Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan-Ryu-Kase-Ha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Shotokan-Ryu-Kase-Ha
moze powie mi ktos co to za organizacja, czym sie rozni od innych itd.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
Może chodzi o Shotokan-Ryu-Kase-Ha (założyciel swoja drogą to Thaji Kase)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
no tak dokladnie jest w temacie :P , jest to organizacja zalozona przaz Taiji Kase, ale moze wie ktosa cos wiecej o niej??
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
Jest to organizacja, która rozwija oryginalne karate shotokan /jeszcze z czasów shotokan dojo/ a więc z czasów Gishina Funakoshi ale przede wszystkim Yoshitaka Funakoshi, którego uczniem był sensei Kase. W ostatnich latach swego życia Mistrz rozwijał swoje nauczanie w organizacji Shotokan-Ryu-Kase-Ha, czyli shotokan według Kasego.
Więcej o samej organizacji znajdziecie tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poza tym nie wiem jak po śmierci Mistrza wygląda działalność federacji. Może ktoś jeszcze się wypowie. W Polsce są osoby, które ćwiczyły w tej organizacji oraz , które zdobywały stopnie mistrzowskie przed sensei Taiji Kase.
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
klub w ktorym cwicze nalezy do tej organizacji, moj sensei zdawal u mistrza Kase, ale niestety nie moge nigdzie znalezc informacji na temat roznic pomiedzy innymi organizacjami karate shotokan, sensei mi mowil ze Shotokan-Ryu-Kase-Ha jest zupelnie odlaczona od PZK, tyle wiem...w sumie to mi glupio bo dopiero po 2 latach treningow dowiedzialem sie tego :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
Nasz sensei Janusz Knapczyk również na 6 Dan był promowany przez Mistrza T.Kase. To, że piszesz o odłączeniu sie SRKH od PZK znaczy tyle, że w PZK nie ma klubów ćwiczących karate według Mistrza Kasego a wasz klub nie należy do PZK...
Zresztą nie szukaj różnic w karate. Najwazniejsze, że masz swojego sensei, który ćwiczył i zdawał pod okiem jednego z najwybitniejszych mistrzów karate. To jest najważniejsze. Od dłuższego czasu staramy się namówić Twojego sensei na współpracę z WSI / nasza organizacja robi podobne karate i jest ogranizacją Mistrza Shirai, który był uczniem sensei Kase. Zapraszamy na jedną z naszych imprez, wtedy przekonacie się czy warto z nami współpracować. Przekaż swojemu sensei ukłony...
Oss !
dan
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
zeby bylo wszystko jasne ( nie lubie nieporozumien), moj sensei to Tadeusz Kurzawski 3 dan, czlonek SRKH( jeden z 2 w polsce z tego co widzialem na najnowszej liscie)....poza tym wciaz nikt nie odpowiedzial na moje pytanie, az tak malo popularna jest ta federacja ze nikt nic nie wie :( :(
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha

...poza tym wciaz nikt nie odpowiedzial na moje pytanie, az tak malo popularna jest ta federacja ze nikt nic nie wie ...(

pomieszam teraz spekulacje z informacjami. poniewaz T.Kse byl w sumie gruby wiec rozwinal metode obrony i ataku (kontrataku) jedna reka. wynikalo to z jego predyspozycji fizycznych. tyle.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
A ja informacje ze spekulacjami :)

Zdaje się, że lider tej organizacji w Polsce zachowuje się jak murzyn na pasach - pojawia się i znika, pojawia się i znika i znowu pojawia się i znowu znika i bynajmniej nie ma w sobie wiele z cech prawdziwego mężczyzny wg Millera Leszka b. premiera RP.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan-Ryu-Kase-Ha
eee z tego co wiem to w Polsce nie ma zadnego lidera tej organizacji, ani takze zadnej siedziby.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024