u nas na Tsunami tez sie nie wymietka, ale shorin i jego pokatne to shotokan i jak to sie na do np kk, wyobrazcie sobie ze na dana w shorin ryu walczy sie tylko 3 walki po 3 minuty !!!!!!
:oops:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
sorki po 2 minuty
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
uechi to jeden z najtwardszych styli wiec o co chodzi :roll: :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
-żadnego stylu nie da sie porównać do kk
- jednak pomijając kk to na treningach non stop sie utwardzaja, udeżają w makiware, łamia deski róznego rodzaju ściagniete z castoramy itd.
podobnie jak natym filmiku :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

ponoć miał problemy rodzinno- finansowe i kłopoty ze złapaniem dystansu, jednak starał sie byc twardy i nie wymiekał

nmichus


A może to miał problemy ze złapaniem dystansu do tego co robił, bo jak mniemam dystans do tego czego nie robił (i nie zamierzał robić) i tak miał wielki.

A tak na marginesie specjalnie dla kolegi greenbelta, to na stażu w Wa-wie widziałem jak mistrz Chinen demonstrował low-kick na jakimś delikwencie z KK czy też OK i delikwent wywinął orła po strzale. A było to tylko delikatne utwardzanie :) :) :)
Ale o czym tu mówimy - przecież to mięczaki te wszystkie shoriny, uechi i inne ryu
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

-żadnego stylu nie da sie porównać do kk


o co ci chodzi???
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

ponoć miał problemy rodzinno- finansowe i kłopoty ze złapaniem dystansu, jednak starał sie byc twardy i nie wymiekał

nmichus


A może to miał problemy ze złapaniem dystansu do tego co robił, bo jak mniemam dystans do tego czego nie robił (i nie zamierzał robić) i tak miał wielki.

A tak na marginesie specjalnie dla kolegi greenbelta, to na stażu w Wa-wie widziałem jak mistrz Chinen demonstrował low-kick na jakimś delikwencie z KK czy też OK i delikwent wywinął orła po strzale. A było to tylko delikatne utwardzanie :) :) :)
Ale o czym tu mówimy - przecież to mięczaki te wszystkie shoriny, uechi i inne ryu

8O
Ja wielokrotnie w latach 80/90 kiedy bylem na topie kk widzialem jak na walkach po lowkickach ludzie klekali do przodu, i to nie byly lowkicki najlepszych w klubie, wiec ten 1dan z kk lub ok to pewnie mietek co przeplacil za egzamin, Ja zdajac na 6 kyu w senseia Zuziaka po jego lowkicku podczas wykonywania sanchin nie moglem do walk w ogole podejsc, ale niczym karate kid w finalowej walce filmu wlczylem mesko kulejac i 6 kyu w Bielsku dostalem
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

... ten 1dan z kk lub ok to pewnie mietek co przeplacil za egzamin


A skąd wiesz że to był 1 dan? Czyżby wyższe stopnie były tak twarde, że gazrurka na nich się wygina?
Poza tym zawsze wydawało mnie się, że KK i OK to style gdzie honor i uczciwość poparte cieżką pracą prowadzą do mistrzostwa, duchowego i cilesnego rozwoju :) :) :) A teraz, mój świat się zawalił, już nie chcę ćwiczyć KK :cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu


... ten 1dan z kk lub ok to pewnie mietek co przeplacil za egzamin


A skąd wiesz że to był 1 dan? Czyżby wyższe stopnie były tak twarde, że gazrurka na nich się wygina?
Poza tym zawsze wydawało mnie się, że KK i OK to style gdzie honor i uczciwość poparte cieżką pracą prowadzą do mistrzostwa, duchowego i cilesnego rozwoju :) :) :) A teraz, mój świat się zawalił, już nie chcę ćwiczyć KK :cry: :cry: :cry:


Ja tez tak myslalem ale poznalem ludzi z Tsunami i oni mnie oswiecili, narodzil sie we mnie nowy duch karate, teraz kiedy mam 3 dana w Tsunami czuje przwdzile mistrzostwo w opuszkach palcow
:)
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
greenbełt przestań pić te bełty , bo bełkoczesz i na mózg ci sie rzuciło
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

greenbełt przestań pić te bełty , bo bełkoczesz i na mózg ci sie rzuciło


dlaczego jestes taki nietolerancyjny, to ze jestem mistrzem innego stylu niz kk, nie dowodzi ze jestem gorszy, wylalem litro potu w dojo , poznalem wspanialych ludzi, ktorzy podazaja prawdziwa drogo karate, przylacz sie do nas, a nie bluzgaj
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
to ze posiadasz 3 dan nie czyni cie mistrzem, nie mowie ze nim nie jestes bo nie wiem, ale juz samo publiczne nazywanie siebie samego mistrzem jest nie na miejscu, a co ludzie sadza o Tsunami to chyba wiesz.
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

to ze posiadasz 3 dan nie czyni cie mistrzem, nie mowie ze nim nie jestes bo nie wiem, ale juz samo publiczne nazywanie siebie samego mistrzem jest nie na miejscu, a co ludzie sadza o Tsunami to chyba wiesz.


ludzie rozne rzeczy wygaduja o kk, shotokanie, shorin ryu i tak dalej, soke Murat, wyszkolil wielu dobrych trenerow, to ze niektorzy maja fiola to nie znaczy ze cale Tsunami takie jest
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu
no dobra a kto wyszkolil murata??? w sumie nie ma sensu o tym pisac bo juz chyba wszystko bylo napisane na ten temat...
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uechi Ryu

no dobra a kto wyszkolil murata??? w sumie nie ma sensu o tym pisac bo juz chyba wszystko bylo napisane na ten temat...


popatrz sie tez na inne typowo polskie szkolu np shi ai do, albo seideto czerpiace od mistrza kolory czarnego i bynajmniej nie o skosnych oczach tylko czarnych slipiach, Tsunami tu nie jest wyjatkiem, a faktem jest ze soke Murat wychowal wielu mistrzow
osu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024